Kaudyńskie jarzmo coPOniektórych# z nadwiślańskiejTemidy?

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Niniejszym jako obywatel, podatnik, ponoszący ciężary na utrzymanie sądów powszechnych, składam skargę pauliańską na zachowanie nagrzano/rozgrzanego# sędziego, który to wskutek swych zaniedbań czynności sędziego ( cały zespół zachowań ) pogarsza moją sytuację jako Obywatela, moje położenie, umniejszając i tak już osłabione zaufanie do polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Takie zachowania, ten swoisty rodzaj kaudyńskiego jarzma, przez takich sędziów, mniejszość wymiaru sprawiedliwości cierpią ci pozostali, porządni, pracowici, uczciwie wypełniający swe obowiązki.
Albowiem i na nich, niezasłużenie spada ta krytyka.
To odium wysługiwania się systemowi, władzy, bogatym klientom.

Po znanym już wyroku sądu ( z wniosku Michnika ) chyba bez większych obaw mogę operować terminem " nagrzany, rozgrzany sąd, sędzia"#.

A jednak sędzia Łączewski zdążył przed sezonem grzewczym ( za prl i potem też przyjmowało się 15 pażdziernika za początek sezonu ) i jak przewidywali praktycy, prawnicy znawcy tematu ( Janusz Wojciechowski ) tudzież obserwatorzy i znawcy koni berebryjskich ( jak piszący te słowa ) kolejny mocno POdtuley'owany sędzia sądu rejonowego spisał się na ... kampanię wyborczą!
I wpisał się też!, bo jakże mogło być inaczej.

Jego koledzy ( koleżanki?) łaskawcy PO fachu!, zdążyli załozyć kolejną obrożę Wielonogowi. a tenże sędzia Łączewski też jeszcze zdążył!
Mocno się sprężył na 12 dni przed wyborami jednak to uzasadnienie napisał.
Rzekłbym, raczej wysmażył.

Upitrasił!
Zamiast 14 dni, zajęło mu to przepisanie uzasadnienia ustnego z marca ponad dni 180.
Drzewiej, przed wynalazkiem J.Gutenberga niejeden średnio rozgarnięty i mniej utalentowany skryba w pół roku przepisałby ze zgroamdzanych szpargałow cały psałterz królowej Kingi badż żywot świętego albo i trzech.
A sędzia Łączewski musiał chyba korzystać ze żródeł przebogatego orzecznictwa akademików sowieckich, skoro tyle czasu mu to zajęło? ( znak ? z ostrożności przedprocesowej!).

Ba! dał ( on sam? lub pracownicy(?) II (?) wydziału karnego pierwej przeciek do niezastąpionej tropicielki IV RP na ulicę czerską.
Tam dokonano jakby wstępnej oceny i po zaprobowaniu kazuistyki dano wolną rękę.
Bowiem oni już awansem dali zajawkę uzasadnienia surowego wyroku skazującego byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

System Tuska/Kopacz, zgnilina III RP zawsze może liczyć na takie sądy, na takie składy orzekające pod przewodnictwem sędziów POkroju Tuleya, Łączewski tudzież tych od skazania kibiców Śląska Wrocław ( za protest przeciw obecności mordercy polskich patriotów Baumana na uniwersytecie ) oraz tychże wydajacych POstanowienia na areszt podszczecińskich rolników.

To wierne ramię obecnej władzy.
Oni stają na straży tej skorumpowanej, zepsutej, niszczycielskiej ekipy!

Tacy jak oni, od ćwierćwiecza skutecznie chronią zbrodniarzy Jaruzela, Kiszczaka, Kociołka, Wolińską i brata Adama Michnika.
Te składy orzekajace zawsze znajdą tytuł, pretekst, paragraf, aby prl'owscy mordercy, sługusi Stalina, Breżniewa czy Gorbaczowa bezkarnie dożywali starości wyposażeni w sute emerytury.
A to "błędy" w postępowaniu czy też złe samopoczucie podsądnych i co rusz zwłoka, obstrukcja.
Te same chwyty stosują także dla bandziorów, zwyrodnialców!
Państwo prawa!
Wolne żarty, to państwo prawników!
Bezkarności prezesów ( Milewski), sędziów, prokuratorów i adwokatów.

Sędziowe jakże ludzcy; czuli na wiek czerwonych zbrodniarzy, łzy łapowniczki Sawickiej czy urok celebrytki Marczuk.
I jakze surowi dla tych, którzy zwalczali korupcję, protestowali przeciw systemowemu wykupowi ziemi przez obcych!

Za czasów polakożerczej pruskiej hakaty, protestujący Jan Drzymała miał więcej szans niż szykanowani dziś rolnicy!
Bowiem tak zachowują się nagrzane sądy, rozgrzani sędziowie.

Tak jak było do przewidzenia, sędzia Łączewski jednak zdążył!
Dobrze trafił w sezon grzewczy!

Siedem m-cy gryzmolił uzasadnienie.
I wygryzmolił! nagryzmolił.

To ja, niezawodowiec(tylko studia podyplomowe admin.-prawne), w tym czasie grzebiąc w LEX' ie, skacząc po orzecznictwie takich uzasadnień napisałbym pewnie z sześć!
Ale w państwie prawników tak się już dzieje od ćwierćwiecza!
Oni są niezawiśli!
Tylko w czym?
W lenistwie? nieróbstwie? nieodpowiedzialności?

Też!

Jak nie pomroczność jasna, to górnicy kopalni Wujek wystrzelali się sami!

Jak długo jeszcze ten sezon, na nagrzanych, rozgrzanych sędziów będzie trwać?

Czy nie czas zrzucić to kaudyńskie jarzmo?!

pzdr

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

... że swego czasu Mariusz Kamiński jako szef CBA "ruszył" ichniejszego notabla, "któren" był objęty ochroną magdalenkowego porozumienia zawartego pomiędzy przebrzydłymi komuchami a libertyńską "waaaadzą" : "my nie ruszamy waszych, a wy naszych". No i skutek był taki, że ukarano M. Kamińskiego za nie przestrzeganie tego porozumienia, choć to nie on był stroną tego porozumienia.

Ciekaw jestem, co wymyśli prokuratura ws. protestujących rolników z okolic Pyrzyc w Szczecinie, a potem biorących udział w przetargu, którym postawiono zarzuty, aresztowano ich i jakie zapadną wyroki. Podobno ich "przestępstwa" zagrożone sa karą do 10 lat pozbawienia wolności. Tylko za to, że bronili polskiej ziemi i robili co mogli, by nie sprzedano gruntów "słupom", a w konsekwencji Niemcom.

To nie tylko sędziowie powinni zapoznać się z "zieloną trawką" i być pozbawionymi prawa wykonywania zawodu prawnika, ale także prokuratorzy, którzy jak te użyteczne durnie - bez swojego zdania i sumienia - skrzętnie wykonują polecenia platformersko-peselowych łobuzów. Internet ma to do siebie, że ich "zasług" na rzecz Polaków nigdy nie zapomina.  

 

Pozdrawiam,

Vote up!
11
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1495717

Trochę i to mocno - trorchę...

pozwolę, się niezgodzić, co do tezy: My waszych a WY - naszych nie ruszacie..

Okrągły stół z powyłamywanymi nogami zakładał..i owszem "NIERUCHAWOŚĆ" wzajemna.

Niestety  PiS czytaj strona patriotyczna  nie był uwzględniony..jako taki.

I owszem , wiem o śp Lechu Kaczyńskim , jako uczestniku obrad..ale

też wiem jak jego los się potoczył , czego zapomnieć ..czy tez - p;ominąć nie sposób.

Zatem,teza ; z Mariuszem Kamińskim jako człowiekiem niesubordynowanym..

w kontekście wspomnianych porozumień okrągłostołowych nie jest tak!

PAŃSTWOWIEC nie może uważać w pryncypiach ..niczego innego jak DOBRA PAŃSTWA..

Nie takiej ..czy innej grupy składowej -tego społeczeństwa..ale CAŁEGO PAŃSTWA..

może to jest rewolucyjne..może ; nie jest w Polsce popularne..ale TYLKO -jako jedność jako - jedno państwo nasz głos będzie silniejszy od frakcyjnych pomruków..

Mariusz Kamiński jest i był zawsze państwowcem..

Są inne przykłady takich właśnie podstaw..propaństwowych..śp Stasiak..dla przykładu..

Przypisywanie PiS-owi wad okrągłego stołu...jest nie na miejscu.. jest szkodliwe dla tegoż ugrupowania ( SMOLEŃSK)...

To właśnie próba obalenia "my-waszych ..a WY -naszych..nie ruszacie" , przez PiS.. stoi w oku PO , PSL , Nowej PO..i SLD...

Co do innych wątków -jestem zgodny.

Przepraszam za odmienność -poglądową..

Pozdrawiam..

Vote up!
3
Vote down!
-1

poko

#1495732

Najpierw łęczewskiego, tuleję, milewskiego i tą strzygę z Niska - kopczyńską, co odebrała dzieci normalnej rodzinie, na badania psychiatryczne do zakładu zamkniętego, tak chociaż ze 3 lata na obserwację, a potem się zobaczy czy są normalni.

Vote up!
7
Vote down!
0
#1495721

- nie humanitarne. Rzeczywiście, problem z TAKIMI. Nie można powiesić, bo nie ukradli drugiego miliona (pierwszy wolno), a krzywdy narobili więcej niż na 15 lat pierdla. Coś się wymyśli; na razie nie płoszyć, bo na zmywaki uciekną.

Vote up!
6
Vote down!
0

Racjonał

#1495728

Bo sedziowie i prokuratorzy w Polsce - to swiete krowy, z jednej strony objete immunitetem, z drugiej- w przewazajacej czesci (tych starszych - a wiec na kierowniczych stanowiskach) tkwiacych gleboko w postkomunistycznych ukladach.

Dodatkowo nie ma w Polsce prawa, ktore narzucaloby sedziom czy prokuratorom jakiekolwiek terminy ( w niektorych przypadkach jest - ale jakby go nie bylo, bo nie jest respektowane) - zreszta bardzo podobnie jest w urzedach: KPA sobie (czyli 30 dni, maksymalnie90) - a rzeczywistosc (sam czekalem na rozpatrzenie odwolania... ponad 2 lata) sobie. Do tego dochodzi korporacyjnosc tych profesji (czyli sa zarzadzane i osadzane przez... sady kolezenskie...)

Naprawienie sytuacji: najprostsze z mozliwych: zniesienie immunitetow oraz wprowadzenie zasady, ze za kazde przekroczenie terminu naliczana jest kara (placona z prywatnej kieszeni sedziego czy urzednika) okreslona za kazdy dzien spoznienia, sedzia, ktory wyda kilka wyrokow obalonych w wyzszej instancji - traci uprawnienia sedziego, prokurator, ktorego kilka oskarzen sad oddali - traci uprawnienia prokuratora....

Nie spodziewam sie szybkiej naprawy sytuacji - bo politycy boja sie ruszac prokuratorow i sedziow (moze ci maja haki na politykow?).  

Przyklad z dnia dzisiejszego "terminowego" zalatwiania spraw przez sedziow - to uzasadnienie wyroku na Kaminskiego (tego od CBA) - pol roku po terminie....

Vote up!
6
Vote down!
0

mikolaj

#1495729

"Ponieważ jeszcze żadnego z nich nie powiesili". To nie cytat a tylko myśl  ze Smolenia. Najbliższa prawdy. Nie jestem prawnikiem i tylko może mi się wydawać. Czytam jednak komentarze znawców i wydaje mi się, że polskie prawo to zbiór przepisów ( w rozumieniu przepisu na zupę) na interpretacje zdarzenia, występku, postępowania podsądnego. Interpretacji na zasadzie "co poeta miał na myśli". A poeta ma na myśli z reguły to co wygodne w danej chwili jest sędziemu. Celowo nie piszę Sądowi bo następnego dnia z tego samego gmachu kolega wczorajszego sędziego, w b. podobnej sprawie wyda wyrok diametralnie różny i też go uzasadni korzystając z tego samego kodeksu, a że do zawodu częst trafiają ludzie, którzy nie daliby sobie rady w innych zawodach prawniczych, mierni umysłowo, podatni na manipulacje, nieodporni na sugestie zwierzchników i władzy to interpretują prawo tak jak się od nich oczekuje.. a często bo akurat w tym czasie Sąd ma bolesną miesiączkę albo zona znów się skur...(?), syn zaczął ćpać. Ot takie tam codzienne sprawy. A że praca lekka, dobrze płatna, bez jakiejkolwiek odpowiedzialności- jedyny warunek orzekanie po linii, to i kandytów do zawodu nie brakuje.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1495765

Od upadku komunistycznej PZPR-owskiej mafii minęło niemal trzydzieści lat. Jednak działalność PO, a więc dzisiejszej nowej „przewodniej siły narodu”, czyli partii Tuska i Kopacz czy Komorowskiego ze Schetyną jest wyraźnym dowodem na to, że w okresie rządów PO-PSL stworzono — z wykorzystaniem wzorców PRL na tworzenie PZPR-owskiej nomenklatury — szczelny system selekcji negatywnej.

(...)

Niewątpliwie ma rację Antoni Kępiński, który stwierdził, że: „Ze wzrostem poczucia władzy rośnie poczucie własności, a maleje poczucie rzeczywistości”.

W propagandzie PO odwołującej się do bolszewicko-nazistowskich wzorców nienawiści do politycznych adwersarzy, możemy więc zobaczyć wspomnianą na początku „banalizację zła“. Czyli zła jakie spowodowała w Polsce okupacja sowiecka i jakie jeszcze zostało w mentalności części społeczeństwa po rozpadzie tego reaganowskiego „imperium zła“.

„Człowiek wyzuty z indywidualności i sumienia, z mentalnością szpiega, z duszą kata”

Marian Zdziechowski, filozof, publicysta, profesor i rektor Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie oraz krytyk totalitaryzmów faszystowskich i komunistycznych, w swojej książce z 1937 r. „W obliczu końca” napisał:

Człowiek wyzuty z indywidualności i sumienia, z mentalnością szpiega, z duszą kata, a poddany dyscyplinie katorgi zostaje uznany, zgodnie z ewangelią sowiecką, za ideał człowieka i wzór dla czasów naszych, a propagandzie nowego ideału w rozmaitych postaciach, stosownie do miejsca i środowiska, ogół społeczeństwa naszego przypatruje się z życzliwą neutralnością.

Dzisiaj doskonale odpowiadają temu opisowi różne wyzute z godności, indywidualności oraz sumienia załgane typy, których wzorce podziwiane przez politruków michnikowszczyzny widzimy w różnych: Tuskach, Kopacz-kach, Schetynach, Komorowskich i Sikorskich oraz ich mafijnych wspólnikach w rabowaniu oraz niszczeniu kraju w rodzaju różnych: Zbychów, Mirów czy Rychów…

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/banalizacja-zla-przez-mafijne-elity-iii-rp
 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1495779

Tylko najgorsi kryminaliści potrafią odbierać rodzicom dzieci, nawet te karmione jeszcze piersią, tylko dlatego, że w domu "nie przelewa się". Doprowadzili Polskę do ruiny, zlikwidowali miejsca pracy, a karzą za ten stan państwa niewinnych ludzi. Broniących polskiej ziemi rolników zamykają w więzieniach, to się po prostu nie mieści w głowie. Uwolnić rolników, zamknąć POlszewików!-wszystkich bez wyjątku. Jeżeli ktoś pozostaje w takiej partii, lub głosuje na tę bandę, to utożsamia siebie z tą swołoczą.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1495780