Dlaczego pani prof. J. Staniszkis też podkręca ten objazdowy cyrk?

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Na naszych oczach odbywa się coś w rodzaju cyrku objazdowego.
Niestety z udziałem, w roli głównej obecnych sędziów TK (w tym prezesa, v-ce) oraz tych w stanie spoczynku.
I wszyscy oni, zusamen do kupy nie wykazują nawet odrobiny tego co możnaby nazwać powsiągliwoscią polityczną i nie tylko, bo tą najzwyklejszą.

Zachowują się jak rozdrażnione szerszenie! obwożą się po łżesterownym mediach i babulą, żałośnie wprost się zachowując.
I skarżą się na ten wredny PiS, prezydenta, B. Szydło.

Pierwej oficjalnie, potem cichcem uczestniczyli w machlojce PO/PSl/SLD jako współautorzy projektu zmian w ustawie o TK oraz sprokurowali do spółki z zachłanną koalicją bubel prawny plus nadprogramowych sędziów TK!

Wtedy prof. Zolla ani jego kolegów b. prezesów TK jakoś nie bulwersował ani tryb pracy nad projektem z udziałem obecnych i byłych sędziów TK.
Nie przeszkadzał im też wulgarny sposób przepychania tego projektu w procesie legislacyjnym mimo wielu deliktów na które zwracali uwage posłowie PiS.
Nie raził też ich ten pośpiech, aby zdążyć jeszcze za tej władzy zaklepać sędziów sPOlegliwych ekipie, która przewidywała swoją wyborczą porażkę.

Tak więc prezes Rzepliński, vice Biernat plus Tuleya nieżle namotali w trakcie przygotowań projektu. i się zamotali jak widać.

Bowiem ten obecny pasztet to ich wspólne... rękodzieło z PO/PSLSLD z ostatnich miesięcy pracy minionej kadencji parlamentu opanowanego przez PO/PSL.

I po korekcie, zmianie dokonanej przez PiS rozległ się straszny krzyk.
Ba! wrzask!
Biją pianę i wrzeszczą!
A łżesterowne media organizują im objazdówkę.
I szacowni profesorowie zamienili się w aktorów w kukiełkowego teatrzyku.
Załosny to widok.
Istny cyrk!
Gadające trybunalskie głowy mamroczą!
Przywołują już nawet konstytucjonalistów... ukraińskich i grożą sankcją ...ONZ!
Zapewne doczekamy się także opinii nawet tych z ... Korei Północnej.

Przerażąjący i żałosny to widok tych sędziów dla których odbieranie praw nabytych ( wiek emerytalny), okradanie przez rząd D.Tuska obywateli z odłożonych w OFE pieniędzy, uchwalanie ustaw antyobywatelskich był zgodny z Konstytucją!, a teraz wiecujących od rana do wieczora w ścieku łżemedialnym.

A gdzie ich powaga!?
Gdzie powaga trybunału?
Gdzie ich klasa?
Gdzie ich powściągliwość?

Wszak oni, sedziowie ( na szczęście nie wszyscy), obaj prezesi na oczach całej Polski się kompromitują!

Kto ich teraz będzie szanować po tych występach medialnych w tym objazdowym cyrku?

Jaka rangę bedą miały teraz orzeczenia TK?

I co najgorsze w ten cyrk wkroczyła też pani profesor Jadwiga Staniszkis!
Niestety!
Po co to jej?

Dlaczego to robi!?
Jej wywiad wPolityce to już ostra jazda po bandzie, bo PiS ma za dużo władzy!
Na Boga!
A kto wygrał wybory!?
Bo PiS to robi ostentacyjnie!
Fakt! PO to nocami, cichcem na cmentarzu, przy śmietnikach ( Graś z Hajdarowiczem) a PiS jawnie, oficjalnie sejmie, w dzień.
Ba! naruszono arystotelowską formułę władzy, Kaczyńskiemu hołdują, a prezydent Duda mial smutną minę w sejmie!
Richtig! A.Duda,J. Kaczyński, B.Szydlo do spółki z P.Kukizem chyłkiem udali sie do Assos i po powrocie stamtąd już zdaniem pani profesor perypatetyckość nie taka!

Odnosze wrażenie, że pani profesor jest już niemal w ogródku Krzemińskiego, Sadurskiego czy Czapińskiego!
A czerskośc Michnika może nawet po raz drugi nie tylko człowieka roku pani prrofesor ufundować ale i dresiarską (Nike) nagrodę zdublować.
Tylko co na to wtedy polakożerczyni Tokarczuk i jej Jakubek?

Wkurza panią prof. nadmiar władzy PiS!
Pani profesor!
A co?
Czy PiS dokonało zamachu stanu?
W wyniku puczu przejął władzę?
Czy też jej pełnię, większość parlamentarna uzyskała w wyniku uczciwych wyborów.
W PiS przy prezesie miernoty, a taki geniusz Kosiniak marnuje się zdaniem pani profesor i powinien być dokoptowany, bo zna się jak rozdzielać po 500 zł na dziecko.
Zapewne niebawem i Petru dostanie od pani Staniszkis rekomendację do rządu pani premier Beaty Szydło! , gdyż jej zdaniem to dobry ekonomista!
Pani prof. noszenie latami teczki Balcerowiczowi i oszwabienie lemingów na zlodziejskie tosksyczne kredyty w CHF jeszcze nie jest wystarczającą rekomendacją na ekonomistę!

Platforma robiła w białych rekawiczkach, a PiS demonstracyjnie!
Ręce opadają!

Doprawdy z bólem stwierdzam, że te dziejsze tyrady pani profesor wyglądają na nadzwyczajna zlośliwość, Na totalne czepialstwo.
I trudno w nich doszukać się jakiejś oryginalnej, niezależnej intelektualnej postawy! nie mówiąc już o paliwie jakiego dostarcza ściekowi medialnemu.
Ale takie jej prawo!

Oryginalna?
Prowokująca?
Niedowartościowana?
Obrażona?

O co jej chodzi?
Czy tylko o czystą formułę władzy wedle Arystotelesa!?

pzdr

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (22 głosy)

Komentarze

 

Banalizacja zła przez mafijne elity III RP

(...) W propagandzie PO odwołującej się do bolszewicko-nazistowskich wzorców nienawiści do politycznych adwersarzy, możemy więc zobaczyć wspomnianą na początku „banalizację zła“. Czyli zła jakie spowodowała w Polsce okupacja sowiecka i jakie jeszcze zostało w mentalności pewnej części społeczeństwa po rozpadzie komunistyczno-sowieckiego „imperium zła“ – jak je nazwał prezydent Reagan.

„Człowiek wyzuty z indywidualności i sumienia, z mentalnością szpiega, z duszą kata”

Marian Zdziechowski, filozof, publicysta, profesor i rektor Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie oraz krytyk totalitaryzmów faszystowskich i komunistycznych, w swojej książce z 1937 r. „W obliczu końca” napisał:

Człowiek wyzuty z indywidualności i sumienia, z mentalnością szpiega, z duszą kata, a poddany dyscyplinie katorgi zostaje uznany, zgodnie z ewangelią sowiecką, za ideał człowieka i wzór dla czasów naszych, a propagandzie nowego ideału w rozmaitych postaciach, stosownie do miejsca i środowiska, ogół społeczeństwa naszego przypatruje się z życzliwą neutralnością.

Dzisiaj doskonale odpowiadają temu opisowi różne wyzute z godności, indywidualności oraz sumienia załgane typy, których wzorce podziwiane przez politruków michnikowszczyzny widzimy w różnych: Tuskach, Kopacz-kach, Schetynach, Komorowskich i Sikorskich oraz ich mafijnych wspólnikach w rabowaniu oraz niszczeniu kraju w rodzaju różnych: Zbychów, Mirów czy Rychów…

Andrzej M. Salski

________________________________

Cały artykuł pt. „Jak mafijne elity III RP banalizują zło“ został opublikowany w „Gazecie Polskiej“, nr 40 (1156), 7 października 2015 r., s. 34.
W sieci: „Jak mafijne elity III RP banalizują zło“, http://www.gazetapolska.pl/33358-jak-mafijne-elity-iii-rp-banalizuja-zlo

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/banalizacja-zla-przez-mafijne-elity-iii-rp

 

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1499466

Już  od  dawna  zastanawiam  się  dlaczego  Staniszkis  stała  sie  lawirantką  medialną ? Lubiłam  kiedyś  jej  komentarze  wyważone i  rozsądne.  Od  kiedy  okazało  się,  że  córka  pani  Staniszkis  jest   w  grupie  tego  oszusta  i  cwaniaka  Petru ,  ta  pani  zupełnie  zmieniła  kierunek  żagla  i  popłynęła zupełnie  w  inna  stronę.  Petru  to  zero  moralne  ,  karierowicz,  ale   ważne  kto  nim  steruje,  bo  sam  Pertru  jest  za  głupi.  Za  szyledem  Petru  stoi  diaspora  żydowska   Balcwerowicz  i  spółka    finansjery  bankowej.  Pani  Staniszkis  z  tego  gniazda  sie  wywodzi.

#1499469

Prawdę mówiąc Staniszkis już dawno powinna być na emeryturze a nie ciągle robić wodę z mózgu, zwłaszcza młodym ludziom.

Grzest

#1499486

ale adekwatne ...

szacun :-)

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#1499478

Szkoda, że Pani profesor rozmienia się na drobne. Naprawdę szkoda

tony.c

#1499480

Szkoda, że Pani profesor rozmienia się na drobne. Naprawdę szkoda

tony.c

#1499481

Znam ją od ponad 30 lat.zadziwia i zaskakuje negatywnie mnie coraz bardziej.

Szkoda, duzo dobrego wyszlo spod jej pióra i nie tylko.

pzdr

antysalon

#1499482

podły zaczyna rozumieć swój błąd, zmienia postępowanie i nagle staje się uczciwy. Natomiast kiedy ktoś kogo znaliśmy i ceniliśmy dołącza do sił zła i zaczyna działać w sposób jawny przeciwko prawdzie i dobru, to trudno się z tym pogodzić.

Cóż, miejmy nadziję, że w przypadku  profesor  Staniszkis to chwilowa niedyspozycja i błąd, który jeszcze można naprawić. W koncu każdy ma prawo do błędów. Naprawdę nie chce mi się wierzyć, że tak nagle można zacząć popierać przekretów, złodziei, banksterów i manipulantów!

Pobudka Pani Profesor - tu chodzi o nasze wspólne dobro i przyszłość, o Polskę i Polaków!!!

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1499495

Nie wiem czemu Pani Profesor takie rzeczy wygaduje, może chodzi jej o "niezalezność poglądów" bez wzgledu na to jak się one maja do prawdy...no i pamiętać wypada,że Pani Profesor jest częscią elyty III RP, może nieco zbuntowaną przeciw rządzacym od ośmiu lat przestępcom i idiotom, ale jednak...

Yagon 12

#1499516

Pani profesor gdy doradzała panu J.Kaczyńskiemu była znana z rozsądnych wypowiedzi.

Teraz prawdopodobnie nie doradza i stać ją na szczerość ?

Pozdrawiam

markiza

#1499521

jazdy po bandzie, takiego odjazdu chya jeszcze nie miała. A znam ją ( oczywiscie nie popadam tu w przesade, że jestem jakims jej bardzo dobrym znajomym!) od ponad 30 lat.

Zawsze ją ceniłem, teraz jest mi bardzo przykro jej dowalać.

pzdr

antysalon

#1499531

Staniszkis przechodzi chyba demencję starczą, co uwidacznia się nie tylko na twarzy. Mnie ogromnie zaskoczyły jej publiczne, wstydliwe wynurzenia z osobistego życia w wywiadzie, czego kulturalny i wykształcony człowiek raczej nie robi.

Otóż w jednym z nich, ostentacyjnie przyznała się do  młodzieńczego zauroczenia, co zaowocowało ciążą, a w konsekwencji  decyzją o aborcji.

Czy takie "obnażanie się" ze swego życia prywatnego, może świadczyć o jakiejkolwiek kulturze i wzbudzić szacunek do pani profesor? Pytanie jest retoryczne.

anty bolszewik

#1499532

pzdr

antysalon

#1499533

... to że większość z nich to chów Polski ludowej, oraz przynależności do PZPR, komuniści rzadko dopuszczali by ktoś wymiarze sprawiedliwości był z poza PZPR, sądy i prokuratura musiała być po stronie komuny.

 

 

Pozdrawiam

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1499535