Bezkarni przestępcy w togach sędziowskich

Obrazek użytkownika anty bolszewik
Kraj

           

 

 

Jak brak mechanizmów samooczyszczenia wpływa na bezkarność przestępców w togach sędziowskich?

Oto 4 pierwsze z brzegu przykłady, kogo broni totalna opozycja i KOD Kijowskiego, który wobec znanych przestępstw, chodzi sobie jakby nigdy nic po wolności, szkaluje za granicą nasz kraj walczący z patologiami w sądach, zarzucając nam brak praworządności (sic).

1. http://niepoprawni.pl/blog/5832/lista-sedziow-sprzeniewierzajacych-sie-etyce-zawodu-prawnika

Sędzia Lucyna Zborowska-Słupianek z Poznania, skazana prawomocnie za oszustwo, po przeniesieniu orzeka aktualnie w Łodzi.

Wyrokiem Sądu Rejonowego w Gorzowie Wielkopolskim z 20 listopada 2006 roku w sprawie II. K. 213/06, zmienionym wyrokiem Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim z 10 lipca 2007 r. w sprawie VI Ka 234/07, sędzia Sądu Rejonowego dla dzielnicy Poznań Stare Miasto i Wilda, S-Z, została skazana za przestępstwo z art. 231 & 3 kodeksu karnego, polegające na trzykrotnym nieumyślnym (sic!) niedopełnieniu obowiązków sędziego w ten sposób, ze działając w celu korzyści majątkowej, będąc uprawnioną do wystawienia dokumentu, poświadczyła nieprawdę w postanowieniach o stwierdzenie nabycia spadku wiedząc, że przedstawione w tych sprawach testamenty zostały sfałszowane – za co została skazana na karę 1 roku pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem wykonania tej kary na okres próby wynoszący 2 lata. W przestępstwie współdziałała z mężem- szefem szajki, mając wiedzę, że on te testamenty fałszował (sic!). Po uprawomocnieniu się wyroku podjęto postępowanie dyscyplinarne, które zawieszono na czas procesu. Zdecydowano nawet o wydaleniu sędzi ze służby, ale się odwołała. Niestety, zabrakło kilku miesięcy do ostatecznego załatwienia problemu. Minęło bowiem dziesięć lat i postępowanie dyscyplinarne umorzono ze względu na przedawnienie karalności. W ten sposób doszło do kuriozalnej sytuacji. Słupianek-Zborowska była skazana, ale mogła wkładać togę i wydawać wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

2. ]]>https://www.tvn24.pl/pomorze,42/szczecin-sedzia-miala-probowac-przekleic-ceny-by-zaplacic-mniej,751705.html]]>

Wniosek o zgodę na pociągniecie do odpowiedzialności karnej sędzi Wiesławy Buczek-Markowskiej z Sądu Okręgowego w Szczecinie, wysłał Sądowi Apelacyjnemu w Szczecinie, wydział spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej.  Najwyższa kasta i kradzież, sędzina Wiesława Buczek-Markowska, stanowisko służbowe: Sędzia Sądu Okręgowego w Szczecinie II Wydział Cywilny Odwoławczy. Jak ustaliła PAP, przeklejanie przez kobietę w wieku ok. 50 lat cen (jak się okazało - na przewodnikach pt. "Izrael, "Praga" oraz "Transylwania i Marmarosz") dostrzegł operator systemu monitoringu marketu. Po przejściu linii kas została poproszona przez ochronę do osobnego pokoju, a ochrona wezwała policję. Kobieta okazała policjantom legitymację sędziowską i - jak podkreśla wniosek PK - przyznała się do dokonania oszustwa. Dowodami w sprawie jest nagranie z marketu, zeznania jego pracowników oraz policjantów.

Sędzia jeszcze tego samego dnia została zawieszona w czynnościach służbowych. Buczek-Markowska to sędzia Wydziału Cywilnego-Odwoławczego SO w Szczecinie. Sędzią jest od 25 lat.

3. Oraz podobny przypadek sędziego Wydziału Karnego tego samego Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Sędzia Paweł Marycz miał próbować ukraść element wiertarki z marketu przy ul. Golisza w Szczecinie. Zatrzymała go ochrona sklepu. 56-latek został ukarany mandatem 100-złotowym i zapłacił za cały zestaw, którego część próbował wynieść ze sklepu – około 100 zł. Policja powiadomiła prezesa Sądu Okręgowego w Szczecinie. Rzecznik dyscyplinarny sądu postawił na początku tego roku mężczyźnie zarzut uchybienia godności urzędu przez popełnienie wykroczenia. Po wielu problemach z zawieszeniem w czynnościach, wyrokiem Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku, został pozbawiony prawa wykonywania zawodu, na co przysługuje mu 2-tygodniowy termin odwołania do Sądu Najwyższego.

4. ]]>http://www.januszsanocki.com/2017/05/04/kaszubach-biora-ryby-galarecie/]]>

Sędzia Janusz Korzeniowski z Sądu Rejonowego w Kościerzynie (piękna jest Ziemia Kaszubska!) już w roku 1995 – jako niezawisły reprezentant „nadzwyczajnej kasty”, zawiesił bezterminowo wykonanie kary dla miejscowego bandyty, który – ma się rozumieć – dalej bił i rabował. Taki miał w końcu zawód: bandyta. Zawód równie ryzykowny jak zawód sędziego – jak się wkrótce miało okazać. Tylko znacznie trudniejszy i mniej dochodowy.
Dalsze orzecznictwo sędziego Janusza Korzeniowskiego na razie nie jest znane szerszej publiczności, aż do roku 2008, kiedy został on zatrzymany pod zarzutem brania łapówek od miejscowego przedsiębiorcy. Prokuratorzy ustalili, że przez dziesięć lat, od 1998 do 2008 roku – jako przewodniczący Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Kościerzynie, przyjmował łapówki od szeregu osób, za „pozytywne załatwienie sprawy”. Jak stwierdzili prokuratorzy, sędzia „uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu”.
 
Gdyby sędzia Janusz Korzeniowski (57 l.) z Kościerzyny na Kaszubach zawczasu posłał za kratki Marcina P. (32 l.), nie byłoby afery Amber Gold! Ale skazał oszusta tylko na 1000 złotych grzywny, wkrótce zaś sam został oskarżony o przyjmowanie łapówek. W tym kontekście łagodny wyrok na aferzystę budzi tym większe wątpliwości.Kompromitujące zarzuty korupcyjne ciążą na Januszu Korzeniowskim od ośmiu lat. Mimo to przewodniczący wydziału karnego Sądu Rejonowego w Kościerzynie do dziś nie został osądzony. Odpowiada z wolnej stopy, nie został nawet wydalony z zawodu, a jedynie zawieszony, i wciąż pobiera co miesiąc blisko 6 tysięcy złotych pensji.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

"Nadzwyczajna kasta" sama się nie oczyści - mamy niemal 30 dni oczyszczenia...

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1553765

To właśnie immunitety przemieniają zwykłego Kowalskiego w nadzwyczajną kastę. Jaki ma cel ochrona za pomocą immunitetów skoro są sądy - 3 instancje - , które w każdym indywidualnym przypadku powinny rozstrzygać o winie lub niewinności sędziego, posła czy innego nadzwyczajnego człowieka.

Vote up!
8
Vote down!
0

Apoloniusz

#1553773

i wyrównać ...

Vote up!
5
Vote down!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#1553775