Rekomunizacja ulic w W-wie, czyli jaczejka w akcji

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Polska jaczejka przechodzi do ataku. Zaczęło się od niesławnej HGW, która w ustawowym terminie nie zdekomunizowała nazw ulic, w związku z tym wojewoda warszawski wprowadził postanowienie zastępcze zmieniając nazwy ulic komunistycznych „bohaterów” po konsultacji z IPN.

Jaczejka umiejscowiona w warszawskim ratuszu zaskarżyła postanowienie wojewody, a skład sędziowski z NSA  niczym zbrojne ramie jaczejki wydało postanowienie, że zmiana ulic na bohaterów polskiej wolności  nie była wystarczająco uzasadniona dlaczego zmieniono nazwy komunistycznych bohaterów.

Sędzia i cały skład sędziowski WSA przejdzie do annałów czarnej księgi wymiaru sprawiedliwości. Radni warszawscy (PO i .N)niczym komunistyczni Dąbrowszczacy,  ruszyli do ataku broniąc wyroku sędziego  z WSA . Należy zwrócić uwagę że nawet córka gen. Jaruzelskiego, pani Monika Jaruzelskiego wstrzymała się od głosu ale to za mało dla radnych totalnej opozycji  a z nienawiść do dobrej zmiany, wolą przywrócenia  nazwy ulic na komunistycznych „ bohaterów” niż  polskich bohaterów walki o wolność w tym np. Siedzikówny  „Inki” , Anny Walentynowicz, Herberta, Ofiar 13 Grudnia , Ofiar kopalni Wujek, Pyjasa, itd. ale ta dzielna wydawałoby się W-wa, która głosami  swoich radnych, których przecież wybrali Warszawiacy  rekomunizują nazwy ulic.

Jaczejka radnych warszawskich czci tych , z  GW, AL., KPP, itd. którzy mordowali polskich bohaterów i pluje w twarz wolnym Polakom.

 

  

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (16 głosów)

Komentarze

 Jeśli spojrzy się na historię to na pewno znacznie mniej niż w przysłowiowym "cukru w cukrze." Warszawa po wojnie to była kupa gruzu i olbrzymia ilość grobów rdzennych Warszawiaków, niezależnie od ich pochodzenia narodowościowego. Większość z tych co uratowali życie, nie mając do czego wracać rozproszyła się po całej Polsce. 

 Powojenna odbudowa stolicy olbrzymim wysiłkiem i kosztem całego społeczeństwa tzw SFOZ (społeczny fundusz odbudowy stolicy - w późniejszych latach sześćdziesiątych zmieniono nazwę na SFBS - już nie odbudowy a budowy,) a obowiązkowe składki zbierano nawet w szkołach jako tzw "cegiełki" jeszcze w latach sześćdziesiątych.

 Teraz mieszkańcy Warszawy zameldowani w mieście to w znacznej i znaczącej ilości ludzie ze sfery wywodzącej się z potomków poprzedniej olbrzymiej rzeszy urzędników ministerstw, ludzie interesu i wielkiego biznesu, ludzie którzy na reprywatyzacji dzięki układom i znajomościom z czasów tzw komuny dorobili się fortun i którzy zrobią wszystko co tylko jest możliwe by było jak było aby nikt nigdy nie dobrał się do ich fortuny i nie kazał się tłumaczyć skąd i jak doszli do takich majątków, aby nadal rządzić układami. Nie bez znaczenia jest też znaczący wpływ zagranicznych firm (w tym i mediów) którym też zależy na utrzymaniu dotychczasowego układu anty PiS-owskiego.

 A tzw wymiar sprawiedliwości - który z bezstronną sprawiedliwością nie ma nic wspólnego - już dawno nam pokazał środkowy palec i po której stronie konfliktu stoi. 

niezależny Poznań

#1577049

No cóż , wypada się z Tobą zgodzić.

#1577055

Nie "SFOZ" a "SFOS". Pamiętam. Wielki szacunek dla ludzi spoza Warszawy, którzy widzą prawdę o moim ukochanym mieście.

Honic

#1577346

Najpierw głosowali na PO co 40 tysięcy ludzi wyrzuciło na bruk i okradli im kamienice.

A teraz na czerwonych morderców, by nazwy ulic były ich nazwami, choć mordowali Warszawiaków.

To prezent od towarzysza Stalina, który sprowadził tę dzicz ze wschodu, a dziś ich POtomkowie takie chamstwo i zdziczenie pokazują.

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1577057

Nie musieli się zbydlęcać, byli i są zbydlęceni, co najmniej od sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939 roku.

Pozdrawiam

jan patmo

#1577068

Trzecie pokolenie tych co przyjechali na ruskich czołgach się rozplenili, głosują na swoich i nienawidzą tych co z nimi walczyli.  

#1577071

Trzecie pokolenie tych co przyjechali na ruskich czołgach się rozplenili, głosują na swoich i nienawidzą tych co z nimi walczyli.  

#1577072

Takie towarzycho (PObolszewików) wybrała większość głosujących w Warszawie i ci co na wybory nie poszli w tym zapewne wielu z nich szło na wybory prosto z kościoła, podobnie jak na film "Kler".Za obłude i obojętność trzeba płacić. Demokracja - większość wybiera ! Teraz tylko oczekuję nowych ulic i placów imienia J.Stalina, W.Jaruzelskiego, St.Michnika , F.Dzierżyńskiego itd, różowej tęczy na placu Zbawiciela, marszów zboczeńców itd. Zresztą nawet Kardynał ks. K.Nycz liderkę noworządzących HGW określił jako zaprzyjaźnioną z Bogiem i ...może uruchomi jej proces beatyfikacyjny. Wiec o CO CHODZI????

#1577082

Ciągle winni są inni. A to bolszewicy, a to ruskie, a to  pruskie , a to ukraińskie , a to niemieckie...

A może wypada zapytać ilu  w jest Polaków w Polsce? Ilu  jest w Warszawie czy na ziemi śląskiej? Wszelkie statystyki zawodzą i nie odzwierciedlają prawdziwej rzeczywistości, zarówno co do narodowości jak i katolickości.

Jedno wielkie oszustwo.

Wydawało mi się,że w Katowicach zostali tylko volksdeusche. Okazało się, że  prawdziwego Polaka i katolika mażna spotkać wszędzie ale jest nas tyle...co kot JK napłakał. Dlatego zdrajcy preferują demokrację  i katolicyzm opatrznościowo-charyzmatyczny. Wtedy są górą, wtedy wygrywają każde wybory...i dlatego jest tak jak jest.

Kiedyś  nie było Polski...ale byli Polacy. Teraz mamy Polskę (czy Polin), wszystko jedno, ale nie ma Polaków. Ani w rządzie ani w kościele.          

Oczywiście znajdą się wyjątki, które tylko potwierdzają regułę.

https://gloria.tv/album/Djo9ShtNxmyP3extNkwWd7eVo

 

Verita

#1577084

Moim zdanie rysujesz zbyt czarny obraz.

#1577090

 Witam Panią! Kiedyś przemieszkałem trochę lat w latach 80-tych w Katowicach. Wtedy ratownik górniczy. Nie spotkałem skundlonych ludzi, ale prawych Polaków. Kundlami bylo ZOMO i Sowieckie wojsko w Polskich mundurach. Pozdrawiam!

ronin

#1577761

Warszawiacy mają to co wybrali, nie żal mi ich.

#1577089

 I dlatego, ten pomnik Stalina, Pałac Kultury powinien zostać rozebrany. Teraz nie tylko kojarzy się z sowiecką okupacją Polski, ale również z HGW.

ronin

#1577091

kiedyś byłem przeciwny rozbiórce Pałacu Kultury i Nauki imienia Józefa Stalina (taka jest jego pełna nazwa), ale teraz widzę że mogłem sie mylić...Czasem symbole są ważniejsze niż nam się wydaje.

#1577349

 Witaj! Kiedyś też tak postrzegałem, ale teraz ich traktuję, jako Najeżdzców mojej ukochanej Ojczyzny. Nie zawacham się podnieść broń przeciw Targowicy, jak chwila czasu Polski będzie w Potrzebie. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!  Polecam książkę " Czerwona Zaraza ".Pozdrawiają Góry, które spłodziły wielu Wyklętych!

ronin

#1577754

Przy IPN powinien być Komitet/Kapituła Nazewnictwa ! Rozpatrywał by on wnioski o nazwanie ulicy nazwiskiem/ nazwą zastrzeżoną (pamięć narodowa !). Są miejscowości lub miejsca nie dość reprezentacyjne. Warszawa nie zasługuje na nazwiska które odrzuciła ! 

Wojewoda powinien mocno uzasadnić odrzucenie komunistycznego nazewnictwa i narzucić nowe nazwy : "Czerwona", "Różowa", "Brunatna", "Małomiasteczkowa", "Zapyziała"

Czekam na dalsze propozycje.


#1577101

nasze ulice?

 

sprywatyzowali

nie swoje kamienice

teraz ich patroni

strzec będą nasze ulice!

jan patmo

#1577113