Panie prof. Gliński, przeginasz Pan.

Obrazek użytkownika Andy51
Kraj

Uważałem, że prof. Gliński jest odpowiednią osobą, na odpowiednim miejscu, tzn. na funkcji min. kultury. Miał parę dobrych posunięć. Odkupienie od fundacji księcia Czartoryskiego obrazu Leonarda da Vinci obrazu „ Dama z gronostajem”  który stał się własnością  Polski, czy zwolnienie z funkcji dyrektora muzeum II wojny światowej w Gdańsku  prof.  Machcewicza.

Później było już tylko gorzej. Przeznaczenie 100 mln. zł na cmentarz żydowski, na którym jest pochowany żydowski kat Polaków  z MBP Różański, podczas gdy stan cmentarzów na Rossie czy cmentarz Łyczakowski  wymagają pilnych napraw.

Zapowiedź budowy kolejnych muzeów poświęconych pamięci Żydów, podczas gdy w Polsce nie ma muzeum terroru komunistycznego ( wzorem Węgrów).

Wreszcie polityka personalna. Co jeszcze robi w ministerstwie , wiceminister Gawin, która tak żywiołowo klaskała , ambasador Izraela w Polsce, po jej skandalicznym przemówieniu obrażającym Polaków, z okazji wyzwolenia obozu Auschwitz, co robi dyrektor tej placówki, który nie pozwala wnieść na teren obozu flagi polskiej, a na tablicach dzieli ludzi na Żydów i nie Żydów.

Co jeszcze robi obecny dyrektor muzeum POLIN, notabene wybudowanego za pieniądze polskich podatników, który angażuje się w antypolską narracje na panelach w tym muzeum i nie zabrania pracownikom ubierania się na czarno w dniu akcji aborcjonistek , nie pamiętając o tym, że w Izraelu aborcja jest całkowicie zakazana.

Reasumując Panie premierze  ogarnij się Pan i zrób porządek w instytucjach Panu podległych.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Śpijcie panowie jak najdłużej

bo dopóki spicie niczego głupiego nie wymyślacie i niczego nie spieprzycie.

#1560976

Ale idzie wiosna , czas się obudzić i wyłazić z gawr.

#1560983

Kto dla żydów więcej da. 

Oraz dla banderowskiej Ukrainy i żydowskiego prezydenta Poroszenki, który ma w dupie wojnę i z kacapami handluje swoje wyroby czekoladowe w Rosji, a Polakom wciska kit jak wojuje, by Polska dawała kasę.

I to jest motto tego co wyprawia PiS

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1560978

Źle się dzieje.

#1560984

Pewnie narobię sobie wrogów na portalu, ale ewentualny sojusz Polski z Rosją, to też sól w oku światowego żydostwa. Tylko taki sojusz obroni nas przed żydowską inwazją na Polskę. Oni to wiedzą, stąd to notoryczne opluwanie Rosji w (niby) polskich mediach i prymitywna propaganda przeciwko Rosji.
Jak idioci uczestniczymy w chucpie żydowskiej Ameryki przeciwko Rosji.
(niby) polski rząd, stawia polską rację stanu i bezpieczeństwo naszej ojczyzny, na szali ze szpiegiem i agentem (jak pokazuje historia) wrogiego Polsce mocarstwa .
Obłuda goni obłudę.
Co znaczymy dla naszych niby sojuszników, widać po ich "reakcji" na zamach smoleński.
Przypominam... Czarna "Obama", w trakcie pogrzebu naszego prezydenta grał w golfa, a garbata, niemiecka komunistka Angela, nie miała czasu na takie "głupoty"...
Nikt nas nie szanuje, bo sami siebie nie szanujemy !!!.
Jak widać po reakcjach "naszych sojuszników", ich podrzędny szpieg ważniejszy jest , niż nasz prezydent, jego małżonka i elita polskiego narodu!!!.
Powtórzę jeszcze raz ... Dla Polski największym zagrożeniem są ŻYDZI, nie Rosja !!!.
Nie dajcie sobą manipulować...

#1560986

A jeszcze bardziej rosyjscy  Żydzi.

#1560989

To w komunistycznej Rosji żydzi trzymali władzę, dziś , za prezydentury Putina mają tyle do gadania, "co żyd za niemieckiej okupacji"...
To właśnie dlatego między innymi tak ujada światowe żydostwo na Rosję, a my w tym ujadaniu bezwolnie uczestniczymy. Jak pacynki w rękach żydów.
Toteż dlatego Rosjanie nie chcą poważnie z nami rozmawiać, bo doskonale wiedzą, ze ważne dla Polski decyzje zapadają w zupełnie innych stolicach, a niby polski rząd, to tylko zgraja żydowskiej agentury...
Możliwe, że to właśnie z tego powodu nie godzą się na oddanie wraku.
Mogę się mylić, ale to też trzeba brać pod uwagę...
Żydzi podobnie jak Rosję, szkalują również nas. To chyba widzi każdy ?.

#1561004

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1561007

Ale czyżby odbierał odznaczenie z takie poglądy?

“Ukrainiec będzie myślał, że walczy przeciwko ekspansji Rosji, że walczy o swoją niezależność, będzie myślał, że w końcu zdobył swoją wolność, podczas gdy całkowicie wpada w zależność od nas.

Tak samo będą myśleć również Rosjanie, że niby bronią oni swoich interesów narodowych, odzyskują  “bezprawnie” zabrane u nich ziemie i tp. Wszystko to my będziemy robić pod pretekstem różnych suwerenności, walki o swoje ideały narodowe. W tym czasie nie pozwolimy żadnej ze stron na samookreślenie na podstawie wartości i tradycji narodowych."

#1561009

A powiedz mi ilu z miliarderów rosyjskich jest z pochodzenia Żydami , coś ca. 75% 

#1561035

Twoje zdjęcia potwierdzają tylko to, że Putin żydom rozdaje wyłącznie szklane, kolorowe paciorki. Oni wiedzą, ze więcej nie dostaną. W przeciwieństwie do Polski, gdzie zażydzony, niby polski rząd obiecuje im miliardy...

#1561041

bo Rosja zawsze dotrzymuje wszelkich zobowiązań międzynarodowych ze słabszymi.

Z Gruzją np. miała w XVIII wieku pakt, tzw. traktat gieorgijewski, o wzajemnej pomocy, który miał chronić Gruzję w przypadku agresji tureckiej czy perskiej. "Pomoc" rosyjska była praktycznie żadna, np. w 1787  w trakcie kolejnej wojny rosyjsko-tureckiej rosyjskie wojska wyszły z Gruzji pozostawiając ją bez pomocy, a gdy w 1795 szach perski najechał Gruzję i i zrównał z ziemią Tbilisi, to mimo traktatu Gruzja nie otrzymała rosyjskiej pomocy, natomiast w styczniu 1801 Paweł I, następca Katarzyny II, podpisał ukaz o aneksji państwa Kartlii-Kachetii. Ukaz ten po śmierci Pawła potwierdził jego następca Aleksander I (12 września 1801), choć już w maju 1801 rosyjski generał Karl von Knorring usunął pretendenta do gruzińskiego tronu – Dawida, przekazując zarząd kraju Iwanowi Łazariewowi. Gruzińska szlachta nie uznawała tego posunięcia do kwietnia 1802. Wówczas Knorring zgromadził przedstawicieli gruzińskiej arystokracji w katedrze w Tbilisi i zmusił do złożenia przysięgi wierności rosyjskiemu władcy. Opozycjonistów aresztowano.

W 1810 r. Rosja złamała opór władcy Imeretii Solomona II, pozbawiła go tronu. Imeretia weszła również w skład Rosji.

W latach 1803–1878, w następstwie wojen rosyjsko-tureckich, także pozostałe historyczne ziemie Gruzji zostały włączone w skład imperium rosyjskiego.

A my, w 1939, mieliśmy z Rosją pakt o nieagresji. Ciąg dalszy - znamy. Pakty oczywiście - tylko z Rosją! Jeśli chcemy wszystko stracić.

Taka rada - bezcenna!

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1560998

Paktować z Rosją, to tak jak spać w łóżku z kobrą. Rosja szanuje tylko silnych.

#1560999

Wrogow Pan sobie nie narobisz, bo to forum dyskusyjne. Najlepiej gdy bedziemy liczyc tylko na siebie. Tyle, ze klocenie sie ze wszystkimi tez nie jest madre.

A´propos Rosji i Izraela: niedawno czytalam, ze Izrael ma "goraca, niepodsluchiwalna linie" tylko do dwu panstw: do USA i Rosji - co nam to mowi???

Politycy i media robia z nami co chca, czyli z mozgu sieczke. Zastanowmy sie, dlaczego jest Rosja tak zaangazowana w wojne w Syrii? Czy nie pomaga w ten sposob Zydom? A przy okazji destabilizuje Europe?

Bez pol litra nie rozbierzesz mawial moj dziadek. I to jest jedyny pewnik.

Gosia

#1561008

To lecę po flaszkę!

#1561018

A co z ogórkiem?

#1561036

Powiedzieli, że niekoszerny.

#1561067

To straszne.

#1561075

cyt. (...) "dlaczego jest Rosja tak zaangazowana w wojne w Syrii?"

Byłam w Syrii, widziałam wiele, bardzo wiele, więc wyjaśnię tak:

Sojusz Chin z Rosją i z Iranem oraz sojusz Iranu z Syrią kształtują jadro Bliskiego Wschodu. Syria stanowi przeszkodę do unicestwienia Iranu. Z kolei Krym stanowi jedyną Bazę Morską Rosji, z której prowadzi przesmyk umożliwiający wpłynięcie rosyjskiej floty na Morze Śródziemne. Syryjska wyspa Tortus nie posiada infrastruktury niezbędnej dla Bazy Morskiej (taka rola służebna dla Rosji jest  oficjalnie przypisywana przez USA), ale dla potrzeb sił morskich Rosji Tortus jest niczym tlen do egzystencji! Nieobecni na super strategicznym Morzu Śródziemnym nie liczą się wśród mocarstw tasujących i rozdających karty!!! Rosja musi utrzymać pozycje Morza śródziemnego dla... własnego bezpieczeństwa!

Upadek Syrii, a tym bardziej Iranu spowoduje zadziałanie, podobnie jak w I czy II Wojnie Światowej, zasady domina i rozpęta kolejną wojnę światową!

Pamiętajmy, że z Regionu Morza Kaspijskiego prędzej czy później koniecznym będzie poprowadzenie rurociągów z ropą. Przez Afganistan na rynki azjatyckie (Indie, Pakistan, Chiny, Japonia, Korea) rurociągów poprowadzić się nie da. Można poprowadzić za to rurociągi trasą alternatywną przez terytorium Iranu…

A jak to było od Iranu do Syrii wcale w nie zamierzchłej przeszłości?

1. 1953 r.: Amerykanie obalają demokratyczny rząd w Iranie i instalują swoją marionetkę, której niepopularność doprowadza do rewolucji islamskiej. Teraz Iran rzekomo zagraża światu.

2. Al-kaida powstała w latach 80, aby walczyć z ZSRR; była wspierana przez CIA. Następnie zaczęła walczyć z Amerykanami rzekomo dokonując zamachów 11 września 2001 r.

3. Amerykanie obalili rzekomo dyktatorski reżim w Libii. Po “wyzwoleniu” rebelianci zabili ich ambasadora. Nie ma winnych.

4. Amerykanie do niedawna jawnie wspierali rebeliantów w Syrii, którzy otwarcie współpracują z islamistami (jak donosi m.in. prasa brytyjska).

Wracając do meritum:

5. "Izrael będzie trafiony odwetowym atakiem, jeśli Stany Zjednoczone rozpoczną ofensywę w Syrii. Stanie się tak, ponieważ [żydowskie państwo] jest inicjatorem ataku [w Syrii]," powiedział w wywiadzie dla agencji FARS szef sztabu armii irańskiej, gen. Hassan Firouzabadi

Wnioski:

1. Utrata Krymu byłaby początkiem końca Rosji!

2. Prędzej czy później nastąpi przesilenie polityczne, a ono nastąpi, bo Rosja i Chiny otwarcie grają na bankructwo Zachodu skupując masowo złoto (są przecieki, że Chiny chcą dobić USA wprowadzając standard złota).

3. Dominacja Izraela na Bliskim Wschodzie dobiega końca i nie zmienią tego nawet wprowadzane aktualnie myśliwce 5.generacji F-35I. Dlatego Mośki tupią, klaszczą, gwiżdżą by zakończyć dzieło pk. "Polin"...

4. Skomplikowana gra interesów i wpływów wielkich mocarstw powoduje, że konflikt syryjski może stać się zapalnikiem wielkiej wojny, która obejmie cały Bliski Wschód, a nawet osiągnie poziom globalnego konfliktu szeroko pojmowanego Zachodu z Izraelem i USA na czele, z tak zwanym Wschodem, który teraz krystalizuje się jako techniczne przymierze Rosji, Chin i Iranu, ale też... Turcji!

PS

Sojusz rosyjsko-syryjski ma długie tradycje i okazał się być dla Federacji Rosyjskiej najbardziej trwały spośród podobnych stosunków utrzymywanych z innymi państwami Bliskiego Wschodu. Szczególne stosunki Rosji z Syryjską Republiką Arabską (SRA) nawiązano w latach 70. ubiegłego wieku. Sformalizował je układ o przyjaźni i współpracy podpisany w Moskwie w październiku 1980 r. Owszem, były zawirowania, ale sojusz przetrwał do dziś. Do 2006 r. około 10 tys. syryjskich oficerów odbyło szkolenie w radzieckich lub rosyjskich szkołach wojskowych. Syryjskie kręgi wojskowe są w szczególny sposób związane z Rosją! Podobnie rzecz się ma z syryjskimi służbami specjalnymi, które współpracują z Federalną Służbą Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej (FSB), a wcześniej  z KGB.  Szczególne stosunki obu państw są ostatnią rosyjską pozostałością tego rodzaju po aktywnej polityce mocarstwowej ZSRR na Bliskim Wschodzie.

W 2010 r. eksport z Federacji Rosyjskiej do Syrii osiągnął wartość 1,1 miliardów dolarów, podczas gdy inwestycje poczynione w Syrii w 2009 r. opiewały na 19,4 miliarda dolarów. W pierwszej dekadzie obecnego wieku rosyjski koncern Tatneft osiągnął porozumienie co do odkrycia nowych złóż w Syrii i wydobywania z nich ropy naftowej i gazu ziemnego. Z kolei Stroytransgaz rozpoczął w 2007 r. realizację projektu wybudowania złożonej infrastruktury przeznaczonej do przetwórstwa gazu ziemnego. Prace podjęte przez rosyjskie przedsiębiorstwa zostały wstrzymane wskutek wybuchu wojny domowej. W lipcu 2015 r. wznowiono dwustronne rozmowy na temat podjęcia na nowo kontraktów dotyczących energetyki, których wartość szacuje się na 1,6 miliarda dolarów. Wymienić można więcej syryjsko – rosyjskich projektów, ale w/w starczą do wyciągnięcia właściwych wniosków.

casium

#1561020

Dzieki  Cassium, mysle ze twoj wpis duzo nam wyjasnil.

@Andy i @Kefas mysle ze  wpis Cassium - to  jest ta flaszka i ogrkiem  :-))

Pozdrawiam

Gosia

#1561054

Nie, żeby ten gość nie znał języka polskiego, ale z tym ostatnim zdaniem, z tym apelem do ministra trzeba by chyba zwrócić się w języku jidisz, by trafić do jego serca...i tylko w tematach żydowskich. .

chris

#1560980

Może tak być.

#1560985

Pan sze narażasz. Pan sze pytasz co robi Gawin, Cywiński, Stola. Pan masz szczenszcze, że pan nie pytasz co robi pan Gliński.
Pan bierzesz z nich pszykład i pan lepiej pilnujesz swoje byznes.

#1561005

Aj, waj, niedopsze, niedopsze.

#1561006

Cześć , fajnie piszesz "..., uważam,  że prof.Glinski jest odpowiednią osobą..."

by następnie  "...później było tylko gorzej..."

:-))))))))))

Fajnie się to czyta...

Pzdr.

chris

#1561015

Nie manipuluj, albo naucz się czytać . Napisałem uważałem, nie uważam, taka drobna różnica.

#1561037