Na portalu internetowym...

Obrazek użytkownika amero
Kraj

...Radia Maryja jeden z tytułów informacyjnych donosi iż: "Weterynarz z Człuchowa: tygrysy odżyły, jedzą, piją, nie są źle nastawione do człowieka"

Tygrys nie jest żle nastawiony? Czy oni już tam nie mają o czym pisać?

Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (13 głosów)

Komentarze

Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". Mateusz 25

Trzeba piętnować tych, co okazali bestialstwo względem "tych braci moich najmniejszych". Trzeba mówić iż miarą naszego człowieczeństwa jest stosunek do innych istot, z którymi ziemię zamieszkujemy. Zwierzak też ma uczucia, też może być wdzięczny lub agresją na agresję odpowiedzieć. 

Vote up!
3
Vote down!
-9
#1608287

Witaj;

Napisałeś ten komentarz w sposób który pozwala na domysł iż uważasz zwierzęta za tożsame z człowiekiem. Nigdy Pan Jezus czegoś takiego nie powiedział, że zwierzę należy traktować jak człowieka.

Jeśli natomiast chodzi o sprawę tygrysów, to sa odpowiednie urzędy, które tym problemem powinny się zajmować. Wiara nasza katolicka ani sam Kościół nie powinny się zajmować. Radio Maryja jest czy też powinno być dla ludzi dla swoich wiernych. Tygrys ze swojej natury jest drapieżnikiem i nie potrafi odróżnić człowieka od sarny.

Vote up!
11
Vote down!
-2

Jerzy

#1608290

Zaś miarą naszego człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt. W moim komentarzu specjalnie posłużyłem się słowami Jezusa, bo pokazać, że szacunek dla zwierząt wypływa z Jego nauki. Jeśli musimy zabić zwierzę dla celów wyżywienia, wegetarianinem nie jestem, to musi się to odbyć w sposób zadający mu jak najmniej bólu. To co zrobiono z tymi tygrysami było dalekie od humanitarnego traktowania. Kościół winien zajmować się sprawami moralności, a znęcanie się nad zwierzętami do tego zakresu spraw należy, dlatego potępienie niehumanitarnych zachowań należy do zakresu obowiązków katolika.

Nie wiem z czego wynika twoje niskie traktowanie inteligencji zwierząt. Możesz być pewien, że tygrys rozróżnia człowieka od sarny. Drapieżnik nie zabija bez potrzeby, co niestety ludziom się zdarza.

Vote up!
2
Vote down!
-7
#1608323

nie szacunek, bo i za co, ale współczucie i właściwe traktowanie. "Drapieżnik nie zabija bez potrzeby,"- tu się mylisz, są różne drapieżniki i różnie traktują inne zwierzęta. Dla przykładu, najedzony lew nie zabija bez potrzeby i antylopy czują to i nie uciekają wtedy przed nim, tygrys natomiast zabija dla samego zabijania.

Vote up!
4
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1608488

Masz rację nasze współczucie nawet zwierzęciu, które jest cierpiące to jest rzecz naturalna, ale że wśród drapieżników takich jak tygrys znalazł się jeden -według Radia Maryja- który nie jest żle nastawiony do człowieka, to to jest moim zdaniem jakiś ewenement.

A swoją drogą poruszył mnie ten tytuł w R M kiedy przypomniałem sobie o wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka o Konfederacji, bardzo złośliwej i negatywnej opinii o tej partii i ludziach, którzy ją tworzą. Czyżby dla ojca Tadeusza Rydzyka cierpiący tygrys to sprawa ważniejsza niż Polska, przyszłość naszego kraju?

Przez wiele lat co miesiąc wysyłałem pieniądze do R.M.

Jestem zawiedziony.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

Jerzy

#1608506

Tak, tylko że chyba nie o tym był ten wpis, prawda?
Ten kto napisał o przychylnym człowiekowi tygrysie powinien był to napisać z wnętrza tygrusiej klatki...

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1608291

No właśnie, powinien też spróbować uzgodnić treść tej wiadomości z tym biednym poszkodowanym tygrysem.

Vote up!
9
Vote down!
-3

Jerzy

#1608295

Po ocenie tekstu i komentarzach Zawiszy mogę wysnuć wniosek, że jesteśmy skłonni bardziej ulitować się nad "biednym" zwierzęciem, niż dzieckiem, które wygląda przez okienko w domu dziecka i wyobraża sobie , że za chwilę przyjdzie do niego mama lub tata, a jak by oni nie mogli to chociaż jakaś życzliwa dusza, która chociaż na chwilkę przytuli, da cukierka czy jakąś nawet drobną zabawkę. Czyż duchowo upadliśmy już tak nisko, że nie stać nas na zwykłe ludzkie odruchy? Przecież każdy prawie z nas ma taką możliwość i nie wymaga to wcale wielkich pieniędzy, aby opuszczonym dzieciom okazać troszkę serca, uczucia. Za to jak się okazuje mamy tych uczuć aż nadto w stosunku do zwierząt.

Mój znajomy, mieszka koło Chicago opłakiwał dwa tygodnie razem z żoną kiedy ich kot zdechł. Nie przyjmowali w tym czasie żadnych gości, ja przypadkowo zajechałem do niego i spotkałem go z tyłu za domem w ogrodzie przy stoliku z piwem, zapłakany nie chciał ze mną rozmawiać!

Czyż byśmy zatracali zwykłe ludzkie uczucia, odruchy, życzliwość?

Nie pochwalam znęcania się nad zwierzętami, ale przecież nie można zwierząt stawiać na równi z człowiekiem. Pies ugryzie, koń kopnie a tygrys rozszarpie, taka jest natura zwierząt. Nawiasem mówiąc to niektórzy ludzie się do nich chcą upodobnić, ale to już inny temat.

Vote up!
5
Vote down!
0

Jerzy

#1608483

....ale przede wszystkim rozum, jeżeli stawiamy zwierzęta na równi z człowiekiem, odwołując się do inteligencji zwierząt i podpierając się słowami Jezusa. Zwierzęta posiadają wprawdzie uczucia ale kierują się jedynie  instynktem.

W dzisiejszych czasach utrata rozumu jest czymś gorszym niż utrata wiary. Płytkość życia umysłowego, odejście od kategorii arystotelesowskich i tomistycznych – czyli od logiki, konkretu, trafnej definicji, prawidłowego rozeznawania przyczyny i skutków, czyli od nazywania rzeczy po imieniu, na rzecz przeżyć, wrażeń, doświadczeń, emocji, marzeń, przywiązywania nadmiernej wagi do rozwoju własnej osobowości i innych fantomów, które przeczą rozumnej naturze człowieka – ma skutki fatalne. Zarówno dla życia duchowego – powoduje uwiąd wiary – jak i rodzinnego. A w konsekwencji także społecznego. Również dla polityki.

Co do sytuacji dzieci w Polsce...wiąże się ona, niestety, z utratą rozumu przez dorosłych, rodziców, nauczycieli i polityków...stąd problem handlu dziećmi i adopcją zagraniczną.

https://wnet.fm/2019/08/08/bednarz-od-lat-trwa-handel-polskimi-dziecmi-a-polityce-nic-z-tym-nie-robia/

http://ewapolak-palkiewicz.pl/madrosc-gospodyni-domowej/

 

 

Vote up!
6
Vote down!
0

Verita

#1608486

Dziękuję Ci bardzo za merytoryczne i trafne uzupełnienie. Masz absolutną rację w tej diagnozie, ale ważne też jest jak moglibyśmy zapobiegać tym negatywnym zjawiskom i czy mamy dość chęci i siły ku temu. My, którzy rozumiemy gdzie jest problem i my którzy czujemy taką potrzebę naprawy tego co zostało już zepsute.

Nie będzie łatwo. Wszyscy ci spece od inżynierii społecznej są przeciw nam.

 

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Jerzy

#1608507

Przykro mi sumować na dzień dzisiejszy podział "frakcji" na tym forum.

Jest grupa popierająca obecnie sprawującą władzę, i grupa (wcale nie tak przeciwna), która wytyka boleśnie, bez sentymentów błędy tejże władzy. Jedna i druga strona, wydaje mi się, że dąży do jednego celu - dobra Polaków.

W grupie "trzymającej obecnie władzę" są siły destrukcyjne, jątrzące, skłócające i nie dopuszczające do powstanie jedności Narodu Polskiego. To są krety, pejsate żmije, najgorszy gatunek stworzeń (wątpię, czy Bożych).

Mam prośbę, taką malutką, jak na mrówkę przystało: ogarnijcie się wszyscy, spróbujcie bez zaciętej walki, bez kąsania, bez (pfuuu...) debilnej poezji, dojść do wspólnych celów - celów wyniesienia Polski na regionalny, silny podmiot geopolityczny w naszej części Europy.

Vote up!
5
Vote down!
0

...

#1608508

Gdyby wszyscy zainteresowani posłuchali Twojej prośby, to w krótkim czasie nasz kraj inaczej by wyglądał, inni wreszcie by się z nami liczyli.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Jerzy

#1608517

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: