JAN KULCZYK ZAMORDOWANY?

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

 

CZEKAJĄC NA TAŚMY KULCZYKA

JAN KULCZYK ZAMORDOWANY?

Niespodziewana śmierć Jana Kulczyka, jak podają media - "w wyniku powikłań" w wiedeńskiej klinice, może budzić wątpliwości. Podobno zabieg był "drobny", a wiadomo, że biznesmen miał poumawiane spotkania w najbliższych terminach.

Czy nagła śmierć wpływowego, najbogatszego Polaka ma związek z taśmami, na których zostały zarejestrowane jego rozmowy z najważniejszymi politykami?

Portal "niezalezna" podaje listę osób, z którymi rozmawiał Jan Kulczyk w warszawskich restauracjach.

Jan Kulczyk mógł być nagrany przez osławionych już kelnerów nawet kilkanaście razy.

A tak brzmiała relacja jednego z oskarżonych o zakładanie podsłuchów kelnerów. Chodziło o rozmowę Kulczyka z Radosławem Sikorskim, wówczas ministrem spraw zagranicznych rządu PO-PSL:

"Radosław Sikorski planował zostać unijnym komisarzem ds. energetyki, by móc bezpośrednio nadzorować inwestycje na Ukrainie prowadzone przez Jana Kulczyka".

Oto lista pozostałych rozmów z udziałem Kulczyka. Jak brzmią nieoficjalne informacje, część z nich miała zostać opublikowana przed nadchodzącymi wyborami:

– Jan Kulczyk, Sławomir Nowak (b. minister transportu), Jacek Krawiec (prezes PKN Orlen), Piotr Wawrzynowicz;

– Jan Kulczyk, Paweł Graś (b. rzecznik b. premiera Donalda Tuska);

– Jan Kulczyk, Jan Krzysztof Bielecki (szef doradców b. premiera Donalda Tuska);

– Jan Kulczyk, Radosław Sikorski (ówczesny szef MSZ, obecnie marszałek sejmu);

– Jan Kulczyk, Paweł Tamborski (ówczesny wiceminister skarbu);

– Jan Kulczyk, Krzysztof Kwiatkowski (prezes NIK);

– Jan Kulczyk, Andrzej Biernat (minister sportu);

– Jan Kulczyk, Jerzy Kurella (ówczesny członek zarządu PGNiG);

– Jan Kulczyk, Aleksander Kwaśniewski (b. prezydent).

Pod koniec czerwca 2015 r. prezydent Bronisław Komorowski odznaczył miliardera Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wyróżnienie zostało mu przyznane za "wybitne zasługi w działalności na rzecz wspierania oraz promowania polskiej kultury i dziedzictwa narodowego".

TEKST Z 13 LIPCA 2015 ROKU

Jan Kulczyk prawie zawsze starał się dbać o dyskrecję i własne bezpieczeństwo. Najwyraźniej  jednak zgubiła go pewność siebie.

Na ostatnim piętrze biurowca przy Kruczej, czyli ulicy, przy której od lat siedzibę ma Kulczyk Holding, znajduje się restauracja. Jej pierwszym i najważniejszym gościem bywał oczywiście Jan Kulczyk. Zalety? Poza podobno dobrą kuchnią i ładnym widokiem chodziło o jeszcze jedno, o bezpieczeństwo. Bywało, że miliarder (po sygnałach z ABW, jak mówił) prosił tu o wymianę całej obsługi kelnerskiej. Kulczyk starał się dbać o dyskrecję. Szofer, który zdążył się przy nim zestarzeć, dostał inną posadę w holdingu. Po co ma się wałęsać po mieście?

WPADKA  SPRZED LAT

Miliarder 12 lat temu miał, wynikającą z niedyskrecji, poważną wpadkę. Na jaw wyszły wtedy jego rozmowy z Rosjanami na temat kupna polskich rafinerii i inwestycji w energetykę  jądrową. Rozmówcą Kulczyka był wówczas, znany już w Polsce, pułkownik Władimir Ałagnow, przedstawiający się jako reprezentant państwowego koncernu Inter Rao Jes. Kolorytu dodawała obecność wiedeńskich biznesmenów, Andrzeja Kuny i Aleksandra Żagla. Sprawa stała się publiczna i zajmowała się nią komisja śledcza w Sejmie. W konsekwencji tej historii Kulczyk wolał rzadziej bywać w kraju, a centrum swych interesów przeniósł do Londynu i zaczął biznesowo eksplorować kierunek afrykański. W końcu wrócił na dobre, odbudował dawną pozycję towarzyską, znów zaczął królować i po raz kolejny przydarzyła mu się wpadka. Bez wątpienia wynikła ona ze zbyt dużej pewności Kulczyka w relacjach z liderami Platformy.

DOKTOR JAN W CENTRUM

Wojciech Czuchnowski pisze dzisiaj w „Gazecie Wyborczej” o plotkach związanych z rychłym ujawnieniem taśm z rozmowami Kulczyka. Słyszeliśmy o tych pogłoskach i my. Jeśli tak miałoby się stać, byłby to duży problem dla PO, ale też dla samego Kulczyka. I to z kilku powodów. Po pierwsze, chodzi o mnogość nagranych rozmów. Kulczyk został nagrany z politykami PO w restauracji „Amber Room” kilka razy, m.in. z Pawłem Grasiem, Janem Krzysztofem Bieleckim, Krzysztofem Kwiatkowskim, Radosławem Sikorskim. Po drugie, dochodzą do tego nagrania Piotra Wawrzynowicza, byłego działacza PO, który przeszedł do biznesu i w latach 2013 i2014 wspierał interesy Kulczyka. Wawrzynowicz jest nagrany m.in. z wiceministrem skarbu Rafałem Baniakiem, ale też z byłym ministrem transportu Sławomirem Nowakiem. Nie będzie więc ryzyka w postawieniu tezy, że Jan Kulczyk, chcąc nie chcąc,  jest w centrum niezamkniętej afery taśmowej.

CO JEST NA TAŚMACH

Słyszeliśmy z Sylwestrem Latkowskim o treści nagrań z Kulczykiem w roli głównej niejedno, jeszcze 2014 roku. Ktoś powie, że co innego słyszeć taśmę, a co innego opowieści o niej. To prawda. Jednak w tym samym czasie opowiadano nam o rozmowie Elżbiety Bieńkowskiej i Pawła Wojtunika. I relacje pokryła się z nagraniem ujawnionym przez „Do Rzeczy” w maju 2015 roku.

CIECH I SKRÓCONY DYSTANS

Z jednej strony, jeśli taśmy zostaną upublicznione, zdziwienie będzie budził język i nie chodzi w żadnym razie o przekleństwa. Kulczyk, jak słyszeliśmy, z większością swych rozmówców z „Amber Roomu” jest  na „ty” i w dość familiarnych relacjach.

-– Trudno się dziwić. Doktor Jan nie funkcjonuje na przecięciu biznesu państwowego i prywatnego od wczoraj, lecz od pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych. Ma skłonność do szybkiego skracania dystansu – opowiada polityk PO, który dobrze zna miliardera. Język to może być jednak najmniejszy problem, bo rozmowy z restauracji Pałacyku Sobańskich dotyczą twardych interesów – prywatyzacji Ciechu i wsparcia rządu Tuska dla pomysłu budowy połączeń energetycznych z Ukrainą, na czym zależało Kulczykowi. Chodziło, według tego co słyszeliśmy, również o wspieranie innych interesów, które Kulczyk prowadzi na niepewnej politycznie i gospodarczo Ukrainie. Tyle że przyjacielska, kordialna atmosfera restauracyjnych rozmów może sprawić, iż wyjaśnienia polityków mówiące „o wspieraniu polskiego biznesu za granicą” nie wystarczą.

Z drugiej strony, nawet jeśli taśmy nie ujrzą światła dziennego w kampanii wyborczej, Jan Kulczyk nie może być pewny swego. Prognozowana wygrana PiS-u nie jest dla przedsiębiorcy dobrą nowiną. Kulczyk jeszcze od lat 90. nie był w dobrych relacjach z obozem Jarosława Kaczyńskiego. Na dodatek, miliarder z Poznania w ostatnich miesiącach występował chętnie u boku Bronisława Komorowskiego, co bez wątpienia zostało na Nowogrodzkiej dostrzeżone. PiS, co nie jest szczególną tajemnicą, ma po przejęciu władzy ochotę na przyjrzenie się kilku sprawom dokładniej. I prywatyzacja Ciechu jest w tym rankingu wysoko. Dlatego trudno się dziwić atmosferze, która panuje w otoczeniu biznesmena. Rozmowę z jego bliskim znajomym można streścić najkrócej w jednym zdaniu: Pytanie nie jest „czy”, tylko „kiedy i z której strony” nadejdzie cios w aferze taśmowej.

Źródła:

]]>http://kulisy24.com/opinie/czekajac-na-tasmy-kulczyka]]>

]]>http://www.fronda.pl/a/czy-smierc-kulczyka-miala-zwiazek-z-tasmami,54727.html]]>

KZ/Niezalezna.pl

 

 

 

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (24 głosy)

Komentarze

Może teraz będzie miał papiery na - Jan Kluczyk?

Vote up!
12
Vote down!
0
#1488782

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Kazek został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Kazek

#1488783

... dał znać o sobie po dłuższej przerwie. Wizja zweryfikowania nagrań rozmów Kulczyka z cwaniakami III RP spowodowała być może szaleńcze mordercze działanie, bowiem sprawy dotyczą platformerskiej "wierchuszki".

Jesienią 2014 roku napisałem na Niepoprawni.pl w trzech częściach wiele o Janie Kulczyku, o jego biznesie i kombinatorstwie. Jakoś mi niesporo postąpić zgodnie z zasadą: o zmarłym mów dobrze, albo nie mów nic".

1) http://niepoprawni.pl/blog/8282/jan-kulczyk-biznesmen-czy-hochsztapler-i-kombinator-13

2) http://niepoprawni.pl/blog/8282/jan-kulczyk-biznesmen-czy-hochsztapler-i-kombinator-23

3) http://niepoprawni.pl/blog/8282/jan-kulczyk-biznesmen-czy-hochsztapler-i-kombinator-33

 

Pozdrawiam Ciebie Aleksandrze jak zwykle bardzo serdecznie,

Vote up!
16
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1488786

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zum Alten Pastorat został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1488799

W moim domu, w myśl tego powiedzenia, nigdy o zmarłych źle się nie mówiło! Kiedyś naród kierował się honorem! Nie dworuj sobie zatem z Satyra, który jak większość Polaków ma te zasadę wpojoną, a Tobie być może nie miał kto przekazać! Choć rozumiem, że prawde o Kulczyku przyjałeś z satysfakcją! Może warto za tę prawdę podziękować, skoro trzymasz się oryginału!

Vote up!
7
Vote down!
-1

viki

#1488801

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Zum Alten Pastorat został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1488806

ale dlaczego zaraz wyzywasz od głupców czy durni! Możesz przecież polemizować w cywilizowany sposób, przecież ja za chwilę każdy Twój wpis mogę w ten sam sposób podsumować! Satyr podkreślił tylko stare powiedzenie o zmarłych, ja tak samo, a pomimo tego wyraziliśmy swoje zdanie na temat zmarłego Kulczyka, wbrew powiedzeniu! Nie bądż zacietrzewiony w stosunku do osób, tylko raczej wyłuszcz swoje zdanie! Każdy z nas zna złośliwe epitety, będziesz chciał to mogę Ci zademonstrować? 

Vote up!
10
Vote down!
-1

viki

#1488809

Nie rozumiem, dlaczego trzeba milczeć w obliczu śmierci Kulczyka.

Należy się rzetelna ocena a nie laurki z dominacją słów; wielki, wybitny, wizjoner...itd...

Pozdrawiam :-)

Vote up!
3
Vote down!
0
#1488910

Ktos odetchnąl dfzis swobodniej i wcale nie będzie to dziwne jesli dotyczyć będzie prezydĘta Europy, w którego imieniu Gras spotykał się ze śp. Kulczykiem...pojawiaja się tez fantastyczne zupełnie teorie o zmianie tożssamości przez biznesmena i fałszywym zgonie- tylko po co ?

Vote up!
7
Vote down!
0

Yagon 12

#1488790

Podobno cierpiał na raka prostaty, i to złośliwego! Dolegliwości serdeczne były uboczne. Spójrz na tę POstać, wygląda mizernie, jakby nie było siłowni i ścieżek zdrowia, gorzej niż menel utrzymujący się ze zbioru petów i butelek. - Pozdr.!

Vote up!
6
Vote down!
-2

Andi Pe

#1488792

Następny żydo ubecki zdrajca i sprzedawczyk, opuścił ten padoł, gdzie wiele wyrządził krzywd, przeciw Polsce.

Żydo ubecja w żałobie, a Kwas Filipińczyk szczególnie, bo strumyk srebrników Judaszowych wysechł.

Pozdrawiam.

Beata Szydło premierem.

Vote up!
15
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1488794

"Grechuczę" sobie ostatnio,

czytaj odkrywam Grechutę na nowo..

czyli:

A oni tam zborze sieją /, senne zborze zwożą w sienie otwarte na oścież.. za Kantatą -Grechuty..

DOPALACZE, czyli ;

 mocarz i państwo istniejące teoretycznie..

Skoro dopalacze trujące, pokazały aparycję w Polsce i TYLKO w Polsce..

manierą;  unieszczęśliwiania ludzi -czynienia z nich KALEK a nawet MORDOWANIA..

zaznaczam -nigdzie indziej -TYLKO W POLSCE..

to to jest jak ATAK TERRORYSTYCZNY..

Zakichanym obowiązkiem państwa jest dbanie o dobro i ZDROWIE OBYWATELI..

A tak w przypadku dopalaczy nie jest !!!!

Do dziś producent jest na wolności- bezkarny !!!

Mimo zatrzymania dilerów śledczy nie poszli "po nitce producenta" może i to jest naiwne /z punktu dochodzeniowego/ może śmieszy specjalistów ..bo - ja nim nie jestem ..ale..ale..

dopalacze można kupić po dzień dzisiejszy..za pięć złotych.. za pięć złotych..

Prawda , ze każdego stać?

Rzecz jest tak obliczona aby RAZIĆ czytaj unieszczęśliwiać - jak najwięcej ludzi..

a WŁADZA?

A władza udaje a może - jest... BEZRADNA !!!

Terrorysta , też; jak podkłada bombę..ma zamiar zabić , ranić -jak najwięcej ludzi..

Jest wysoce niewystarczające apelować do obywateli -choć KONIECZNE i rażąco mało skuteczne o mądrość o niezażywanie dopalaczy -narkotyków..!!!

nikt, z WŁADZY  nie mówi ..NIKT dopalacze- mocarz są inne bo MOGĄ ZABIĆ ..unieszczęśliwić.

A to jest sytuacja BEZPOŚREDNIO zagrażająca zdrowiu i zyciu OBYWATELI !!!!

Neumann..twierdzi,cytuję z pamięci"nigdzie na Świecie z narkotykami nie dają rady".. panie vice od zdrowia..;- to prawda! Ale..ale- to nie są narkotyki to jest substancja która UNIESZCZĘŚLIWIA -zabija !!!

Rock z felerem po polsku, czyli Rockefeller ..czyli - Kulczyk jak Baranina..zbaraniał..po Wiedeńsku..

Można spekulować..na temat Kulczyka jego zejścia..

Wszyscy jesteśmy śmiertelni ..to taka nasza zaleta.. jednak , na wszystko jest 'swój" czas..

jak media podają..nieszczęśnik miał banalna operację i..zmarł. ktoś nawet napisał , że na katar ludzie zaczną umierać..

I takie pojmowanie rzeczywistości :śmieszy - to prawda, ale i PRZERAŻA..

Ludzie z fortunami..nie są aniołami ani ich "bajkowe sny się nie ziściły same z siebie.

Wystarczy dodać, że około 300 rodzin posiada 1/2 dóbr tego świata.. i- ciągle im MAŁO !!!!

Nie chce się wymądrzać na temat drogi Kulczyka do bogactwa..bo - mało wiem.

Jestem , natomiast PEWIEN ..że nie była to zawsze -droga uczciwa!!!

Obywatel Sikorski..chciał współpracować z biznesmenem w/s eksploatacji energetycznych na Ukrainie.

.Zaszkodziło to i Sikorskiemu.. a teraz - Kulczykowi..mniemam..

A jeśli tak..jeśli TAK.

.jeśli to chodzi o biznesy na Ukrainie...w surowcach energetycznych?

To; kto tam  /Ukraina/ je robi..i będzie robił..te; osierocone, przez Kulczyka i jego nagłą śmierć  biznesy?

Któż to taki?

Niezależna miała opublikować,,czy tez ktoś inny rozmowy KULCZYKA z różnymi..takimi, z władzy..

jednak; MIANOWNIKIEM, dla tych taśm miał być KULCZYK !!!!

No to KTOŚ ..bo - nie coś..miał odpalić KULCZYKA w Polsce -taśmami..

a;  ktoś inny "w tą samą stronę" działający - uczynił z tego -mającego nastąpić odpalenia taśm z Kulczykiem - jemu nagrobek..

Różnie ludzie spekulują na temat tej śmierci i ja też to -przecież , czynię. co wcale nie zmienia w niczym faktu- ROZPYCHANKI O UKRAINĘ..o jej dobra... byłych terenów Rzeczypospolitej..

Naszego najbliższego sąsiedztwa...

Najbliższego, bo - z Niemcami , tez mamy granicę ale oni nie są najbliższym sąsiedztwem..z powodu ich ibarelsostwa..

Skoro wszyscy -ustawiają się w kolejce do Ukrainy..to czemu nas, z rozmów o niej WYPROSZONO ?

Jak to się odnosi do opowieści Brauna Grzegorza tyczącej Ukrainy i Polski?

Co do Maryli Rodowicz i jej piosenki

"wsiąść do pociągu byle jakiego" słowa M. Czapińska..

oto jak WŁADZA zapowiada: - do najniższych pensji władza będzie dopłacać!

powiedzmy tak - to ta WŁADZA wprowadziła umowy śmieciowe i ich skalę!!!

Z wszystkimi konsekwencjami..ale ta sama WŁADZA...teraz do swojej roboty /śmieciówki/ będzie -dopłacać.

Czyli najpierw OKRADLI ludzi..a teraz COŚ -TAM im sypną

i jeszcze na dobroczyńców chcą wyjść!!

Władza -nic nie mówi o KONSEKWENCJACH śmieciówek na starość o zaniżonych emeryturach, dla narodu,

z powodu zaniechań- TEJ WŁADZY..!!!

Konkludując;

ZŁODZIEJ - czytaj władza ukradła..ale trochę oddała i jeszcze na dobroczyńcę się kreuje!!!!

Bank Światowy..."dał" PO..czyli WŁADZY...ponad 900 mld euro.

. A to uczyniło WŁADZĘ..bardzo rozdawniczą.

.Bardzo!!!!

ten dostanie , temu buzi..temu figę..a ten BARDZO dostanie..

Przecież ,WŁADZA nie ma nic wspólnego z zaczarowaną różdżką..

CAŁY NARÓD przez długie lata będzie płacił za rozdawnictwo wyborcze tej WŁADZY..

Zatem WŁADZA rozdaje -przyszłe NIESZCZĘŚCIE

jak dilerzy MOCARZA..jak dilerzy od snów i złudzeń..

a bankierzy procent już sobie POliczą!!!!

Platforma rozdaje ILUZJĘ... Toż to INWESTOR KATARSKI...

te pieniądze powinny być - JEŚLI JUŻ(!) użyte na tworzenie MIEJSC PRACY..

a nie na wyborcze zaklinanie rzeczywistości..

Dać WŁADZY miliardy w okresie wyborczym ..to - jak małpie brzytwę!!!

Władza funduje nam SEN o ZIELONEJ WYSPIE i swoich sukcesach a rachunek ..po przebudzeniu!!!

Ta władza już nas na lata całkiem klawo urządziła- zadłużyła..ta władza jest infantylna .. to głupia władza..iluzjoniści..połykacze ognia..BYLE przy korycie..

Vote up!
4
Vote down!
-4

poko

#1488796

Dziwne powietrze w tej austriackiej stolicy.

Kiedyś powiesił sie tam Baranina.

Teraz umiera doktor Jan.

Podobno powikłanie pooperacyjne.

Wyglada jak powikłanie po operacji służb specjalnych. CIA?

Najpierw TVN teraz dr Jan kojarzony z Rasiją. Jankesi wracają do Kondominium?

Jeśli tak to z przytupem.

Vote up!
12
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#1488803

Znalezione w necie:

http://wirtualnapolonia.com/2015/07/29/jan-kulczyk-nie-zyje/

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#1488951

Niech mu ziemia lekka bedzie - reszte dowiemy sie wkrotce

Vote up!
6
Vote down!
0
#1488810

W moim rozumieniu przedsiębiorca to człowiek prawego harakteru,postępowania posiadający zdolnosci przewidywania,podobne do maklera giełdowego a nie pospolity sprzedawczyk majatku narodowego podstawionego dzięki koneksjom ciotkowym.To pospolity handlarzyna a nie przedsiębiorca.Słuchając kilku jego wypowiedzi w telewizji odniosłem wrazenia że jest identycznym doktorem jak bolek tyle że mniej zadufanym.Krzywda ludzi.którzy dzięki jego prywatyzacjom straciła pracę weszła mu głeboko w dupę by po kilku latach wylezc na wierzch.

Vote up!
8
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1488813

Pewno w ich głowach nie mieści się fakt, że to Kulczyk, zarządzał krajowym seryjnym samobójcą. Udzielał dyspozycji temu rządowi i osobiście stawiał do pionu, Tuska z jego gabinetem!. To on kazał zlikwidować, Leppera i Petelickiego!. Więc chyba, nie wysłał go, sam do siebie!. Jeśli ktoś skrócił go o głowę, to obstawiłbym Mosad. Może przestał im płacić "składki emerytalne"?. A może wszedł na ich rynki sektora paliwowego, powiązane z Rosją?....

Vote up!
5
Vote down!
-3
#1488816

Jan Kulczyk miał wpływy, pieniądze, wiele wiedział a mógł wiedzieć jeszcze więcej. Był figurą. Nagle w radiu słyszę jaki to był mąż stanu, wielki, uczciwy i prawy człowiek. Co mi tu śmierdzi? Jeżeli rzeczywiscie zajmował się tylko interesami finansowymi, w tym spekulacjami na handlu dużymi firmami (co o ile wiem nie jest nielegalne) dla państwa powinien "po prostu być". Nikim zasłużonym. Twierdzenie w mediach jak zacytowałem wyżej świadczy że sprawa ma drugie dno. Ktoś właściwie odebrał przekaz.

Ponadto, na temat seryjnych samobójców: seryjnym samobójcą niekoniecznie staje się ten kto się najbardziej komuś naraził. Bo tu nie chodzi o proste zaspokojenie chęci zemsty. Ważne, że ci co wiedzą o co chodzi mają milczeć, bo następoni bedą oni... A seryjne samobójstwo popełnia ten do którego najłatwiej dotrzeć. Tak żeby inni wiedzieli czym grozi  nadmierna gadatliwość i wyciagnęli wnioski. Cóż, co do Wiednia, kojarzy mi się (nie wiem dlaczego) z sowieckim wywiadem, Kiszczakiem i Baraniną. I chyba jedynym przypadkiem gdy kraj "wyzwolony" przez armię sowiecką nie skomunizował się niejako automatycznie.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1488825

Patrząc na jego zdjęcie widzę raczej Polańskiego, jak Polaka, więc i osobistych refleksji nie mam.

Tak ogólnie, to po wyrazie ust należy się domyślać, że "woził wilk razy kilka, powieźli i wilka".

Natomiast dla Polski to strata niepowetowana. Nie dość że sam powinien stanąć przed licznymi sądami, to i być świadkiem  w setkach procesów dotyczących tysięcy afer.

Należy pilnie powołać służbę specjalną, by chroniła takich ludzi, aby im włos z głowy nie spadł dopóki sądy z nimi nie skończą.

miarka

Vote up!
7
Vote down!
0
#1488832

pociągacz za sznurki u aniołków, któż teraz będzie sterował?

Vote up!
6
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1488865

to trochę przesadziłeś. W moich oczach zrobił więcej złego dla Polski niż dobrego. To dobre to tylko dla siebie i nie oczarują mnie rzucone kilkadziesiąt milionów jako ochłapy na przekrętach zarobił miliardy. Być może miał zaplanowany następny przekręt i to kogoś zmierziło i powiedział dosyć.

Vote up!
3
Vote down!
0

lupo

#1488875

Jakie są kryteria seryjnego samo(za)bójcy...

Jesli tylko chodzi o to, że ofiara za dużo wie, albo zagraża czyimś interesom, to seryjny musiałby pracować dniem i nocą.

Dlaczego wybiera 'co dziesiątego' i to właśnie tego, a nie innego?

Przypuszczam, ze odpowiedż jest prosta: na postrach. Jak u Stalina.

 

 

Vote up!
3
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1488928

Z tą ochroną... to trochę nie zrozumiałeś. 

Miała być nie dla jego zasług, nie dla jego dobra (i takich jak on), a tylko żeby

"... im włos z głowy nie spadł dopóki sądy z nimi nie skończą".

Czyli dla dobra wymiaru sprawiedliwości, dla zaspokojenia roszczeń tych co ucierpieli pośrednio i bezpośrednio przez niego i przez takich jak on, dla dobra sprawiedliwej przyszłej Polski.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
1
Vote down!
0
#1488936