Paraolimpiada historycznej ignorancji

Obrazek użytkownika xiazeluka
Idee
Świętowanie wybuchu powstania w Warszawie jak co roku jest celebracją bezmyślnosci. Otumanieni mistyczną propagandą stają na baczność i posłusznie recytują standardowe zaklęcia "Dzień dobry i chwała..." pardon... "Cześć i chwała bohaterskim etc.". Bardziej zaangażowani, których nie jest w stanie powstrzymać brak kompetencji, produkują masowo jednobrzmiące wypracowania, pełne męczących frazesów i wczesnoszkolnej pseudowiedzy historycznej. Od całego tego hałaśiwego chaosu bije pustka. Tak, sutenerzy sierpniowego szaleństwa i wspierający ich pożyteczni idioci nie mają najmniejszego pojęcia o fakcie, który tak namolnie stręczą. Najmniejszego. 
 
Typowy tekst wzmożonego pseudopatriotycznie (trudno nazwać patriotą kogoś, kto widzi korzyść w bezsensownym przelewaniu polskiej krwi) to sterta propagandowych klisz w panierce emocjonalnego szantażu. I nic poza tym. O twardych faktach, kontekście historycznym czy przebiegu wydarzeń taki agitator niczego nie wie (wie natomiast, że każdy krytyk jego patriotycznie poprawnej kserokopii to antyPolak, ruski agent i niewolnik bez honoru). Dyskusja z takimi zdecydowanymi na wszystko ignorantami to jak uczenie ślepych rozpoznawania kolorów. Wcześniej czy później próba rzeczowego rozpatrzenia tego epizodu historycznego (najczęściej wcześniej) kończy się wyzwiskami. Bardziej przytomni wyzwiska przeplatają fantastyką nienaukową, która zbudowana jest na magii, jako że udowodnić zdań zaczynających się od "Gdyby nie powstanie, to za 50 lat nie powstałaby Solidarność" lub "Powstanie musiało wybuchnąć, bo tak" nie da się na gruncie naukowym udowodnić. I nic do tych spóźnionych bohaterów nie dociera, nawet jeśli edukuje się ich potwierdzonymi źródłowo faktami. Przeciwnie - nieucy przyznają sobie nazwajem medale i certyfikaty przyzwoitości.
 
Są to prawdziwe igrzyska nieuctwa. Im grubsza brednia, tym lepiej, im bardziej emocjonalnie, tym skuteczniej. Medalistami zostają ci, którzy biją rekordy ignorancji i chuligaństwa historycznego.
 
2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.6 (12 głosów)

Komentarze

nieuk

 

po tym to poznać

nadętego nieuka

że jeno hasłami

jak politruk stuka

Vote up!
4
Vote down!
-1

jan patmo

#1435593

Politrucy patriotycznej poprawności politycznej mają do dyspozycji jedynie hasła. Opowiadanie przez nich wzruszających historyjek o awanturze warszawskiej to puzzle z takiego pustosłowia.

Vote up!
1
Vote down!
-6
#1435674

w okolicach rocznic PW produkuje się na Niepoprawnych i nie tylko.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1435931

...xiazeluka do nieuka
mówi o niezależności
leczkompleksy są to zwykłe
małych lgnących do wielkości
czasem się podeprze wiedzą
i cytatem nas "zaskoczy"
lecz kompleksy są za miedzą
cham kompleksów nie przeskoczy
stóg kompleksów jest za miedzą
więc niech prawdzie spojrzy w oczy.
Bo choć świat swój skryje mały
i pochowa gdzie popadnie
to nie źdźbło, lecz snopek cały
słomy... z butów mu wypadnie!....

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/geneza-powstania-warszawskiego-wytepic-polakow#comment-1489455

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Vote up!
1
Vote down!
-1

zimny drań
 

#1489459

"Gdyby nie powstanie, to za 50 lat nie powstałaby Solidarność" - zdecydowanie TAK. Gdyby nie wychowywali mnie rodzice z AK byłbym kim innym.

Powiem więcej : gdyby nie szybkie i intensywne szkolenie z konspiracji - po 13 grudnia nie mielibyśmy poligrafii, siatki zabezpieczonej przed natychmiastowym internowaniem. Do dziś budzi to wściekłość byłych SB'ków.

Vote up!
5
Vote down!
-1


#1435673

Gdyby Pana rodzice zginęli podczas awantury warszawskiej, to by Pana na świecie nie było. Przeżyli wbrew powstaniu. Oczywiście wie Pan, że logicznego związku między "dyby nie powstanie, to za 50 lat nie powstałaby Solidarność" a "wychowali mnie rodzice z AK" nie ma? Pana rodzice wychowywaliby Pana niezaleznie od tego czy w Warszawie do draki by doszło czy by nie doszło. 

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1435675

Uodporniłem się na takie pseudo-logiczne wywody. Już jako dziecko. SB'ek który nadzorował rewizję w  naszym mieszkaniu twierdził że powinienem pod niebiosa wychwalać tow. Stalina za to że zlikwidował w Starobielsku pierwszego męża mojej matki. Dzięki niemu moja matka poznała ojca. Na takiego jakim jestem wychowali mnie rodzice na podstawie CAŁEGO życiowego doświadczenia, w tym i wiedzy o powstaniu.

Jakoś tak wyszło że ja też, wychowując moje dzieci, postawiłem na patriotyzm i szacunek dla bohaterów. Wraz z coraz lepszą wiedzą  na temat tego jaki był przebieg powstania, jakie były inne działania AK. Ten szacunek, dorosłych już mocno dzieci, wzrasta.

I na tym kończymy !  Nasze światy są rozłączne.

Vote up!
6
Vote down!
-1


#1435690

Pseudo-logicznym wywodem jest dowodzenie, że dzięki drace warszawskiej to cośtam za 50 lat. Każdy, kto ubiera w takie słowa dowolne twierdzenie, jest intelektualnym i logicznym hochsztaplerem. Dlatego, że po "dzięki powstaniu..." można wstawić dosłownie wszystko, co fantazja podpowie. 

Czczenie awantury warszawskiej jest sprzeczne z patriotyzmem. Podziwiać tę nieszczęsna klęskę może jedynie agent wpływu wrogiego Polsce państwa.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#1435809

nie dyskutuj Cyborg z głupotą....
bo dyskusja z głupotą to jej pochwała i gloryfikacja.... z reguły kompleksów i nieudacznictwa....

 

Vote up!
1
Vote down!
-1

zimny drań
 

#1489461

Ponieważ jestem z "Twojego świata" to skopiuję tutaj komentarz jaki posłał mi znajomy. Był na stronie rebelya.pl, a autorem jej był forowicz los. Cytuję:

"Dla człowieka wolnego cnotą główną jest odwaga, dla niewolnika jest nią przemyślność rozumiana jako umiejętność ucieczki przed batogiem. Jest taki (pozorny) paradoks, ze wiele narodów bardziej czci bitwy i wojny przegrane niż zwycięskie: Grecy Termopile, Rzymianie Kanny, Anglicy Balaklawe, Amerykanie Alamo... Rzymianom nie brakowało zwycięstw, wiec dlaczego tak umiłowali bitwę pod Kannami? Paradoks jest pozorny, bo dla człowieka wolnego cnotą główną jest odwaga a bitwa przegrana pokazuje odwagę ostateczną - odwagę do końca. Bitwa wygrana tej możliwości nie daje. Niewolnik ma inny system wartości - dla niego odwaga jest głupota, przegrana frajerstwem a jedyną cnotą umiejętność ucieczki od batoga."
 

Vote up!
6
Vote down!
-2

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1435740

odebranie nam dumy z Powstania Warszawskiego to jeden z ostatnich kroków, abyśmy stali się niewolnikami, a tam młode dziewczyny i młodzi chłopacy, a także ludność Warszawy wykazała męstwo do samego końca. To też dlatego Warszawę pauperyzowano przez stosowne działania administracyjne tj. kierowanie tam ludzi z całego kraju, aby miasto - bohatera odrzeć z dumy.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1435776

Wreszcie zaczynasz coś pojmować, a nie tylko szczuć w grupie za bezmyślne "przelewanie krwi".

Vote up!
3
Vote down!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1435777

Dlatego zdumiewa mnie, że są osoby kontynuujące dzieło Moskwiczan. Jestem zwolennikiem głębokich i szybkich badań nad losami pododdziałów i pojedyńczych powstańców (tak szybko odchodzą już). Stosowanie w ocenach źródeł postkomunistycznych, bez ich wcześniejszej weryfikacji powinno być co najmniej naganne.

Szczecin stał się schronieniem wielu AKowców i wracających z niewoli powstańców. W porcie były całe brygady sztauerów składające się z "leśnych" lub "warszawskich". Sztauer to robotnik układający i mocujący ładunek w ładowni statku. Pracuje w skrajnie niebezpiecznych warunkach.

Takim importowanym  mieszkańcom można wciskać ciemnotę, że mogliby mieszkać w pięknej socjalistycznej stolicy, niestety zniszczonej z winy "obłędu" !

Vote up!
2
Vote down!
-1


#1435790

Duma z największej klęski na każdym polu (militarnym, politycznym, materialnym, mentalnym) w historii Polski? Kolego, lecz się. 

"Męstwo ludności Warszawy" przejawiało się m. in. tym, że żandarmeria AK na Starym Mieście musiała to "mężnej ludności" strzelać, ponieważ "mężna ludność" w panice chciała dostać się do kanałów, zarezerwowanych dla wojska. Inna część "mężnej ludności", w liczbie 8-10 tys., wyszła ze Śródmieścia w czasie rozejmu w dniach 8-10 września. Jeszcze inne odłamy "mężnej ludności" coraz głośniej z biegiem pomstowały na władze powstańcze, żądając zaprzestania walk.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1435812

Znam tę diagnozę niewolnictwa. Jest ona bardzo celna. Powstała chyba dość dawno a "los"  ją cytował lub parafrazował. Ale nie chodzi tu o autorstwo.

Takim samym narzędziem diagnostycznym jest "sprawa Kuklińskiego" ! Mimo że "Potop" był przerabiany w szkole, znaczna część społeczeństwa nie może przyjąć do wiadomości że są przysięgi które człowiek wolny ma OBOWIĄZEK złamać, gdy dowie się czemu mają służyć.

Vote up!
4
Vote down!
-1


#1435787

Nie wiedziałam, że powstałą dawno temu. A kto był jej autorem? Dobre porównanie z "Potopem" :) 

Vote up!
1
Vote down!
0

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1435894

@sigma w 2011 , teraz @tadman, było u @Izy .

Lecę fotografować ciekawą jednostkę !

Vote up!
2
Vote down!
0


#1435921

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Vote up!
1
Vote down!
0

zimny drań
 

#1489463

Dla człowieka cnotą główną jest zdrowy rozsądek, a nie odwaga. Odwaga się oczywiście przydaje, niemniej zdrowego rozsądku nie zastąpi. Odważny idiota to użyteczne mięso armatnie i nic poza tym.

Tak przy okazji - pierwsze Mła słyszy, by wstydliwa porażka pod Kannami była dla Rzymian "umiłowana". Ta największa chyba w historii klęska spowodowała trudny do przezwyciężenia wstrząs wśród obywateli Rzymu. Słowo "kunktatorstwo" wywodzi się właśnie z następstw tej bitwy.

Termipole natomiast były greckim zwycięstwem strategicznym. Za niewielką cenę uratowano zasadnicze siły armii, dzięki czemu rok póxniej mogła ona pokonać Persów na otwartym polu. Alamo i Bałakława to owszem, bitwy symbole, lecz nieistotne militarnie no i bardzo ograniczone jeśli chodzi o straty osobowe. Żadnej analogii do tematu one nie mają.

Jak widzisz - przepisujesz naiwne głupstwa.

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1435811

Jakbym słyszała Soamesa Forsyte z "Sagi rodu Forsyte'ów". A z  jego poglądami oraz stosunkiem do bliskich nigdy nie mogłam się zgodzić.

Vote up!
1
Vote down!
0

NIE dla prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych

#1435893

...xiazeluka do nieuka
mówi o niezależności
leczkompleksy są to zwykłe
małych lgnących do wielkości
czasem się podeprze wiedzą
i cytatem nas "zaskoczy"
lecz kompleksy są za miedzą
cham kompleksów nie przeskoczy
stóg kompleksów jest za miedzą
więc niech prawdzie spojrzy w oczy.
Bo choć świat swój skryje mały
i pochowa gdzie popadnie
to nie źdźbło, lecz snopek cały
słomy... z butów mu wypadnie!....

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/geneza-powstania-warszawskiego-wytepic-polakow#comment-1489455

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle - blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Vote up!
2
Vote down!
-1

zimny drań
 

#1489464

BRAWO!
Pozwolisz, że zacytuję  w przyszłym tekstcie posumowującym Powstanie W. jako Zwycięstwo.....

Vote up!
0
Vote down!
0

zimny drań
 

#1489462

Piszemy pod zeszłorocznym tekstem ;-)))

Warto jednak przeczytać i jeszcze raz podpisać się pod swoimi poglądami !

Vote up!
1
Vote down!
-1


#1489469

...zeszłorocznym, ale wciąż jak widać aktualnym, ze względu na nieustnne kompromitownie naszych bohaterów i korzyści jakie dało Powstanie całej Europie....

Vote up!
0
Vote down!
-1

zimny drań
 

#1489540