Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika Max
Blog

Oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego.

26 kwietnia 2010 r.

Szanowni Państwo,

10 kwietnia w katastrofie w Smoleńsku zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński z Małżonką Marią. Wraz z nimi, w tragicznej i niepojętej katastrofie, której przyczyn jeszcze nie znamy, śmierć poniosły 94 osoby towarzyszące Parze Prezydenckiej, w tym ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski; legenda Solidarności Anna Walentynowicz - niezłomna bojowniczka o wolność, sprawiedliwość i prawdę, przedstawiciele Rodzin Katyńskich - niezłomni strażnicy pamięci o zbrodni katyńskiej; politycy, żołnierze, kombatanci, osoby duchowne, funkcjonariusze państwa polskiego, wybitni przedstawiciele wielu środowisk społecznych. Zginęli prawie u celu, blisko mogił tysięcy Polaków wymordowanych przez Sowietów w Katyniu. Zaprowadziło ich tam przekonanie, że Prawda i Pamięć o ofiarach tej zbrodni zasługują na szczególny szacunek.

Polacy godnie i solidarnie złożyli hołd ofiarom tej tragedii, modlili się za zmarłych. I czynią to nadal, już po zakończeniu oficjalnej żałoby. Biało-czerwone flagi z czarnym kirem, wiszą wciąż na wielu polskich domach. Tysiące osób towarzyszyły i towarzyszą w ostatniej drodze swoim przyjaciołom, koleżankom i kolegom. Byliśmy w tych dniach razem. Jesteśmy razem.

Wyjątkowo ciężka próba spotkała w tych dniach wszystkich tych, którzy stracili w Smoleńsku swoich bliskich – żony, mężów, matki, ojców, synów, córki, dziadków, wnuków, siostry i braci. Ten ból, to cierpienie, były, są i będą również moim udziałem.

Odszedł mój najukochańszy Brat i Jego Małżonka, odeszli moi serdeczni, wieloletni przyjaciele i współpracownicy z naszej partii Prawo i Sprawiedliwość, o których nigdy nie zapomnę.

Odeszli posłowie, senatorowie, ministrowie rządu z innych formacji politycznych, których szanowałem i z którymi współpracowałem.

Zginęli prezesi najważniejszych instytucji państwowych i wybitni przedstawiciele wielu organizacji i środowisk. Żołnierze, dowódcy Sił Zbrojnych RP. Polska jest z nich dumna.

Na służbie polegli dzielni piloci i dzielne stewardessy z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.

Polska straciła wybitnych Polaków.

Tragicznie przerwane życie Prezydenta RP, śmierć elity patriotycznej Polski, oznacza dla nas jedno: musimy dokończyć Ich misję. Jesteśmy Im to winni, jesteśmy to winni naszej Ojczyźnie. Choć pogrążeni w bólu i żałobie, związani wieczną pamięcią o stracie, mamy obowiązek wypełnić Ich testament.

Polska to nasze wspólne, wielkie zobowiązanie. Wymagające przezwyciężenia także osobistego cierpienia, podjęcia zadania pomimo osobistej tragedii.

Dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Mam w tej decyzji wsparcie rodziny.

Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą by prawa Polska i prawi Polacy - jak pięknie powiedział przewodniczący „Solidarności” Janusz Śniadek - na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza.

Brak głosów

Komentarze

Tak jak już wielokrotnie pisałem, nie widzę na dzień dzisiejszy innej, bardziej godnej kandydatury na urząd Prezydenta RP kto miałby szansę wygrać i reprezentować nasze środowisko. Jarosław Kaczyński ma mój głos i mojej rodziny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#56822

I mój.

Vote up!
0
Vote down!
0
#56827

         wyborow

musmy wygrac.......Polskę,dlaPolski.....

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#56831

To również i mój Prezydent RP

http://niepoprawni.pl/blog/783/jaroslaw-kaczynski-prezydentem-r-p

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#56829

pomimo takiej straty jaka go dotknęła postanowił ratować naszą Najjaśniejszą Rzeczpospolitą.
Tym samym kolejny raz ukazał swoją wielkość
jak również kompetencję.

Musimy dołożyć wszelkich starań,
by mu w tej ciężkiej walce
o wolność i normalność dla naszego Narodu pomóc.

Wiedząc jaką ofiarę poniósł Pan Kaczyński,
a także fakt, że... BÓJ TO JEST NASZ ...
powinniśmy zadbać ze swojej strony o maksymalne zaangażowanie w tych wyborach.

Również po wygranej nie wolno nam pozostawiać Prezydenta samego.
Musi tym razem czuć ten pozytywny oddech Narodu na plecach.
Musimy go całkiem poprostu wspierać, dając mu tym samym
siłę na tej trudnej drodze.

Pomimo iż smutek i żal serce ściska po tej tragedii,
po takim ciosie... znowu zaświeciło nam światełko w tunelu.

Musimy jednak zadbać z większą determinacją,
by już nikt w przyszłości nie opluwał naszego Prezydenta.
Każde takie wypadki musimy zwalczać z całą mocą.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#56839

Więc do roboty bracia i siostry bo samo się nie stanie jeśli nie zakaszemy rękawów.

http://jaroslawkaczynski.info/

na ww. stronie jest podany w PDFie druk listy poparcia, instrukcja wypełniania list oraz adresy koordynatorów którym należy wypełnione listy przekazać.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#56843

 

wraz z całą rodziną.

Miej oczy szeroko otwarte.
 zz113
 http://365.info.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Miej oczy szeroko otwarte. 

#56976