I źle, i dobrze

Obrazek użytkownika Max
Kraj

Tak, też mi było smutno. Po niedzielnym wieczorze.
Bo liczyłem na więcej. Bo pokładałem jakieś tam (może i nieracjonalne) nadzieje w rozumie Polaków.
A skończyło się tak, jak się skończyło.

Ale minęły dwa dni. I zacząłem na chłodno kalkulować: czy to źle, czy to dobrze... A odpowiedź wcale nie jest taka oczywista...

Na pewno źle, że ta sama banda nieudaczników i złodziei będzie dalej rządziła Polską. To oczywiste. Nie trafiają do mnie żadne argumenty z gatunku "bo to lepiej dla PiS".

Może i lepiej - ale co MNIE to obchodzi? Jestem wyborcą PiS, ale od dobra partii ważniejsze jest dla mnie dobro tego kraju, no tak po prostu. O tym zdarza się nam czasem zapomnieć, prawda? Zwłaszcza w ferworze dyskusji czy wymiany argumentów. Chciałem, żeby rządzili ludzie uczciwi, a nie zapyziali "europejczycy" o manierach i intelekcie z lekka ucywilizowanego szympansa. I właśnie dlatego poszedłem, zagłosowałem na PiS i wierzyłem w cud.

Czemu nazywam to cudem? No, a jak sobie wyobrażacie rząd PiS? Mniejszościowy? A z kim koalicja? Z PSL? Ba, a nie bardziej prawdopodobne, że wszystkie inne partie dogadałyby się między sobą, tak aby wystarczyło mandacików? A gdyby PiS miał bezwzględną większość -no tak, to właśnie byłby ten wspominany "cud". I miałem, trochę irracjonalną, nadzieję, że...

Tak się nie stało, 39% głosujących wyraźnie wykazało brakiem nie tylko choćby szczątkowego patriotyzmu, ale brakiem najzwyklejszego instynktu samozachowawczego. NA zdrowy chłopski rozum, jeśli komuś żyje się drożej, gorzej, wszystko drożeje i się sypie - w najbliższych wyborach powinien dać solidnego kopa kolesiom za ten stan rzeczy odpowiedzialnym.

Ale, nie. Wyborcy PO po raz kolejny wykazali się swoiście rozumianą "ideowością". Zamiast popatrzeć na własną kieszeń, zdecydowali że lepiej "sięgnąć gwiazd" i zagłosować na postępowych, europejskich, siłę spokoju, czy jak tam te hasełka PO brzmiały. Dziadek Einstein miał rację, mówiąc o drugiej "nieskończonej rzeczy", tej, co do której był przekonany...

O Palikocie nie chce mi się nawet pisać - ale bardziej traktuję go jako folklor no i - oczywiście - kolejny przejaw indolencji umysłowej niektórych.

No dobra, PiS dostał te 30%. Tylko - bo liczyliśmy na więcej. Ale, zaraz - w 2005 roku, tenże PiS dostał 26,99%. I rządził - no ale mniejsza o to. W 2007 roku z kolei - 32,11%. A teraz, dokładnie, 29,89%.

Popatrzmy jeszcze raz na te liczby. Blisko, prawda? PiS ma stabilny elektorat w granicach 30%.

To gdzie ta klęska? Pierwsze emocje minęły i muszę Wam powiedzieć - nie widzę jej. W sytuacji kiedy od 6 lat mamy systematycznie prowadzoną kampanię odmóżdżania wyborców, kiedy indoktrynacja jest tak silna, jak nigdy po 1989 roku (tej tezy chyba nie trzeba udowadniać) - to i tak nieźle.

Summa summarum - boli mnie wynik PO, ale mniej więcej takiego poparcia dla PiS należało się spodziewać.
Drodzy Niepoprawni - czy serio myśleliście, że nagle spora część Polaków zmądrzeje? Już przy ostatnich wyborach prezydenckich pokazali, że ani im to w głowie. Niestety.

Można było mieć nadzieję, też miałem.

Niech PO rządzi, niech "żyje się lepiej". Nie nam, niech przede wszystkim będzie "lepiej" wyborcom PO. Będą mieli co chcieli. Żałuję tylko, że PO nie jest zmuszone dodatkowo dogadywać się z Palikotem, ewentualnie SLD. To byłoby bardzo ciekawe i zabawne. Trudno, nie będzie mi dane obserwować... :)

Tak że, głowy do góry. Szkoda Polski, to prawda, nic nie poradzimy. Ale PiS jest daleki od utraty swojego elektoratu. A może właśnie to zasługuje na miano "cudu"?
Mimo Smoleńska, mimo "jasiów wędrowniczków" z PJN, mimo nagonki...

___________________
Na zakończenie pozwolę sobie sprostować kilka absurdalnych twierdzeń, na które natknąłem się ostatnio w internecie.

1. PiS nic nie stracił porównując z poparciem udzielonym Jarosławowi w wyborach prezydenckich. Jeśli ktoś jedno z drugim porównuje jest niespełna zmysłów, albo powinien wrócić do szkoły. Wybory prezydenckie (II tura) rozgrywają się między dwoma kandydatami. A parlamentarne - nie. Czy to już jasne? Czy też naświetlić jeszcze kwestię różnicę pomiędzy głosowaniem na osoby i głosowaniem na partie?

2. Trwa teraz - i trwać będzie - małe polowanie na czarownice, czyli szukanie winnych "porażki". Rozgoryczenie rozumiem, sam pisałem, że było mi smętnie i źle. Jednak - nie dajmy sobie wmówić, że taki a taki artykuł, tamta wypowiedź, czy lepszy lub gorszy spot reklamowy coś realnie zmienił. W porywach 0,5%. Może 1% - ale wtedy już bierzemy pod uwagę wszystkie rzeczy nad którymi dywagowaliśmy (my i oni) przez ostatnie tygodnie.
Lis, Merkel, "aniołki" (zresztą przesympatyczne i przeurocze, szkoda że nie znalazły się w parlamencie), spoty PO - dorzućcie jeszcze więcej, na pewno coś się znajdzie.

Wiecie dlaczego? Bo normalny człowiek (a nawet leming pewny zasobem normalności obdarzony jest) nie zmienia poglądów, ot tak. Partie nie zyskują, ani nie tracą po 10% w ciągu tygodnia. To brednie wciskane nam przez pseudo-sondażownie, których klasę i rzetelność znamy.

To nawet dość ciekawe - od lat próbują nam powiedzieć, że rożnej maści detaliki mają mieć decydujący wpływ. No, nie. Chodzi o przykrycie innych ważnych rzeczy, choćby programów danych partii? Może. A może to po prostu bezmyślna tabloidyzacja przekazu.

3. PiS bez Kaczyńskiego przestanie istnieć. Dywagowanie o jego politycznej emeryturze i rezygnacji to kolejna bzdura do kwadratu. Kogo byście chcieli postawić w jego miejsce? No, kogo?

"O, wędrownicy w krainę cienia,
Nie rozpaczajcie!
Choć się nie zmienia gęsty bór -
jednak kiedyś się skończy -
I oto przestrzeń zalana słońcem."

J.R.R. Tolkien "Władca Pierścieni"

I tak będzie :).

Brak głosów

Komentarze

Czy głosowanie na Palikota ale też na SLD i PSL to także nie jest samobójcza głupota????
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#190817

Jest.
Ale zrobiłby mi się tasiemiec z wpisu ;)
O Palikocie wposmniałem, o tamtych już nie.

Ale dopiszę, dla jasności gości na Np: PSL, SLD, PO, a teraz jeszcze Palikot to partie systemowe, co najwyżej zdolne wykreować pseudo-opozycję (jak SLD przez 4 lata grzecznie głosujące razem z PO). To nie jest żaden wybór.

A skupiłem się na samych procentach PiS...

Wiesz, serio, ja żałuję, że w Polsce nie pojawiła się w pewnym momencie partia konserwatywna o bardziej liberalnym odcieniu. No, broń Boże żadne Korwiny i politycy-psychoanalitycy (ci od kozetek). I żadne trzecie drogi.
Ale niechby mieli regularnie te swoje 7-8% (tyle w złym przypadku miewają na świecie)

Ale - wtedy - PiS miałby się z kim dogadywać. I, jeśli byliby uczciwi, dla pewnych ludzi to byłaby alternatywa, na kogo głosować. Teraz nie ma żadnej.
I nie widzę, żeby taka partia miała się pojawić - niby kto miałby ją zrobić???

Aha, tym razem na kozetki poszło 5%, chyba niecałe, nie 10%, jak zwykle. Dobry znak?

Vote up!
0
Vote down!
0
#190824

... tych 5%. O 50% nigłosujących aż nie chce się gadać. Teraz będą jeszcze bardziej narzekać, że "wszyscy politycy to prostytutki"....
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#190826

A tu się muszę zgodzić.
O UK się mówi, że ma niską, a i tak idzie tam głosować koło 60%.
We Francji w prezydenckich było ponad 80%...
Zdyscyplinowane Szwaby też blisko 80%.

Trochę właśnie posprawdzałem.

Ale to znasz ten nowy trend: wszyscy politycy są nieuczciwi, wszyscy kradną, no tak już jest. To zasadniczo wszystko jedno na kogo, ale może lepiej na tych gwarantujących spokój i rozwój.

Zaczęło się z grubsza jak już pierwsze "sukcesy" PO stały się widoczne...

Vote up!
0
Vote down!
0
#190831

należy powtórzyć wybory !- że co ? że PKW się nie zgodzi ? a kogo to obchodzi !-wybory należy powtórzyć w siedzibach PIS-u (potwierdzenie oddanych głosów na PIS) - tylko w ten sposób możemy ominąć "centrum zakłamania PKW" i wyeliminować jakikolwiek wpływ sztabu załgańców do dezinformacji ! .Jeżeli jakikolwiek mędrzec typu"bolek" powie że się tego nie praktykuje w demokracjach - to mu odpowiadam stanowczo i bezwzględnie - OD TERAZ BĘDZIEMY TO ROBIĆ ZAWSZE ! - należałoby tylko masowo rozpowszechnić taką akcję ! że co że nie macie mediów ? a od czego ulotki no i CB-radio zamontowane na wielu autach (dla służb siłowych niedozidentyfikowania z ruchomego auta).Bardzo proszę zapytajcie swoich bliskich - co o tym myślą.Jestem w trakcie zakładenia nowego adresu e-mail (zlikwidowałem na wrogim Polsce portalu).

Vote up!
0
Vote down!
0

***** tvn.
Bez wyjaśnienia afery SKOK Wołomin zapomnijcie o wolnej i sprawiedliwej Polsce. Bez względu na okoliczności Rząd nie może działać z zemsty ani kryć aferałów. Upadek Polski bliski.

#190837

Mix
Tylko czy PIS zgodzi się na taka akcję, jak najbardziej demokratyczną - chcesz żyć w demokracji patrz na ręce władzy-
W tej akcji popatrzymy na ręce swoich czyli aktywnych wyborców, policzymy raz jeszcze i w ten sposób popatrzymy na ręce władzy.
Zbierano podpisy na listach , zbierzmy podpisy wszystkich głosujących na PIS , prokuratura może sobie sprawdzić nazwiska z wyborczych spisów gdzie podpisywaliśmy odbiór kart do głosowania i prawda wyjdzie na jaw.

Kto złoży fałszywy podpis na liście tak głosowałem będzie miał kłopoty z prawem.
Popieram w 100% i pozdrawiam MIX

Vote up!
0
Vote down!
0

Mix

#190844

Jan Tomaszewski powstrzymał Wembley

od lat jest znana jego krytyka

Ale nie widzę, mimo sympatii

dziś w polityce Leszka Blanika.

Vote up!
0
Vote down!
0

widz

#190845

szybko przeminie, a SLD już nie nie pozbiera.
Chociaż tyle.

Vote up!
0
Vote down!
0
#190847

Dzisiejsze SLD to "wydmuszka" !. Cała SB-ecko PZPR-owska agentura wyemigrowała do PO - tam są teraz żniwa a im o to tylko chodzi.

Vote up!
0
Vote down!
0

***** tvn.
Bez wyjaśnienia afery SKOK Wołomin zapomnijcie o wolnej i sprawiedliwej Polsce. Bez względu na okoliczności Rząd nie może działać z zemsty ani kryć aferałów. Upadek Polski bliski.

#190885

Nie pomogą w snach anioły

Gdy aż nadto król jest goły.

Vote up!
0
Vote down!
0

widz

#193448

"I po dniu starym znowu dzień młody"
Dzięki za podparcie na duchu;)

Pozdrawiam

Sigma

Vote up!
0
Vote down!
0
#190889

"Ale, nie. Wyborcy PO po raz kolejny wykazali się swoiście rozumianą "ideowością". Zamiast popatrzeć na własną kieszeń, zdecydowali że lepiej "sięgnąć gwiazd" "

Ależ mnie to ujęło. :)
Wszystko nagle stało się jasne... to stąd ten brak rozumu - przyćmiewają go idee. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#193982

Idee... kompleksy... wsio rawno, zwał jak zwał :)
Na pewno racjonalne myślenie mają wyłączone ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#194635

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: