A jednak dr inż Łosiew

Obrazek użytkownika mustrum
Kraj

A jednak doktor inżynier Łosiew

(Zob. u Starego Wiarusa wtemaciemaci.salon24.pl).

Dr. Szewczyk, zaginacz Gmyza ponoć faktycznie istnieje
wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/410930,dr-inz-grzegorz-szewczyk-o-swym-telefonie-do-tok-fm-i-rozmowie-z-cezarym-gmyzem-o-badaniach-trotylu-i-analizie-instrumentalnej.html

Ale jak Rzepa, Zbigniew Rzepa, on kręci. Rozbierzmy doktora inżyniera Łoś... przepraszam, Szewczyka na czynniki pierwsze. A w jego “spontaniczność” to wierzę jak w spontaniczność pochodu 1-majowego.

Nie będę szedł po kolei wg. wywiadu, tylko wg. tego co uważam za istotne.

Po pierwsze, dr inż. stwierdza:
“Z opisu technicznego wszystkich trzech użytych w Smoleńsku urządzeń wynika, że wykonują one
tak analizę jakościową jak i ilościową. Na podstawie analizy ilościowej przyrządy te alarmują obsługę o wykrytych materiałach niebezpiecznych.”

Bzdura. Linki do stron urządzeń pokazałem w poprzedniej notce (i poniżej), żaden z opisów tych urządzeń ani na stronie, ani w PDF datasheet NIE stosuje słów “quantification, quantitative, quantiation, quantity”, a jedynie “detection”. Czyli nie “ilościowy, kwantyfikacja itp.” tylko “detekcja”. Bez wsparcia innych technik IMS może dać wynik półilościowy (semiquantitative) - czyli zgrubne stwierdzenie więcej lub mniej w ramach granic czułości instrumentu, a nie precyzyjne określenie ilości analitu.

“I dodaje, że zgodnie z opisem technicznym urządzeń, poza analizą jakościową, podają one również stężenie - w g/cm3 lub właśnie w owych słynnych już jednostkach ppm.”

Nie w jednostkach PPM, tylko jeżeli już to PPB, bo o takich stężeniach mowa. Owe g/cm3 podają jedynie w przypadku pomiaru oparów materiałów wybuchowych (explosive volatiles). Pomińmy przez grzeczność, ze te 10-E13 g/cm^2 (lub 3, zależnie od tego czy badanie oparów czy wymazu) to minimalny poziom wykrywanego analitu przez aparat, a nie jednostki wyniku analizy. Nie jest to jednak wiarygodnym pomiarem ilościowym - bo np. Pilot-M można stosować w każdej odległości od badanej powierzchni, od 0 do 30cm, co radykalnie zmieni stężenie lotnych reszt m/w i uczyni pomiar ilościowy bezsensownym (szczególnie badając w ruchomym ośrodku powietrznym, czyt. na dworze, jak ponoć było).
Jeżeli mowa zaś o metodzie “swab” czyli sterylnym waciku potartym o badaną powierzchnię, to juz w ogóle jest jakaś abstrakcja. Przecież to, czy operator potrze 0.5cm czy 1.5cm, czy dotknie tylko częścią wacika, a nie całą jego powierzchnią będzie miało drastyczny wpływ na ilosć pobranego materiału, i uczyni pomiar ilościowy równie bezsensowynym.

“Sęk w tym, że - jak mówi - trotyl jest materiałem bardzo prymitywnym, trudnym do kontrolowania.
Gdybym ja chciał wysadzić taki samolot w powietrze, użyłbym semteksu. Sądzę, że w tej chwili wojsko używa trotylu jedynie do wysadzania jakichś wałów ziemnych.
Wybuchu trotylu nie da się dobrze kontrolować, nie da się przewidzieć, jak on będzie przebiegał. Nie można też dobrze obliczyć fali wybuchowej. Nie sądzę, by ktoś na świecie do takich działań stosował coś poza semteksem lub jego pochodnymi - przyznaje.”

Trotyl jest składnikiem wielu, wielu jak najbardziej starych i współczesnych środków wybuchowych (http://jeremiasz.salon24.pl/458967,smolensk-2010-trotyl-dlaczego-akurat-trotyl#comment_6791895). Jest jednym z najbardziej ZNANYCH i PRZEBADANYCH m/w. Bardzo często się stosuje go właśnie ze względu na to, że jest tak powszechny: łatwy do wytworzenia, bezpieczny i jego właściwości są doskonale poznane. Co więcej, jest w zasadzie niemozliwy do trasowania, ponieważ jako składnik bardziej egzotycznych mieszanek jest produkowany wszędzi, i sam w sobie najczęściej nie jest znakowany... w odróżnieniu od Semtexu, który produkuje jedna (słownie, jedna) fabryka na świecie, i znakuje go partiami - czyli sam semtex czy jego powybuchowe pochodne można trasować do partii produkcyjnej i do tego, kto ją kupił. Brawo temu doktoru - spiskowiec jak trza!!

“Nawet, jeśli znaleziono by trotyl w dużej ilości, powiedzmy kilogram, to dopóki nikt nie wywoła eksplozji, to jest to tylko kilogram żółto-szarej substancji chemicznej, ściślej mówiąc substancji organicznej o wzorze (NO2)3C6H2CH3. A jak już nastąpi eksplozja, to nie ma trotylu, są za to produkty gwałtownej reakcji jego spalania - wyjaśnia. Reakcja spalania – mówiąc popularnie – jest reakcją chemiczną, w której bierze udział spalany związek chemiczny i tlen. Wybuch jest reakcją wydzielającą duże ilości ciepła (reakcja egzotermiczna).”

 

  1. Samo znalezienie trotylu jest ewenementem - ponieważ de facto unieważnia to całkowicie WSZYSTKIE kontrole pirotechniczne BORu w Tutce, i głowy powinny się toczyc left, right and centre (i chyba zaczęły, casus Kazachstan).
  2. Jako reakcja chemiczna, detonacja NIGDY nie jest kompletna, i zawsze pozostają pewne ilości niezdetonowanego materiału, zazwyczaj powbijane w materiał dookoła. Opisy techniczne pow. urządzeń podają, że urządzenia wykrywają MATERIAŁ WYBUCHOWY, i nawet jeżeli wykrywają go również na podstawie blast residues, to raczej operatorowi na wyświetlaczu pokażą TNT, a nie tylko 2,4-DNT, 2-NT czy inne pozostałości. Urządzenia te stosowane są również w kontroli antyterrorysytycznej, co oznacza, że muszą wykrywać materiał przed detonacją.
  3. Detonacja NIE jest reakcją spalania (ang. combustion). To propagacja fali uderzeniowej przez dany ośrodek, a nie egzotermiczna oksydacja (np. materiały burzące, takie jak TNT nie potrzebuja utleniacza, chociaż czasami jest on dodawany by uwydajnić reakcję). W TNT, w niskiej temperaturze (np inicjacja detonacji) jest to termoliza, gdzie dekompozycja atakuje wiązania C-H cząsteczki, a w wysokiej temperaturze poprzez oddziaływania homolityczne C-NO2 (http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jp072121s). Jeden typ reakcji przechodzi w drugi, w sensie, że energia uwolniona z pierwszego umożliwia drugi.

All in all, nie lubię jak mi się robi wodę z mózgu, i nienawidzę gdy naukowiec o niewątpliwym dorobku zachowuje się jak politruk, szydzi z niewiedzy innych, a sam popełnia podręcznikowe błędy - nawet jeżeli to tylko nieścisłości.

 

 raz jeszcze linki do urządzeń:

Pilot-M, www.selcomsecurity.com/en/russian-counter-surveillance-products/counter-terrorism-facilities/explosives-detectors/148-explosives-vapor-detector-pilot-m

MO-2M, www.bahia21.com/human.php#mo2m

Hardened Mobile Trace, www.morpho.com/detection/see-all-products/trace-detection/hardened-mobiletrace-r/


Brak głosów

Komentarze

Jeśli ktoś wierzy w dr.Szewczyka, jako niezależnego fachowca, to jego sprawa??? Ja, po przeczytaniu jego wywodów, argumentacji, to wysnułem dwie opcje: albo Szewczyk pisał uzasadnienie Prokuratorom, albo prokuratorzy znaleźli Szewczyka, żeby potwierdził pseudofachowo te brednie??? Złamał Gmyza??? A niby czym??? Gmyz, nie musiał wiedzieć jaki tam był wzór trotylu, Gmyz napisał, że detektory, wyświetliły trotyl i nitroglicerynę i nic poza tym??? To prokuratura, ma teraz wyjaśnić czy powybuchowy, czy przedwybuchowy, in jak się tam znalazł??? W istocie, to nie ma znaczenia???Znaczenie ma to, że prokuratorzy skłamali, że trotylu nie było??? Powinni powiedzieć: tak detektory ujawniły trotyl, teraz musimy potwierdzić laboratoryjnie??? I to wszystko, nic więcej??? Dla mnie, mimo takiej opowieści, o doktorze, o kolegach, o szkole jaką ukończył, to dalej jest wirtualną marionetką??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#307796

Zatajanie, przesiewanie i naginanie informacji
to podstawa sowieckiej dezinformacji.
Dzięki za info i pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#307799

Jexperci potrzebni na cito bo platfonsy toną.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#307801

Ekspert jak ekspert. Ja też nie jestem ekspertem (pomimo, żem ściślak). Tylko, że w dobie absolutnego dyktatu informacyjnego wujka gugla, ściemnianie od podstawowych sprawach technicznych jest po prostu smieszne.

I jedynie to, że większość zjadaczy żółtego paska z tefałenu nie są tak upierdliwymi klientami jak ja i akceptują rzeczy przy wartości twarzy ("at face value" :D) bez sprawdzania ratuje artymowiczów tego świata.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#307828

Wiarus piknie to wychwycił.

No właśnie - zjadacze żółtego paska z tefałenu...
Dlaczego niezjadaczy traktuje się na równi z tymi zjadaczami. To jest dopiero głupota ! Nie, to jest idiotyzm. A potem pretensje, że takiemu Szelągowi za cholerę mało kto wierzy. Jak ja czytam jeden artykuł jak Kopczyk się tłumaczy, że robili badania (jesień 2011 r), a za chwilę, że te badania to było tylko oglądanie, to wyję ze śmiechu choć to wcale śmieszne nie jest.
Jeśli ich "dokumentacja" wygląda jak to ich "badanie" no to... na szczeblu prokuratora wojskowego to jest kryminał.
Ty ściślak ? A ja nawet nie wiem czy ja humanistą jestem, hihihihih. Taki tam sobie skrzypek na dachu. ;);)

Pozdrawiam.
Połaskocz Mustruminkę ode mnie.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#307837

Od czasów Artymowicza who_you wyraźnie widać, że "smoleńska rzeczywistość przypomina dziecięcą zabawkę "Hit the mole". Gra polega na walnięciu młotkiem kreta wystawiającego łepek z dziury:

No i tak widzimy raz po raz, jak kolejny kret (cudnie dwuznaczne) wystawia łepek z dziurki.

I w łeb go ; )

Ależ się pięknie różna, pokamuflowana na czarną godzinę agentura wystawia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#307855

utniesz drugi odrasta.

Vote up!
0
Vote down!
0
#307894

Nie wiadomo co czai się pod ziemią. To może mieć jeden odbyt.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#307955

pomimo zmiany stężenia. Temat zastępczy wymyślony przez towarzyszy od Michnika dla typowych lemingów, którym coraz bardziej brakuje paliwa. O argumentach już nie wspomnę.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#307847

Witam: dziękuję za obalanie zadymiarskich mitów...

Ducha w narodzie mamy, wiedzy - czasami mało

pozdrawiam

Krzysztof Kaznowski

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof Kaznowski

#307869

 a poza tym był to ostatni artykuł, który przeczytałem w dzienniku. Kłamców i manipulatorów nie znoszę

Vote up!
0
Vote down!
0
#307897