Strategia ukryta w Platformie

Obrazek użytkownika seaman
Kraj

„Strategia na wygranie wyborów nie jest ukryta w książkach ani komentarzach. Ona jest ukryta w nas. Musimy ją tylko znaleźć. Musimy ją odszukać" – tymi natchnionymi słowy zwrócił się do kolegów Grzegorz Schetyna na radzie krajowej Platformy Obywatelskiej. A oni bili mu ponoć brawo jak szaleni.

Ja sam się nie dziwię działaczom partii Donalda Tuska, że oni z takim entuzjazmem rzucili się do szukania strategii ukrytej w Schetynie i w nich samych. Ja się nawet tego po nich spodziewałem. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku marszałek z Platformy obiecywał, że na wiosnę jego partia przedstawi pomysł na nowy początek. No i przedstawiła: trzeba odnaleźć strategię ukrytą w działaczach Platformy Obywatelskiej – wtedy wygrają wybory.

Moim zdaniem to łatwizna. W jednym Schetyna na pewno ma rację - nie trzeba wertować książek, wystarczy zapoznać się ze stworzoną przez działaczy strukturą sieci kantorów wyborczych. Przede wszystkim trzeba udać się do Wałbrzycha, tam co prawda ze strategią wyborczą Platformy zapoznaje się na razie prokurator, ale przecież autorzy strategii ciągle są na wolności. Można się dowiedzieć z pierwszej ręki.

Także do Płocka, gdzie dumny jak paw komendant policji chwalił się po wyborach samorządowych, że chociaż o kupowaniu głosów mówiło się w całej Polsce(!), to tylko w niewielu miejscach udało się schwytać kogokolwiek i postawić zarzuty. Płock w ten sposób stał się wizytówką wyborczej strategii.

Można wpaść do Swarzędza, gdzie z kolei Platforma zademonstrowała najnowszą innowację w kampanii samorządowej – licytację jedynki na liście wyborczej. Aukcja miała rozstrzygnąć, kto będzie liderem listy. To chyba jest ta trzecia fala, o której wspomniał w swoim artykule w Gazecie Wyborczej premier Tusk: „dzisiaj stoi przed nami pytanie: jak wywołać trzecią falę nowoczesności”. Coś czuję, że jak Schetyna i jego działacze dokopią się już do tej strategii, to w Polaków uderzy coś więcej niż jakaś tam trzecia fala. To może być tsunami.

Jednak największe pokłady strategii są ukryte na Dolnym Śląsku w okolicach Wałbrzycha, którym to regionem Platformy przez ładnych parę lat rządził właśnie obecny marszałek Sejmu Schetyna. Tam się znajdują prawdziwe brylanty. Wobec nich sondażowe poparcie, które Tusk określił jako brylant, to małe piwo! To w regionie Schetyny i pod jego okiem hartowali się i zdobywali ostrogi tacy działacze jak Misiak, Chlebowski i Ludwiczuk.

„Platforma Obywatelska jest silna na Dolnym Śląsku, poza nieszczęśliwym zbiegiem kilku zdarzeń”. W ten sposób zareagował marszałek w grudniu ubiegłego roku na sugestię dziennikarki, że wyżej wymienieni są jego ludźmi. Tak więc dzisiaj marszałek się słabo do nich przyznaje, ale to spod jego skrzydeł wyfrunęli na czołówki wszystkich mediów. Jednak fakt pozostaje faktem, że największe pokłady strategii wyborczej Platformy Obywatelskiej odkryto w Wałbrzychu i prokuratura podejrzewa, że to tylko wierzchołek góry lodowej.

I właśnie wczoraj Schetyna mówił na radzie krajowej PO, że oni chcą dać Polakom najlepszą ofertę; że największym kapitałem Platformy są ludzie, którzy mają doświadczenie. W tym kontekście nie ma wątpliwości co miał na myśli, gdy w następnym zdaniu powiedział, iż przyszła kadencja musi być „szybsza, bardziej zdecydowana, jeszcze bardziej skuteczna”.

W trakcie trzech i pół roku rządów tego ugrupowania uważnie obserwowałem przeróżnych delikwentów z okolic rządu i partii Donalda Tuska. Także z okazji występowania w licznych aferach. Z nich wszystkich tylko jeden był szybszy, skuteczniejszy i bardziej zdecydowany od Grześka, Mira i Zbycha. To był Rychu. Platforma nie znajdzie lepszej oferty dla Polaków. On zresztą też z Dolnego Śląska.

http://wyborcza.pl/1,75478,9284684,Tusk__Koniec_kwekolenia.html?as=1&startsz=x#ixzz1H8nu4Gxv

http://wyborcza.pl/1,76498,9282508,Trzecia_fala_nowoczesnosci.html#ixzz1H8lB1uh3

http://wyborcza.pl/Polityka/1,103835,8795169,Schetyna__Zawsze_jest_z_kim_przegrac.html?as=1&startsz=x#ixzz17hiSC71a

Brak głosów

Komentarze

Jeżeli i tym razem podstępem, przekupstwem czy zwykłymi oszustwami ( np. 2 miliony nieważnych głosów )ci zaprzańcy utrzymają władzę. Nie pozostanie nic innego jak utworzenie regularnego Państwa Podziemnego z własnym rządem, z własnymi sądami i z własna armią.

Vote up!
0
Vote down!
-1

siliconcom

#145016

"regularnego Państwa Podziemnego z własnym rządem, z własnymi sądami i z własna armią"

I wypowiemy im wojnę.

seaman

Vote up!
0
Vote down!
-1

seaman

#145019

Jan Bogatko

...PiS przedstawił Polakom już dziś gabinet cieni i powiedział co zrobi w okresie pierwszych 100 dni po wyborach,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jan Bogatko

#145162

Powieje wiosną?

Marcowe Idy
Smoleńskie zwidy
z oczu nam usunąć chciały.
W Dżamahirijję
Tomahawk bije.
Z Japonii gruzy zostały.

Zabawa lontem.
Chmury ze strontem
szybują nad Ameryką.
Cen karuzela
rozum odbiera.
Matrix jest stałą praktyką.

Lonty, czy stronty?
Wkrótce dziesiąty!
Reaktor się mocno grzeje.
Wszystko już cuchnie.
Może wybuchnie
i wiosną wreszcie powieje.

Służby ochrony
już biją w dzwony,
a w mediach wciąż dyskoteka.
O wsparcie Boskie
prosi Krakowskie.
Warszawa na Ciebie czeka!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Marek Gajowniczek

#145031

Wierszyk dość żałobny...

seaman

Vote up!
0
Vote down!
-1

seaman

#145143

Cóż może być jeszcze ukrytego w tych Pospolitych Oszustach?Przepraszam pospolitych- ci są niepospolici,nie do Pobicia.takiego fałszu i zaprzaństwa jeszcze nasz biedny kraj nie widział.I oni chcą szukać jakiejś nowej sytrategii? Wystarczy ta,którą się kierują,a nasze dzieci i wnuki  nie będą miały Ojczyzny. A co do Podziemia- chętnie.  Ameryka stała się w już w XIX wieku potęgą,bo prawo swobodnego noszenia broni skutecznie eliminowało zarówno słabeuszy,jak i sk...synów.Gdyby tak u nas.... Rozmarzyłem się.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
-1

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#145067

Skowronku, po co co broń, ty latasz wysoko:)

seaman

Vote up!
0
Vote down!
0

seaman

#145144

Placówki dyplomatyczne naszpikowane są agentami służb wywiadu. To oni ustalają składy komisji wyborczych. Przykład Berlina to już klasyka. Szefem jest od lat kpt. Tadeusz Śniadecki. Jak wierzyć w takie wyniki jak ostatnio: ponad 3 tys głosów na kandydata PO a ok 800 PIS.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#145127

co z kupowaniem głosów i wynoszeniem kart?
(Już nawet nie pytam jak zwolennicy JOW sobie wyobrazają walkę z tą patolgią, albo czy może wierzą, że przy JOW-ach ona sama zniknie - hehe.)

Vote up!
0
Vote down!
0
#145133

Platforma liczy, że tylko ona będzie kupowała głosy. Bo z nimi jest Rychu...

seaman

Vote up!
0
Vote down!
0

seaman

#145147

To nie tylko nasza specyfika, niestety.

seaman

Vote up!
0
Vote down!
0

seaman

#145146