Katyń; koniec początku, czy początek końca ?

Obrazek użytkownika Zebe
Kraj

Jutro Premier Tusk spotka się z Premierem Putinem, na polach katyńskich. Dobrze brzmi, prawda ? To co się jutro wydarzy, jest zagadką dla wszystkich. Ja tu nie piszę o dziennikarzach, blogerach, kucharkach, biznesmenach, ludziach nauki, inżynierach .Piszę o wszystkich.

 
Tego co powie Putin, to możemy się spodziewać. Nie wiemy zaś czego możemy spodziewać się po Donaldzie Tusku. To jest właśnie klucz. Klucz do polskiej polityki zagranicznej, a tej wschodniej w szczególności.
Od czasu umorzenia śledztwa „sprawy katyńskiej” przez Rosjan w 2004 roku, nie znamy nawet uzasadnienia tego umorzenia, bo jest tajne. Nie wiemy więc, jakie dokumenty badano. Nie wiemy, czy oparto się na dokumentach  przekazanych  stronie polskiej, czy też są tam jakieś dokumenty, których nam nie przekazano, a że takowe są, to wiemy, bo nie wszystkie odtajniono, pomimo deklaracji Putia złożonej na Westerplatte w ubiegłym roku.
IPN zwrócił się ze stosownym zapytaniem do strony rosyjskiej. Do dziś brak odpowiedzi. Może to i dobrze, bo przynajmniej nie ma oficjalnej odmowy…
 
Putin nie przywiezie do Katynia na spotkanie z szefem rządu Polski Donaldem Tuskiem białoruskiej listy katyńskiej - poinformował jego sekretarz prasowy Dmitrij Pieskow. Według Pieskowa, którego cytuje gazeta internetowa gzt.ru, podczas środowych uroczystości w Lesie Katyńskim nie planuje się przekazania żadnych dodatkowych dokumentów dotyczących Polaków represjonowanych w latach ZSRR.  "Otrzymaliśmy od naszych polskich kolegów pytanie w sprawie *białoruskiego dossier*. Niestety w Moskwie go nie znaleziono" - oświadczył rzecznik Putina. (dziennik.pl)
 
Ja nie wiem, kto to są ci „polscy koledzy”. Nie wiem, czy to ci z ‘Komisji do spraw trudnych”, czy też jakaś agenda rządowa, bądź ministerstwo, chyba jak już, to spraw zagranicznych, bo IPN na pewno nie. Wielce pouczająca była dziś konferencja prasowa prezesa IPN, Kurtyki.
Kurtyka na pytanie dziennikarza o ową listę odpowiedział z sarkazmem, że to pewna gazeta, dobrze poinformowana, o tym doniosła. On był sceptykiem. Nie pomylił się.
 
Być wasalem. Być świadomym, nieuzasadnionym wasalem. Takim może być tylko ktoś, czy też państwo, które nie do końca czuje się wolne. Wolność nie polega na kompleksach i strachu. Wolność polega na świadomym , odważnym wyborze.
Polega na racjach narodowych i odwadze. Polega na świadomości w kwestii suwerennych decyzji, które przynoszą państwu pewność w funkcjonowaniu popartą świadomie przez społeczeństwo. Na to jest jeszcze czas, jest klimat.
 
Nie wolno w tym temacie, dotyczącym naszej racji stanu zasłaniać się Wspólnotą. To nasz interes przede wszystkim. Nie liczmy na Pana Barosso, Panią Aschton, bo to tak naprawdę nie ich rola. To my powinniśmy działać, a oni nas popierać. Nie może być inaczej. Ktoś kto myśli inaczej jest głupcem.
 
Słynna, prestiżowa sprawa eksportu polskiego mięsa do Rosji. Dziś można domniemać, że obostrzenia wynikały z frustracji Rosji po wygranych wyborach parlamentarnych przez PIS. Rosja usztywniła stanowisko odnośnie importu  polskiego mięsa. Trwały rozmowy.
Po fiasku polsko-rosyjskich negocjacji na szczeblu ministerialnym, w które włączyła się również unijny komisarz ds. zdrowia Markos Kyprianu, Polska w listopadzie 2006 roku zablokowała rozpoczęcie negocjacji między Unią Europejską a Rosją w sprawie nowej umowy o partnerstwie i współpracy (OECD). W konsekwencji prowadzenie rozmów z Moskwą w sprawie zniesienia rosyjskiego embarga wzięła na siebie Komisja Europejska.
 
Unijne i rosyjskie władze sanitarne przeprowadziły wiele kontroli w polskich zakładach mięsnych. Fachowcy nie stwierdzili żadnych uchybień w jakości po stronie producentów. Z zastrzeżeniami Rosjan odnośnie obrotu Polacy uporali się zaraz po kontroli. Rosja nie zdecydowała się jednak na zniesienie embarga. Według nieoficjalnych doniesień, polskie mięso i tak trafiało na rosyjski rynek, chociażby przez terytorium innych państw, uzyskując tamtejsze świadectwa weterynaryjne.
 
Cóż się stało po objęciu władzy przez Platformę Obywatelską ?
 
Pierwszą decyzją w stosunku do Rosjan było bezwarunkowe zniesienie embarga na członkowstwo Rosji w OECD.
 
W zamian za co, pytam. W zamian za co ?
 
Mięso i tak musi spełniać normy rosyjskie. Tak wczoraj, jak dziś i jutro. Mieliśmy asa w rękawie. Mogliśmy sytuację rozegrać. Nawet cynicznie, nawet brutalnie. Nawet Katyniem…
Czekam więc do jutra. Czekam z autentycznym zainteresowaniem.
 
Czekam na konkrety w wykonaniu Premiera RP.
 
Putin zapewne ma coś w rękawie. Pytanie, czy Tusk ma rękawy…
Brak głosów

Komentarze

Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [4] => Komentator 1 [5] => Komentator 2 [6] => Komentator 3 [10] => Bloger 1 [11] => Bloger 2 [15] => Bloger 3 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
1.6 0 0 -2 -4 -7
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed1

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Akiko nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Tego co powie Putin, to możemy się spodziewać. Nie wiemy zaś czego możemy spodziewać się po Donaldzie Tusku"
Niestety..

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

Vote up!
0
Vote down!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#54344
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [10] => Bloger 1 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
1 0 0 -2 -4 -7
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed1

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zdecydowany amator nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

po Jedwabnem.

Tak więc mamy na liście kwaśnieskiego,
a teraz tuska.

Mam nadzieję ,
że Prezydent tam nie pojedzie...

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#54351
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [4] => Komentator 1 [5] => Komentator 2 [6] => Komentator 3 [7] => Komentator 4 [8] => Komentator 5 [9] => Komentator 6 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
2.2 0 0 -2 -4 -7
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed1

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika gość z drogi nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

co powie Putin,nie ma znaczenia

wszak

platformiani plastelinowi dziennikarze

i TAK swiatu ogłoszą wielkie

zwyciestwo ....Tuska.......

więc jakie znaczenie ma

co

KTO powie,lub nie powie.........

druzyna tuskopodobnych

zrobi i TAK SWOJE

smutkiem napawa ta

nierzeczywista RZECZYWISTOŚC........

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#54363
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [10] => Bloger 1 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
1 0 0 -2 -4 -7
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed1

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ra nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 Nie przywiózł nic konkretnego dla premiera Donalda Tuska .Fota  zrobili i (ple ,ple) może jakiś drink wypili?, i tyle .Ot wycieczka pana premiera tylko była na koszt potomnych zamordowanych Polskich Oficerów w Katyniu . Nie mam tu na myśli pana Wajdy(jego tata tam zginął)   bo on ma profity z popierania  nikczemnych zachowań władz , które szykanują nas do dziś niczym SB. nazistowskie SS etc..

 

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#66299
Przepraszam ale muszę debugować na żywym organiźmie :D
Gawrion
Autor tego komentarza ma rangi:Array ( [2] => authenticated user [4] => Komentator 1 [5] => Komentator 2 [6] => Komentator 3 [10] => Bloger 1 [11] => Bloger 2 ) progi dla tego uzytkownika (wspolczynnik, baza, prog1, prog2, prog3, prog4):
1.6 0 0 -2 -4 -7
statusy do css: comment-published vud-comment-dimmed1

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Paweł T nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ojciec Wajdy nie został zamordowany w Katyniu tylko w Charkowie. Wajda specjalnie kłamał, żeby podnieść ważność swojego kolejnego wypaczonego dzieła filmowego pt Katyń. Tak jakby miało to znaczenie gdzie jego ojciec został zamordowany przez Sowietów. Czy jakby Wajda powiedział, że jego ojca zamordowali w Charkowie coś, by to zmieniło? Dla mnie nie, jednak po jego wypowiedzi na temat jego ojca Wajda okazał się znowu krętaczem.
Oni już tak mają w tych swoich głowach pomieszane od wieków, nigdy nie powiedzą niczego w sposób jasny i zrozumiały i do końca prawdziwy, to co oni robią to typowa "talmudczyzna". Takie półprawdy, takie niedomówienia, krętactwa, niejasne wypowiedzi, brak szczerości i jeszcze ta ich nienawiść widoczna w ich oczach i ta agresja widoczna w ich gestach i mimice ciała, którą artykułują do wszystkich tych, którzy mają odmienne zdanie od nich.
Nie ma filmu Wajdy, w którym by pokazał do końca prawdę, w każdym jego filmie jest pokazana nieprawda i jego chore wizje i to jego fałszowanie historii Polski!

Zresztą ostatnio wreszcie pokazał jaki z niego prawdomówny człowiek jest i jak podchodzi naprawdę do Polaków oraz Polski. Dał nam swoje świadectwo w sprawie pochówku śp. pary małżeńskiej Kaczyńskich na Wawelu, a potem jego "słynna" wypowiedź w Łazienkach o wojnie w Polsce między Polakami.

Jak się nie ma wroga to trzeba go sobie znaleźć, ale przed tym trzeba go sobie stworzyć, to jest właśnie ich polityka, stąd się bierze u nich potem ten słynny antysemityzm, który zarzucają wszystkim tym, którzy się z nimi nie zgadzają. A najlepiej jak się szczuje jednych na drugich najlepiej ludzi tej samej narodowości, a potem udaje się niewinnych i obojętnych za wywołanie niepokojów czy wojen...
To jest ich polityka, którą prowadzą od wieków wobec innych narodów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#66313