OB-CIACH w Białymstoku 8 stycznia

Obrazek użytkownika krisp
Blog

Kochani Niepoprawni,

To mój pierwszy wpis na blogu. Jakoś nie czuję się na siłach, by pisać na bieżąco, co może oznaczać, że ten wpis jest również ostatnim (przynajmniej na jakiś czas), ale po dzisiejszym OB-CIACHU muszę skreślić słów kilka.

Najważniejszą rzeczą jest to, że nareszcie jest nas białostockich OB-CIACHOWCÓW więcej. W kategoriach: listopad do stycznia, poprawiliśmy wynik o 800% (cudnie PR-owo brzmi,prawda). Taki wspaniały wynik łatwo było osiągnąć. W listopadzie na OB-CIACHU bylem sam, a dzisiaj było nas 8 osób: czytelnicy "GP", "Naszego Dziennika", "Najwyższego Czasu" i lokalnej "Jutrzenki Białostockiej". Żaden tam podlaski, niewykształcony ciemnogród, ale ludzie z dobrym uniwersyteckim czy politechnicznym wykształceniem zakochani w Polsce, z lokalnego Klubu GP, Klubu Konserwatystów, narodowcy, KIK-owcy i ja, jeszcze nigdzie formalnie nie przypisany, lecz prawicowo przegięty.

Z jednej strony, można by ponarzekać, dlaczego tak mało, ale z drugiej, jak wynikło to z naszych wspólnych rozmów przy herbacie z cytryną i lekturze niepoprawnych politycznie gazet i czasopism, nie ważna ilość lecz jakość i choćby lemingów było wielu, to zawsze znajdzie się przynajmniej 10-15% ludzi w różnym wieku, również młodych i bardzo młodych, mających serce "po prawej stronie", o zdolnościach i możliwościach przywódczych (to nie od słowa "wódka" lecz "wódz", jakby kto nie wiedział i miał wątpliwości), chcących poświęcić swój czas dla wspólnej polskiej sprawy.

Wśród tematów bieżących, o których dyskutowaliśmy zażarcie w doborowym towarzystwie, zaistniał też NASZ TEMAT BIAŁOSTOCKI: jak wieść głosi styczniowy numer specjalny "Jutrzenki Białostockiej", 16 stycznia zostanie poświęcony w Białymstoku POMNIK SMOLEŃSKI. Jak napisano w "Jutrzence": "...pomnik będzie miał kształt pękniętej na krzyż skały okolonej tablicami zawierającymi nazwiska wszystkich poległych". Od siebie zaś dodam, że przy każdym nazwisku będzie informacja na temat funkcji, jaką każda z poległych osób sprawowała, by i te informacje nie zaginęły w przyszłości.

Pomysłodawcy pomnika pomyśleli o najlepszym miejscu w Białymstoku, w samym centrum miasta, u stóp Kościoła p.w. Świętego Rocha, "wzniesionego po wojnie bolszewickiej w 1920 roku jako wotum wdzięczności Narodu za odzyskaną Niepodległość (...) poświęconego Maryi - Gwieździe Zarannej". Msza Święta połączona z uroczystościami poświęcenia pomnika odbędzie się w niedzielę 16 stycznia o godz. 12:30 w Kościele Św. Rocha (a gdzieżby indziej). Na Mszę Świętą zaprasza Ksiądz Proboszcz tej parafii i Społeczny Komitet Budowy Pomnika Smoleńskiego.

W niedzielę 16 stycznia wieczorem będzie też możliwość spotkania się w Kinie "Ton" w Białymstoku z Panem Janem Pospieszalskim, a dzień wcześniej, w sobotę 15 stycznia około południa, w tym samym kinie, odbędzie się spotkanie z Panem Mariuszem Pilisem połączone z pokazem jego doskonałego i wstrząsającego filmu pt. "List z Polski", poświęconego katastrofie polskiego RZĄDOWEGO samolotu z Panem Prezydentem i innymi osobami na pokładzie, wyemitowanego pod koniec ubiegłego roku w telewizji holenderskiej.

Tym razem, niestety, nie zagłosowaliśmy na Listę OB-CIACHOWYCH Przebojów czytelniczych, bardziej koncentrując się na rozmowach i ciesząc się z pierwszego wspólnego spotkania na OB-CIACHU w Galerii Alfa w Białymstoku. Spróbujemy następnym razem.

Pozdrawiam Niepoprawnie Intuicję, sprawczynię OB-CIACHOWEGO zamieszania i wszystkich OB-CIACHOWCÓW w Polsce i poza jej granicami.

krisp

Brak głosów

Komentarze

"...Z jednej strony, można by ponarzekać, dlaczego tak mało..."

można, tylko po co?

Cała akcja jest chyba dlatego własnie, ze jesteśmy mało zauważalni. Nie dlatego, że jest nas tak mało, tylko dlatego, że nasz głos sie zagłusza.

 

Gratuluję "przyrostu" (naturalnego?)!

Dziękuję za aktywność,

kłaniam się,

Niegdysiejszy Blondyn

PS. informację o notce zamieszczę u Intuicji na s24

Vote up!
0
Vote down!
0

kłaniam się
Niegdysiejszy Blondyn

#122560

Dziękuję Ci Niegdysiejszy za ciepłe słowa wsparcia. Będziemy próbować dalej.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#122569

Gratulacje!

Bardzo dobrze, że rozmawialiście o Waszych lokalnych sprawach.
O to również w OB-CIACHach chodzi.
A "przyrost" faktycznie oszałamiający;)))

pozdrawiam Białystok!:)

Vote up!
0
Vote down!
0

intuicja

#122587

za słowa wsparcia i radość z "przyrostu". Myślę, że do naszego "przyrostu" można by też doliczyć Zagończyka (wpis poniżej), który już w listopadzie próbował OB-CIACHU w galerii Alfa, ale wtedy nie spotkaliśmy się.

Pozdrowienia od Niepoprawnych z Podlasia

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#122766

Zagończyk
Wydaje mi się, że frekwencja była by znacznie większa, gdyby akcję odpowiedni wcześniej nagłość. Ja sam o niej zapomniałem, mino, że jestem stałym bywalcem N. Przyznam też, że wpływ na moja pamięć miało samotne bieganie po Alfie w listopadzie-biegałem, biegałem, a obciachu nie było.

Vote up!
0
Vote down!
0

Zagończyk

#122648

Witam Cię Zagończyku. No widzisz, nie sam biegałeś po Alfie w Białymstoku, bo ja też tam byłem w listopadzie. Niestety, jak ci wiadomo, miejsce zbiórki nie zostało wcześniej ustalone (bo i z kim?), więc wyszło, jak wyszło. Pomimo tego, że Ty szukałeś i ja szukałem, nie znaleźliśmy się wtedy.
Na szczęście ten etap mamy za sobą, mamy miejsce zbiórki ustalone na następny OB-CIACH 12 lutego, więc do zobaczenia za miesiąc.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#122765

Sprawa w nagłośnieniu OB-CIACHU i chociażby przypomnieniu tutaj na Niepoprawnych o terminie i godzinie.Teraz juz wiem 12 lutego 2011r. Pozdrawiam Niepoprawnych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#122771

że nas więcej i więcej. Witam Cię labrat555 i zapraszam na lutowy OB-CIACH

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#122802