Marsz w obronie TV TRWAM i wolnych mediów w Białymstoku

Obrazek użytkownika krisp
Blog

Drodzy Niepoprawnie Białostoczanie, Podlasianie i Ty Niepoprawna Braci z innych części Polski,

Wczoraj w Białymstoku odbył się Marsz w obronie TV TRWAM i wolnych mediów.

Najpierw o godz. 14:00 była Msza Święta w Kościele pw. Św. Rocha w Białymstoku i doskonałe kazanie księdza celebrującego mszę o polskich sprzedajnych mediach i ważnej roli TV TRWAM w Polsce. Było naprawdę dużo ludzi, najlepiej było to widać, gdy wyszliśmy z kościoła na wały.

Po zakończeniu mszy świętej, zgromadziliśmy się na chwilę u stóp wzgórza Św. Rocha przy Pomniku Smoleńskim, gdzie po odśpiewaniu "Bogurodzicy" uformowała się manifestacja. W pochodzie podążyliśmy ulicami Lipową i Rynek Kościuszki w kierunku białostockiej Katedry wznosząc różne hasła i okrzyki, jak to na manifestacji. Przy Katedrze odbyła się druga część manifestacji.

Film z manifestacji w wersji skróconej jest tu: http://www.youtube.com/watch?v=cqcdBv7VnRE , a wkrótce pojawi się tez wersja pełna białostockiej stronie Solidarnych 2010 tu: http://solidarni2010bialystok.pl/

Jedno mnie niepokoi. W moim pojęciu, w sytuacji zagrożenia Kościoła w Polsce, na czele manifestacji w obronie TV TRWAM powinni kroczyć księża biskupi, a w samych manifestacjach powinny wziąć udział WSZYSTKIE osoby duchowne.

Niestety, tak się nie dzieje. Czyżby był to wciąż wyraz niechęci wobec Księdza Dyrektora Rydzyka, niepokornego Redemptorysty?

Marzy mi się Arcypasterz Kościoła w Polsce na miarę Księdza kardynała Wyszyńskiego, Niezłomnego Prymasa Tysiąclecia.

Musimy prosić Pana Boga o takiego właśnie Arcypasterza i o modlitwę w tej intencji ośmielam się prosić pokornie wszystkich Niepoprawnych.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

PS. Te wykopy widoczne na filmie na trasie manifestacji, to kontynuacja remontu ulicy Lipowej, rozpoczętego w ubiegłym roku. Nie chciałbym włodarzy Białegostoku posądzać o złośliwość i blokowanie, czy przynajmniej utrudnianie marszu, ale wiedząc od dwoch tygodni o tym, że taka manifestacja się odbędzie, można było poczekać z rozbiórką dotychczasowej nawierzchni jeszcze jeden tydzień i świat by się nie zawalił. A tak, wyszedł obciach po białostocku.

Brak głosów

Komentarze

"krisp":

(...).."Jedno mnie niepokoi. W moim pojęciu, w sytuacji zagrożenia Kościoła w Polsce, na czele manifestacji w obronie TV TRWAM powinni kroczyć księża biskupi, a w samych manifestacjach powinny wziąć udział WSZYSTKIE osoby duchowne.
(...)
Marzy mi się Arcypasterz Kościoła w Polsce na miarę Księdza kardynała Wyszyńskiego, Niezłomnego Prymasa"..
==================================================

Nie tylko tam zaczęło brakować księży w ostatnich latach.

Za to pełne poparcie i wsparcie lewaków (podobnie jak "Bolek", który przeca miał sam, "tymi o to ręcyma" /noo trochę z pomocą Danuśki../ ich "rozwalić") otrzymali tacy "postempowcy" jak Sowa i Boniecki, zaś postawy wielu purpuratów są (delikatnie mówiąc..) "dziwne".

- "TEN" kościół, prowadzony przez "TEGO" Dziwisza, jest w coraz mniejszym stopniu MOIM kościołem..

Zgadzam się bezwarunkowo z tobą "krisp": - trzeba nam katolikom Niezłomnego Prymasa - Przywódcę i Pasterza..

- Trzeba nam autentycznego Autorytetu..

- Hierarchowie polskiego kościoła prowadzą inne jednak gry i nie będą zainteresowani promowaniem osobowości, która nie zagrozi kościołowi jako instytucji - wręcz odwrotnie - ale może zagrozić im samym..

Pokolenie tych hierarchów, na których znajduje się bat w postaci "teczek" musi odejść na zawsze - w chwale lub nie chwale - by można było marzyc o sanacji kościoła.

cornik
Tysiąclecia.Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#237056

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#237058

gość z drogi

Lista,też podpisana

pozdr serd :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#237065