Komorowski rozprowadza Sikorskiego

Obrazek użytkownika kataryna
Kraj


Bronisław Komorowski: Uważam, że ja miałem rację, sprzeciwiając się rozwiązaniu WSI. Mam doświadczenie byłego ministra obrony i nie rozumiem tych ministrów obrony, którzy zgodzili się na to, że się niszczy wojskowy wywiad i kontrwywiad. To była hańba i głupota.

Nie zgadzam się z Komorowskim. W sprawie rozwiązania WSI jedynym błędem było to, że nastąpiło to tak późno, utwierdziły mnie w tym przekonaniu choćby ostatnie wypowiedzi Dukaczewskiego. Ale jestem pod wrażeniem w jak mistrzowski sposób Komorowski rozprowadza Sikorskiego. Teraz Sikorski ma dwa wyjścia - bronić decyzji PiSu o rozwiązaniu WSI, albo przyznać rację Komorowskiemu, że wziął udział w czymś co było "hańbą i głupotą".

Nawet ktoś tak elastyczny i zdeterminowany jak Sikorski nie będzie w stanie wygrać z Komorowskim tej wymiany. Jeśli zdecyduje się bronić decyzji PiSowskiego rządu, straci w w oczach "młodych, wykształconych, z wielkich miast", którzy będą musieli sobie znowu przypomnieć, że Sikorski nie tylko był lojalnym ministrem Kaczyńskiego, ale nawet zatrudniał u siebie Macierewicza i jako jego szef jest w pełni odpowiedzialny za całe zło, które Macierewiczowi mają do zarzucenia politycy i patroni Platformy. Jeśli Sikorski wybierze obronę tamtej decyzji, Komorowski mu za chwilę przyklei Macierewicza, od którego Sikorski będzie się mógł uwolnić tylko deklarując, że jako minister nie miał żadnego wpływu na to kogo mu Kaczyńscy wcisnęli do ministerstwa i co ten ktoś w nim robił. To pewnie akurat prawda, choć niekoniecznie taka, którą chce się chwalić kandydat na największy urząd w państwie.

Bronienie tamtej decyzji nie przysporzy Sikorskiemu zwolenników, przyznanie racji Komorowskiemu też nie wchodzi w grę, Sikorski  musi więc szukać czegoś pomiędzy. Że decyzja była słuszna, poparła ją przecież także Platforma, a realizację spaprał Macierewicz, ale też już po tym jak Sikorski odszedł z rządu, więc nie mógł nic poradzić i nie ma w tej sprawie sobie nic do zarzucenia. Mam nadzieję, że Komorowski da się jednak przekonać do telewizyjnej debaty, bo jestem bardzo ciekawa
jak z tego wybrnie Sikorski, zmuszony przez własne ambicje do zaprzeczania swoim całkiem niedawnym decyzjom. Zobaczyć Sikorskiego zmuszonego do obrony Macierewicza - bezcenne.

Sikorski spadł Komorowskiemu z nieba. Jeśli prawdą jest, że właśnie nadmierna sympatia do WSI może być jednym z argumentów wytaczanych przeciwko marszałkowi w prawdziwych wyborach, to Sikorski jako rywal w prawyborach jest bezcenny. Rywalizacja z nim pozwoli rozbroić potencjalne bomby, i to rozbroić rękami samego Sikorskiego. Bo idę o zakład, że Sikorski będzie musiał częściowo przyznać rację Komorowskiemu i przyłączyć się do krytyki, jeśli nie samej decyzji o rozwiązaniu WSI, to na pewno jej wykonania przez Macierewicza. Doradcom Komorowskiego udało się zaprząc Sikorskiego do czyszczenia mu pola przed prawdziwymi wyborami. Jestem bardzo ciekawa jak Sikorski z tego wybrnie, bo nie ma wielkiego pola manewru. Na pewno będzie zabawnie, bo "hańba i głupota" to bardzo mocne oskarżenie i trzeba na nie odpowiedzieć. Tylko nie bardzo jest jak.

Komorowski:
Sikorski zgodził się na rozwiązanie WSI

Brak głosów

Komentarze

Sikorski ma co prawda manewr ograniczony po tej kłusowniczej pętli, ale Komorowski sam się wręcz pcha na pole mocno zagęszczone wnykami!
A "bratobójcza" papranina to dopiero POkazuje gawiedzi całą kraso-klasę tuskowych nominantów!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#51368

To może być całkiem zabawne, gdy wataha sama zacznie się dorzynać na oczach całej Polski.Być może przy okazji dowiemy się nieco więcej o relacjach wewnątrz PO.

Vote up!
0
Vote down!
0
#51389

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#51397

paligniot, razem z molem wołkiem zbożowym niesiołem, aferzysci miro, grzecho, zbycho z królikami, rosołem i innymi lodziarzami....dałam dyszkę.....oczywiście zasłużenie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#51411

Przegraliśmy II światową , Zamordowano najlepszych synów narodu, i dziś wymagać u takiego Kraśki ubeckiego sfołcia dociekania prawdy.Szanowny Panie ,pan zamordował mi dziecko , oraz używał żony proszę o instrukcję wytłumaczenia tego wszystkiego.

Proszę wybaczyć,to z głupoty

Vote up!
0
Vote down!
0
#51414

Wyjedzie na białym koniu Wódz Donald Sprawiedliwy i...
ale nie uprzedzajmy faktów :)
Sapere Aude

Vote up!
0
Vote down!
0

Sapere Aude

#51580