Totalitarni unijni złodzieje!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

We wczorajszym swoim poście [1] dotyczącym planowanego przez UE jednorazowego opodatkowania  ulokowanych w bankach na Cyprze oszczędności zasugerowałem, że jest to sondowanie takiegoż rozwiązania, które może być w każdej chwili zastosowane w innych krajach UE a może też ogólnie w każdym kraju.Wskazałem też, że prawdopodobnymi isnspiratorami przyjętego rozwiązania są międzynarodowe instytucje lichwiarskie.

Sprawa jednak - niezależnie jaką dziś decyzję podejmie parlament cypryjski - jest o wiele poważniejsza i niejako określa charakter tworu jakim jest Unia Europejska i inne unie kreowane w różnych częściach świata jako podwaliny przyszłego rządu światowego [2].

Zważmy bowiem, że decyzja UE i MFW może być i winna być określana jako w czystej formie próba kradzieży pieniędzy dokonana wobec obywateli przez rządzących skupionych w Brukseli. Takie działanie wydaje się nawet prawnie zabronione, bowiem przecież istnieje taki instrument prawny jak gwarancje rządowe depozytów bankowych.

Pomijając jednak finansowy wymiar owej decyzji, warto zastanowić się nad jej konsekwencjami a także nad stanem umysłów brukselskiej "wierchuszki".

Niewątpliwie najbardziej logiczną konsekwencją arbitralnego i złodziejskiego opodatkowania oszczędności obywateli w cypryjskich bankach będzie zachwianie ogólnego zaufania do systemu bankowego. Teraz można się spodziewać, że każde unijne negocjowanie kryzysowej pomocy dla określonego kraju spowoduje natychmiastowe i masowe wypłaty wszystkich pieniędzy zgromadzonych przez jego mieszkańców (i nie tylko) na kontach bankowych. Takie działanie jednak może wywołać możliwość upadłości banków i pogłębienie kryzysu danego kraju. Komu zależy na chaosie i jakie grupy na tym skorzystają? Oczywiście banki, które - jak to jest od lat - zostaną dofinansowane pomocą publiczną poszczególnych rządów lub też globalnych instytucji finansowych.

Niemniej jednak już dziś warto się zastanowić, czy zawczasu nie wycofać pieniędzy z banków i zainwestować je np. w nieruchomości, ruchomości czy złoto. Kto wie, kiedy D. Tusk być może zdecyduje się nas okraść...

Warto też zauważyć, że w dobie globalizacji i gospodarek otwartych finansowe inwestowanie nie ma chrakteru narodowego. Każdy z nas mógł przecież ulokować swoje oszczędności np. na Cyprze i owa decyzja nie dotyczy tylko okradania mieszkańców Cypru, ale też obywateli innych krajów, także spoza strefy Euro i UE. Czyż owa decyzja jest więc zgodna z prawem międzynarodowym?

Dopuszczona przez UE możliwość okradania obywateli żyjących w strefie Euro jest też niewatpliwie jednym z podstawowych argumentów, aby kraje, które jeszcze nie przyjęły tej waluty... nigdy sie na nią nie zdecydowały. Do takich krajów należy Polska. I warto o tym mówić i może dlatego tak mało informacji o Cyprze jest w polskich mediach...

Niezależnie jednak od wszystkiego... Decyzja UE świadczy o jej totalitarnym charakterze, w kórej zwykły człowiek jest zbędnym balastem i może w każdej chwili być potraktowany jak bezwolny niewolnik, którego można zawsze okraść, wywłaszczyć, złamać wobec niego prawo...

Czy chcemy więc dalej przyjąć walutę Euro i być dalej piewcami takiej totalitarej i złodziejskiej UE?

[1] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2013/03/miedzynarodowi-lichwiarze-sonduja-cyprem.html

[2] http://krzysztofjaw.blogspot.com/2012/02/co-nas-czeka-jeden-rzad-swiatowy.html

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com

Brak głosów

Komentarze

rekawiczek bez drastycznego zagladania do bankowych kont,wystarczy popatrzecw kolo jak sami Polacy w zabkach nosza pieniazki na rzadowe premie i nadbudowana biurokracje.
POdniesienie podatkow to wlasnie drenowanie kieszenie jak bedzie rudemu malo znowu podniesie albo wprowadzi nowe oplaty itd.np katastralny.

#344659

To, że D. Tusk nas systematycznie okrada to chyba powszechnie wiadomo. Oprócz podatków i opłat jest jeszcze zadłużanie państwa, zadłużanie obecnego i następnych pokoleń.

Czekam czasów, kiedy wreszcie postawimy go przed sądem...

krzysztofjaw

krzysztofjaw

#344682

Czyżby wspierał Pan Putina i Miedwiediewa w ich proteście? Czy naprawdę Pan myśli,że Unia dlatego kazała opodatkowac lokaty na Cyprze, w znakomitej większości pochodzącej z innych krajów, z nielegalnego źródła, bo odsetki były zbyt wysokie?

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#344665

podam informację, że sprawa protestu w/w jegomości tyczy zainwestowanego na części greckiej Cypru kapitału w wysokości 20 mld dolarów. Natomiast czy jest on nielegalny - tego nie wiem. Gdyby to były "czyjeś" nielegalne nie protestowaliby, więc albo ich albo rządowe.

wyrzuć telewizor!

wyrzuć telewizor

#344670

to tylko mozna sobie zyczyc takiego podatku bo to by zalegalizowalo te pieniadze ie trzeba by ich prac w inny sposob.
Judeoglobalistyczna mafia rzadzaca swiatem siega cortaz to beszczelniej calkiem po zlodziejsku do cudzych kieszeni,
bogaci maja byc oni a nie goim.

#344678

Owa mafia sonduje nowe sposoby zniewalania i drenaży z majątku oraz własności ludzi wykorzystując wykreowany przez siebie kryzys. Kiedyś potrzebowali I i II Wojny Światowej, które sami finsowali, dziś już nie potrzeba broni ostrej, wystarczy ekonomiczna i w postaci manipulacji psychologicznej...

Pozdrawiam

krzysztofjaw

krzysztofjaw

#344693

Wiem, że duży udział w cypryjskich depozytacj mają Rosjanie, ale to nie jest sedno sprawy. Tutaj chodzi o kradzież pieniędzy obywateli przez międzynarodową lichwę...

Pozdrawiam

krzysztofjaw

krzysztofjaw

#344684

Nie można pozwolić na oś takiego u nas. U nas spowodowałoby to całkowitą zapaść kraju. Ludzie zbierają pieniądze całe życie, a tu takie coś!

Skandal, rzecz niebywała. Ale otwarcie mówią co jest grane tylko portale prawicowe.

#344680

Zgadzam się całkowicie z twoją opinią. To jest po prostu skndal!!!

POZDRAWIAM

krzysztofjaw

krzysztofjaw

#344694

chca bo co im zrobicie wyjdziecie na ulice z transparentem skanadal?
Oni was od faszytow wyzwa i spaluja albo bozabijaja.
Polacy juz to przerabiali zoastali okradzeni ze swojego doroku przez tych samych tyle ze rekami gudlaji z Balcerowiczem na czele i co mu zrobiliscie?

#344698

chca bo co im zrobicie wyjdziecie na ulice z transparentem skanadal?
Oni was od faszytow wyzwa i spaluja albo bozabijaja.
Polacy juz to przerabiali zoastali okradzeni ze swojego doroku przez tych samych tyle ze rekami gudlaji z Balcerowiczem na czele i co mu zrobiliscie?

#344699