Prymityne manipulacje Wiadomości TVP...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

Witam
 

Z rozbawianiem obejrzałem wczorajsze Wiadomości TVP a jako, że przez ostatnie kilka miesięcy miałem celową przerwę w oglądaniu polskiej telewizji wszelakiej, popatrzyłem na nią bez zbytniego rozemocjonowania jej codziennym przekazem.
 

 I cóż takiego zobaczyłem? Ano niestety jeno tylko jedno: całkowite już chyba odprofesjonalnienie zawodowe,  kompletną amatorszczyznę dziennikarską i infantylizm przekazywanych treści. Nie wiem... może naprawdę karkołomnym dziennikarsko zadaniem jest ciągła konieczność przedstawiania porażek "Tuskusia posiadającego Tolę i kradnącego nieświadomie nazwisko Koziołkowi" jako przykładów największych na świecie, a w Europie na pewno, sukcesów.  Rozumiem ten dysonans dziennikarski i frustrację, które  - wpływają być może na to, że - poprzez ową infantylność i nieprofesjonalność przygotowywanych Wiadomości - owi dziennikarze jednak chcą nam przekazać swój "protest" wobec totalitaryzmu PO, III RP i sprowokować nas do zastanowienia nad intelektualną i zawodową pauperyzacją zawodu dziennikarza po 1989 roku... Może tak jest i bardzo bym się cieszył, ale słysząc, widząc, czytając większość obecnych ich "wypocin" raczej skłaniałbym się do zupełnie przeciwstawnych konstatacji skłaniających mnie do parafrazy słynnego tekstu J. Piłsudskiego: "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy"... z rozrzewnieniem dochodząc do wniosku, że faktycznie zawód dziennikarza w sferze teoretycznej jest naprawdę jednym z najwspanialszych i   najbardziej  potrzebnych zawodów w demokratycznych społeczeństwach...
 

Wracając do Wiadomości... chyba już całkowicie propagandziści i manipulatorzy na na "rzecz Boskości i Nieomylności Donaldusia  posiadającego Tolę i nieświadomie kradnącego nazwisko Koziołkowi" zatracili resztki instynktu tworzenia chociażby ułudy obiektywności przekazywanych pospólstwu informacji. Wczorajszy "zabieg" pokazania porażki rządu w budowie dróg na EURO 2012 roku jako sukcesu w porównaniu do Ukraińców, którzy w ogóle ich nie budują... był majstersztykiem socjotechnicznego, manipulacyjnego i propagandowego dyletanctwa i śmiesznej amatorszczyzny!
 

A jakże to było gaworzone niby prześmiesznie, z lekką ironią a nawet poczuciem wyższości, bo może i dojechać będzie bardzo trudno i ciężko, ale i tak jesteśmy lepsi od Ukrainy, bo tam w ogóle nie ma ma  autostrad i w ogóle się ich na EURO nie buduje!. Rewelacja! Zobaczcie... my coś jednak a Ukraińcy nic! "Jaki ten Tuskuś wspaniały"!... zdawały się
nam coś w tym sensie
dziennikarzyny nasze przekazać...
 

Tylko, że zapomniano o drobnych szczegółach. Ukraina i jej rząd od samego początku nie zamierzali na EURO budować prawie żadnych dróg szybkiego ruchu ani autostrad skupiając się jedynie na stadionach. "Donalduś posiadający Tolę i nieświadomie kradnący nazwisko Koziołka" od samego początku obiecywał CUDA, drogi i wszystko co tylko mógł, aby udowodnić swoją wartość wyborczą. Jeszcze niedawno zapewniał, że będzie wszystko gotowe i na pewno jego rząd zrealizuje obietnice. Oj śmieszny jest ten Tuskuś! Jego słowo jest warte tyle co zużyty papier toaletowy, czyli stanowi równowartość oczyszczania ścieków z fecesów, a więc niepotrzebny koszt ponoszony przez i tak biedne państwo polskie. Ponadto Ukraina nie należy do Unii Europejskiej i nie otrzymuje od niej pomocy a Polska tak i to ogromne miliardy złotych.
 

No cóż... prymitywne wykorzystanie prawidłowości socjotechnicznej i pokazania porażki jako sukcesu na tle (w zestawieniu) z jeszcze większą porażką (jeszcze większym, o negatywnym lub pejoratywnie ironicznym odbiorze społecznym, zjawiskiem)  świadczy chyba już o "chwytaniu się brzytwy" przez tonących...
 

Pozdrawiam
 

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

 

 

Brak głosów

Komentarze

Spod pałacu

Wyruszyła do Smoleńska ochrona.
Pojechała troszeczkę spóźniona,
bo niejaki Turowski
siał złośliwe pogłoski
i wspominał coś o balonach.

Pojechali do Smoleńska koledzy,
którzy w zamach nie mogą uwierzyć,
a niejaki Turowski
złożył podobno wnioski,
by niektórym ich pamięć odświeżyć.

Jakaś broń tam została skradziona.
Jakieś dane na telefonach,
a niejaki Turowski
chodzi sobie beztroski,
bardzo dumny ze swoich dokonań.

Była wcześniej tam wielka figura,
co zamglenie badała w chmurach.
Teraz już borowiki
sprawdzą badań wyniki.
Nowy raport przywiozą do Biura.

Zobaczyli u Amerykanów
jak ochraniać należy VIPmanów.
Tylko Turowski mruczał,
że to on ich nauczał -
za co medal dostał od Stanów!

Pojechała do Smoleńska brygada,
by poskładać, wybadać, pogadać
o swoim wizerunku,
o chodzeniu na sznurku
i o chamskich zwyczajach sąsiada.

Jedni idą pod pałac, a drudzy wyjeżdżają.
Zawsze znajdą się tacy, co inny pogląd mają,
ale kto teraz będzie tu ochraniał chodniki,
gdy się w Easy Rider-ów zmienią nam borowiki?

Marek Gajowniczek

#163570

gość z drogi

"/.../a niejaki TUROWSKI

chodzi sobie beztroski"

i nie tylko on,wszelkie TW  i dawni funkcjonariusze,Też.ba nawet bielecki wciąż nas poucza

dycha 

gość z drogi

#163874

teraz już odzyskana TVP będzie całkowicie aPOlityczna bo wraca do dziennika telewizyjnego pani ambasadorowa Sznepf. Co prawda będzie nam przekazywać prawdę objawioną tylko 3 razy w miesiącu ale zadowoli się podobno kwotą 20 tys. zł/m. Pewnie za bilety lotnicze z Hiszpanii też TVP zapłaci.

#163572

(w tym za refleks).
Od kompromitacji dna przedwczorajszego do euforii dna wczorajszego!
By ich tam pokręciło.

#163573

To taki program "publicystyczny" chyba w zamian za Pośpieszalskiego. Mieli się ze sobą "spierać" Halicki z PełO i komuch Iwiński. Szczerze mówiąc nawet nie wiem na jaki temat, bo zaraz przełączyłem. Tylko się uśmiałem jaki to mamy pluralizm w mediach a szczególnie humorystycznie wyglądali dla mnie prowadzący program "dziennikarze". Bardzo byli przejęci jaki to spór za chwilę będą prowadzić na ekranie telewizora. Żenujące.
oszołom z Ciemnogrodu

oszołom z Ciemnogrodu

#163581

Grabarczyka?

#163582

to jest rozpaczliwie smutne a przede wszystkim chamskie. Część "dziennikarzy" po prostu w żywe oczy kłamie. To że kłamliwa jest w zasadzie każda partia, to można - z "bulem" jakoś zrozumieć, jednak dziennikarstwo zobowiązuje do choć minimalnej przyzwoitości.
Jest gorzej niż za "komuny". Zupełna porażka !

Podłe słowa bolą !

#163586

" Tuskusia posiadajacego Tole i kradnacego nieswiadomie nazwisko koziolkowi"

Pieknie ujete powiem wrecz trafione w dziesiatke, a w rzeczywistosci czy wielbiciele Tuskusia nie sa jak dzieci  wpatrzeni w ekran TV ogladajacy kolene przygody matolka

Ale reality show trwa  

Pozdrawiam.

#163594

Prokomunistyczna Superstacja w nocnym programie dopuszcza normalnych (tzn.oszołomów, faszystów i innych ) do głosu.Coraz więcej głosów oburzenia na tusia i bande.pzdr.

staryk

#163605

Witam

No faktycznie... nieświadomość posiadania nazwiska przez Tuskusia, czyli nieświadomość posiadania również Toli, czyli żaden idiota nawet nie wie, że jest idiotą... oczywiście w żadnej mierze nie odnoszę się do tego, że Tuskuś nie ma świadomości kradzieży nazwiska Koziołka a tym bardziej posiadania Toli... w związku z tym niczego w żaden sposób nie insynuuję a nawet gdybym, to nie zdaję sobie sprawy i nie wiem co to ta Tola albo o jakim Koziołku mówimy...

Nic nie wiem a może wszystko wiem...?

Pozdrawiam
krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

krzysztofjaw

#163606

Przestałem oglądać telewizje,i od razu lepiej się czuje,w internecie mam wszystko,i nie muszę oglądać dupo lizów Tuska

#163634

Nie oglądam TV a Niepoprawni i coś jeszcze w zupełności wystarczają.

Polska dla Polaków.

Nie dla zdrajców,

złodziei i łajdaków.

------------------------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#163657

Grupa Trzymająca Władzę wie co robi, przekaz medialny o którym piszesz jest dostosowany do poziomu umysłowego "młodych wykształconych...", ich nie interesują myślący samodzielnie bo to po pierwsze deficytowy towar, a po drugie jak samo określenie mówi są niesterowalni. Możemy sobie spekulować o ich "chwytaniu się brzytwy", ale dla "homo ledwo sapiens" wszystko jest OK. Jutro pewnie będzie medialnym faktem, że autostrad nie udało się zbudować przez "Kaczorów".
Cytat:
"W epoce medialnej z jednej strony wydaje się, że panuje wolność słowa i każdy może wyrazić swoje niezadowolenie czy niezgodę, z drugiej zaś „efekt rzeczywistości” wywołany wiadomością telewizyjną sprawia, że wie się tylko i wierzy tylko w to, co podaje telewizja” . Zatem kto kontroluje środki masowego przekazu, ten wywiera znaczący wpływ na społeczeństwo." Umberto Eco "Rakiem..."

#163715