Jest II Tura i przepiękny wynik J. Kaczyńskiego w I turze...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam (20.06.2010, godz. około 20.15 - 20.20)

Słuchając na gorąco kątem oka, co mów Jarosław Kaczyński i niestety teraz pracując tylko kilka zdań.

Mamy drugą turę i jak zwykle kandydat PiS Jarosław Kaczyński (jak wcześniej sama partia PiS) uzyskał większą rzeczywistą ilość głosów niż w sondażach a B. Komorowski (jak zawsze również PO) o wiele mniejszą (och te mainstreamowe napompowane sztucznie sondażownie!!!).

Owa różnica niespełna 5 % będzie jeszcze mniejsza bowiem w obecnych badaniach pytano wychodzących z urn tylko na terenie Polski. Jak słyszeliśmy w ciągu dnia, za granicą głosowało zaskakująco dużo Polonusów i to na całym świecie: oczywiście wśród Polonii i mieszkających za granicą (np. rozwścieczonych na Tuska emigrantów zarobkowych w Anglii czy Irlandii) zdecydowane zwycięstwo wyborcze odniesie Jarosław Kaczyński (jako dodatkowy argument: wyrażane na świecie (a w Polsce nieobecne) wątpliwości dotyczące katastrofy smoleńskiej - tam wielu oficjalnie uważa a przynajmniej rozważa taką możliwość, że był to najzwyczajniejszy zamach!).

Także oficjalne wyniki będą jeszcze lepsze na korzyść Jarosława Kaczyńskiego a na niekorzyść Bronisława Komorowskiego (oficjalny wynik może byc nawet na styk ze wskazaniem na B. Komorowskiego).

II Tura... cóż... G. Napieralski uzyskał 14% a w pamiętnej debacie telewizyjnej oficjalnie zdystansował się i nawet zaatakował werbalnie B. Komorowskiego.... więc nawet gdyby chociaż jedna trzecia z wyborców G. Napieralskiego (która też była zła na Cimoszewicza za poparcie B. Komorowskiego... tutaj też dużo zależy teraz od debat J. Kaczyńskiego i B. Komorowskiego... będzie jednak trudno uzyskać poparcie od zwolenników G. Napieralskiego... ale jest to możliwe, jeżeli faktycznie J. Kaczyński udowodni swą intelektualna wyzszość nad pustym w sumie B. Komorowskim) i większość wyborców Janusza Korwina - Mikke (4 miejsce z około 3 %) to Jarosław Kaczyński ma niemal pewne zwycięstwo w II turze... tym bardziej, ze o kilka "klas" przewyższa Gajowego - B. Komorowskiego... Zresztą Jarosława Kaczyńskiego poprą wyborcy Marka Jurka i K. Morawieckiego....

... A co zostaje B. Komorowskiemu: niespełna 1,5% wynik W. Pawlaka (ośmieszenie zupełne)... W. Pawlak winien chyba w końcu udać się na dłuuuugiiiii urlop od polityki i chyba raczej w niesławie zapisać się na kartach polskiej historii (jako figurant Nocnej Zmiany)....

Tak czy inaczej musimy jeszcze zaktywizować tych, którzy w I turze nie zagłosowali... Nawołuję już od jutra do ostrej i merytorycznie wyważonej (negatywne emocje zostawmy za sobą) pracy na rzecz J. Kaczyńskiego...

To tyle na gorąco... wracam do pracy...

Pozdrawiam

Uzupełnienie (godz. 22:09)
Sądzę też, że wielu wyborców G. Napieralskiego w ogóle zrezygnuje z udziału w głosowaniu w II turze: wewnętrznie i ideologicznie niechętni J. Kaczyńskiemu nie zagłosują raczej na B. Komorowskiego (obcego im ideowo i "niższego" w sumie od nich intelektualnie... zresztą jak całe PO: intelektualnie jest co najmniej o klasę niżej od SLD i nawet o pół klasy niżej od Leppera...
Sam zaś Gajowy nadaje się tylko do robienia dłuuuugichhhhh kiełbas z mięsa wieprzowego z dodatkiem upolowanej przez niego w Rosji dziczyzny w postaci głuszca... i tak cud, że polując trafiał, bowiem będąc na kacu po rosyjskiej - a dostarczanej przez KGb-owców - wódeczce - mogło być różnie i mógł ustrzelić samego siebie albo polującego z nim Janusza Palikota....

Brak głosów

Komentarze

jak te sondarze.Najgorsze jest to że tak wielu jest o tak niskiej odpowiedzialności za losy nas wszystkich.Ootymistyczne jest to że część wyborców mogła po prostu skłamac, wiedząc kto ich pyta.Sam na pytanie TVN-u ,też bym dał jakąś odpowiedż, albo głupią,czy wręcz wulgarną.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-1

staryk

#66786

W mojej komisji nawet, gdyby caly elektorat Napieralskiego i pozostalych kandydatow (glosy oddane w dniu dzisiejszym) zaglosowal na Jarka, to by nie wystarczylo... ale mieszkam w platfusowym zaglebiu, wiec to na szczescie niereprezentatywne dla calego kraju...

Vote up!
0
Vote down!
-1
#66796

Dobrze się przyjrzyjmy potencjalnemu Prezydentowi RP. To już nie są zwykłe wpadki. Czy chcemy, aby ktoś taki - nie umiejący się zachować nawet w obliczu tragedii - był naszym Najwyższym Przedstawicielem?
Druga tura tuż, tuż...
Warto się zastanowić: CZY CHCESZ TAKIEGO prezydenta?
http://www.youtube.com/watch?v=rMFByatbaVI

Vote up!
0
Vote down!
-1
#66809

[quote=SuperKasiołek]Dobrze się przyjrzyjmy potencjalnemu Prezydentowi RP. To już nie są zwykłe wpadki. Czy chcemy, aby ktoś taki - nie umiejący się zachować nawet w obliczu tragedii - był naszym Najwyższym Przedstawicielem?
Druga tura tuż, tuż...
Warto się zastanowić: CZY CHCESZ TAKIEGO prezydenta?
http://www.youtube.com/watch?v=rMFByatbaVI[/quote]

Tak chcę takiego prezydenta ! Mam dosyć Kaczorów i IV RP, na szczęście został już tylko jeden ale i tak nie wygra

Vote up!
0
Vote down!
-1

Northberg89

#66849

Biedactwo. PIŁEŚ - nie jedź. NIE PIŁEŚ - wypij.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#66852

"na szczęście został już tylko jeden" - tymi słowami zyskałeś u mnie status mendy i proś Boga (o ile w Niego wierzysz), byśmy nigdy nie spotkali się. I nie chodzi mi o Twe słowa w odniesieniu do Kaczyńskich, problem w tym, że tak nie wolno mówić o żadnym człowieku, chyba że sam pragniesz podzielić jego los (czego, niestety, nie życzę Ci).

Są rzeczy, których nie ma...

Vote up!
0
Vote down!
0

Są rzeczy, których nie ma...

#66913

 

 są pierwsze  wyniki niesondażowe z czesci komisji wyborczych -  właściwie remis. 

Ale piekna to byłaby wygrana w I turze. Mysle że przesądziła frekwencja i nie rozumiem podkreslajacych że ponoc wysoka. Wyzsza niewiele niz zwykle co dowodzi ze większośc rodaków nie rozumie o co chodzi. 

Cieszy mnie wynik Napieralskiego. To moze oznaczać że mafia nie będzie miała dokad się przenieśc z tonącego po nastepnych wyborach parlamentarnych  PO. Oczywiscie jeśli Grzesio wykorzysta okazję i zamiecie na swoim podwórku. Myslę ze Napieralski wykona jakis agresywne gesty wobec Komorowskiego czy platformy, nie ma mowy o werbalnym poparciu Kaczyńskiego ale.. Jeśli chce spozytkować swój sukces to musi grać na porażkę Platformy.

mam nadzieję że wysoki i odmienny od wróżacych mu nieuchronną porażkę wynik Kaczyńskiego skłoni tych co do wyborów nie poszli do aktywniejszej postawy. 

Jak też że chybione sondaże bedą punktem wyjścia do dłuższej dyskusji o skali manipulacji w niektórych mediach. Na razie brak tego tematu w komentarzach. ponad 10% róznicy to juz nie jest błąd , ktory mozna łatwo wytłumaczyć. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#66841

Witam

Oczywiście, gdyby całość polskiego społeczeństwa była prawdziwie inteligentna a nie inteligentna „wykszałciuchowo-lemingowato” to Jarosław Kaczyński wygrałby z wynikiem 80%.

My, jako ludzie myślący, często mamy skłonność do zamykania się w gronie osób o podobnej percepcji rzeczywistości i podobnej „złożoności” połączeń synapsowych… dążymy do otaczania się ludźmi nam dorównującymi lub nas przewyższającymi (w imię zasady: otaczaj się ludźmi mądrzejszymi od siebie i równaj do nich).

Ja mam akurat duży kontakt i krąg znajomych spoza prawicy i często zwolenników PO, Tuska i B. Komorowskiego. Również mam kontakt ze współczesną młodzieżą studencką (nauczając od czasu do czasu) więc wiem jakie jest ich myślenie… niestety dalekie od naszego… Stąd realnie oceniam ten wynik Jarosława Kaczyńskiego… i uważam, że w obecnej sytuacji i dezawuowania PiS-u i braci Kaczyńskich przez ostatnie 5 lat… to wynik J. Kaczyńskiego jest rewelacyjny… Tym bardziej, że już wedle oficjalnych szczątkowych danych PKW (z 15% lokali wyborczych) różnica jest już tylko około 2-2,5%)

Zresztą sztab PO i B. Komorowskiego spodziewał się zwycięstwa już w I turze (ba… nawet wiem, że większość była o tym przekonana). Stąd taki smutek i sztuczny uśmiech na twarzach ludzi w sztabie B. Komorowskiego i widoczny na twarzy Tuska (nieudolnie ukrywany grymas zaskoczenia, niedowierzania i smutku - oj jaki rozchwiany chłopiec z tego Tuskusia…) i stąd zaraz prawie wszyscy opuścili sztab razem z B. Komorowskim… Oni wiedzą, że już przegrali…

Boję się teraz uaktywnienia SOWY, czyli dawnego WSI kierowanego ostatnio przez M. Dukaczewskiego oraz dawnych Ub-eków… Oby nie doszło do „cudów” nad urną w II turze!!!.

Musimy się sprężyć i pilnować (patrzeć na liczące „łapy”) oraz zaktywizować OBWE jako obserwatorów II tury... rozpropagowanie apelu do OBWE winno być teraz pierwszym i najważniejszym posunięciem i celem działań naszej, prawej strony politycznej!!!
Pozdrawiam

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#66845

Jest druga tura i zwycięży Bronisław Komorowski, jak dla mnie to tylko ten jeden kandydat istnieje tylko jeden kandydat i jedna partia Platforma Obywatelska

Vote up!
0
Vote down!
0

Northberg89

#66847

I zapewne TAK CI JUŻ ZOSTANIE. Pozwól że pochyle się nad Tobą z litością.

Rozumiem, niektóre odchylenia są nieuleczalne...

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#66850

Tak jak mowisz: jest tylko jeden Komorowski i tylko jedna platforma obywatelska. Cale szczescie, ze nie wiecej.
Choc juz i to wystarczylo, by namieszac wielu ludziom w glowach.

Wez Ty sie Chlopie w garsc, poszperaj troche w necie, a moze wtedy zrozumiesz, dlaczego niedobrze jest zawezac sobie horyzont do jednego kandydata, zwlaszcza takiego, ktory ciagnie nas prosto w przepasc. Powodzenia!

Vote up!
0
Vote down!
0
#66857

Witam
Proszę blogera "Northberg89" pomijać pobłażliwym i litościwym milczeniem (nie wycinać czasem jego komentarzy... niech zostaną na pamiątkę). Uważam, że jest jednym z prowokatorów / trolii, którzy zostali wysłani przez Schetynę do walki w internecie i prowokowania naszej, prawej strony do emocjonalnych wystąpień... by później pokazać jakie to z nas "oszołomy"... Także nie odpowiadać i pomijać milczeniem, mimo, że może i nieraz faktycznie chętnie byśmy mu czegoś "brzydkiego nawrzucali". Jeżeli zaś nie jest trollem wysłanym przez PO i sztab Schetyny i Komorowskiego do prowokacji ... to tym bardzie nie warto się zniżać do dyskusji z cokolwiek raczej człowiekiem mogącym mieć co najwyżej IQ w okolicach 60!

Pozdrawim
krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#66867

Nic tak nie boli jak wykluczenie ze środowiska.

No,
może wyśmianie tego kogoś prowadzi do boleśniejszych jego doświadczeń,
ale tak jak powyżej napisałeś prowadzi,
to również do niepotrzebnych "kontaktow".

Koń jaki jest każdy widzi...

serdecznie pozdrawiam
Krzysztof

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#66896

Nie wytrzymałam i napisałam co o nim myślę,ale niestety zbyt kulturalnie pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#66918

Krzysztofjaw: Pomyślałam sobie, że jednak istnieje szansa, że nasz gość jest tylko przypadkowym przechodniem - a że zbłądził, nie mogłam się powstrzymać, by nie wskazać mu właściwej drogi.

Stąd potraktowałam go bardzo delikatnie: grzeszników należy próbować nawracać, zwłaszcza, jeśli nie wiedzą, co czynią. ;)

Mariavno: rzuciłaś hasła, których nasz gość (a właściwie wszyscy nasi goście) będzie mógł poszukać w necie - jeśli tylko zechce. Jak dla mnie - bardzo dobry pomysł. W końcu o wielu rzeczach masa ludzi nie ma pojęcia.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#66926

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

To miejsce dyskusji inteligentnych ludzi. Z tymi peanami, to proponuję do GW, kolego

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#66884

Rozumiem,że popierasz konszachty wyżej wymienionego z WSI ,wyprzedawanie Polski oraz orbitowanie na wschód.Doprawdy żałosne!

Vote up!
0
Vote down!
0
#66915

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Muszę przyznać, że nie pierwszy raz jestem dumna, że pochodzę z zaściankowej ściany wschodniej-Polski B :) Zwróćcie uwagę, jak znacząco rozkładają się głosy, np. między starszą Polonią amerykańską, a młodszą - brytyjską. Między Krakowem a Szczecinem. Jest mi bardzo przyjemnie, że jestem po naszej stronie barykady :)

P.S. O wynikach w zakładach karnych i aresztach śledczych nie wspominając, he, he

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#66883

My nie jesteśmy z POLSKI B ani ściany wschodniej.My jesteśmy z POLSKI centralnej, tylko granice nam przesunęli.Oni wiedzą że centrum patriotyzmu było i jest na naszych terenach.Dlatego od II wś robią z nas POLSKĘ B.Ale Ty , ja jesteśmy w naszej POLSCE i jak ją wypierdki nazywają to jest bez znaczenia.Jeszcze POLSKA nie zginęła dopuki POLACY żyją i tak zostanie na wieki.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#66929

Wieczór wyborczy wykazał, jak tendencyjne mogą być sondaże. Wg TVN Komorowski i Kaczyński uzyskali odpowiednio 45,7 % i 33,2% (różnica 12,5 %), a wg TVP 41,2 % i 35,8 % (różnica 5,4 %). Państwowa Komisja Wyborcza natomiast ogłosiła, ze Komorowski uzyskał 41,22 %, a Kaczyński 36,74 % (różnica 4,48 %). Brawo TVP!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#66887

Piękny wynik byłby dopiero wtedy, gdyby Pan Jarosław Kaczyński wygrał w pierwszej turze.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#66889

Jesteś tak samo w gorącej wodzie kąpany jak i ja ! :)))

Nie zapominaj Przyjacielu Drogi,
że ze strony PO,
to jest walka na noże.

A jak wiemy podpierają się oszustwem,
bo chyba nie sądzisz,
że i tym razem odbyło się bez różnorakich przekrętów,
czy też "utrudnień"...

Na to co mogliśmy "wyrwać",
to i tak jest sukces.

Poza tym jest tak jak już od "zawsze" pisałem,
a mianowicie w Polsce mieszka wielka ilość dywersantów
i innych...takich :(

A i Emigracja jest zaczadzona..."odpowiednimi" ludźmi...

pzdr.
Krzysztof

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#66900

Jedno o tym wiedzieć i zdawać sobie z tego sprawę, drugie to się z tym pogodzić i to zrozumieć, a trzecie żyć z tym przeświadczeniem i z tą świadomością, że jednak wielu Polaków wokół mnie to gównozjady i pożyteczni idioci... Zapewne masz rację, jak się odważyli na zamach to i się odważyli na oszustwa wyborcze.

Pozdrawiam Krzysztofie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#66905

Jest tak jak jest i musimy z tym żyć.

A jak żeśmy się czuli żyjąc w PRL-u ocierając się na ulicy
o potencjalnego z kurwy syna s-beka ,
czy inną gnidę konfidenta ?

Przecież ta swiadomość nigdy nie opuszczała porządnego człowieka.
To była rzeczywistość.

Jak trudno było chodzić po pięknych łazienkach
czy Saskim Ogrodzie zdając sobie sprawę,
że ta uśmiechająca się do nas nieznajoma twarz
i paplająca coś grzycznościowo o kaczkach czy karpiach
w stawie w rzeczy samej jest podłym indywiduum?

By nie dostać palpitacji mózgu od tych
" swoich - nieznajomych rodaków "
pełzających dookoła niczym tkanka rakowa,
chował się człowiek do kościoła na mszę,
by oprocz uczestnictwa w nabożeństwie pooddychać trochę
"czystym powietrzem",
a i tak czuło się na plecach,
albo gdzieś od flanki " fetor konfidenta "...

Taka gra Pawle !

Nic w tej materii się nie zmieniło !

Powrócić do pieknej II Rzeczpospolitej,
to jest marzenie na które przyjdzie nam długo czekać
i wiele trudu trzeba,
by to wogóle osiągnąć.

pzdr.
Krzysztof

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#66942

Witam

Pawle pozwolisz, że powtórzę jeszcze raz mój komentarz...

Niestety… oczywiście, gdyby całość polskiego społeczeństwa była prawdziwie inteligentna a nie inteligentna „wykszałciuchowo-lemingowato” to Jarsław Kaczyński wygrałby z wynikiem 80%.

My, jako ludzie myślący, często mamy skłonność do zamykania się w gronie osób o podobnej percepcji rzeczywistości i podobnej „złożoności” połączeń synapsowych… dążymy do otaczania się ludźmi nam dorównującymi lub nas przewyższającymi (w imię zasady: otaczaj się ludźmi mądrzejszymi od siebie i równaj do nich).

Ja mam akurat duży kontakt i krąg znajomych spoza prawicy i często zwolenników PO, Tuska i B. Komorowskiego. Również mam kontakt ze współczesną młodzieżą studencką (nauczając od czasu do czasu) więc wiem jakie jest ich myślenie… niestety dalekie od naszego… Stąd realnie oceniam ten wynik Jarosława Kaczyńskiego… i uważam, że w obecnej sytuacji i dezawuowania PiS-u i braci Kaczyńskich przez ostatnie 5 lat… to wynik J. Kaczyńskiego jest rewelacyjny…

Zresztą sztab PO i B. Komorowskiego spodziewał się zwycięstwa już w I turze (ba… nawet wiem, że większość była o tym przekonana). Stąd taki smutek i sztuczny uśmiech na twarzach ludzi w sztabie B. Komorowskiego i widoczny na twarzy Tuska (nieudolnie ukrywany grymas zaskoczenia, niedowierzania i smutku - oj jaki rozchwiany chłopiec z tego Tuskusia…) i stąd zaraz prawie wszyscy opuścili sztab razem z B. Komorowskim… Oni wiedzą, że już przegrali…

Boję się teraz uaktywnienia SOWY, czyli dawnego WSI kierowanego ostatnio przez M. Dukaczewskiego oraz dawnych Ub-eków… Oby nie doszło do „cudów” nad urną w II turze!!!.

Musimy się sprężyć i pilnować (patrzeć na liczące „łapy”) oraz zaktywizować OBWE jako obserwatorów II tury... rozpropagowanie apelu do OBWE winno być teraz pierwszym i najważniejszym posunięciem i celem działań naszej, prawej strony politycznej!!!
Pozdrawiam

http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#66907

następującą wypowiedź Palikota cytuję: "|Gdy widzę twarz Jarosława Kaczyńskiego, to widzę twarz psychopatycznego mordercy " O zgrozo ! za taką wypowidź ten śmieć powinien być ścigany z urzędu , gdzie jest min.sprawiedliwości , gdzie jest prokuratura , aż wreszcie gdzie jest nie/rząd Tuska i cała "inteligencja " Platformy , jak można coś takiego tolerować?

Vote up!
0
Vote down!
0
#66923

Bo to wy jesteście wykształciuchami a nie inteligencją. Dlaczego dopuściliście do istnienia zaklamanych instytucji państwowych na wszystkich szczeblach. Większość ludzi nie interesuje się polityką. Słucha zakłamanych przekaziorów i tak głosuje. Pisałem już dawno że trzeba działać a nie tylko pisać. Może zorganizujecie przejęcie Telewizji POLSKIEJ w POLSKIE ręce. Obsadzimy Telewizję POLAKAMI z krwi i kości i wtedy kandydat POLSKI na prezydenta będzie miał 80% poparcia. Nie można mieć pretensji do zamanipulowanego, co dziennie oszukiwanego, wyrzucanego z pracy, z domu społeczeństwa. Gdzie jesteście mędrcy !!!  Gdzie byliście mędrcy jak na plecach robotnika motłoch inteligencki właził, pchał się do koryta. Co robisz motłochu inteligencki POLSCE i NARODOWI POLSKIEMU !!!.Może wyjdz na świerze powietrze i poprowadz POLSKĘ POLAKÓW do ZWYCIĘSTWA.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#66936

eee, bo nie wiem, czy dobrze Pana zrozumiałam. - Ze swego punktu widzenia, ja bym nie robiła pluskwie wyrzutów za to, że gryzie. Ona gryzie, bo taka jej natura. Z tego samego powodu nie oczekuję od "wykształciucha" inteligencji i odpowiedzialności (nie tylko politycznej, ale także życiowej - vide problemy kredytowe części tej grupy - tu tylko sygnalizuję temat, bo to już odrębne a szerokie zagadnienie).
Zaś jeśli chodzi o społeczeństwo, to tu z kolei nie można tego hipotetycznego społeczeństwa "w czambuł" zwalniać z odpowiedzialności - każdy wszak umie czytać. Może sobie kupić GW. Porównać ją z "Rzepą", albo "Gazetą Polską" (pozdrowienia dla Pani z Nowej Huty, która swego czasu ofiarnie znosiła rózne tam szykany a informowała o wiecu). Może telewizor włączyć lub... wyłączyć i... pójść na piwo z kumplami (co samo w sobie nie jest złe) lub... do biblioteki. Choćby po "Kisiela". Albo po płody jakiegoś lewicowca. (Dzieła Lenina prówał Pan czytać? Ja tak. Nie udało mi się przeczytać ich w całości, ale przynajmniej ugruntowałam się w poglądach - Jak to trafnie zdiagnozowała popularna pisarka "Ten Lenin musiał być chyba nienormalny." - kłamstwo na fałszu manipulacją pogania.)
Mózg każdy z członków społeczeństwa posiada a w nim szare komórki (Panie Marcinie wciąż mi wesoło po przeczytaniu Pańskiej "teologicznej" opowiastki - hihi.), więc nic go (członka społeczności) nie zwalnia z używania tegoż mózgu.
Podsumowując: żal mi tych, którzy z trudem walczą o przetrwanie (w tym o świadomość), nie żal mi tych, którzy mimo możliwości wybrali bierność i głupotę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#66940

Kiedy nie ma co do garnka włożyć, nikt raczej nie kupi Gazety Polskiej ani jakijkolwiek innej.

Kiedy człowiek przychodzi wykończony po całodziennej, słabo opłacanej harówce, raczej nie będzie się rozwijał intelektualnie w "wolnych chwilach", tylko włączy cokolwiek w tv, trochę poogląda i pójdzie spać.

"Nic nie zwalnia z używania mózgu?" Ależ można się z tego zwolnić samemu. Za to nazywanie siebie intelektualistą zobowiązuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#66944

Tak samo, jak wiem, że biblioteki są (póki co) darmowe i nie wszystkie są "bublotekami". "Rzepa" leży w większości z nich. W niektórych jest nawet darmowy internet. "Za moich" czasów biedy był to rarytas, ale i tak udawało mi się z doskoku czasem sobie za darmo posurfować. Ergo: bieda nie stanowi wytłumaczenia a jedynie okoliczność łagodzącą (tak, człek przygnieciony wysiłkiem może nie mieć sił lecieć do biblioteki). Z drugiej jednak strony mądry człowiek przygnieciony wysiłkiem nie będzie marnowął czasu na telewizornię:) - spożytkuje go na spotkanie z kumplem, rozmowę z dzieckiem, WYSPANIE SIĘ przed następnym dniem wycezrpującej pracy. Tu nie do końca zgadam się z klasykiem - byt nie ze wszystkim kształtuje świadomość:).
Co do reszty - zgoda - szlachecto zobowiązuje. To intelektualne też. Ale wszak nie będziemy tracić czasu na uleczanie "elyty";) - znacznie lepiej zająć się czym innym - ot, choćby postulowaną tu przez wielu "szeptaną propagandą sąsiedzką":).
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#66958

Byt nie ze wszystkim kaształtuje świadomość - ale trzeba jednostki wyjątkowej, by poza ten byt wyjść.

Wyjątkowej = myślącej. A ile takich znasz? Ja niestety nie za wiele (chociaż od czasu, gdy odkryłam NP, ZNACZNIE więcej. ;-)

Swoją drogą, bywały momenty, gdy pracowałam bardzo dużo - i mimo, że miałam co włozyć do garnka, a sama praca była całkiem znośna (a raczej byłaby w mniejszym wymiarze godzin), to byłam psychicznie wypompowana i nie miałam siły na nic. Wiele osób ma to na co dzień...

Ad. ost. akapit: to właśnie miałam na myśli - rozświetlanie drogi ludziom, którzy nie mają albo czasu, albo sił, albo warunków, by czytać, surfować i docierać do prawdy.

Bo przecież elit ulepszać nie trzeba, a "elyt" nie da rady. :)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#66988

a jednak znajdowałam:) czas na takie dziwne rzeczy jak biblioteka, chyba, że ilość snu (obowiązki służbowe + rodzinne) spadała mi poniżej 4 godzin na dobę. To chbya zależy do tego, jak bardzo wredną żmiją, patologiczną rodziną, ruską kurwą (cytuję sąd RP) jesteś:).
Jednostki myślące... Fakty, byłoby ich więcej, gdyby nie komuniści i gdyby nie zoologiczna nienawiść do myślących częśto spotykana obecnie. Jednostka wybitna (nie, że ja, mam tu ma myśli paru moich znajomych) a biedna NIE ma prawie żadnych szans, aby się przebić. Nawet PiS w naszej wsi to sitwa... Dobra, nie będę roztrząsać. W każdym razie byłoby więcej myślących, gdyby... NP byli szerzej znani:)
Dlatego (jak rozumiem obie) propagujemy tę stronę i jej podobne:).
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#67004

Ho ho, dla mnie zdecydowanie jestes jednostką wyjątkową: ja przy 4 godzinach snu na dobę zasypiałabym na stojąco. ;)

Myślę, że zdolność do samodzielnego myślenia może zostać stłumiona, jednak główny problem tkwi gdzie indziej: wiele osób nie posiada oprzyrządowania niezbędnego, by to samodzielne myslenie uskuteczniać. I tym ludziom trzeba pomagać.

Samo skierowanie do biblioteki nie wystarczy, ani nawet rzucenie tytułu, jak GP czy NP. Trzeba cierpliwie wskazywać drogę. Niestety, nie zawsze jest na to czas i możliwości, i to właśnie jest największe wyzwanie...

Pozdro

Vote up!
0
Vote down!
0
#67013

wiedziała, że walczysz o "być albo nie być Ciebie i Twoich najbliższych". Tak po prostu. Może kiedyś napiszę o tym więcej. W każdym razie w takiej sytuacji organizm mobilizuje się maksymalnie, przyjaciele wspierają i NIE śpi się na stosjąco:) - Zatem to kryterium nie świadczy o wyjątkowości jednostki:).

Vote up!
0
Vote down!
0
#67075

Niech Ci będzie.
Nie jesteś wyjątkową jednostką.
Teraz dobrze? :)))

A, mówiąc poważniej, wróćmy do tych "wyskoków ponad byt". Czy to, że tak ich malo, nie jest dowodem na to, że my tu sobie ładnie o... teorii dyskutujemy?

Możemy mówić, co kogoś zwalnia z odpowiedzialności, a co nie, tylko co z tego?
Musimy wziąć sie do roboty i za rączkę prowadzić tych, którzy tego potrzebują... przyznaję, że mnie, póki co, idzie jak po grudzie. :(( Mam nadzieję, że Ty masz lepsze wyniki.

Dobranoc :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#67087

Mnie tam wsio ryba - swoje o sobie wiem a co myślą inni, to ich sprawa, nie moja:).
Pytasz o wyniki... Jako jednostka zwyczajna mam wyniki mierne. Częsciowo tłumaczy to walka o ogień, errr, "o byt" miało być - praca, dom, niezbędny ogląd świata dookoła, sąsiedzi i takie tam drobiazgi - nie starcza już czasu na większe "akcje światopoglądowe".
Zresztą pewien psycholog pojasnił mi, że "nie da się zmienić drugiego człowieka" - on może się zmienić sam, jeśli np. coś go do tego zmusi lub... zainspiruje. Ja nie potrafię inspirować. Trzymam kciuki za tych, któzy "dają rady" na tym polu.
A jeśli chodzi o wyskoki:) (czyli to, co Tygrysy lubią najbardziej, hihi, mogą być wyskoki "ponad byt"), to dla mnie i paru znanych mi jednostek jest codzienność - praktyka dna powszedniego, nie teoria:). Po prostu niektórzy już tak mają, że ciąży nad nimi przekleństwo "obyś miała/miał ciekawe życie":) - bogate w wyskoki, także egzystencjalne:) . Ale, jak słusznie zauważasz, to już odrębny temat.
Takoż życzę dobrej nocy [a póki co - do roboty!:( ]

Vote up!
0
Vote down!
0
#67091

Rozumiem, bo sama nieraz odnosze wrazenie, ze moje zycie to "jeden wielki wyskok". :)

Koniec, wylogowuje sie, jak zwykle ciezko mi sie od NP oderwac! :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#67098

Nie pamietam ile tomów tego badziewia przeczytałem. A było to jeszcze za komuny. Pomyślałem że warto zobaczyc co on tam pisał a jak te teorie sa wprowadzane w zycie. Niestety nie dałem rady. Tak samo jak nigdy nie doczytałem do końca "Procesu" Kawki. Dzisiaj Polityka wygląda jak żywcem wyjęta z tego Lenina i Kawki. Nie da się spokojnie słuchać, żyć, tyle idiotów w jednym miejscu pokazuje co dziennie telewizja, radio, gazety.Wybieraj z nich mądrego !!! Trzeba patrzeć realnie a nie chciejstwem. Większość społeczeństwa czytać umie , co nie znaczy że wnika w zawiłości oszustów politycznych. Interesuje się bezwysilkowo telewizornią i dlatego jest zmanipulowana. Czy tego chcecie czy nie , wszędzie na świecie tak jest. Domagacie się prawdy od społeczenstwa. Jakiej prawdy ??? Czyjej prawdy ???.Może tej prawdy trwającej ponad dwadzieścia lat pokazywanej przez wszystkie już partie które były przy korycie.I co ??? Jakoś nie zdały egzaminu ???Bo one są cacy jak są w opozycji.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#66952

Witam
Bardzo mądrze Pani prawi. Ja już kiedyś pisałem na temat pułapki kredytowej i ubezwłasnowalnianiu człowiek w ten sposób... ciągły strach o przetrwanie i możliwość spłaty kolejnej raty. to czyni z ludzi niewolników a już kredyt hipoteczny na 30 lat czyni z człowieka niewolnika na całe życie! Temat rzeka... jako ekonimoista jeszcze do niego powrócę po wyborach...

Pozdrawiam serdecznie
krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#67039

Nie wylewaj dziecka z kąpielą !

My psioczymy na tę część społeczeństwa,
która albo do nas nie należy,
bo się nieco skurwiła,
albo jest na tyle leniwa,
że oprocz fizjologicznych czynności nie jest w stanie podłączyć się do własnego umysłu.

Rozżalenie, rozżaleniem,
ale pozostańmy przy faktach,
a te są takie,
że po 89 pewni ludzie wzięli do łapy te instrumenty,
które stanowią o funkcjonowaniu państwa.

I w żadnym razie nie chcą je sobie dać wydrzeć z rąk.

Więc nie pisz proszę o jakimś przejmowaniu czegokolwiek,
gdyż są to jedynie teorie...

Bez urazy,
ale nie szrżuj z tymi fantazjami,
gdy nam jeszcze dzisiaj post-komuna dupę podciera tak jak niemowlęciu...

Poprosty sramy jeszcze w pieluchy,
jeżeli się rozchodzi o narodową świadomość i tożsamość.

I to jest cała filozofia i cała polska tajemnica !

serdecznie pozdrawiam
Krzysztof

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#66948

Ja powiedzmy że rozumię co się stało i jak jest. Tylko nie tędy droga. Bez wydarcia czegokolwiek pisanie nic nie zmieni. Powiedzmy że na niepoprawnych wiemy czego chcemy [ja jednak chcę czego innego , jednak bedę pisał o tym po wyborach]. Ilu ludzi to czyta. Od kilku miesięcy chcemy Jarka i już wszyscy tego mają chcieć. Mamy wspaniałych pisarzy , co już dawno to opisali. Czy słyszał pan o nich w telewizji ??? Jeśli mamy naszą partię, która była u władzy to powinna ich pokazać. To oni powinni być w telewizji dzień i noc. Polacy już dzisiaj powinni wybrać sobie nieskazitelnego POLAKA i mówić o nim , pisać , pokazywać w telewizji POLSKIEJ, abyśmy mogli go wybrać z pięć lat bez mniejszego zła. Bez telewizji w dzisiejszych czasach nic nie jesteśmy w stanie zrobić. A więc czekajmy aż nam oddadzą władzę sami, bo my nic nie możemy zrobić.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#66957

Jako chłop z miasta (co widać i czuć) zgadzam się całkowicie. Wogóle jest nieźle, bo mamy Kaczyńskiego i jest jakaś nadzieja. Ale to zdecydowanie za mało. Jako niepoprawni w swoim myśleniu jestesmy także niezależni czyli też wolni. Możliwe że bardziej wolni niż przeciętny Polak. I ta niezależność powinna spowodować (tego bym conajmniej oczekiwał) że większość z nas zdobędzie się na działanie. Jak sobie przypominam w przeszłości próbowano organizować rozmaite akcje. Raczej z marnym skutkiem. Po części obwiniam tu naszą narodową skłonność do indywidualizmu a po innej części chyba jednak chęć do paplania bardziej niż działania. W końcu iść i rozlepiać plakaty w słotny dzień jest trudniej niż napisać coś mądrego w ciepłym pokoju i wysłać to do internetu jednym pstryknięciem w klawisz. Wiem, Zaraz polecą gromy. Ale tak się składa że bez działania nie będzie żadnych rezultatów w rzeczywistości niewirtualnej. Nie byłoby Powstania Warszsawskiego gdyby nie próbowano organizować broni i amunicji. Niepoprawni to trochę taka niszowa strona która zamyka się w swoim świecie pragnienia Polski innej, ale też lepszej według naszego pojmowania tego co jest lepsze. Nasz wkład w zmiany jakie zachodzą w Polsce wydaje się nikły lub zgoła żaden. mam od dawna wrażenie że powinnismy coś z tym zrobić. Kapitał wygląda obiecująco. W końcu pokazaliśmy wielokrotnie że mózgi mamy nie od parady i wiedzę też jakąś. Tylko jaki realny użytek możemy z tego zrobić dla dobra Polski?  Chyba że tej inwencji nie starcza już na nic więcej poza pracą, rodziną i wogóle codziennym życiem blogera?

Może byłoby dobrze  budować na przykład bazę danych w internecie gdzie byłoby trochę wiecej informacji o ludziach żądnych władzy ( jak Tusk czy Komorowski na przykład). Myslę że rozmaitych pomysłów byłoby sporo gdyby zapytać niepoprawnie myślących. Sądzę że to byłby drugi krok. Bo pierwszym jest niezależne myślenie.

Żeby nie było wątpliwości - ja także uwielbiam sukać w klawiaturę w ciepłym pokoju!

Vote up!
0
Vote down!
0
#67024

że mogę tutaj pisac. Przykładów mamy setki z histori do działania. Zaczynając od AK do wroga KPP czy PPR czy PZPR.Ja wroga doceniam w przeciwieństwie do większości . W takim tempie to trzeba jeszcze sto lat na zalożenie POLSKIEJ PARTII. A wystarczy zobaczyć jak komuniści działali w tym kierunku na terenie POLSKI.Oni nawet zebrania w byle dziurze organizowali co miesiąc a jak trzeba to i częściej. Pisałem juz o tym,wszyscy mamy drukarki.Dać trzeba bezrobotnemu na tusz do drukarki i wszyscy tluką afisze. Wieszają w miejscach zamieszkania. Ach Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67036

Ja nie napisałem,
że mamy czekać,
aż nam oddadzą władzę.

Rozumiem,
że obydwaj mamy swoje lata
i wiemy o co tu się rozchodzi...

Jest partia pt. PiS ,
która pokazała już podczas swojej przykrótkiej kadencji trochę pazurki i należy się przy niej skupić,
zamiast rozmieniać na drobne tą naszą tak zwaną prawicę...

Już od zawsze piszę również tutaj,
że naszym naczelnym dążeniem powinno być uświadamianie społeczeństwa poprzez edukację,
również taką "kuchenną"
Każdy na swoim podwórku i w miarę swoich możliwości.

Jeżeli natomiast mówić o "państwowej" TV,
to jest to bardzo skomplikowana materia...
Tak skomplikowana,
że można by jej poświęcić kilka artykułów.

W każdym razie w tym temacie,
to możemy sobie palcem u nogi poruszać,
a przy tym ten "but" jest niezwykle ciasny,
także na jakiekolwiek ruchy miejsca raczej nie ma !

Dlaczego napisał Pan,
że nie mamy własnej telewizji?

Przecież istnieje TV TRWAM !

Należy jedynie ludzi do niej zachęcić.

Mając np. tę tv w domu można jakiegoś niedowiarka zaprosić...,
by sobie na żywo popatrzył.

Co się stało z naszą narodową gościnnością ?

Niemożliwe,
nietypowe,
nie na miejscu,
nie...nie...nie ?

A dlaczego ?

Można przez tv,
ale można również "na żywca"...

Każdy przekonany lub nawrócony poniesie prawdę dalej...,
a że jutro Krakowa nie zbudujemy,
to "tyż" oczywiste...

Ważnym,
by chociaż kiedykolwiek zacząć.

pzdr.
Krzysztof

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#67140

Byłem w dwóch komisjach i w obu zwycięstwo J. Kaczyńskiego. Kilka procent ponad Czereśniakiem ale zawsze. Mazowsze podnosi głowę? Jest nadzieja że Hienna Hospicja również niedługo przegra.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67035

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: