Pokaż mi swoich przyjaciół a powiem Ci kim jesteś

Obrazek użytkownika deszczowy
Kraj

Pokaż mi swoich przyjaciół a powiem Ci kim jesteś” rzekł marszałek do prezesa. I to właściwie najlepsze podsumowanie obu kandydatów. Czemu jednak się Pan marszałek odcina od swojego przyjaciela który chce mordować przywódce opozycji? A co z innymi popieraczami marszałka? Moim zdaniem debata zdecydowanie wygrana przez Kaczyńskiego, który był w dużo lepszej formie niż w niedzielę. Sztuczki Komorowskiego który przy pierwszym pytaniu wstawał i podawał rękę, mając nadzieję na powtórzenie sukcesu Kwaśniewskiego, wyglądały po prostu żałośnie. Po przytoczeniu głosowań w których uczestniczył, wyraźnie został zbity z pantałyku i potrafił tylko powiedzieć, że to kłamstwa co go tylko pogrążyło. Poza tym, Kaczyński merytorycznie stał o klasę wyżej. Komorowski z powtarzanymi jak mantra hasłami o zgodzie w zestawieniu z działalnością jego popieraczy wychodzi jednak na potwornego hipokrytę. Poza tym slogany, slogany. No i to powtarzanie o tym, że jest ojcem pięciu dzieci..... Nie wiem jednak czy ta debata coś rzeczywiście zmieniła. Jeśli rzeczywiste poparcie jest mniej więcej równa, może przeważyć zwycięstwo na stronę Kaczyńskiego. Ale nie sądzę, żeby była jakimś wielkim przełomem.

-----

PS.

Tym krótkim wpisem kończę moje blogowanie polityczne (a przynajmniej zawieszam na czas niekreślony). Wszystkim którzy komentowali moje wpisy i rysunki dziękuje. Mam nadzieję, że dostarczyłem czytelnikom trochę uśmiechu, a może czasem odrobinę refleksji. PA :-)

Brak głosów

Komentarze

Jak to? Dlaczego?!
Ja nie chcę! :(((

Vote up!
0
Vote down!
0
#68950

Ano w życiu trzeba czasem wybierać, na wszystko czasu nie starcza. :-(
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie komentarze.

Vote up!
0
Vote down!
0

deszczowy

#68958

Dzieki za wszystkie wpisy i rysunki i... jakby co, zapraszam z powrotem. :-)

Serdeczności!

Vote up!
0
Vote down!
0
#68959

Zgadzam się! Pokaż mi jakich masz przyjaciól to jedyne mądre zdanie jakie wypowiedział Komorowski aż się lekko wówczas zaniepokoiłem. Cała reszta to 100 zwycięstwo kaczyńskiego. W każdej kwesti był sensowny wskazywał drogi realizacji albo przykłady tego co zrobił. odwrotnie Komorowski stare bełkotliwe i wewnętrznie sprzeczne hasło "społecznej gospodarki rynkowej"
Komorowski przegrał emocjonalnie : przerywał i gwałtownie zaprzeczał że chce zlikwidować Kruz i prywatyzować szpitale to wyglądało faszywie. Sztuczka z konstytucją była zbędnym ozdobnikiem nie z tej epoki tak jak karteczka na poprzedniej debacie. Ta karteczka -stary trick wyrażnie nie wyszedł Marszałkowi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68953

Nie chce mi sie wymieniać tutaj całego zestawu tych wszarzy razem z życiorysami.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68955

Dzięki za wszystkie wpisy. Pozdrawiam i życzę wszelkiej pomyślności :) Co do debaty to oczywiście wygrał Kaczyński. Nadęty bufon Komorowski nie miał szans w starciu z kims inteligentnym. I ta wypowiedź Kaczyńskiego o wypowiedzeniu posłuszeństwa Tuskowi to było coś.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68956

dzięki za dobre słowo :-)

Vote up!
0
Vote down!
0

deszczowy

#68961

Tak sobie myślę, że sztab Kaczyńskiego powinien teraz pociągnąć ten wątek przyjaciół.
Zwłaszcza tych najbliższych.

Vote up!
0
Vote down!
0

deszczowy

#68962

A tak na marginesie... alez pieknie Jarek wypunktowal dzisiaj tego bufona... ach! ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#68964

To prawda.
Aż żal, że nie będzie trzeciej debaty!

Vote up!
0
Vote down!
0

deszczowy

#68965

psy zająca zjadły.Ja uważam, że przyjaciel to taki na którego można liczyć zawsze i wszędzie, o każdej porze dnia i nocy.A u nas w Polsce to słowo jest nadużywane.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#68973

Prowadzący dziennikarze w bardzo słabej formie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68978

Wynik meczu (język użyty przez p. Mleczkę na antenie TV podczas transmisji  wieczoru wyborczego ze sztabu B.Komorowskiego) to wynik porównywalny do meczu Polska : Haiti z roku 1974. Pan Jarosław w świetnej formie z dobrym dryblingiem i opanowaniem środkla pola. Pan Komorowski w bramce bardzo złośiwie wprowadzający piłkę do gry zwykle z faulem i mizernym skutkiem meczowym. Pan Komorowski : 0, Pan Kaczyński 7. Pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68980

Nie jestem znawcą polityki. Jestem facetem, który na politykę patrzy przede wszystkim przez pryzmat własnego interesu. A, ponieważ moje interesy są legalne, uczciwe a nawet skuteczne finansowo to utożsamiam je z interesem Polski bo jeśli przywódcy Polski dbaliby o jej interesy jak ja o swoje własne to Polska byłaby najtroskliwiej rządzonym krajem na świecie.
W kwestii wyborów.. Nie pójdę na drugą turę wyborów, ponieważ uważam zarówno Kaczyńskiego jak i Komorowskiego za złych kandydatów na prezydenta choć Kaczyński jest kandydatem trochę mniej złym niż Komorowski (co nie oznacza, że Kaczyński jest kandydatem dobrym) A, ponieważ zło należy zwalczać a przynajmniej go nie popierać nie oddam głosu ani na Kaczyńskiego ani na Komorowskiego bo uważam za nie do przyjęcia argument, że druga tura to wybór mniejszego zła.
Ale chciałbym wyrazić pogląd, że Kaczyński te wybory przegra i to na własne życzenie choć w moim odczuciu mógłby je wygrać.
Gdybym był złośliwy to powiedziałbym, że nie po to w Rosji zginął Lech Kaczyński żeby teraz wygrywał wybory jego brat ale, że nie jestem złośliwy to tego nie powiem.
A zatem dlaczego Kaczyński przegra te wybory? Przegra dlatego, że nie jest sobą, udaje, że jest kimś innym i dał się wpuścić w pułapkę jaką zastawili na niego jego przeciwnicy a, która polega na niegraniu w wyborach tragedią smoleńską. Wszyscy dokoła podnosili larum, że używanie tragedii smoleńskiej do kampanii wyborczej jest nieeleganckie, nieetyczne, niesmaczne itp. Ale polityka nie była i nie jest elegancka, etyczna, smaczna itp. Polityka przede wszystkim ma być skuteczna co oczywiście nie oznacza, że cel uświęca środki ale w przypadku Jarosława Kaczyńskiego ceną za udawanie, że 10 kwietnia nic się nie stało będą przegrane wybory. A Kaczyński tak właśnie się zachowuje. Czarny krawat w czasie kampanii wyborczej może jest i elegancki i subtelnie sygnalizuje żałobę ale nie z Komorowskim i jego ludźmi takie numery. Kaczyński zachowuje się jak człowiek, który nie ma uczuć. Nie wyraża emocji, jest opanowany, grzeczny, chłodny. Jednym słowem gentelman w każdym calu. Tyle tylko, że na odległość tysiąca lat świetlnych śmierdzi to udawaniem kogoś innego niż się jest. Ci wyborcy, którzy utożsamiają się z programem politycznym Kaczyńskiego zagłosują na niego i tak. Ale nie zagłosują na niego ci, którzy są niezdecydowani a, których mógłby uwieść swoimi emocjami w aspekcie okoliczności śmierci swojego brata. Zachowanie Kaczyńskiego jest nie naturalne i pozbawione jakiegokolwiek sensu i logiki. A jego lojalność nie jest lojalnością wobec pamięci brata tylko wobec tych, którzy nie zrobili nic żeby rzetelnie wyjaśnić okoliczności śmierci Lecha Kaczyńskiego. Biorąc pod uwagę wyniki pierwszej tury, utrata głosów ludzi, którzy nie lubią udawania i lojalności ulokowanej nie tam gdzie powinna być ulokowana należy się spodziewać, że Kaczyński wybory przegra.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68981

Jest to jedyne mądre, logiczne zachowanie w takiej sytuacji. Jedyne, które daje mu szansę na zwycięstwo. Lech był też wyważony, spokojny. Nie ma tu żadnego udawania, jest taktyka piekielnie inteligentnego wodza, męża stanu. Wybór Komorowskiego to tragedia dla Polski. Zastanów się jeszcze, jezeli nie chcesz totalitaryzmu. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

june11

#68986

Mam nadzieję że jeszcze do nas powrócisz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#68983

Ursa Minor

PT Autorowi dziękuję za mądre słowa i przyłączam się do życzeń  :-)

Z głównym przesłaniem zgadzam się w pełni. Nokaut JK był tak bolesny, że 'chrabia' już się raczej nie podniesie. Takiego Kaczyńskiego lubię; z refleksem, dowcipnego, na luzie. Widać, że ma siły witalne i to powinno dać asumpt do głosowania na niego tym myślącym, którzy pójdą, ale jeszcze się wahają (o bezmózgach nie wspominam, bo szkoda stukania w klawiaturę).

Z poprzednim wpisem nie zgadzam się, że JK jest nieprzekonywujący i gra jakieś role. Właśnie teraz jest bardzo, ale to bardzo naturalny :-)  Oby dalej był taki, a to, co możliwe do wywalczenia z pewnością wygra.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#68988

Dziękuje jeszcze raz za miłe komentarze
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
:-)

Vote up!
0
Vote down!
0

deszczowy

#69008

Wierzymy, że tu do nas wrócisz.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#69013