Dobrze się żyje w naszej krainie (bajka ilustrowana)

Obrazek użytkownika deszczowy
Kraj

Za górami za lasami znajduje się nasza kraina w której mieszka sobie nasze plemię. Do niedawna panowała tu wojna naszo-nasza. Jedni nasi stali po jednej stronie a inni nasi po drugiej stronie (tam gdzie kiedyś stali jeszcze inni nasi).
Ale w końcu zapanował pokój, wolność i demokracja, bo ci nasi z drugiej strony rządzą całym naszym plemieniem a oni wiedzą co trzeba robić. Tak jest na pewno, bo oni tak mówią. A jak oni mówią to jest to prawda, a jak ci się coś nie zgadza to jesteś oszołom i awanturnik.
No więc na czele rządzących naszą krainą stoi trójka najlepszych i najmądrzejszych. No, prawie najmądrzejszych, bo najmądrzejszego z mądrych spośród swoich wysłali za góry, za lasy do rady mędrców wielu plemion. Ale ci pozostali jak pisałem tworzą trójkę rządzących.
Pierwszy z nich, słynie z dobrego humoru i przyjacielskiego nastawienia do ludzi. Dlatego nazywamy go ZniczczyCiel. Kieruje on radą przedstawicieli wiosek naszego plemienia.
Drugi, znany z prawdomówności i z tego że zawsze dotrzymuje danego słowa, rządzi całym plemieniem, dlatego nazywamy go Plemielem.
Trzeci... nazywamy go Najwyższym Organem. Nikt nie wie dlaczego. Ale słynie z empatii i tego, że zawsze potrafi dać odpowiednie rzeczy słowo. Pilnuje świeczników. Może więc ze świeczkami, albo ze świecznikami się jakoś jego imię kojarzy... nie wiem.
Teraz nasza kraina już będzie się rozwijała w spokoju i rosnącym dobrobycie. Nikt rozsądny nie może w to wątpić.

Brak głosów

Komentarze

Nie kupuję Shreka! Ten, co chce się pod niego podczepić, ma dużo mniej inteligentny wyraz twarzy ;pp

No i przede wszystkim... jest dużo mniej sympatyczny.

Dobry wujek, uśmiechnięty wódz i rozbrajający Shrek?
Ech, te lemingi - wszystko łykną...

pozdro!

Vote up!
0
Vote down!
0
#75904

W sumie to rzeczywiście szkoda Shreka na takie porównanie, a pan Ziemniaczek też w sumie nie zasłużył..
Ale to w końcu tylko bajka ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0

deszczowy

#76025