Ukraińskie fobie Niepoprawnych by Jazgdyni. Studium przypadku.

Obrazek użytkownika Mind Service
Kraj
]]>]]>

Z ogromną uwagą przeczytałem artykuł Jazgdyni pt. "Pogarda i pycha" - http://niepoprawni.pl/blog/7787/pogarda-i-pycha  próbujący znaleźć odpowiedzi o postawy Polaków wobec Ukraińców i ich dążeń niepodległościowych.

 

"Ukraiński naród zdecydował się skończyć z dotychczasowym cynizmem i korupcją władz, ubezwłasnowolnieniem przez Rosję oraz złodziejskie kliki i może trochę naiwnie i buńczucznie zamanifestował na słynnym Majdanie swoją wolę zmian i niepodległości" - napisał Jazgdyni.

 

Wydawać by się mogło, że takie aspiracje Ukraińców zdecydowana większość Polaków powinna popierać. Jednak komentarze osób, które zechciały się wypowiedzieć pod tym artykułem tego nie potwierdzają. Wpisy pokazują, że prawie wszyscy Ukraińców nie lubią a proeuropejskich aspiracji Ukraińców nie popierają.

 

A jak jest rzeczywiście? - Według CBOS ponad dwie trzecie Polaków (68 proc.) śledzi informacje dotyczące sytuacji w tym kraju. Od marca zainteresowanie jednak systematycznie spada - wówczas wynosiło 88 proc. Obecnie 48 proc. badanych popiera zwolenników integralności terytorialnej Ukrainy, 4 proc. sympatyzuje ze zwolennikami odłączenia wschodniej części tego kraju, a 42 proc. dystansuje się od obu stron. W stosunku do maja wzrósł odsetek badanych deklarujących sympatię z Ukraińcami dążącymi do utrzymania jedności terytorialnej swego kraju (o 8 punktów proc.), zmalały natomiast grupa osób dystansujących się od obydwu stron (o 10 punktów) i zwolenników separatystów. W porównaniu z pomiarem ubiegłorocznym znacząco poprawiła się ocena stosunków polsko-ukraińskich - zaznacza CBOS. Obecnie 37 proc. (wzrost o 16 punktów) ocenia je dobrze. Jednocześnie zmniejszył się o połowę odsetek tych, którzy postrzegają te stosunki jako złe (z 15 proc. do 7 proc.). 43 proc. uważa obecnie, że są one przeciętne - ani dobre, ani złe. (o 1 pkt. proc.).  Źródło: ]]>http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1179828,Sondaz-42-proc-Polakow-dystansuje-sie-od-obu-stron-konfliktu-na-Ukrainie]]>

 

Zgodnie z opublikowanym raportem "Transatlantic Trends 2014" Ukraina cieszy się pozytywną opinią 56 proc. Polaków. To najwyższy odsetek spośród wszystkich 13 krajów (10 państw Unii Europejskiej oraz Stany Zjednoczone, Turcja i Rosja) objętych badaniem GMF.

Ponadto 63 proc. Polaków, najwięcej w UE, uważa, że NATO powinno zaoferować Ukrainie członkostwo (średnia unijna to 46 proc.; 47 proc. jest przeciw). Spośród badanych państw jedynie w USA poparcie dla członkostwa Ukrainy w Pakcie Północnoatlantyckim jest wyższe (68 proc.).

Polscy respondenci zadeklarowali też najwyższe (69 proc.) poparcie spośród badanych państw europejskich dla zaoferowania Ukrainie członkostwa w UE. Dla porównania - tę perspektywę popiera tylko 35 proc. Greków, 37 proc. Holendrów, 47 proc. Francuzów (unijna średnia wynosi 52 proc.).

Polacy zdecydowanie opowiadają się też za udzieleniem Ukrainie przez UE "wsparcia gospodarczego i politycznego" (67 proc., drugi najwyższy wynik po Szwecji), nawet jeśli istnieje ryzyko nasilenia. Źródło: ]]>http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1229544,Raport-nikt-mocniej-niz-Polacy-nie-wspiera-Ukrainy]]> 

 

Wniosek: Na forum pod artykułem Jazgdyni i szerzej na portalu NP mamy do czynienia z zafałszowanym obrazem sytuacji na Ukrainie a anty-ukraińskie antypatie i wypowiedzi nie są reprezentatywne dla Polaków.

 

Sondaże nie są lubiane przez wyznawców Putlera. Jazgdyni podaje przykład:

"red. Palade publikuje informacje o przeprowadzonym sondażu Homo Homini, a tytuł tej notatki jak powyżej - 

Polacy nie chcą umierać za Kijów.

Najpierw wyniki > chcą:

zdecydowanie tak      7,1 %

raczej tak                 11,5 %

trudno powiedzieć     7,4 %

raczej nie                 27,8 %

zdecydowanie nie     46,1 %

Wnioski proste >  prawie 74 % polskich respondentów nie chce umierać za Kijów! Chwila, chwila, to nie całkiem prawda, bowiem pytanie sondażowe brzmiało zupełnie inaczej >

Czy pojechałbyś wesprzeć Ukrainę i Ukraińców, walcząc przeciwko prorosyjskim separatystom na wschodzie Ukrainy?

I tu nagle objawia się rzecz niewiarygodna wręcz – nie chodzi o symboliczny Kijów, chodzi o konkretne wzięcie udziału w walkach z ruskimi, tam i teraz!

I oto 18,6 % procent naszego ludu jest gotowa tam jechać i walczyć, a następne 7,4% się waha, ale nie mówi NIE ! Cóż, jeśli co piąty badany jest gotów walczyć za Donieck i Ługańsk, to, moi drodzy, mamy wynik stulecia."

 

Jeśli przyjrzymy się ilości ocen za i przeciw pod każdym komentarzem zauważymy zdecydowaną przewagę plusów oponentów Jazgdyni wzajemnie popierających swoje poglądy. To też zniechęca zwojenników Jazgdyni, nie chcących być spałowanym za niezgodne z większością poglądy. Taka forma cenzury skutecznie uniemożliwia wolną i merytoryczną dyskusję. Jinks przyznał sobie prawo do trollowania: "Wiesz co to jest "strefa wolnego słowa"? Tak więc rozmawiam sobie z ludźmi, czego mi zabronić nie możesz.Konwersacja z Tobą, to żadna przyjemność, więc ochoczo sobie tego odmawiam.Skup się na dyskusji z tymi, którzy wyrażają chęć na taką z Tobą.Mnie pomijaj panie EOT." - Czyli będę ci przeszkadzał, zagłuszał, kierował rozmowę na inne tory, bo tak chcę; i co mi zrobisz? Portal Niepoprawni.pl nie ma żadnych mechanizmów obronnych przeciwko trollingowi; co zadaniowcy i desantowcy (np. z NeOnu24.ru) chętnie wykorzystują tłumacząć to pokrętnie "wolnością słowa".

 

Teraz o "przemyśle nienawiści i pogardy". Analizując wnioski Jazgdyni, do których doszedł na własnym przyładzie wydają się mocno przesadzone.

Jazgdyni pisze: "Moja osoba, wraz z coraz liczniejszą grupą współobywateli, którzy mają odwagę głośno i wyraźnie wspierać Ukrainę, nazywana jest również rezunami, chazarami, czy, co najśmieszniejsze – żydami. Określenie "żyd" stanowi największą obelgę rzuconą przez opanowanych anty – ukraińską pogardą. W ich nomenklaturze i szczerym przekonaniu, żyd jest gorszy od szatana i marniejszy od pełzającego robaka." Nie ma jednak tutaj informacji jaka ilość osób, a ściślej jaki procent prezentuje takie poglądy. Co znaczy ta "coraz liczniejsza grupa współobywateli" - 60, 90% ?  Otóż tak nie jest. O ile na portalu NeOn24.ru jest to (w mojej ocenie) niemal 100 %, to na Niepoprawnych.pl ok. 75 %. Dlaczego 75 % ? - W mojej subiektywnej ocenie oczywiście; gdyż na jeden artykuł pro-ukraiński pojawiają się trzy pro-rosyjskie. A ściślej taki procent jest promowanych "na pudle". Taka jest też - w mojej ocenie - linia programowa Niepoprawnych.pl.

 

Jak to się ma do przytoczonych wcześniej przeze mnie rankingów CBOS; i dlaczego jest tak rażąca dysproporcia w porównaniu do opinii ogółu Polaków?

 

Przyjrzyjmy się teraz źródłom takich pogardliwych postaw wobec Jazgdyni (i mnie również) i pokuśmy się o ich zdemaskowanie.

 

Oto reprezentatywne wypowiedzi pro-putlerowskie:

 

1) "Mamy prawo bać się wojny na Ukrainie. Wiemy, że rozpętały ją nieczyste siły, mało mające wspólnego z aspiracjami uczciwych Ukraińców. Mamy prawo chcieć, aby jak najszybciej nastał tam pokój."

- Zawarta tu jest sugestia działająca na podświadomość, że "wojny na Ukrainie powinniśmy się bać". Dalej jest tryb oznajmiający: "wiemy" - mamy przyjąć to za pewnik na zasadzie a priori. Na jakiej podstawie? - Nie ważne. "Rozpetały ją siły nieczyste" - konsekwentnie powtarzane kłamstwo, że Majdan był zainspirowany a nawet opłacany przez CIA. Dowody? - A któż by się tym przejmował. Dalej kolejna manipulacja: chęć wyrwania się spod ruskiego buta, kurs pro-europejski ma jakoby mieć mało wspólnego z aspiracjami Ukraińców. Tak się składa, że wiemy jakie są oczekiwania zdecydowanej większości Ukraińców, znamy ich preferencje polityczne i proeuropejskie, wszak niedawno były tam wybory i każdy może sprawdzić w Internecie wyniki badań opinii Ukraińców. Stoi to w jawnej sprzeczności z tutaj powielanymi tezami rosyjskiej propagandy. Zakończone jest to bardzo zgrabnie: mamy prawo oczekiwać, aby jak najszybciej nastał tam pokój. A kto by nie chciał? Tylko, że Rosjanie ani myślą przestrzegać rozejmu; nie mają zamiaru zaprzestać agresji i wycofać swoich wojsk do Rosji. Pokój dla Rosjan, którzy napadli na Ukrainę, anektując bezprawnie wcześniej Krym oznacza coś zupełnie innego niż pokój dla Ukraińców. Rosyjska propaganda tutaj powtarzana pod pojęciem pokoju oznacza wywieszenie białej flagi przez Ukrainę i zgodę na oderwanie kolejnych terenów; w tym momencie w propagandzie Kremla nazywanych "Noworosją".

(Ukraińcy) "Modlą się codziennie, to ludzie silnie wierzący, i modlą się o pokój. Żeby Ruscy dali im spokój i żeby mogli normalnie żyć. I żeby kiedyś spełniły się ich marzenia, które, zapewniam, mają dokładnie takie same jak nasze." /Jazgdyni.

 

2) "Tą wojnę zakończą strony konfliktu, jeśli nie będzie go nakręcać zbyt wielu "pomagierów" z zewnątrz.."

- Nie ma tutaj jasnego zdefiniowania stron konfliktu. W narracji Kremla stronami konfliktu są z jednej strony "faszyści z Kijowa", z drugiej zaś "pospolite ruszenie" broniące praw ludności rosyjskiej do własnej drogi (w domyśle do połączenia się z Rosją). Jednak jak przyjrzymy się rzeczywistym stronom konfliktu, to mamy do czynienia z imperialną Rosją - wysyłającą jednostki specjalne, regularne wojska Krasnoj Armii, najemników z Czeczenii, broń, rakiety, ciężki sprzęt, amunicję; a także zbrojącą dywersantów i terrorystów; i z drugiej strony siły ukraińskie zgrupowane w akcję antyterrorystyczną (ATO). W takim ujęciu teza o stronach konfliktu, mogących zakończyć same konflikt jest już trudna do obronienia. Jest tu też zakamuflowany przekaz, że Ukraińców nie wolno dozbrajać przez Polskę i NATO. A niby dlaczego nie? - Żeby Rosjanom łatwiej było podbić i zniszczyć Ukrainę i wymordować jej obywateli?

 

3) "W ogóle nie czytasz amerykańskich opracowań?"

- "Amerykańskie opracowania" mają dodawać powagi i przesądzać o prawdziwości rosyjskich przekazów propagandowych. I dziwnym trafem wszystkie podane linki wiodą do jedej postaci: Paul Craig Robertsa. Jak się okazuje jest on zawzięcie cytowany tylko przez jedną stronę: rosyjską. Zobaczmy co takiego głosi: "Paul Craig Roberts calls on Putin in PRAVDA (!!!) to attack America on all fronts !". Posłuchajmy dlaczego Roberts uważa się powszechnie za agenta KGB: ]]>https://www.youtube.com/watch?v=tEsaR1AUqT4]]>

Pan doktor Roberts bredzi jak po cytryńcówce: "To Prawy Sektor wprowadził uzbrojonych bojowników i odwrócił bieg protestów w Kijowie, od pokojowych na rzecz połączenia z UE, do gwałtownych ataków na policję, z zamiarem obalenia demokratycznie wybranego rządu, co mu się udało". Pan uczony przemilcza fakt, że Janukowicz uciekł z Ukrainy jak szczur i dlatego musiały się odbyć wybory prezydenckie...

Panu Robertsowi nie jest obca i taka narracja: "Zgodnie z raportem  ministerstwo finansów Waszyngtonu urzędujące obecnie w  Kijowie  udając  Ukraiński rząd... " Brzmi znajomo? Wypisz - wymaluj język ruskich propagandystów. No i dlaczego pan Roberts rozmawia tylko z mediami FR? - zob. ]]>https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/paul-craig-roberts/]]>

A tutaj opinia z samego środka ruskiej tuby propagandowej, gdzie pan Roberts budzi w większości mieszane uczucia: "Ten Roberts ma w Internecie skrajnie lewicowa kolumne dla zmylenia nazwana Veterans Today, na ktorej zamieszczane sa brednie o Ameryce. Twierdzi ze to neo-konserwatysci robia polityke zagraniczna USA, ciekawe jak on wymieni po nazwisku kto to jest? Paul Craig raczej ma problemy umyslowe, to oczywiste po przeczytaniu krotkich przykladow z jego banialukow. Nieustannie prezentuje teorie spiskowe mimo, ze istnieja rozsadne materialy. Roberts jak cos opowiada publicznie to czasem tak jakby sie bylo na Festiwalu Przyglupkow, facet plecie rozne idiotyzmy. Nie wiadomo co sie stalo Robertsowi, najwyrazniej cos niedobrego sie przydarzylo. Jak ktos z czytelnikow nie ma problemu z panem Paul Craig Roberts, to nie powinien miec problemow z panem doktorem Goebbels. Inne czasy, ale te same brednie." źródło: ]]>http://memnon.neon24.pl/post/112539,leninowiec-w-bialym-domu#comment_1012084]]>

 

4) "Sowiecki wredny kagiebista, to trochę inny typ od wołyńskiego rezuna wielbiącego Banderę."

- oddajmy głos Jazgdyni: "średnia wieku mężczyzn na Ukrainie 36 lat. Ile lat ma dzisiaj wołyński rezun wielbiący Banderę?". Odnotujmy także nieuprawniony znak równości między tymi dwiema postaciami...

 

5) "Niepokój wzbudzają przede wszystkim pogrobowcy UPA i polityka oligarchów, prowadzona w interesie międzynarodowego kapitału z użyciem brutalnych prowokacji. No i rozpętanie wojny domowej."

- Jaki jest procent tych "pogrobowców UPA" obecnie na Ukrainie? Sława Ukrainie! – to pozdrowienie Ukraińskiej Powstańczej Armii stało się najpopularniejszym hasłem ukraińskiej rewolucji. Trzeba jednak wiedzieć, że na ulicach Kijowa przestało być już wyłącznie zawołaniem nacjonalistów. "Sława nacji!" I Odzew: "Śmierć wrogom!" Oba hasła, które były w czasie wojny zawołaniem bojowców UPA i banderowców są dziś w Kijowie słyszane na każdym kroku. Do tego czerwono-czarne flagi banderowskie, symbolika UPA, specyficzne czapki i znaczki. Ale to nie znaczy, że nacjonalistyczne poglądy zdominowały protesty oraz zdecydowana większość społeczeństwa Ukrainy jest "banderowska". Wbrew obrazowi kreowanemu na takich portalach jak NeOn24.ru wedle którego, protesty społeczne przeciwko władzy Janukowycza zdominowane były przez organizacje neofaszystowskie, skrajna prawica otrzymała bardzo niskie poparcie podczas wyborów prezydenckich.

Oleg Tiahnybok (Олег Тягнибок) ze Svobody otrzymał 1,3%, a lider Prawego Sektora, Dmytro Jarosz (Дмитрий Ярош) 0,9%. Dodać należy, że najwyższa frekwencja wyborcza była – ze zrozumiałych względów – w centralnej i zachodniej Ukrainie, czyli w teorii w bastionach ukraińskiego nacjonalizmu. Największa ilość Ukraińców zagłosowała w obwodach lwowskim i wołyńskim, wiele ludzi poszło do urn również w obwodach tarnopolskim, iwano-frankowskim. Tym samym porażka liderów prawego skrzydła ukraińskiej sceny politycznej jest jeszcze bardziej dotkliwa, bo ogólnego wyniku wyborczego nie obniżyły im – tak jak to zwykle było do tej pory – wschodnie i południowe obwody. To ich własny „elektorat” powiedział im „nie”. Informacja za: Tomasz Piechał, redaktor Eastblok – blog o partnerstwie wschodnim. Ciekawym jest fakt, że w kojarzonym z dużym poparciem dla Svobody Lwowie, Tiahnybok dostał mniej głosów niż kandydat pro-rosyjski Tihibko.

Czy rzeczywiście tych "Pogrobowców UPA" należy tak bardzo się obawiać?

Teza, że jest to wojna rozpętana w interesie międzynarodowego kapitału z użyciem brutalnych prowokacji -nie znajduje żadnych racjonalnych przesłanek. Brak jest jakichkolwiek dowodów na taki stan rzeczy. Bloger Muni trafnie zauważył: "To nie kapitał potrzebuje Donbasu, ale Rosja.Wiemy o tym, bo mamy mapę, czytamy statystyki demograficzne i wiemy co za jakiś czas stanie się z Syberią, Baszkirią, Tatarstanem i Zakaukaziem." - Co więc można powiedzieć o źródle ruskich rewelacji o międzynarodowym kapitale mającym rozpętać wojnę na Ukrainie: Pravda.ru.

 A tutaj przykład całkowitego odlotu rosyjskich propagandystów: "Podczas spotkania ukraiński prezydent nie przedstawił Putinowi dowodów na ingerencję Rosji w sprawy wewnętrzne sąsiedniego państwa, o których tak lubią mówić kijowscy propagandyści. Poroszenko nie powiedział na ten temat niczego, choć miał ku temu wszelkie możliwości. Należy uznać, że nie powiedział, ponieważ przedmiot takiej rozmowy nie istnieje. To jest dobitną ilustracją faktu, że wojna informacyjna rozpętana przez Kijów przeciwko Moskwie bazuje na zamierzonym zafałszowaniu rzeczywistości, mówiąc po prostu – na kłamstwie." - To ilustracja wydarzeń z końca sierpnia 2014 w Mińsku, ze spotkania liderów Rosji, Kazachstanu, Ukrainy i Białorusi. Czytaj dalej: ]]>http://polish.ruvr.ru/2014_08_27/NOVAJA-NADEZHDA-DLJA-UKRAINI-2386/]]>

 A jak można nazwywać agresję Rosji na niepodległe i suwerenne państwo: Ukrainę? - "wojną domową"? - To już jest szczyt bezczelności i urąga inteligencji. Nawet tej ruskiej. Dlaczego zatem nasi "pożyteczni idioci" coś tak absurdalnego powtarzają? Że Rosjanie mogą posługiwać się takim zakłamanym językiem mogę sobie wyobrazić, ale że takie kłamstwa powtarzają Polacy? Jak przyswoili sobie tak zakłamany obraz rzeczywistości?

 

Byli oficerowie KGB, którzy tworzą trzon rządzącej elity w państwie putinowskim, wprowadzili w życie teorie wyniesione z czasów ZSRR. Udoskonalili je i zaprzęgli do ich wdrażania nowoczesne technologie. Efekt zapewne przerósł ich oczekiwania. Bo udało się zmanipulować większość społeczeństwa w czasach powszechnego dostępu do najróżniejszych źródeł informacji, co jest zadaniem o wiele trudniejszym, niż w czasach sowieckich.

 

Propaganda jest podstawą putinowskiego modelu rządów. Służy nie tylko umacnianiu władzy, ale też przygotowuje naród do epoki konfliktów, a nie pokoju. Sprawny aparat informacyjny, a takim dysponuje Kreml, znajduje wiele sposobów, aby powtarzać główne przesłanie kreowane na szczytach władzy. Propaganda rosyjska nie tylko wpływa na postrzeganie rzeczywistości, ona tworzy zupełnie nową rzeczywistość. Kilka miesięcy temu Angela Merkel miała powiedzieć Barackowi Obamie, że z rozmów telefonicznych z Władimirem Putinem wynosi wrażenie, iż prezydent Rosji „żyje w innym świecie”. Czy w ten świat wierzy?

 

Nie byłoby takich nastrojów w Rosji, gdyby nie 15 lat rządów Putina. Ten od początku grał na drzemiących wśród Rosjan od upadku ZSRR instynktach, m.in. nostalgii za imperialnymi czasami połączonej z poczuciem niższości wobec Zachodu. Sączona cały czas do rosyjskich umysłów ideologia to swoista mieszanka elementów sowieckich i carskich, turkiestańskich (stepowych) z bizantyjskimi. Każdy, kto przeciwstawia się oficjalnej linii, nazywany jest natychmiast zdrajcą i piątą kolumną, najemnikiem za dolary CIA. Współczesna rosyjska propaganda – podobnie jak ta sowiecka - charakteryzuje się językiem emocji i ocen, a nie faktów, treścią zgodną z linią polityki Kremla oraz dyskredytacją wroga. - źródło: ]]>http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/dlaczego-rosjanie-wierza-w-putina-propaganda-stara-w-tresci-nowa-w-formie,466563.html]]>

 Ten język emocji i ocen zamiast faktów jest jak odcisk linii papilarnych i jednoznacznie identyfikuje źródła. Proponuję pod tym kontem spojrzeć na wypowiedzi popierające Putina i atakujące ukraińskie aspiracje do wolności i samostanowienia. Ściśle określona grupa blogerów na NP reaguje zbyt emocjonalnie powielając przy tym kalki, słowa-klucze i zbitki pojęciowe wymyślane przez Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych.

 

Obywatel mający szacunek do władzy i różnych organizacji opiniotwórczych, gdy usłyszy nazwę „Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych” – może dać się wprowadzić w błąd, że to w Europie takie analizy powstają, czyli że powstają z europejskiego punktu widzenia i dotyczą europejskiego interesu. Tymczasem powstają one na Kremlu. To ewidentna, agresywna kacapska propaganda polityczna. Metoda stara jak świat: mówić i pisać o tym co by się chciało osiągnąć tak, jakby to już było realne i osiągnięte, jakby istniało. Wyprzedzać planowane wydarzenia by łatwiej one mogły być zaakceptowane, uznane za nieuniknione.

Nie wdając się w brednie publikowane przez ten kremlowski ośrodek propagandy, w to co powiedział im jakiś Penis Duszylin – grający tam rolę demokraty czy współczesnego Lenina – trzeba jednak sprostować zasadnicze kłamstwa:

 

Nie ma żadnej Donieckiej Republiki Ludowej ani Ługańskiej Republiki Ludowej. Jest niepodległe, choć nieco „zaniedbane” państwo ukraińskie; Niepodległa i suwerenna Ukraina, która ma w swoim terytorium między innymi Obwód Doniecki i Obwód Ługański – będące częściami administracyjnymi Ukrainy. Rejony te są objęte aktualnie agresją rosyjską bazującą na rosyjskojęzycznej mniejszości tam zamieszkującej, czyli tak zwanej „piątej kolumnie” organizowanej i wspieranej przez rosyjskich agentów, służby specjalne oraz nieoznakowane jednostki armii rosyjskiej, zwane „zielonymi ludzikami”.

 

Ale to po prostu zwyczajne zagrywki psychologiczne nastawione na propagandę zniechęcenia czy tworzenie rzeczywistości poprzez tzw. „fakty dokonane”. Źróło: ]]>http://blogi.newsweek.pl/Tekst/swiat/689462,maskowane-osrodki-zawzietej-i-agresywnej-propagandy-putinowskiej-%E2%80%93-tzw-europejskie-centrum-analiz-geopolitycznych.html]]>

 

Tutaj przykład rosyjskiej bezczelnej, pymitywnej propagandy: ]]>http://wpolityce.pl/media/206309-ruszyla-maszyna-rosyjskiej-propagandy-manipulacje-na-wikipedii-i-programy-lansujace-teze-o-winie-ukraincow]]> , którą zadaniowcy i "pożyteczni idioci" występujący tutaj powtarzają bez zastanowienia jako prawdy objawione.

 Tak naprawdę mamy do czynienia z wojną, w której Prawdę starają się zagłuszać ruskie kłamstwa.

 

Do tej pory udało nam się ustalić, że:

 

  • poglądy popierające imperializm Rosji i potępiające Ukraińców są nadreprezentywne wobec ogółu Polaków i ich promowanie zakłamuje rzeczywistość oraz kształtuje postawy czytelników w myśl rosyjskiej propagandy daleko bardziej niż poglądy anty-Putlerowskie;
  • język jaki posługują się tutejsi zwolennicy Putina jest emocjonalny bez odniesienia do faktów;
  • powielane są tezy wymyślone przez Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych, które z europejskością i niezależnością mają tyle wspólnego co nic;
  • cenzura i zamordyzm panujące na Niepoprawnych.pl uniemożiwiają swobodną, rzetelną wymianę zdań gdzie argumenty będą grały rolę, a nie emocje, "pałowanie", zakrzykiwanie, trollowanie, czy desant z NeOnu24.ru.

 

 

Pozostała nam jeszcze "pogarda i pycha", którą rzekomo mają żywić Polacy do Ukraińców. Otóż - krótko mówiąc - nie wydaje mnie się. Przynajmniej ja u siebie takich uczuć nie odnajduję. Byłem kilka razy na Ukrainie, rozmawiałem z tamtejszymi ludźmi; gościłem w ich domach; piłem z nimi wódkę... Spotkałem też w Polsce osobę pochodzenia ukraińskiego, która była ponadprzeciętnie życzliwa, uczynna... - więc na swoim przykładzie nie mogę tego potwierdzić.

 

Jazgdyni napisał podobnie: "Ja pracowałem tak z dziesiątką Ukraińców - oficerów mechaników i techników na raz. Raz tylko, jeden z nich 55-letni był wyraźnym sowieckim, wrednym kagiebistą. Pozostali to fantastyczne chłopaki, pracowici, uczciwi i honorowi. Przyznam, choć to nieładnie, znaczne lepiej pracowało się z nimi, niż z Polakami, którzy potrafią być kłótliwi i aroganccy. Znam Ukraińców z okolic Słupska i Człuchowa. To przymusowo przesiedleni ludzie z naszych kresów. Są rozgoryczeni i faktycznie dosyć wściekli i hermetyczni. Ale ich radziecką metodą przerzucono na drugi koniec świata, na ziemie poniemieckie. Zapewne nikt nie był szczęśliwy." Taka wypowiedź, przecież autentyczna, oparta o własne przeżycia i sądy nie mogła mieć jednak racji bytu, bo jest zbyt niebezpieczna, gdyż demaskuje powtarzane przez trolli, idiotów i agenturę kłamstwa o "złych Ukraińcach", dlatego została spałowana maksymalnie i ukryta.

 

Jazgdyni napisał: "Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze wielu tu piszących okłamuje samych siebie. Pies drapał, że mnie okłamują. Lecz sami żyją w świecie ułudy i wyobrażeń i nie potrafią sami przed sobą przyznać się do fałszu swojej oceny." Ta ocena wydaje się bardzo trafna.

 

Nie zauważyłem ze strony Ukraińców jakichś manii wielkości czy niższości. Jak dla mnie normalni ludzie, jak my wszyscy. A że patrzą na nas Polaków w zazdrością, bo też chcieli by żyć w tej lepszej części świata, to ja rozumiem i nie jestem z tego powodu im nieżyczliwy. Dla Ukraińców Polska robi za symbol Europy. - Czy mamy z tego powodu być dumni? Ale czy lepsi od Ukraińców? - Nie sądzę.

 

Chociaż trzeba zrozumieć pewne grupy Ukraińców: "Lekko Ukraińcy nie mają, wszyscy ponoszą szkody jakie spowodowali szowiniści ukraińscy w czasie II WŚ. Trzeba tę złożoną sytuację zrozumieć i nie upraszczać przy pomocy wygodnych stereotypów. Czy można dziwić się, że Ukraińcy przesiedleni w akcji Wisła nie  mają zaufania do jakiejkolwiek władzy w Polsce?" /ZetJot.

 Taki komentarz jednak mnie zadziwił: "Polacy siedzą na d..., grillują i psioczą, więc zdecydowana akcja Ukraińców stanowiła cios w ich dobre samopoczucie i mniemanie o sobie. Stąd ta niechęć niewolnika, typowa niechęć cwaniaka i obiboka do kujonów, lepszych i innych uznawanych za frajerów". - Przyznam szczerze, że coś w tym jest. Być może pewni osobnicy o mentalności kundla tak myślą? - To by tłumaczyło ujadanie takich indywiduów na ukraiński zryw wolności.

 

"Dlaczego (Ukraińcy) budzą takie negatywne emocje? Czy to są stereotypy, tak samo, jak w przypadku Cyganów i Rumunów? Czy to nie jest zakodowane poczucie wyższości?" - zapytał Jazgdyni, który natychmiast został spałowany na -14; co świadczy, że trafił w samo sedno. Dla tych ujadających i pałujących kundli (o czym było już trochę wyżej) pielęgnowane stereotypy na temat Ukraińców, umiejętnie podsycane przez rosyjską inżynierię społeczną są tym zarzewiem faszystowskich i rasistowskich postaw, o które Rosjanom chodzi. Świadczy to o tym że postrzeganie rzeczywistości zostało pozbawione obiektywizmu, wrażliwość została stłumiona, samokrytyki nie dopuszcza się, a sumienie zostało spaczone. Tak się stwarza "pożytecznego idiotę", któremu już niewiele potrzeba aby stać się płatnym ruskim agentem. Przykład Trybeusa jest tu wiele wymowny.

 

Czy Ukraińcy mają kompleksy? - Oczywiście. Ale wg mnie to jest zupełnie naturalne.

 

Ludność cywilna Ukrainy cierpiała niezwykle nie tylko w czasie wojen światowych. Istnieje jednak praktyka dorabiania do tego nacjonalistycznej ideologii. To dokładnie tak samo jak robienie z powstania Chmielnickiego świadomego powstania narodowego… Taką ukraińską kulturę czy świadomość narodową mieli nawet wg pewnych teorii ukraińscy chłopi.

 Dobrze byłoby, gdybyśmy doszli do tego, że to jest wspólna historia jednej ziemi, na której dwa narody żyły pokojowo obok siebie – nawet nie tylko dwa. Musi dojść do zrozumienia pewnych sytuacji. Przykładem takiej ekspansji przyczepiania na siłę tej czystej ukraińskości jest dumka ukraińska. Wszystko, co tylko się słyszy, to jest podobno ukraińskie. „Hej sokoły” mają być ponoć melodią ukraińską, a jest to tak naprawdę austriacka piosenka ludowa z dorobionymi w 1919 roku słowami Hallerczyków. Często spotykam się ze stwierdzeniami Ukraińców, że to jest absolutnie ukraińska melodia. A to nie jest melodia ani ukraińska, ani polska. Polskie są natomiast słowa. Trzeba wytłumaczyć Ukraińcom, że to była wspólna ziemia, że dumki ukraińskie pisał Moniuszko, pochodzący z terenów dzisiejszej Białorusi. I nie chodzi tu o to, że przymiotnik „ukraińska” wziął się z Ukrainy, ponieważ wtedy posługiwano się nazwą Ruś. Chodziło o krainę gdzieś „u kraju”, na końcu. Zobaczmy jak Ukraina leczy się z kompleksów: ]]>http://www.goldenline.pl/grupy/Miasta_regiony/ukraina/ukrainizacja-czy-leczenie-kompleksow,681984/]]>

 

 

A my?

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.5 (27 głosów)

Komentarze

Ci "Wasi Braci" - bo nie moji - najpierw sobie bohaterow zmienic musza, a potem bede sie im z bliska przygladal.

I malo mnie interesuje ich wiek sredni - ale patrze kto u nich na pomikach stoi.  Slepota czy twoja przynaleznosc wychodzi?

Ty tak powaznie, ze ci na majdanie to zyli powietrzem - a dziengi od kuda wziali?  Kuszac nada, niet?

Ci tak dawno jeden z "panskich braci" zapytal sie mnie; jak mi jablka smakuja?  "Aluzju ponial?  On wiedzial kogo sie pyta.  Ale ze umiem odpowiedziec, powiedzialem, ze "tak, to jest dobre dla zdrowia, a Krym jak to w przeszlosci bywalo do genuenczykow nalezec powinien".  Nie wiem czemu ale "panski brat", wraz z ta swoja przyslowiowa wdziecznoscia cos sie zatrzasl.  O co "panskiemu bratu" chodzilo?  Przeciez Krym i ich tez byl - genuenczykow, pan sprawdzi, prosze.

A tu to dales ognia, cytat "cenzura i zamordyzm panujące na Niepoprawnych.pl uniemożiwiają swobodną, rzetelną wymianę zdań". 

ADMIN - to musi do ciebie.  No bo kto jeszcze cenzuruje twoje wypowiedzi?

ADMIN - ty zamordysto ty.

A teraz powaznie, cenzura? zamordyzm?  A tyle razy ci mowilem, piles?  Nie pisz i zmien prochy a i za innym lekarzem czas sie rozgladnac.

PS. Panie "MS" napisz pan "cus" o tej ichniej wdziecznosci - prosze i blagam!  Bo to nie jest smieszne - a rok mamy 2014.

PSS. "Kartagina ma byc zniszczona", a bron na Ukraine dostarczona. No.  Najlepiej to zadarmo, bo te 16 mln czego tam badz co im NATO dalo to policzek.<--- To Admin chce abym mial motto.

 

Vote up!
14
Vote down!
-9

Bogdan

#1440209

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n NP cnzr zmrdyzm w pstc Gwrn,  ktry n przstrzg rglmn ,ntrprtj g jk chc bzprwn krd

z pnktw bz pdn pnkt w rglmn blgrw, rz trktj ttj wybrcz ldz, trktjc jdnych lpj, w mysl zsdy kmszj -z s jdn brdzj rwnjs z rwnych.Gwrn wprwdzl t prtkcj swch pplkw nptyzm.

 

Vote up!
8
Vote down!
-11
#1440214

Wnk to stała pozycja w ewidencji naruszeń - autor chamski, agresywny, wulgarny. Z chęcią wykorzysta lukę w systemie do nabicia sobie punktów:

http://niepoprawni.pl/przewodnik/ewidencja-naruszen

Jeden z niewielu użytkowników ukaranych do tej pory tymczasowym banem. 

Przypadek dość ciężki ale minimalnie rokujący :) 

Vote up!
7
Vote down!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1440395

...musisz przestrzegać regulaminu, hi hi hi, bo @wnk Cię zbanuje :)))))))))))))pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
6
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1440399

 Trybeus, dotychczas będący kogutem na wieży wskazującym kierunek wiatru, teraz jednak ponownie założył kogucie piórka i upadł do stóp Ruszkiewicza, płacząc - gaspadin, daruj!

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1440401

...dlaczego powielasz idiotyzmy jak papuga hę ? Też masz takie zboczenie, żeby przepisywać czyjeś komenty i robić z tego wycinanki...???

Vote up!
5
Vote down!
-5

http://trybeus.blogspot.com/

#1440404

masz racje,

 

ale to pokazuje Twoje prawdziwe oblicze zreszta niech kazdy sam to oceni czytajac calosc a nie "wycinanke"

http://spiritolibero.neon24.pl/post/112865,pogarda-i-pycha-wg-akolity-gapola#cmnts

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1440405

Najzabawniejsze jest to, że ci zwolennicy angażowania się w sprawy Ukrainy nie są uprzejmi zauważyć, że obecne władze Ukrainy o żadną pomoc do Polski się nie zwracają. Tzw. naród ukraiński też nie. 

Źródło: http://www.naszdziennik.pl/swiat/94231,biernosc-zachodu-wsparciem-dla-rosji.html

A więc w czyim interesie "aktywiści" działają?

Lichwiarzy, chcących ograbić ludność zamieszkałą na terenach Ukrainy? Przemysłu zbrojeniowego, chcącego tam opylać produkowaną broń? Kogoś jeszcze?

Ja jestem strasznie prostomyślna w tych sprawach. Wszyscy papieże, łącznie z obecnym Franciszkiem przestrzegają przed wojną.

Szczucie do wojny jest kretynizmem. Zarówno z powodów moralnych, jak i polskich interesów narodowych, jak i interesów  Ukraińców, o których tak się zamartwiamy.

Szeremietiew powiedział ostatnio, że NATO jest mocne przede wszystkim w gębie. To dodatkowa przesłanka, aby nie prowadzić idiotycznej polityki.

Vote up!
12
Vote down!
-8
#1440229

...zastanawiam się tylko jacy zgodni ostatnio są "niezależni.pl" z obecnymi rządzącymi i wszystkimi łże mediami w sprawie dozbrajania Ukrainy..wczoraj czytałem, że Siemoniak nie widzi nic złego w posyłaniu broni na Ukrainę...nie dziwne to...pozdrawiam niepoprawnie

 

http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-siemoniak-w-dozbrajaniu-ukrainy-nie-ma-niczego-zlego-polska-,nId,1499599#iwa_block=facts_news_small_one&iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=25251

Vote up!
10
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1440234

Czemu mamy nie dozbrajać słabszej strony? Nie możesz się doczekać Ruskich w Medyce? Trzeba zadbać, żeby się jak najdłużej szachowali, ale podjerzewam, że wielu osobom nie chodzi o nasz interes, ale o interes Rosji.

Jeszcze słowo o księdzu Isakowiczu-Zalewskim.... Jego pełne paniki enuncjacje w temacie banderowców sugerują, że mamy rok 1944, w kraju będą szalały hordy rezunów, a my, niebożątka będziemy siedzieć na dupskach i czekać aż nam wytną oczka. 

Trochę realizmu. Pamiętajmy, że do Akcji Wisła nawet nie trzeba było czołgów...

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1440541

Przyznaję Ci rację. Jest kilka "zabawnych" spraw:

piękna Julia ma na kontach 7 miliardów dolarów .Niedawno Rosja odcięła dopływ gazu na Ukrainę z powodu zaległości w kwocie 2 miliardów.

Dlaczego nie zapłaciła, a powinna, bo przecież na Ukrainie podobno mają walczyć z  korupcją!!!

I co!!!!
A, no NIC.

Dziennikarka opozycyjna, którą pokazywano okrutnie pobitą, a ledwie uszła z życiem - przewodniczyła komisji d/s korupcji!!!!

I co???

A, no zrezygnowała, kiedy zobaczyła, że .....obecni politycy z najwyższych stołków nie są uczciwi.

Ponieważ jej mąż zginął w walkach, założyła mundur i woli stanąć do walki, jak siedzieć w bagnie.

Nawet pokazywali ją w tv. Być może, że w internecie jest ta rozmowa z nią.

Czy nie jest bezczelną manipulacją podawanie informacji słowami: walczą Ukraińcy z separatystami?!

Gdzie zamieszkuje i skąd się wywodzi naród o nazwie "separatyści".

Kto wymyślił taką nację?

 

 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
10
Vote down!
-8

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440237

...obecne władze Ukrainy o żadną pomoc do Polski się nie zwracają. Tzw. naród ukraiński też nie... 

???   :-o

 

Jak donosi Polskie Radio, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w odpowiedzi na apel prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki o pomoc .....
http://www.wprost.pl/ar/457714/Prezydent-Ukrainy-prosi-o-pomoc-Do-Kijowa-leci-Radoslaw-Sikorski/

Premier Arsenij Jaceniuk walczył o wsparcie w Stanach Zjednoczonych. ... Premier Ukrainy w USA. Spotkanie Obamą i apel o pomoc ONZ.
www.tvn24.pl/wideo/13-03-2014-premier-ukrainy-w-usa-spotkanie...
--
:-p
-

 

Vote up!
9
Vote down!
-5


#1440249

Moja informacja jest z 29 sierpnia, Twoja z lipca.

Vote up!
9
Vote down!
-8
#1440250

Rozumiem że Prezydent i Premier Ukrainy  muszą rozpoczynać każdy dzień od "Apelu o Pomoc" a nie od modlitwy !

Apel muszą rejestrować na "neonie " (to już jest złośliwość ! W dodatku zupełnie celowa) i w kancelariach podawczych wszystkich krajów. Jak nie mają potwierdzonych odpowiedzi - apel nieważny ! 

Na tym koniec i tego tematu zastępczego ! 

Vote up!
7
Vote down!
-6


#1440258

ale chronologia ma znaczenie w tej sprawie. Polska się w tych rozgrywkach po prostu nie liczy (i to coraz bardziej - sic!) i to trzeba brać bardzo mocno pod uwagę.

Vote up!
7
Vote down!
-8
#1440259

"Rozumiem że Prezydent i Premier Ukrainy  muszą rozpoczynać każdy dzień od "Apelu o Pomoc" a nie od modlitwy !"

... i dobrze wygląda. Modlitwa poranna wcale nie musi być zaraz po wstaniu.

Do Boga nie modlimy się o to, by za nas coś zrobił. Kiedy mamy siły, środki i możliwości działania, kiedy wiemy czego nam trzeba - działamy. Te siły, środki i możliwości działania, to, że wiemy czego nam trzeba, to już Boża pomoc. 

Wtedy, gdy zaczynamy dzień od działania też się modlimy do Boga, ale modlitwą o pomoc dalszą. 

Vote up!
7
Vote down!
0
#1440277

Rebeliantka wyraźnie już się gubi w argumentach, czuje, że jest na straconej pozycji, więc zaczyna kręcić i manipulować.

Chrznić rzetelność.

Vote up!
8
Vote down!
-9

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440267

Sprawia mi to szczególną przykrość, jeżeli ktoś będący bystrym analitykiem, nagle nie chce iść krok dalej w analizie i linkuje propagandowy portal. Problemem jest wtedy dyskusja bo dochodzi do dalszego promowania wrogich mediów.

Vote up!
7
Vote down!
-5


#1440273

Który portal propagandowy zalinkowałam? Poproszę konkrety i dowody. Mogę się mylić, ale nie wiedząc o co chodzi nie mogę poddać Twoich tez weryfikacji.

Vote up!
10
Vote down!
-5
#1440289

A konkrety?

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1440287

Było tylko doniesienie Polskiego Radia, że minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w odpowiedzi na apel prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki o pomoc, jeszcze dziś leci do naszego wschodniego sąsiada.

 

Nie znalazłem w necie informacji, żeby Ukraina, choćby ustami Poroszenki się do Polski o pomoc zwracała. Wygląda na to, że to pywatna akcja Sikorskiego.  

Wygląda na to, że Polska nie istnieje, że rząd nie zaistniał, a Polskie Radio kłamie, oraz kłamią i ci co to kłamstwo rozpowszechniają.

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1440275

"biernosc-zachodu-wsparciem-dla-rosji", jak Rebeliantka wkleja sama, więc i sama działa na takim froncie

 

Vote up!
1
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1622875

"biernosc-zachodu-wsparciem-dla-rosji", jak Rebeliantka wkleja sama, więc i sama działa na takim froncie.

Podpiera się nawet papieżami, gdy jej wygodne.

Za to do dziś nie odpowie, co wiara z papieżem na fakt agresji rosyjskiej  (a nie żadnej "bratobójczej wojny" z winy ludobójczych banderowców, jak to przedstawia).

 

Vote up!
1
Vote down!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1622876

Większość użytkowników, choćby jednokrotnie karanych za łamanie regulaminu, ma później mniejszy czy większy problem z obiektywną oceną tych co ich mieli władzę ukarać. Przyzwyczaiłem się do tego.. 

Vote up!
5
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1440391

zyski  ma Polak,Polka Polska z niewolniczą  pensją od  89 z wojny przeciw Rosji gdyż wojna na Ukrainie jest wojną o złoża na Ukrainie i  w  Rosji?Kartele jak ALTRIA,który jest właścicielem Polski nie dostarczy gazu,ropy i nie odda milionów  Euro dla stratnych polskich rolników i nie utrzyma KRUSU jak i nie odda ziemi rolnej zabieranej przez komorników w Polsce mniej zamożnym rodzinom z paroma hektarami ziemi uprawnej.Zagraniczni inwestorzy mając do wyboru Czechy, Litwę, Łotwę, Węgry czy Ukrainę – w 90% wybierają jednak Ukrainę, ponieważ Ukraina ma większe perspektywy -podają zródła ukraińskie.Hunter Biden, syn Joe Bidena, jest w zarządzie(dział prawny)konzernu  Burisma na Ukrainie.Syn Johna Kerrego(adoptowany) jest od dłuższego czasu w zarządzie nie tylko tego koncernu.Dodam że to są tylko oficjalne informacje.

http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/europa/ukraine-fuehrt-kriegssteuer-ein-jazenjuk-bleibt-im-amt-13074292.html
http://www.tagesspiegel.de/politik/parlament-verhindert-ruecktritt-des-ministerpraesidenten-regierungskrise-in-der-ukraine-abgewendet/10276578.html
http://www.handelsblatt.com/politik/deutschland/vizepraesidenten-sohn-biden-us-personalie-droht-ukraine-krise-zu-verschaerfen/9893054.html

Czy Polacy  mają  być  karani za  sytuację na Ukrainie,w której  jest więcej miliarderów w Euro aniżeli w Polsce?W interesach nie ma sentymentów a najważniesza jest najpierw własna rodzina,dzieci i jej perspektywy.Uważam że Blogerzy czy dziennikarze w Polsce ale i poza Polską w trosce o Polskę analizują  sytuację  krytyczną dla Polski. z tej wojny na Ukrainie.Mają do tego prawo tak  jak autor artykułu w bardzo interesującej analizie  sytuacji.Podaję poniżej tylko małe przykłady makabrycznej,krwawej polityki o "demokrację" dla miliarderów na Ukrainie.

http://nowyekran.wordpress.com/2014/09/01/monsanto-i-ukraina/

http://nowyekran.wordpress.com/2014/08/28/ukraina-malpa-z-atomowa-brzytwa/

Gubernator Chersonia,wychwala Hitlera.

http://nowyekran.wordpress.com/2014/05/10/ukrainanowy-gubernator-chersoniawychwala-hitlera-nazywajac-go-wyzwolicielem-video/

O Embargach  Rosji i Ukrainy na polskie produkty grzecznie nie wspominam.

Proponuję wszystkim Zgodę,Dialog zamiast kontrowersji,które nie mają znaczenia dla miliarderów poza Polską.Najważniejszy jest interes Polski a nie Rosji czy Ukrainy.

 

Gratluję autorowi analizy i artykułu.Serdecznie podziwiam.

Zima przed Nami i proszę również serdecznie zachować  spokój w ramach Dialogu.

Niech   każdy Polak odnosi sukcesy a potem możemy rozmawiać o innych krajach.

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-6
#1440210

zima i zadjesz z sarkazmem niby pytanie -"kto zastapi dostawy gazu i ropy od Moskali.

Czyli w podtekscie kazesz Polakom cicho siedziec i dbac o wlasne interesy poprzez wchodzenie kacapomw dupe?

Otoz te kavcapskie dostawy spokojnie mozemy kupic na wolnym rynku po cenie nizszej niz placimy mafi gazowej putinowsko POboszewickiej.

Vote up!
13
Vote down!
-4
#1440213

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Marek Lipski (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

T n  grtlję..Rzmm ż msz Blg  zrjstrwn w Sądz w Plsc gdyż cyklczn prwdzsz Blg.Płcsz pdtk dbsz swją rdznę tk j z pkrą.tkjsz frlncr l tylk jk wl wrtln.Rzmm.Nzywsz mn hrcrzyk  gntm?Rzmm.Dlczg chcsz sprwy sądwj przgrć tk jk wl  dznnkrzy czy Blgrów,którzy mją strch psć Bdz w Plsc.Kchsz sędzów w Plsc?Rzmm.J ch nkm bz prw wjzd d Plsk.Msz prw d tków rzmm l msz strch psć Slżb Zdrw w Plsc  krywsz swj nzwsk..Rzmm.Twj sprw.Jstś drsły dpwdsz z czyny słw pmm mjj prpzycj Dlg,sznwny Pn.

Wyjśnm.Sytcj   w Plsc jst pdbn  jk   przd   wprwdznm Stn Wjnntg dzłn W.Jrzlskg&qt;S&qt; krzyczł,ryzykwł życm ldz przd zmą gdyż  mł jż mlny d dmnstrcj S czy tż RFN.Tk kchsz Plskę ż pdbrzsz Plków d wlk lcznj przcw Rsj by Prsznk n strcł frsy mlrdów,gdyż szkd m płcć z człg dl krny?

 

W rmch Dlg trzb rzmwć z strnm knflkt l dcydwć tylk dl dbr   mszkńców Plsk.

Rzmm ż znsz Bgrdzcę n pmęć tk jk język hbrjsk,który  plcm srdczn gdyż nlży d nstrszych języków n nszj plnc tk jk chńsk.

KT kp w Plsc gz rpę dl mlnów mszkńców Plsk n zchdz kdy.?

Kdy?Npsz.Msz brdz dbr nfrmcj głdw gdyż pszsz:&qt;tz t kvcpsk dstwy spkjn mzmy kpc n wlnym rynk p cn nzszj nz plcmy mf gzwj ptnwsk Pbszwckj.&qt;

 

Czy t są nfrmcj ptwrdzn przz nltyków głdwych z S,Chn, zchdnj?

 

Dbrg Dn.Pmętj...Dlg mdcj zmst hsłk czy tków sbstych.MN.

Vote up!
5
Vote down!
-12
#1440217

Mam kilka pytań dotyczących pisania przez Ciebie. Przyczyna jest prozaiczna : ze składni i wyrwanych z jakiegokolwiek kontekstu zdań rodzi się koszmar ; Lipski jest ROBOTEM !!!

Tak więc :

- wyłącz ewentualne przystawki kodujące mowę.

- nie kopiuj całych zdań, ani myszą, ani ctrl+C ....ctrl+V

- używając zwykłej klawiatury odpowiedz na kilka pytań !

Wyjaśnij znaczenie zdania:

Rozumiem że masz Blogi zarejestrowane w Sądzie w Polsce gdyż cyklicznie prowadzisz Blogi.

 Atakujesz tym zdaniem na wszystkich portalach, sugerując że interlokutor nie dopełnił obowiązku zarejestrowania "Bloga" w sądzie, koniecznie w Polsce ! Cyklicznie, choć z przerwami piszę po Polsku na portalu Japończyka w Kanadzie, o brazylijskich elektrowniach jądrowych i australijskich kopalniach uranu. Czy to podlega rejestracji, jeżeli tak, to w sądzie którego kraju ?

Albo to : 

Nazywasz mnie harcerzyku agentem?Rozumiem.Dlaczego chcesz sprawy sądowej i przegrać tak jak wielu dziennikarzy czy Blogerów,którzy mają strach pisać o Biedzie w Polsce.Kochasz sędziów w Polsce?

O co tu chodzi ? O oszczerstwo? Miałeś sprawy z dziennikarzami o strach  przed pisaniem o "Biedzie w Polsce". O co chodzi w tym bełkocie ? Te zdania wklejałeś dawno temu na "nowym Ekranie".

Przeanalizuj zdanie :

Masz prawo do ataków rozumiem ale masz strach pisać o Slużbie Zdrowia w Polsce i ukrywasz swoje nazwisko.

Podziel to zdanie na cztery i uzasadnij.

Tymczasem byłoby to "na tyle" !  Przy całej tolerancji : trudno zrozumieć nawet jedno, złożone zdanie Twojego autorstwa. To - może - i rodzi agresję w kontakcie z Tobą.  ! Napisz spokojnie, prostymi zdaniami - proszę !

 

Vote up!
14
Vote down!
-1


#1440244

Witaj!

 

Jestem pod szczerym wrażeniem. W tak krótkim czasie wykonałeś kawał porządnej roboty. Tekst twój jest aż do bólu logiczny, bez propagandy i zacietrzewienia. Wrzuciłem go już na facebooka bo jak najbardziej jest wart jak najszerszego propagowania.

Jedno sprostowanie. Ja sobie dobrze zdawałem, dla kogo ja piszę. Kto bedzie czytelnikiem i kogo zmuszę do reakcji. Co oznacza, ze znam dosyć dobrze prawdziwe poglady Polaków, a tutaj chciałem zmusić do odezwu tą ulokowaną na prawicowej blogosferze reprezentację proputinowskich agentów i prowadzonych przez nich pożytecznych idiotów, lub pramingów, czyli prawicowych lemingów. I moje zamierzenie przeszło wszelkie oczekiwania. Takiej jatki jeszcze na niepoprawnych nie było. Zleciały się chyba wszystkie promoskiewskie trolle, łącznie z jinksem, jednym z przywódców, który zazwyczaj omija moje wpisy szerokim łukiem, oczywiście oprócz pałowania. Tutaj sobie nie mógł odmówić.

Po tym tekście mamy już dosyć jasny obraz wyraźnych "patriotycznych" postaw oraz pokaz "samodzielnego" myślenia i argumentowania. Widocznie trafiłem w sedno, bo tekst był jakby włożeniem patyka w gniazdo os.

Oczywiście, takie teksty są dokładnie śledzone przez ruską agenturę na neonie. Przodujący zadaniowiec Ruszkiewicz nie mógł pozostać bez słowa. Spłodził swój pseudo-kpiący tekst, zgodny z jego intelektualnymi możliwościami. I bardzo dobrze. Bo natychmist zgłosiły się te nasze lemingi, mataczące i kombinujące zadaniowo w prawicowej blogosferze, aby złożyć hołd kremlowskiemu namiestnikowi. Przybyły więc i KOSSOBOR, która na szczęście nie wychodzi poza neon, ale także sigma, a jakże, zarejestrowana ciągle na niepoprawnych, znana z intensywnego pałowania, jak ją Jozio z Londynu przyłapał, patria/astra, również aktywna na NP, oczywiście Nathanel, postać bardzo podejrzana i dwuznaczna i na koniec, czego już ostatnio można było się spodziewać Trybeus, dotychczas będący kogutem na wieży wskazującym kierunek wiatru, teraz jednak ponownie założył kogucie piórka i upadł do stóp Ruszkiewicza, płacząc - gaspadin, daruj!

Tak więc teren nam się nieco oczyścił. Maski pospadały. Ta, jak piszesz, nadreprezentacja ujawniła się i zadanie zlecone wykonała.

 

Dodam jeszcze, że najbardziej jestem zasmucony i zdumiony postawą i słowami Rebeliantki. Jeżeli ona rzeczywiście szczerze i z dobrą wolą wyraża takie poglądy, to jest bardzo mocno zagubiona. Może po twoim artykule zrozumie, jak bardzo się myli. Choć osobiście, raczej w to wątpię.

 

Mindzie, niestety, musimy pisać nasze teksty. Nie możemy zostawić czytających wystawionych na ataki Moskwy. Junak poinformował, że łącza internetowe z Rosji grzeją się do czerwoności. Rzucili wielkie siły na urabianie polskiej opinii publicznej. Rebelianta i Trybeus są tutaj smutnym przykładem.

Lecz my się nie damy. Jest jeszcze sporo ucxzciwych ludzi do uratowania.

 

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za ten ważny tekst.

Vote up!
10
Vote down!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440219

Nie martw się o mnie. Nie martw się o Ukrainę. MARTW SIĘ O POLSKĘ.

Vote up!
11
Vote down!
-7
#1440231

Witam!

 

Pani Krystyno,

tu się w zupełności zgadzamy.

 

Martwię się o Panią, bo Panią cenię; martwię się o Ukrainę, bo potrzebny nam nie zależny od Rosji sąsiad, a mam te zmartwienia, bo najbardziej martwię się o Polskę.

Daję temu wyraz każdym moim wpisem.

 

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
-7

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440232

Zaatakowałeś swoich dawnych przyjaciół... już nawet trybeusowi nie popuściłeś :(

Naubliżałeś od promoskiewskich trolli, a wszystko dlatego, że są przeciwni umieraniu Polaków za wolną Ukrainę !!

Każdy normalny bloger czytając to powinien trzymać się od Ciebie z daleka.

Mam wśród znajomych mnóstwo ludzi, którzy mają inne poglądy, głosują na inne partie, ale nigdy nie przyszło by mi do głowy nazwać ich ruskimi albo niemieckimi czy innej nacji zadaniowcami.

Co Ty wiesz o poglądach Polaków?? razem z tym żałosnym Zwiastunem Świtu..

Jeśli oboje jesteście tacy zadowoleni, że 25% Polaków chce umierać za Ukrainę, to pogratulować wiary w te lipne sondaże...

Chcesz walczyć? ktoś Ci broni? Bierz minda, Sakiewicza, Targalskiego ... zabierz też zięcia, bo synów chyba nie masz i droga wolna, na wojenke marsz !!

Będziesz korespondentem wojennym, prześlesz nam zdjęcia i nagrania z pola walki, z barykad !!

Na pewno będziesz czuł się tam jak u siebie w domu, oni też nie wylewają za kołnierz :)))

wojenko, wojenko... sobie pośpiewasz... a my tutaj wszyscy będziemy trzymać za was kciuki :)

Zapytam "ciecia" Ruszkiewicza, czy on też będzie wam dopingował, ale myślę, że tak.

Odetchnie chłopak, bo na pewno bardzo się przestraszył informacją, że znasz jego adres i w dodatku mu grozisz :)))

 

Vote up!
12
Vote down!
-12

Astra - Anna Słupianek

#1440235

...Każdy normalny bloger czytając to powinien trzymać się od Ciebie z daleka....

 

Jesteś normalnym blogerem, który ma się ode mnie trzymać z daleka? Więc po co przychodzisz?

Ja sam sobie dobieram przyjaciół. Widzę podłość i głupotę to przepędzam.

Mimo tego na brak przyjaciół nie narzekam. Wszyscy prawi i uczciwi. I głupców nie ma między nimi.

 

A tobie dedykuję hit, który określa ciebie i twoje towarzystwo. Tacy jesteście

 

 

Sorry Astro?Patrio

Vote up!
10
Vote down!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440239

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika patria nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

nie kocham ?

To masz tutaj swój hit i nie mądruj się na tematy, których nie czujesz tak jak czują inni Polacy !

 

https://www.youtube.com/watch?v=KDK2AVGobdA
 

Vote up!
8
Vote down!
-10

Astra - Anna Słupianek

#1440255

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Tak. A chorążym im będzie piękna Julia, która krzyczała, że pierwsza pójdzie i osobiście będzie zabijać "kacapską swołocz"...... (to są jej słowa).

 

 

Pozdrawiam.

To nie wiesz, że kiedy się nie chce włączyć mózgu na opcję "zacznij myśleć" - najlepiej jest autora wpisu obrzucić inwektywami.

Ja mam na tę okoliczność zmodyfikowane powiedzenie " klasyka - oprawcy", który stosował zasadę: dajcie mi człowieka, a paragraf na niego znajdę.

 

Moja wersja:

1. Dajcie mi mędrca, a zrobię z jego idiotę.

   Teraz dodaje jeszcze jedno:

2. Dajcie mi myślącego Polaka - patriotę, a zrobię z niego agenta.

Te powiedzenia mogłyby być wpisane, jako motto niektórych  forumowiczów.

Można z nich korzystać. Polecam.

Vote up!
6
Vote down!
-8

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440241

"Naubliżałeś od promoskiewskich trolli, a wszystko dlatego, że są przeciwni umieraniu Polaków za wolną Ukrainę !!".

Mała uwaga. Rozgrywka na Ukrainie wcale nie idzie o wolną Ukrainę. Nawet nie daje się określić kto i od kogo miałby być wolny, zwłaszcza że do władzy doszli zamachowcy, a uczciwego określenia się obywateli tego państwa, ani uczciwych wyborów nie było.

Idzie o rozbiór Ukrainy. Ze strony Rosjan ją zamieszkujących o faktyczne oderwanie się i schronienie pod protektoratem Moskwy, a ze strony USA, Izraela, i Niemiec z przywieszką satelitów a UE o rozbiór i podział gospodarki i wpływów na politykę, a także o faktyczne zniewolenie zamieszkującej Ukrainę ludności (samych Ukraińców jest tam już tylko maleńki %). Idzie właśnie o zniewolenie tej achodniej części Ukrainy przez faszystów globalnych, a syjonistów zarazem (uwaga dla czułych na antysemityzm - nie trzeba być Żydem, żeby być syjonistą, czy gudłajem).

Nie dziwi nawet, że zamieszkujący Ukrainę oligarchowie popierają te rozbiory na zachodzie Ukrainy i nie chcą oddać wschodu. Oligarchia jest z natury zdradziecka. Dopuszczenie do nadmiernej oligarchii zawsze zagraża istnieniu państwa. Ostatnio widać to zwłaszcza na przykładzie USA, które z demokratycznych w krótkim czasie stały się ściśle faszystowskie.

Polska magnateria przed rozbiorami generalnie poparła Targowicę. Majdan to ichniejsza, ukraińska Targowica.

​Znamienne, że głos Polski, który powinien być pierwszoplanowy w kwestii ukraińskiej z racji odwiecznych interesów i włączenia doń znacznej części ziem rdzennie polskich, jest praktycznie zlekceważony przez podejmujących rozbiory i samych ukraińskich majdano-targowiczan.

Jedynie polscy nowotargowiczanie, zwłaszcza PO i PiS próbują coś dla siebie ugrać, choć po raz kolejny zdradzają polską rację stanu, która od zawsze leżała i leży w znajdowaniu równowagi, w trzymaniu wspólnoty z innymi państwami centralnymi Europy, zwłaszcza z niezawodnymi przyjaciółmi Węgrami. Chodzi o niepopieranie ani barbarzyństwa łacińskiego i pogańskiego, które odżyło na Zachodzie, ani bizantyńskiego - w Niemczech i Rosji, która dodatkowo ma jeszcze barbarzyństwo turańskie, w tym chazarów, formalnie, przez przyjęcie judaizmu talmudycznego, wymieszanych z żydami. 

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1440284

Co to za brednie na poziomie "Izwiestii"? Kto ma umierać za Ukrainę? Wystarczy, żeby jej kacap nie rozbijał. Czy skoro ktoś popiera ukraińską obronę, to oznacza, że ma za to "umierać"?

Chyba ci się pomyliło z Francuzami, którzy nie chcieli umierać za Gdańsk. My nie mamy sojuszu wojskowego z Ukrainą, a jeżeli ruscy będą chcieli do nas wpaść, to na pewno nie przez konflikt z Ukrainą.

Dużo tu gadania (głównie ze strony Rebeliantki) o tym, jak "wam" na Polsce zależy, ale czy to oznacza, że Rosja pod naszymi granicami to dobrze dla Polski? Wchłonięcie Ukrainy do "uni celnej" to nasz interes?

Co to za duperele...

 

Vote up!
8
Vote down!
0
#1440549

"Nam" zależy na Polsce.

Nam też zależy na prawach innych ludzi.

Jeśli część mieszkańców Ukrainy nie chce do Unii, a chce "do Rosji", to co z tym zrobić? Majdan? Przymusić? Zabić? 

Destabilizacja Ukrainy wywołała wojnę domową. To dla nas dobrze? A jeśli dobrze, to czy to na pewno jest moralnie? 

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1440612

"Nam" zależy na Polsce.

 

Jeżeli część mieszkańców Śląska ine chce do Polski, a chce do Niemiec, to co z tym zrobić? Majdan? Przymusić? Zabić?

 

Wojna domowa na Ukrainie ?! Opamiętaj się!

Vote up!
5
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440671

Co zrobić? Zbadać, czy jest przestrzegana zasada równouprawnienia.

To straszne, jak amatorzy zabierają się za politykę zagraniczną nie mając pojęcia o podstawowych pojęciach. Uprzejmie pouczam:

 

zasada samostanowienia narodów (z ang. self-determination) - podstawowa zasada prawa międzynarodowego, oznaczająca prawo każdego narodu do swobodnego decydowania o swoim losie. Ma 2 aspekty:

a) zewnętrzny - niezależne określenie statusu międzynarodowego narodu (np. utworzenie własnego państwa, połączenie z państwem już istniejącym, pozostanie w ramach dotychczasowego państwa),

b) wewnętrzny - niezależne określenie statusu politycznego, gospodarczego i społecznego i korzystanie z bogactw naturalnych.

Po raz pierwszy została sformułowana w Deklaracji Praw Narodów Rosji w 1917 roku i 14 punktach prezydenta USA Woodrowa Wilsona w 1918 roku. Normą prawa międzynarodowego stała się po II Wojnie Światowej, zostając umocowaną w Karcie NZ w 1945 roku, deklaracji ONZ o przyznaniu niepodległości krajom i narodom kolonialnym w 1960 roku, paktach praw człowieka w 1966 roku i innych dokumentach międzynarodowych. Zakres zasady samostanowienia narodów jest przedmiotem sporów; przeważnie uznaje się, że bezsprzecznie dotyczy narodów dominujących na danym obszarze, ale pozostających pod panowaniem kolonialnym, natomiast nie dotyczy grup etnicznych będących mniejszościami narodowymi lub zamieszkującymi niespójny obszar. Uważa się, że ograniczeniem samostanowienia narodów jest zasada integralności terytorialnej państw, dopóki przestrzegają one zasady równouprawnienia narodów, toteż samostanowienie narodów nie pociąga za sobą prawa do secesji grup etnicznych.

   Vote up!
4
Vote down!
-6
#1440693

Witaj

 

A ty jesteś amatorką, czy profesjonalistką w sprawie polityki międzynarodowej? Bo nie wiem.

Mnie się wydawało, że rozum i zdrowy rozsądek wystarcza, ale, jak twierdzisz, widocznie nie.

Dziękuję za definicje - to przydatne. Może myślałem na opak.

 

Pozdrawiam

Vote up!
6
Vote down!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440694

Na wschodzie Ukrainy nie ma żadnego osobnego "narodu", są tylko etniczne wrzuty, importy z Rosji; kiedy wygłodzono miliony Ukraińców sztucznym głodem ktoś te tereny zasiedlił. Jak myślisz, czy to był jakiś "naród", czy po prostu ruscy? A w Naddniestrzu to skąd się ten "naród" wziął? W Wilnie skąd tyle ruskich mord? A na Łotwie, w Estonii? Prusy Wschodnie to też rosyjski naród? Opamiętaj się kobito, bo chyba ci się kompletnie zablokowały procesy logiczne.  

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1441629

i przewieźć na nowe - "właściwe" - miejsce. 

To jest Twoja "logiczna" koncepcja, Szanowny Panie. Żegnam.

PS. A co z Polakami na Ukrainie? Też wywieźć?

Vote up!
2
Vote down!
-5
#1441648

A Lwów to Ukraina? Stanisławów też? To taka sama ich "Ukraina", jak i nasza. Polecam atlas historyczny. Czy Polacy rozrzuceni po innuch krajach  przez emigrację, czy zsyłki domagają się, żeby przyłączyć ich do Polski?

Przyłączamy Chicago do macierzy?

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1441656

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Niech Pan zaprzestanie tych talmudycznych sztuczek. Nie opowiadajmy oczywistości. Wiadomo, jak nierzetelnie zostały ustanowione granice po II WŚ. Wiemy też, że Ukraina nie ma traktatu granicznego z Rosją, co rodzi najrozmaisze konflikty i poczucie niesprawiedliwości.

Mnie interesuje przede wszystkim los Polaków na Ukrainie. Oraz aby jak najszybciej zakończyła sie wojna na ukraińskim Wschodzie, gdyż giną tam cywile i jest idiotycznie niszczona infrastruktura materialna.

Bezsporne jest, że Majdan zdestabilizował sytuację polityczną na Ukrainie niedemokratycznymi metodami, co doprowadziło do obecnej sytuacji. Ukraińcy muszą sobie poradzić z tą sytuacją, a rozsądni politycy nie powinni podżegać do wojny z Rosją, która nb. nie jest do wygrania bez potwornych strat, tylko sprzyjać wypracowaniu kompromisu w sposób pokojowy.

Vote up!
2
Vote down!
-6
#1441659

"stabilizacja" polegająca na wchłonięciu jakiegoś państwa to wyjątkowo obrzydliwe podejście do tematu. To słynne "pokój panuje w Warszawie", czy też euforia po anschlussie Czechosłowacji.

Nikt nie podżega do wojny z Rosją, bo podobno nie ma tam żadnej Rosji, tylko jacyś "bojownicy", którzy kupili czołgi i armaty w markecie. Przez 25 lat siedzieli na dupach i było dobrze, nagle teraz ich zaczęło państwo Ukraińskie uwierać?

Los Polaków na Ukrainie jest taki, że dopóki nie nadchodzi do nich Iwan z czołgiem, to nic im się nie dzieje.

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1441707

Obrzydliwe to jest stanowisko blogera, którego obchodzi los Ukraińców-banderowców i Ukraińców-oligarchów, ale nie obchodzi los Polaków na Ukrainie.

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1441725

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Nathanel został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Gorszej i bardziej podejrzanej od ciebie "mendy" to w całej blogosferze ze świecą szukać.

Nie tracę czasu na demaskowanie twojej przeszłości bo gównem sie nie zwyklem zajmować.

Poszoł won. Megalomanie i sabotażysto. Nie tylko nos ci zbrązowiał od włażenia w d**pę Targowalskiemu ale i resztki mózgu zaczadziały. Albo to może tak jak piszą ci co cię znają - niedobory %%% powodują delirium.

Vote up!
3
Vote down!
-8
#1440423

Wystrzelałeś całą amunicję, jedną piekielnie długą serią !!! 

To jest zbyt długie nawet na artykuł prasowy, gdzie wzrokiem mogę skakać ze szpalty na szpaltę, kolumny na kolumnę , przypominając sobie i porównując.

Jednak seria ta celnie dosięga kilku tematów. Ja zajęłem się jednym : zaczęłem sprawdzać dogłębnie linki i autorów o amerykańskich nazwiskach. Roberts jest figurantem dla mało spostrzegawczych, mocno już nadgniłym. Źródło zastraszania atakiem jądrowym na Warszawę ma co prawda angielskie nazwisko ale od 20-tu lat mieszka z żoną w Moskwie, zanim tam osiadł woził się z lewackimi grupami po świecie.

Bardzo często natrafiam na coś dziwnego ;-)) portal jest niby anglojęzyczny, tematyka wschodnioeuropejska, można zmienić język na rosyjski, podglądam skrypt - a on cały po rosyjsku ! Oczywiście rosyjscy informatycy są świetni i tani ! Tylko dlaczego wszystkie materiały, zdjęcia i grafiki sa obiektami o rosyjskich adresach ?

Jest oczywiste że miłośnicy Putina mają pełne sklepiki z argumentami, a ich miłość tak zaślepia że nie widzą nawet szyldów na tych sklepikach.

Mind ! 

To co się dzieje z promoskiewską propagandą , naprawdę jest tematem na parę analiz, pod różnymi kątami. Dlaczego ?! Bo atak też idzie z kilku nieźle okopanych stanowisk, niby niezależnych, a silnie się w końcu wspierających !

Vote up!
11
Vote down!
-3


#1440224

Czekam z ciekawością na te szczegóły. Na razie trudno się odnieść do supozycji.

Może to jest tak, jak z tymi traktatami granicznymi Ukrainy, których w większości nie ma, a czego nie "zauważyłeś".

 

Vote up!
11
Vote down!
-5
#1440227

Traktaty są tematem zastępczym. Nie dam się wciągnąć w bezsensowną dyskusję. Polska na szczęście ma aktualny traktat z Ukrainą. I tyle !

Vote up!
10
Vote down!
-4


#1440252

Udowodnij, że zalinkowane przeze mnie teksty pisał agent KGB, bo to mnie naprawdę interesuje. Nie chciałabym powoływać się na wątpliwe teksty, nawet, gdy są potwierdzane przez inne źródła i przebieg wydarzeń.

Vote up!
10
Vote down!
-6
#1440253

Nie pamiętam o jakie linki chodzi !

Prosiłbym na priva.

Vote up!
5
Vote down!
-6


#1440270

O nie, mój drogi Panie. Napisałeś, że linkowane przeze mnie teksty pisał agent KGB. Więc wskaż, które z linkowanych przeze mnie materiałów są takiej proweniencji. Bardzo mnie ciekawi Twój dowód.

Tylko, że Ty teraz nawet nie wiesz, które materiały rzekomo skutecznie podważyłeś jako niewiarygodne.

Vote up!
10
Vote down!
-6
#1440288

Zagląda tu co chwila czujne, kaprawe oczko garbatego noska Ruszkiewicza.

Więc w imieniu lokatorów z Okulickiego pytam się: dlaczego klatka schodowa znowu niewysprzątana? Niechlujnie wykonujesz obowiązki ciecia! Bo cofniemy przydział na mieszkanko.

Nie tłumacz się, że właśnie ciecie robią w kraju karierę, dając za przykład tego całego Grasia. Ty Spirydon masz dwa zadania: - dbać o czystość i wynoszenie śmieci na przedzielonej ci posesji, oraz dbać o naszą radziecką czystość i wynoszenie śmieci na przydzielonym skrawku internetu.

Chyba dobrze wiesz, że ty tu tylko sprzątasz???

No! Więc nie dokazuj Spirydon.

Vote up!
9
Vote down!
-7

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440225

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

dp...rz sę d trybs...!!!

Vote up!
5
Vote down!
-11

http://trybeus.blogspot.com/

#1440233

Prawy Sektor" robi postępy

Jędrzej Bielecki 30-01-2014, ostatnia aktualizacja 30-01-2014 20:02

 

„Prawy Sektor", radykalna organizacja działająca na kijowskim Majdanie, zarzucił mi przeprowadzenie „wywiadu o wyraźnie prowokacyjnym charakterze".

Rozumiem, że prowokacyjne są odpowiedzi bo chyba trudno za takowe uznać pytania zadane przez dziennikarza otwarcie podającego swoją tożsamość, ostrzegającego, że apoteoza Bandery może być źle przyjęta w Polsce i nagrywającego rozmowę.

Jak rozumiem po publikacji wywiadu i reakcji, jaką wywołała w naszym kraju, przywódcy Ruchu zorientowali się, że poglądy rzecznika „Prawego Sektora" Andrija  Tarasenko mogą zniechęcić do popierania Majdanu najpoważniejszego sojusznika, jaki ma Ukraina w tej sprawie, Polskę.

Taka przyspieszona nauka realiów geopolitycznych byłaby jak najmilej widziana. Niestety poglądy „Prawego Sektora" w kluczowych sprawach nie zmieniły się. „Postać Stepana Bandery, a także historyczny obraz OUN i UPA były i będą dla nas obrazem bohaterskim" czytamy bowiem w oświadczeniu, gdzie znalazło się także porównanie lidera UPA do Józefa Piłsudskiego. W wywiadzie Andrij Tarasenko ocenę Bandery wyraża taką samą: „On jest symbolem rewolucyjnej walki o niepodległość kraju. Gdyby go nie było, nie byłoby Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), a bez OUN nie byłoby dziś niezależnej Ukrainy" - tłumaczył.

„Prawy Sektor" nie zmienił także swojej oceny rzezi na Wołyniu. Na pytanie, czy z powodu inspirowania do zabicia 100 tys. Polaków Bandera nie odpowiada za ludobójstwo, Tarasenko w wywiadzie uznał, że to „brednia". W oświadczeniu organizacja odpowiedzialności Bandery za masowe mordy na Polakach też nie uznaje. Stwierdza natomiast, że „wydarzenia na Wołyniu powinny być rozpatrywane w kontekście okupacji i kolonizacji ukraińskich ziem w okresie międzywojennym". „Ukraińcy zabijali Polaków, Polacy zabijali Ukraińców" – relatywizuje „Prawy Sektor". Przypomnijmy: zgodnie z ustaleniami historyków w odwecie za rzeź wołyńską zginęło 2-3 tys. Ukraińców, pięćdziesiąt razy mniej, niż Polaków.

Być może w ciągu ostatniej doby „Prawy Sektor" zrozumiał natomiast, że dopominanie się o zmianę granic z Polską nie jest w interesie Ukrainy. W przeciwieństwie do Andrija Tarasenki, który w wywiadzie stwierdził, że „sprawiedliwość nakazywałaby, aby tereny, skąd Ukraińcy zostali wysiedlenie w ramach operacji „Wisła" , w tym Przemyśl i kilkanaście innych powiatów wróciły do Ukrainy" w swoim oświadczeniu organizacja stwierdza, że „dzisiaj wszelkie wzajemne roszczenia terytorialne są niestosowne".

Jeśli rzeczywiście to szczere wyznanie, w takim razie publikacja „Rzeczpospolitej" choć trochę przyczyniła się do polsko-ukraińskiego współdziałania. Będzie ono bowiem możliwe tylko w oparciu o historyczną prawdę. Taką samą filozofią kierował się Władysław Bartoszewski gdy wielokrotnie interweniował w Berlinie w sprawie forsowanego przez Erichę Steinbach „Widomego znaku" i wypaczonej oceny wysiedleń Niemców z terenów dzisiejszej Polski mimo iż Republika Federalna była wówczas naszym strategicznym partnerem w drodze do Unii. Z tego samego powodu nie można dziś udawać, iż Bandera nie wyrósł na czołowego bohatera Majdanu. Trzeba przeciwko temu protestować.

W swoim oświadczeniu „Prawy Sektor" nie wyjaśnił natomiast innych kontrowersyjnych ocen swojego rzecznika, w tym ambicji atomowych Ukrainy i niechęci do integracji z Unią. Tu też mógłby zmienić swoje zdanie.

Oświadczenie Andrija Tarasenki (w j. ukraińskim)

rp.pl

 

http://www.rp.pl/artykul/1083301.html?print=tak&p=0

 

 

Vote up!
10
Vote down!
-6
#1440236

Czy ja dobrze odczytuję? przywołujesz opinię z 30 stycznia? 9 miesięcy temu?

W tak dynamicznej sytuacji. Gdzie na wyborach ile głosów zdobył twój Prawy Sektor?

 

Coś ty zaczynasz manipulować...

Vote up!
11
Vote down!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440240

Co się zmieniło w poglądach "Prawego Sektora"?

Co do jego obecnej roli, sprawdź sam. Nie muszę Cię stale wyręczać.

Vote up!
9
Vote down!
-6
#1440243

Co się zmieniło w poglądach???

 

Albo jesteś coraz bardziej zagubiona, albo cyniczna.

Z cyborgiem się kłócisz, że jego doniesienie z lipca, a twoje z sierpnia, a tu bezczelnie, dla podbudowy wątpliwej argumentacji podajesz stary, 9-cio miesięczny tekst.

Niestety, brak ci konsekwencji w dyskusji. Gubisz się i kręcisz.

 

Ps. Poza tym daj sobie spokój z tym stałym powtarzaniem "udowodnij", "pokaż", "zacytuj". Nie jesteśmy w szkólce, żeby podbudowywać swoje tezy marną literaturą amerykańskich komuchów, których tak lubisz. Tylko człowiek niepewny siły swoich argumentów musi się bez przerwy laską podpierać.

Konstruuj tak swe tezy, by były coś warte bez grona doradców z x. Isakowiczem, czy kremlowskie instytuty na czele.

Vote up!
9
Vote down!
-9

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1440265

Jak zauważyłam, to Ty masz taką metodologię, że podłych etykiet, przy pomocy których deprecjonujesz ludzi, nie musisz uzasadniać.

Proszę tak dalej, to stracisz wszystkich zwolenników.

Poza tym, ja się z nikim nie kłócę. Podałam link do wywiadu w ND z końca sierpnia br., z którego wynikało, że Ukraina się do Polski o pomoc nie zwraca. A więc jeśli nawet Poroszenko zrobił to w lipcu, co nie jest pewne, to w sierpniu jest to zamierzchła historia. Dlaczego? Dośpiewaj sobie sam.

A jeśli chodzi o Prawy Sektor, to w ich poglądach na Polskę nie ma zmiany.

Vote up!
10
Vote down!
-6
#1440292

http://www.prawy.pl/z-kraju/5747-prawy-sektor-w-warszawie-na-wolyniu-nie-nie-mordowano-polakow

Vote up!
13
Vote down!
-6
#1440246

Mam nadzieję, że jedynie głupotą można tłumaczyć te nawoływania do interwencji na Ukrainie.

Wrogość wobec Polaków temu przeciwnych jest co najmnie zastanawiająca.

Oto co pisze na swoim blogu 15.09. ks. Isakowicz Zalewski:

 

//Polski establishment hoduje potwora za wschodnią granicą 2014-09-15

To co jeszcze parę lat temu mogło być tylko upiornym snem dziś staje się realne. Niestety. Chodzi o obecność ukraińskich formacji u granic naszej ojczyzny. Gdyby to były oddziały, mówiąc poetycko, niebiesko-żółte, czyli państwowe, to wszystko byłoby w porządku. Niestety są to oddziały czerwono-czarne, banderowskie, nawiązujące do zbrodniczej ideologii UPA i SS Galizien.

Dla przykładu, informacja zamieszczona na jednym z postali ukraińskich: "Dzisiaj, 13 września w programie przebiegu obozu szkoleniowego na uroczysku Osowa Polana na Rohatyńszczyźnie, naśladując poprzedników z UPA, wojacy 4. Zapasowego Batalionu Ukraińskiego Korpusu Ochotniczego będą składać przysięgę na wierność narodowi ukraińskiemu". Link:

http://galka.if.ua/4-tiy-batalyon-pravogo-sektoru-nini-dast-prisyagu-na-prikarpatti/

Wzory są jednoznaczne. 70 lat temu banderowcy w okolicach Rohatyna, jak i innych miast Małopolski wschodniej, mordowali w okrutny sposób Polaków i Żydów. Większość z tych ofiar do dziś nie ma swych grobów.

To właśnie te oddziały są dokarmiane i wspierane materialnie przez ministerstwo obrony narodowej, którym kieruje Tomasz Siemoniak, człowiek do wszystkiego, zwany "Dyrektorem". Na polecenie partyjne wykona on każdą robotę, nawet tę najbardziej obrzydliwą. Wysyła więc na Ukrainę transporty konserw mięsnych i innych produktów potrzebnych wojakom z tzw. batalionów ochotniczych, dla których idolami życiowymi są nie odważni i uczciwi atamani Piotr Konaszewicz-Sahajdaczny i Symon Petlura, ale krwawe rzezimieszki Stepan Bandera i Roman Szuchewycz.

Broń i amunicja na razie nie są wysyłane, ale to tylko kwestia czasu. Jak przyjdzie sygnał z Waszyngtonu i Berlina, to sprzęt bojowy, łącznie z czołgami, popłynie strumieniami. Oczywiście na koszt polskiego podatnika, którego do jeszcze większych wydatków zachęcają jednym głosem (ach, co za ideologiczna zgodność!) tzw. dyżurne autorytety moralne z "Gazety Polskiej" i "Gazety Wyborczej". Nawiasem mówiąc, nie mogę się nadziwić, że oba media, wydawałoby się wrogie sobie, działają ręka w rękę. Czytając bowiem teksty o Ukrainie pióra Dawida Wildsteina i Katarzyny Hejke odnoszę wrażenie, że pisał je Adam Michnik czy Seweryn Blumsztajn. I odwrotnie. Skąd ta niesłychana zgodność?

Niektórzy nawet twierdzą, że jak tak dalej pójdzie, to "Gazeta Polska" (upadająca z powodu fatalnej polityki tak personalnej, jak i finansowej) zostanie wcześniej czy później afiliowana do koncernu medialnego "Agory". Na przykład, jak tygodniowy dodatek prawicowy do "Gazety Wyborczej", tak jak swego czasu "Tygodnik Powszechny" był takim dodatkiem religijnym. Nie jest to nierealne.

Dokarmianiem neobanderowców chcą się także zająć organizatorzy koncertu, który w czwartek, pomimo protestów rodzin pomordowanych, ma odbyć się w kościele św. Jadwigi w Krakowie. O ile oczywiście dopuści do tego ks. kard. Stanisław Dziwisz i proboszcz parafii.

Tak czy siak, polski establishment, za którego część uważają się tak szefowie MON, jak i dwie wspomniane redakcje, robi co może, aby wyhodować sobie kolejnego potwora za wschodnią granicą.//

http://isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9870

Vote up!
12
Vote down!
-7

Astra - Anna Słupianek

#1440257

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika bursztyn został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wdć, prwd ch drżn.

Vote up!
8
Vote down!
-14

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440261

nie mieć ani jednego,ani drugiego

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1440325

też mnie zastanawia ta determinacja w hodowaniu potwora.

Vote up!
13
Vote down!
-7
#1440262

Poddaje się ich leczeniu - bardzo kosztownemu.

Przyjeżdżają rodziny, z bardzo chorymi dziećmi, a w TV apele o pomoc dla ratowania ich zdrowia.

Mieszkania?

Nie problem. Zapewnione!

Praca? Też!

Studia? Jaki problem zapewnić miejsce każdemu chętnemu do nauki + stypendium 1200 zł.

Polak bogaty. Polak ma. Polak nie decyduje o swoich pieniądzach, bo pan zarządca wie najlepiej, jak pieniądze od niego wyrwać i komu rozdawać.

Prawda, że piękna postawa????? :/  :/  :/

Zwłaszcza, że polskie, ciężko chore  dzieci traktowane są, jako zawada.......Polacy nie mają pracy i środków do życia, dzieci ciężko chore i niedożywione, młodzież nie ma pieniędzy na naukę, a nawet po skończeniu studiów - pracy nie znajdzie. Mieszkania??????

Dla Polaka - marzenie ściętej głowy, albo kupione (bez notarialnego aktu własności!) za 40 letni kredyt pobrany u krwiopijcy.

 

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-7

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440268

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika bursztyn został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Mj dwgę! Pkż sę, sknsyn npsz m, który z rgmntów przz mn przdstwnych jst nprwdzwy.

Pwn msz, młśnk pltfsów zmrtwn, b w brz P w Wrszw, jkś młdy człwk gzm pprzwym dł p czch rcpcjnstc.

rzpcz, zgrszn w mdch......węc ty chyb p pmprsy wysłć msłś kgś z dmwnków.

Prwdy n zkrzyczyc, <>prwdzwych kmntrzy blgów  n zpłjc !!!!!!!!!!!!!!!!!, gnj PsPlt!

Zdrjcy pjwy, pprzn jmł w Plsc n czcwych Plkch żrjąc.

Vote up!
7
Vote down!
-13

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440271

i do moich przodkow -

JESLI JA ZAPOMNE O WAS, TY PANIE BOZE W NIEBIE ZAPOMNIJ O MNIE.

Dzieci kochane, nie jestem tu dla jakichs punktow.

-----------------------------------

ADMIN - uprzejma prosba;

ujmij mi kilka set tych punktow, ale nie za nic.  Napisz tu prosze ile minusow dalem, ale osobno, blogerowi podpisujacemu sie:

- jazgdyni, i

- mindservice / MS,

Jesli jest to do zrobienia to prosze o to jeszcze raz.

PS.  Si vis pacem para belum - moje tlumaczenie , chcesz pokoju gotuj siebie, a nie Ukraine, do wojny.

PSS. @MS, cos o tej wdziecznosci nic nie napisales.  Brak czasu?  Moze ten z Gdyni ci pomoze?

PSSS. "Kartagina na byc zniszczona, a bron na Ukraine dostarczona, No."  - oczywiscie, ze razem z nowymi siekierami i kosami, a czemu by nie?  Dobre bylo dla ich "gierojow" z pomnikow, to i dla nich powinno byc dobre.

 

Vote up!
9
Vote down!
-6

Bogdan

#1440260

Gratuluję, wykonał Pan dobrą szczegółową robotę. Mam komentarz do tej samej kwestii w formie nowego wpisu, ale dotyczący samej metodologii formułowania poglądów przez lemingi tu obecne. 

Vote up!
9
Vote down!
-5
#1440263

Myślę, że nawet lemingi są mądrzejsze od podżegaczy wojennych, oderwanych od rzeczywistości, snujących księżycowe wizje księżycowych sojuszy, które Ukrainie po prostu "zwisają" (przepraszam za dosadność).

 

Vote up!
11
Vote down!
-6
#1440296

Dlaczego tak trudno zrozumieć że ktoś może mieć dystans do Ukraińców? Polityka polityką i nie wymagajmy od kogoś  kto  ma koszmary senne od 70 lat po swoich przeżyciach na Wołyniu że będzie teraz aktywnym członkiem towarzystwa przyjażni polsko-ukraińskiej.

Vote up!
11
Vote down!
-2

hobo

#1440264

....a kumitet złożycielski tego ToWarzystwa będą TWorzyli pałkarze spod tego artykułu.

Popatrz, proszę, jak bronią "prawdy". NIC DO NIC HNIE DOCIERA, bo to zaprogramoweane, płatne robory zdalnie sterowane.

 

Ciekawe, jak zareagują na informację podaną przez "DarekM" o odnalezieniu Szczątków INKI i propozycji zorganizoweania Jej pogrzebu państwowego.

 

 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
-9

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440278

"błędem załozycielskim"  sympatyków Ukrainy jest to że wydaje im się że Ukraina odzieli nas od Rosji. W dzisiejszych czasach wydaje się to mocno naciągane. Popatrzmy zresztą jak zachowuja sie władze Ukrainy; jednego dnia uchwalaja akces do UE i godzą sie na specjalny status Doniecka

pozdr.

Vote up!
8
Vote down!
-3

hobo

#1440291

W kijowskim parlamencie wcale nie jest tak czytelnie.

Dużo deputowanych było PRZECIW i WSTRZYMAŁO SIĘ.

Może być niezły misz-masz.

Takich "jaj politycznych" to jeszcze nie było.

Skąd takie tempo, że "korespondencyjnie" przekazują wyniki głosowania i natychmiast UE podejmuje decyzję w/s Ukrainy.

To jest niepokojące, dlaczego tak pilno liskowi do ogródka.

Mądry się nie dziwi, bo wyciąga wnioski ze swoich wcześniejszych obserwacji.

Głupi się nie pozna, bo bez zastanawiania się ma gotowca z łże mediów.

Zachowa się i zareaguje po linii i na bazie.

 

To zależeć będzie od ałtorytetów i c(W)elebrytów  łżę - me(N)dialnych.

To oni PO-wiedzą NAJLEPIEJ co jest tryndy.

 

 

 

Pozdrawiam.

 

Vote up!
6
Vote down!
-7

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440297

...pałkarze spod tego artykułu...

Było nie krakać ! 

Vote up!
6
Vote down!
-6


#1440320

odkąd wdałaś się w "dyskusję" z jazgotem, na NP ...pustki.Ceniłam sobie twoje wyważone,patriotyczne wpisy ale widzę ,że dałaś się wciągnąć w młócenie sieczki ,które już któryś dzień z rzędu zaśmiecają NP.Szkoda mojego czasu...i myślę,że Twojego też.

No..chyba,że komuś ciągle i wciąż zależy na rozwaleniu NP .Wtedy takie dyskusje mają sens.

Pozdrawiam

Vote up!
10
Vote down!
-7

Verita

#1440298

Chyba masz rację.

Vote up!
10
Vote down!
-6
#1440300

Na przelewanie z pustego w próżne rzeczywiście szkoda czasu. Nie może być tak, żebyśmy dopuszczali do zmagań o to, która racja mojsza, ani budowania stronnictw dla uzyskania „większości” i utażsamiania jej z racją.

 

Jednak wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ludzkimi wartościami wzższego rzędu, zwłaszcza sprawiedliwością, prawdą, prawością, dobrem, czy moralnością, albo człowieczeństwem, czy naszymi świętościami, tam nie może być żadnych głosowań, ani uzgodnień, ani kompromisów. Temu wszystkiemu należy się szacunek, bo tego nie wymyślamy, a to odkrywamy już gotowe, przygotowane nam przez Boga Stwórcę.

 

A jeszcze bardziej nie może być opierania się na emocjach nadmiernych aż do absurdu, aż po rezygnację z argumentów rozumu, aż po uczynienie „swojej racji” przedmiotem uprzedzenia i wiary (ze stawianiem jej ponad ewentualne argumenty merytoryczne drugiej strony).

 

Nadto wszystko, co poznajemy, możemy uzasadniać na drodze rozumowej. Tego nie ma w żadnej religii, w żadnym pogaństwie, w żadnym ateizmie.

Niewątpliwie jest nas tu większość katolików i dlatego nie możemy dać sobie narzucić obcych cywilizacyjnie, destrukcyjnych i samozatraceńczych standardów.

 

Chrześcijanie nie muszą się licytować na kwestie wiary – mają zasadę Fides et ratio – tj Wiara i rozum – te dwa skrzydła poznania które się uzupełniają.

Inaczej emocje, które mają taką naturę, że nie temperowane podlegają eskalacji mogą doprowadzić do usuwania się z dyskusji najwartościowszych, najwrażliwszych blogerów na danym forum, a więc strata dla ogólu.

 

Dyskusje na blogach zawsze muszą być dialogiem i nieustannym dowodzeniem swoich racji, a już zawsze gotowością do opisania swojej argumentacji gdy ktoś się o to zwraca.

Punktacja może wzbudzać emocje – po to jest, ale też trzeba umieć wyhamować, kiedy przebierają miarkę. Wyhamować i spokojnie pisać swoje, adesując to do ogółu, a dokładniej do tych, co są w stanie to zrozumieć, a zaczepki pozamerytoryczne i obraźliwe po prostu ignorować.

 

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1440328

podpisuje się obiema rękami i nogami pod tym co napisałaś....ale czy taki np. niesiołowski zrozumie Twój tekst? Myślę,że wątpię.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-2

Verita

#1440366

Ależ mi nie chodzi o tych, co tu nie komentują. Na nich wpływu nie mamy. Mamy co najwyżej wpływ na ich zwolenników, choć i na przekonanie tych nie możemy się nastawiać, gdy widać, że wolą trwać w pysze i emocjach nadmiernych, zwłaszcza pożądliwościach i chciejstwach wypranych z realizmu, czy sprawiedliwości, zwłaszcza wspólnotowej. Mamy jedynie na tych, którzy upokorzą się do uczciwego dialogu i szukania prawdy, oraz tego, co na prawdzie stoi. No i oczywiście piszemy dla tych, dla których taka pokora jest naturalnym sposobem bycia.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
5
Vote down!
-1
#1440378

myślałam o naszym "niesiołowskim",wszystkowiedzącym i nieopanowanym blogerze.

Pozdr.

Vote up!
5
Vote down!
-5

Verita

#1440418

A jak tak, to przepraszam, musiałem przegapić.

Z drugiej strony to "co nas nie zabije, to nas wzmocni" - oczywiście jak znajdziemy sposób, żeby się obronić i uodpornić na przyszłość.

Tak na bieżąco to widzę możliwość zastosowania tu klasycznych recept, na przykład "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" - np. zachowując się w takiej sytuacji wobec wszystkich na danym blogu dyskutantów w szczególnie wyrazisty sposób uprzejmie, przykładnie, wzorcowo, przesyłając uśmiechy, ukłony, wchodząc w słowo, uzupełniając wypowiedzi, wzbogacając w porównania, czy analogie, a zwłaszcza opowiadając wiążące się z tematem budujące sentencje i dowcipy.

Przypomina tu mi się kawał, jak to mąż bardzo złej żony już nie wytrzymał i postanowił ją zamordować. Znalazł sposób na morderstwo doskonałe - intensywne uprawianie z nią seksu. Jednak biedak się przeliczył z siłami i nad ranem przysnął. Kiedy się obudził, mieszkanie było pięknie wysprzątane, jego ubranie było świeżutko wyprasowane, a i żona była ładnie ubrana, a na stole dymiły jego ulubione kawa i jajecznica. Usta otworzył ze zdziwienia, a żona na to: "Jak ty do mnie jak człowiek, to i ja do ciebie jak człowiek".

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
7
Vote down!
-1
#1440426

Bardzo celnie napisane. Dla szczególnej refleksji wszystkich tych, u których emocje biorą czasami górę, nie wyłączając siebie samego :) 

Vote up!
1
Vote down!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1441636

Wczoraj, na blogu Marka Lipskiego, też w związku z kłótnią wpisałem poniższy komentarz:

 

„Każda walka o prawdę wymaga względem niej pokory, wzniesienia się nie tylko ponad sprawy polityczne, zwłaszcza interes własny, ale i ponad sprawiedliwość, nawet sprawiedliwość wspólnotową, w tym wolność. 

Dopiero prawda jest światłem, które pozwoli zobaczyć i sprawiedliwość i interes własny i słuszność praw stanowionych przez człowieka dla regulacji dziedzin polityki: roztropnej troski o dobro wspólne Narodu - władzy, przemocy państwowej, prawa, ideologii, bezpieczeństwa, gospodarki, czy ekonomii.

Takie: "Walczmy zatem o prawdę a ona nas wyzwoli" choć słuszne ze wszechmiar, w sytuacji konkretnego konfliktu jest gołosłowiem.

Ta wyzwalająca moc prawdy nie bierze się z analizy rzeczywistości niższego względem prawdy rzędu (sprawiedliwości i polityki), ale z pokory względem ludzkich wartości wyższego rzędu - od prawości i dobra zaczynając (bo tylko tam jest prawda, gdzie się uwidacznia rozróżnienie dobra i zła), przez moralność i człowieczeństwo dojrzałe, aż po Boga samego, który jest Prawdą. Mówi się nawet, że prawdę najlepiej widać w oczach Boga.

To dlatego nie wszyscy mogą prawdę uznać woląc "prawdę swoją", przez co wchodzą w konflikty z tymi, co też mają "prawdę swoją", że nie wszyscy się uznają, że ich ludzki duch jest duchową częścią Ducha Bożego, nie uznają Go jako To, co w nas najlepsze.

Ja bym tu raczej zaapelował: Walczmy o pokorę względem prawdy, a prawda nas wyzwoli. A przede wszystkim módlmy się o rozpoznanie prawdy”.

 

Przytaczam go jeszcze raz dla ochłodzenia emocji i tutaj. Uważam, że „moja racja” i „moja prawda”, mają tyle wspólnego, że należy je taktować tak samo.

 

A może tu w ogóle nie ma dyskusji o racji, tylko jest o prawdzie ?

Bo jeżeli tak to już musimy wypracować zdrowy sposób postępowania dla gaszenia takich kłótni.

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1440331

... A brzmi ono tak: "Przepraszam, że się myliłem (myliłam), przepraszam, że... oplułem (oplułam) Cię błotem". Przyznanie się do błędu, do niesłusznej agresji wobec adwersarza jest cnotą, nie zaś wadą, jak niektórzy sądzą. Owo zdanie w piorunującym tempie uzdrawia atmosferę dwóch lub więcej zwaśnionych stron.

Wiem coś o tym, kiedy to na "starych" Niepoprawnych - na skutek mojej pomyłki z "poślizgiem" w czasie - niesłusznie posądziłem Kuki (dziś już ś.p.) o to, że się odgrażał, iż... zbiera na mnie materiały prywatne i wkrótce je opublikuje. "Wojna" między nami trwała kilka tygodni. W końcu zweryfikowałem archiwum wpisów i odkryłem, że to wcale nie Kuki. Wówczas zamieściłem taki oto wpis: 

 

 

I "korona mi z głowy nie spadła", bo... jej nie mam, a... "kamień mi z serca spadł", że niesłusznie posądzałem człowieka o rzeczy, których nie dokonał. Wówczas nie było jeszcze na Niepoprawnych możliwości oceniania komentarzy, które mogły obrazować odbiór tych przeprosin przez Niepoprawnych. Ale waśnie zostaly zażegnane i to było najważniesze.

 

Niedawno na Niepoprawnych (około 6 może 8 tygodni temu, już nie pamiętam dokładnie) Józio z Londynu też poczuł się winny za niepotrzebnie użyte słowa wobec "Lotnej". Co zrobił? Zamieścił przeprosiny z... pięknym bukietem kwiatów. Czy wiecie, jak zareagowali Użytkownicy naszego portalu? Ocenili samymi plusami te słowa Józia, mimo iż nie wszyscy byli i są sympatykami Lotnej (ja również i też dałem plusa).

Czyli jaki z tego wniosek? Warto jednak przyznać się do swoich błędów. To uszlachetnia piszącego i podnosi jego wartość w oczach adwersarzy, co niestety - z żalem muszę przyznać - nie każdy z Użytkowników NP chce być postrzegany jako... szlachetny człowiek (vide "bursztyn" vel "Reszka").  

 

Pozdrawiam,

    

Vote up!
7
Vote down!
-4

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1440374

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika bursztyn został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Udowodnij swoją prawdomówność - "moralizatorze".

1.Poinformuj Forumowiczów  i podaj tytuły swoich książek, które są twojego autorstwa lub jesteś chociażby ich współtwórcą.

   (doc. dr hab. Jan Kowalkowski)

2.Napisz w którym roku, jaki wydział i na której uczelni kończyłeś.

  Na której uczelni studenci mają zaszczyt uczestniczyć w twoich wykładach i czerpać z twojej krynicy mądrości, a przede wszystkim bogatego słownictwa, świadczącego o twojej "wysokiej" kulturze.

To tyle.

Oczekuję na odpowiedź, a w polemikę i bagno awantury nie dam się wciągnąć - Satyrze & "Evo" (w jednym).

 

Na shledanou!!!!!!!

A hoj!!!!!

 

 

:)))!!!

Vote up!
5
Vote down!
-10

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440451

Jestem tutaj zalogowana od niedawna, ale to nie oznacza, że nie znam tego portalu, bo zanim się zalogowałam - byłam jego czytelniczką.

Nie trzeba dużo czasu, żeby zorientować sie ,kto jest kim.

Po incydentach i bezzasadnym pałowaniu wpisów wartościowych blogerów i komentatorów postanowiłam omijać szerokim łukiem te osoby, które lubią prowokować awantury.

Blogów ich nie czytam, nie oceniam i nie komentuję.

Kiedy prowokatorów widzę w komentarzach - nie wchodzę z nimi w polemikę, bo chodzi im o rozmycie problemu poruszonego w blogu. A to jest trollowanie.

Jest jeden skuteczny na nich sposób.

Bojkot.

Pomijanie  wypocin przez nich wytworzonych.

Chociaż niektóre mogą być ciekawe - nie czytam ich, żeby nie robić blogerowi "klikalności".

Mój wzrok omija je tak,  jak w kiosku na ladzie prasę,  która mnie nie interesuje.

Może po diecie odchudzającej zastanowią się nad swoim stosunkiem do innych obecnych na forum czytelników, komentatorów i blogerów.

Tobie, Rebeliantko radzę tak samo postępować.

 

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Pozdrawiam.

Vote up!
7
Vote down!
-8

bursztyn

Nic bardziej groźnego, niż głupi przyjaciel.
Lepszy byłby mądry wróg.
/Jean de Lafontaine/

#1440333

to dobra rada. My prowadzimy tu jednak walkę z "demonami przeszłości".

I nie odpuścimy. Prawda "Wolandzie"?.

Pozdr.

Vote up!
8
Vote down!
-5

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1440336

... miniona, choć nnie zapomniana "Reszka", a obecnie "bursztyn"... miała wcześniesze wcielenie "Woland"!!! Szok! I co zrobić z tym... czymś??? 

 

Pozdrawiam i ku zastanowieniu,

    

Vote up!
5
Vote down!
-5

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1440381

tak długo była wolna, jak mniej więcej, pierwsza nieinwigilowana jeszcze "Solidarność".

Czyli bardzo, baardzo króciutko.

pozdr.

Vote up!
7
Vote down!
-5

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1440311

...jest tych, co widzą tylko wolnościową stronę "rewolucji" ukraińskiej. Jak dołączyć do tego polakożerczość ich głównych partii, zwłaszcza motywowaną turańsko-chazarsko-syjonistycznie-faszystowsko-proizraelsko i bizantyjsko-faszystowsko-proniemiecko, oraz ich pogróżki wobec Polaków tam mieszkających, a będących u siebie, a nawet brak próśb o pomoc kierowanych do Polski, to wychodzi na to, że mamy w tej chwili za wschodnią granicą twór państwowy wrogi.

Wygląda na to, że sympatyków "wolnej" Ukrainy trzeba już traktować jako sabotażystów polskiej racji stanu.

Vote up!
7
Vote down!
-6
#1440482

Bzdura !

Vote up!
8
Vote down!
-6


#1440503

Logiczne.

Jak widzisz błąd, to uzasadnij !

Vote up!
7
Vote down!
-4
#1440512

Propaganda jest podstawą putinowskiego modelu rządów!

Warto dodać, że ta propaganda czerpie pełnymi garsciami z najlepszych nazistowsko-bolszewickich wzorów.

Dlatego też jest w swoich treściach aż tak prymitywna i czesto żałosna - bo odwołuje sie przede wszystkim do nienawiści do innych ludzi!

Niczym mafijna PO w PRL-bis!

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1467266