Szatan i Zło

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kultura

Mącą w głowach już nawet dzieciom. Szatan jest cool. Trzeba go tylko oswoić. A zło? Rany, to głupie o tym gadać.

Jechałem sobie niedawno samochodem i jak często w takiej sytuacji, katowałem się słuchając TOK FM. Stacja ta w sposób błyskawiczny podnosi mój poziom adrenaliny i innych hormonów złości, co jak wiadomo jest potrzebne kierowcy na polskich drogach.

Leciała właśnie dyskusja o satanizmie, lub jak chciał zaproszony do studia - o szataniźmie.

Dyskusję, a właściwie wywiad prowadził jeden z tych tokowskich chłystków, z tej całej gazetowej, niedojrzałej gówniarzerii, inteligentny, i owszem, erudyta, jak najbardziej, a poza tym głupi jak but. Zaproszonym ekspertem do dyskusji o satanizmie był taki gostek z "Polityki", chudy, mały i kościsty, w okularkach, którego nazwisko zawsze wylatuje mi z pamięci.

I ci dwaj, gadając sobie, się dziwili. Skąd do cholery nagle ten satanizm. Oczywiście osią przewodnią był pan Darski vel Nergal. I ta durna gadka szła w kierunku takim, że artysta to ma ciężko. Musi się biedak strasznie napracować, żeby go zauważono. Więc wymyśla różne triki pod publikę; a to wypina gołą dupę, maluje się jak papuga albo tygodniowe zwłoki, lub też jak ten cały Nergal udaje, że Szatan to fajny koleś i ze wstrętem drze Biblię. To taka gra i tylko głupki tego nie rozumieją.

W ogóle cały ten satanizm został wymyślony przez znudzonych filozofów parę wieków temu, gdy zmęczeni poprawnością chrześcijańskiego kanonu, chcieli czegoś nowego.

No a teraz w satanizm to się co najwyżej bawią niedojrzałe nastolatki, fakt, czasami im odbija i rytualnie zamordują jakiegoś ziomala.

Więc po co ta panika? Po co ta cała niepotrzebna dyskusja? A już najgorsze, że nawet biskupi (BISKUPI !!!) o tym niepotrzebnie gadają.

Czy mamy często do czynienia z takim niepojętym debilizmem? I to na antenie ogólnopolskiego radia. Radia, podobno, z ambicjami.

Czy te cioły, świadomie czy nieświadomie, nie rozumiejąc, że my, mówiąc o satanizmie, mamy na myśli rozprzestrzeniające się ZŁO. To takie proste - dobro pochodzi od Boga. Nie ma On zamiaru i potrzeby zajmować się złem. To nie leży w jego projekcie.

Lecz wszyscy coraz bardziej i coraz więcej widzimy, że zaczyna się rozprzestrzeniać zło. To podstawowe i w różnych postaciach. Wychodzi niby normalny facet i zaczyna strzelać i zabijać dzieciaki uwięzione na małej norweskiej wyspie. Zidiociały starzec pluje na ulicy na gazety, które mu się nie podobają. Nienormalny premier dużego kraju urządza z kolesiami złośliwe kawały prezydentowi, w rezultacie czego ginie 96 osób.

To nie jest zło? To nie jest satanizm?

Właśnie o to Szatanowi najbardziej chodzi - byśmy stali z boku i obojętnie patrzyli na wszelakie, małe i duże tragedie.

To jest satanizm w czystej postaci. I jak się takiego, miłego przecież głupka Nergala, który pluje na Świętą Księgę, hołubi i daje się mu zaszczyty, to siłą rzeczy staje się po stronie wyznawców Szatana. Od tak, bez czarnych mszy i odwróconego krzyża.

Dostałem list od wnuczki (6 lat) do św. Mikołaja. A w nim zamówienie na nieznane mi cuda, pod nazwą Monster High. Poszukiwania w trójmiejskich sklepach z zabawkami wprawiły mnie w zdumienie. – Panie – mówiły strudzone ekspedientki – już dawno wszystko wyprzedane. A ja nawet nie wiedziałem, co to jest. Uświadomił mi to kolega Kozik na blogu Toyaha. Otóż podobno wszystkie listy do Mikołaja zawierały prośby o zabawki Monster High. I pokazał mi, co to za szkaradztwo (Link do Allegro). To jest właśnie przygotowywanie i oswajanie naszych milusińskich do obcowania z Szatanem i relatywizacja dobra i zła.

Brak głosów

Komentarze

Astra
dlatego śmieje się sam z siebie i zaprzecza swojemu istnieniu. Atakuje również najsłabsych.. dzieci, a rodzice zapracowani kupują te lalki, demoniczne truchła, bo nie mają czasu z dziećmi porozmwiać... A kiedy mają czas... to walą do marketów i... kółko się zamyka... kupują te lalki.

Vote up!
0
Vote down!
0

Astra - Anna Słupianek

#396879

Ja tego nie rozumiem. Jak można wśród dzieci propagować szkaradztwo i brzydotę. To nie jest z naszej kultury.
I wypacza młody światopogląd, gdzie dobro i piękno powinny być wyraźnie oznaczone.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#396881

skąd u wnuczki taka potrzeba. Czy chodzi do postępowego przedszkola, czy do jeszcze postępowszej zerówki? Bop w domu o tym potworze chyba się nie dowiedziała?

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#396880

Witaj

Oczywiście, że nie z domu. Chociaż... trzeba piekielnie uważać, jak dziecko ogląda telewizję, bo kanały dziecięce przesycone są reklamą. Reklama skierowana do dzieci powinna być zabroniona.
Ale masz rację: to szkoła i przedszkole kreują trendy w przemyśle zabawkarskim. To jest bardzo perfidna polityka

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#396884

że Nergal wszystko zrozumiał i się zmienił.

Vote up!
0
Vote down!
0
#396887

To smutne, lecz ksiądz Boniecki przestał być autorytetem dla większości katolików. Stał się lemingowym celebrytą.

Oczywiście, odczytuję ironię, ale już tak jest. Taki kisądz Lemański, gdy zaczął walczyć ze swoim własnym kościołem, tez natychmiast został tefałenowskim celebrytą. Na szczęście Watykan mu nie uległ.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#396890

Chodziłam na jego rekolekcje i bardzo pięknie mówił.
O przebaczaniu i o jedności ludzi. Nie możemy ciągle patrzeć na siebie jak na wrogów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#396891

Mądrości mu nie ujmuję i ciągle mam do niego szacunek.
Niestety, mój zapał do niego wygasł i trudno go ponownie rozpalić.
Ja mu wszystko przebaczam. Może też, jak Nergal, się zmieni.

Vote up!
0
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#396894

 ...ksiądz Boniecki, to żyd...żyd nigdy nie będzie myślał jak Polak...swąd szatana niestety wdarł się do Kościoła i rozwala go od środka...

...żydostwo rozwala nam koścół od środka, dlatego to kumanie się ze złem i pokazywanie, że to nic, to usypianie katolików...

 

...unikać jak ognia...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#396900

Jemu podobnych przechrztów jest w polskim Kościele wielu,stad niejednokrotnie objawy słabej Jego kondycji.
Zło poprzez nich wchodzi coraz głębiej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#396928

A z jakiej religii wywodzi się katolicyzm?

Vote up!
0
Vote down!
0
#396994

Jak Pan mysli, dlaczego w krajach demokratycznych i cywilizowanych Europy Zach. nie ma satanizmu ani dyskusji o tym, nie ma ideologii "gender" a o wychowaniu dzieci decyduja ich rodzice ? Dlaczego nie ma faworyzowania homoseksualizmu i nie ma tez innych absurdow ? Dlaczego w tych krajach NIKT nie probuje przerabiac katolikow na jakichs innych ? Dlaczego tradycje sa pielegnowane od pokolen?

Dlaczego w tych krajach patriotyzm oznacza szanowanie tego co wlasne, narodowe, szanowanie tradycji i obyczajow ? A nie jak w Polsce - patos, przemowienia, marsze itp ?

Dlaczego Polacy Z WLASNEJ WOLI zlikwidowali polski przemysl, nie potrafia oo nic zabiegac, bronic wlasnych interesow i maja pretensje do calego swiata, ze degradacja Polski to wina "tych innych" ?

Dlaczego Polacy klamia, ze Niemcy chca Polske zagarnac ? Jakie dowody na to maja ci klamcy ? Bo istnieja dowody, ze jest wprost przeciwnie ?

I co by ewent, Niemcy mieli w Polsce robic ? zalozyc plantacje pomidorow i truskawek ? Czy ci klamcy-katolicy nie boja sie Pana Boga ? Czy Pan wie, ze Polska i Polacy maja coraz mniej przyjaciol na swiecie ? Jak Pan mysli - dlaczego ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#396948

"I co by ewent, Niemcy mieli w Polsce robic ? "

..nic nie muszą robić, wystarczy, że są posiadaczami, a robotę za nich zrobią polskie niewolniki, które będą bić czołem przed nimi, za garść eurosrebrników i to we własnym (jeszcze) kraju..pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#396951

To Pan tez jest zwolennikem teorii spiskowych ? Jakie dowody moze Pan przedstawic potwierdzajace to twierdzenie ?

Czy Pan wie, ze w Niemczech przebywa ponad 500.000 Polakow ? Ci ktorzy tam pracuja rzetelnie, maja dobre zawody, zarabiaja dobrze i nie wybijaja przed nikim poklonow. Niektorzy porobili tam kariery. Znam mloda Polke, bez wyksztalcenia, pracowala w pewnej fabryce jako robotnica, jej zwierzchnicy zobaczyli, ze jest solidna, uprzejma i dokladna w pracy. Wyksztalcili ja, zatrudnili w serwisie, jezdzi po calym swiecie, zarabia swietnie. Takich historii znam duzo. Ta pani bylaby w Polsce popychadlem.

Zlodzieje sa tam wylapywani, osadzani i trafiaja do wiezienia. Cwaniakow nikt nie lubi.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#396957

...tylko, jeśli mówimy o niemieckiej ekspansji w Polsce...choćby na przykładzie polskiej cegielni...ale to dotyczy wszystkich cegielni...to jest tylko kropla w morzu ekspansji polskiego majątku...

"Jak Jurrgen Klatt kupuje Cegielnie Biegonice...Jurgen Klatt, niemiecki biznesmen wypłynął na sądeckie wody na początku lat 90., kiedy to zajechał pod państwowe zakłady ceramiki budowlanej w Biegonicach zdezelowanym mercedesem. Za niedługo był już właścicielem cegielni, która osiągnęła sukces rynkowy. Kiedy jednak zaczęły się mnożyć reklamacje dachówki, nowego sztandarowego produktu PC Biegonice, Klatt sprzedał zakład Belgom."

..więcej opisałem tutaj

http://trybeus.neon24.pl/post/99586,jak-zniszczono-polskie-cegielnie-na-przykladzie-cegielni-biegonice

...pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
0
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#396964

Prosze Pana, od dawna pytam roznych polskich politykow, na podstawie jakich kryteriow wpuszcza sie do Polski tzw. inwestorow. Bez odpowiedzi !

W krajach demokrsatycznych, zeby dostac zezwolenie na prowadzenie przedsiebiorstwa, trzeba przedstawic w odp. urzedzie nast. dokumenty:

- dowod posiadania wyksztalcenia w danej branzy (np.dyplom ukonczenia odp. studiow)

- dowod obywatelstwa

- SWIADECTWO NIEKARALNOSCI - wydaje policja kraju pochodzenia kandydata.

Dalej:

_ w Polsce prawo podatkowe i przepisy dot, zakladania i prowadzenia przedsiebiorstw sa skandaliczne. Pisze od dawna, ze nalezy takie prawo i przepisy zmienic - skopiowac z Zach.Europy - bez oddzwieku!!!

Prosze nie uzywac okreslenia biznes. Wlasne przedsiebiorstwo to niebiznes, to wielka odpowiedzialnosc i honor.

Narzekanie i zwalanie winy na EU i Niemcy - nic Wam nie pomoze. Postarajcie sie o porzadek w Polsce to beda Was wszyscy szanowac. Roznych zarzutow nie jestescie Panstwo udowodnic.

EU przekazala do Polski w latach 2007 - 2013  69 miliardow euro, Polska to najwiekszy beneficjent srodkow unijnych, pochodzacych z NASZYCH podatkow - podatkow krajow platnikow netto do EU - najwiecej z Niemiec. Pisal o tym nie "kapitalistyczny dziennik" tylko "Nasz Dziennik," w grudniu 2012, prof. Kazmierczak.

Co sie z tymi pieniedzmi stalo ?

No i co dalej ? Kwekolenie ? Wypowiedzenie wojny Niemcom ? Wystapienie z EU ?

Najlepiej dalej snuc teorie spiskowe - kraj rozpada sie na Waszych oczach i z Waszym przyzwoleniem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#397004

Chcialabym Pana poinformowac, ze ci tzw. inwestorzy, b. czesto niewiadomego pochodzenia, nie przychodza do Polski SAMI. Oni maja tam PARTNEROW -Polakow, ktorzy ich wprowadzaja. Dlaczego ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#397008

To nie jest takie proste, jak się wydaje.
A podejrzewam Pani wiedza o Niemczech ograniczona jest do środowiska, które Panią otacza.
Ja stale podróżuję i pracuję na morzu.
Niemcy nie są w niczym lepsi od Polaków. Nas tutaj rozwala system i przez część społeczeństwa znienawidzona władza.
U Pani takich podziałów nie ma.
Natomiast homoseksualizm, ideologia gender, no i faszyzm, przychodzą do nas z zachodu i my tego nie chcemy. U was to jakoś przechodzi bez echa.
Polacy nie zlikwidowali przemysłu. To Europa likwiduje polski przemysł. Stocznie Gdańska, Gdyni i Szczecina zostały zamknięte decyzją Uni Europejskiej, właśnie dlatego, by nie być konkurencją dla stoczni Hamburga, Rostocku, czy Kiel.
Są u nas ludzie skorumpowani, którzy wydadzą każdą decyzję, jak im zachodni biznesmen dobrze zapłaci.

Co Niemcy mają do roboty w Polsce? Nic, bo sporo z nich myśli, że wracają na swoje.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#396959

Myli sie Pan. Od wielu lat prowadze tutaj b. powazne wlasne przedsiebiorstwo, mam dobre wyksztalcenie i w interesach odwiedzam rozne kraje Europy.Niemcy znam b. dobrze.

Tak jak Niemcy argumentowali utrzymanie stoczni w Rostocku, trzeba bylo o Polskie stocznie walczyc. Siada sie do stolu w towarzystwie specjalistow, prowadzi sie rozmowy, przedstawia argumenty i plan modernizacji a moze i restrukturyzacji stoczni i innych zakladow przemyslowych.

Tego nie zrobiono. Nie potrafiono w EU udokumentowac swoich racji.

Teraz "ci inni ". sa winni. Nie jest Pan w stanie swoich twoerdzen udokumentowac.

Nikt Wam nie pomoze. Sami jestescie sobie winni. KTO mysli ze wraca na swoje ?

Tu tez nie jest Pan Szanowny przedstawic dowodow.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#396997

Zapewniam Panią, że na to co napisałem mam stertę dowodów i to również niepolskich.

Lecz co mi to da, żeby Panią przekonać? Nic!
Ja swoich racji jestem pewien i większość tutaj ma identyczne przekonania.

Niemcy z Rosją, plus EU świadomie nas niszczą, bi im potrzebna jest tylko tania siła robocza.

To się nazywa neo-kolonializm. I Niemcy dopracowały to do perfekcji.
Grecja była najlepszym przykładem.

Vote up!
0
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#397005

To prosze te dowody, ktore Pan ma koniecznie przedstawic tutaj. Bo takie twierdzenia bez dowodow to oszczerstwa.

Sprawa Grecji to zupelnie cos innego..Dokumenty n/t Grecji znajdzie Pan w internecie - mam nadzieje ze zna Pan angielski i niemiecki, nie bedzie Pan mial trudnosci ze znalezieniem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#397012

"Jak Pan mysli, dlaczego w krajach demokratycznych i cywilizowanych Europy Zach. nie ma satanizmu ani dyskusji o tym, nie ma ideologii "gender" a o wychowaniu dzieci decyduja ich rodzice ? Dlaczego nie ma faworyzowania homoseksualizmu i nie ma tez innych absurdow ? Dlaczego w tych krajach NIKT nie probuje przerabiac katolikow na jakichs innych ? Dlaczego tradycje sa pielegnowane od pokolen?

Dlaczego w tych krajach patriotyzm oznacza szanowanie tego co wlasne, narodowe, szanowanie tradycji i obyczajow ? A nie jak w Polsce - patos, przemowienia, marsze itp ?"

Które kraje masz na myśli, Dafie??

Czy to nie przypadkiem Belgia była pierwszym krajem na świecie, który zaakceptował małżeństwa homoseksualne?

Czy to nie na Zachodzie Europy choinki nie są stawiane w święta, bo obrażają uczucia muzułmanów?

Czy to nie w Niemczech uczy sią dzieci masturbacji w przedszkolach?

Czy to nie Szwecja była pierwszym krajem, który wprowadził nauczanie seksualne w przedszkolach, dekady temu? Ach, przepraszam, może była to Norwegia?

Czy to nie z Anglii pochodzi autorka najbardziej satanistycznej książki dla dzieci, sięgającej głąboko w nauki okultu, jaką jest Harry Potter??

Skąd to wszystko przyszło do Polski, może z Rusi??

Proponuję na drugi raz dobrze sprawdzić dane, zanim zaczniesz opiewać ten "cywilizowany" Zachód, przeciwstawiając go rzekomo zacofanej Polsce.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#396982

że tam NIKT nie próbuje przerabiac katolików na innych bo już dawno zostali "ekumenicznie" przerobieni.Rzymskich katolików -jak na lekarstwo.

Vote up!
0
Vote down!
0

Verita

#396993

Mam na mysli kraje ktore dobrze znam: Niemcy, Szwajcaria, Austria Wlochy.

Takze w tych krajach stoja wszedzie choinki na Boze Narodzenie.

Nie, tutaj nie ucza dzieci masturbacji - prosze sie dokladnie dowiedziec, np, w odp. ministerstwach oswiaty,

Harry Potter to nie byla tutaj zadna sensacja ani obowiazkowa lektura. Pisze Pani ksiazke, znajduje Pani wydawce i placi Pani za wydanie ksiazki. Jest duzo ksiazek, ktorych nie kazdy chce czytac.

Ale mozecie Panstwo przeciez pozostac przy swoich pogladach, To niczego nie zmieni. Ja mam zwyczaj pisac tylko o tym, o czym mam rzetelne wiadomosci.

PS: Ojczyzne wolna to macie od 24 lat - i co z ta wolnoscia zrobiliscie ? Siedzicie, narzekacie, krytykujecie wszystko - a najtragiczniejsze to te Wasze przyjazdy tutaj do pracy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#397018

Wzajemnie - proszę się dokładnie dowiedzieć, jak to jest z tymi przedszkolami i czy faktycznie takich przedszkoli w Niemczech nie ma. W końcu Gabriele Kuby przyjeżdża właśnie z Niemiec do Polski, aby przestrzec Polaków przed tym, co już się dzieje w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej.

Jeśli według ciebie tylko Niemcy, Szwajcaria, Austria i Włochy zaliczają się do tych postępowych bardziej niż Polska, cywilizowanych i demokratycznych bardziej niż Polska, to trzeba to jasno określić, a nie rzucać ogólnikami.
Następnie, ustalmy, co jest postępem i co jest cywilizacją i na czym polega jej wyższość w tamtych krajach, w stosunku do Polski?
Jak chodzi o katolicyzm, to czy Niemcy i Austria nie są krajami głównie protestanckimi, a Szwajcaria po części katolickim i protestanckim? Czyli krajami, gdzie katolicyzm był wyparty dawno temu?

Poza tym, proszę nie zwracać się do mnie w liczbie mnogiej. Ja mówię w imieniu własnym a nie jako przedstawiciel jakiejś organizacji.

I wreszcie to:

"Ojczyzne wolna to macie od 24 lat - i co z ta wolnoscia zrobiliscie ? Siedzicie, narzekacie, krytykujecie wszystko - a najtragiczniejsze to te Wasze przyjazdy tutaj do pracy."

Przepraszam, kim ty jesteś, że Polska nie jest twoją ojczyzną?

Mówiąca po polsku osoba Daf z troską pochylająca się nad zacofaną, niecywilizowaną i niedemokratyczną Polską i jej nieudolnymi mieszkańcami?

Dziękuję bardzo w imieniu własnym i moich Rodaków, ale doprawdy proszę się nie fatygować, sami sobie poradzimy, bez twojej fałszywej troski, twojego krytykanctwa i twojego narzekania na Polskę i Polaków.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#397096

Dobra odpowiedź.

Widzę nieustającą tendencję, żeby zaprowadzić w Polsce Ordnung.
Kompletne niezrozumienie polityki, historii najnowszej dziejów i naszej specyfiki.
Zaczął nas pouczać dokładnie w taki sposób Bismarck i jak widać trwa to nadal.
A nie widzi się tego, że w mieszanych małżeństwach jest zakaz zwracania się do dziecka po polsku; nie widzi się działalności swoich Jugendsamtów. Nie widzi się faszystowskich bojówek mordujących Muzułmanów.

I ta nachalna potrzeba pouczania wszystkich w koło, nie tylko Polaków, ale także Holendrów i Włochów, jak żyć po niemiecku.

A jak jest na prawdę, najlepiej widać latem na Ibizie. Takiego strasznego chamstwa i braku kultury, oraz pijaństwa, jakie pokazują grupy Niemców, to nigdy nie widziałem.
I my się od nich kultury mamy uczyć? Wolne żarty.

A czego szukają w Polsce? Przekonałem się, gdy chodziłem po lesie w okolicach Szczytna i pochyliłem się nad grzybem, gdy nagle wyskoczył jakiś dziadek i po niemiecku warknął na mnie bym grzyba nie dotykał, bo to jego las.

Vote up!
0
Vote down!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#397111