Petelicki kontra Polko kto jest prawdziwą matką GROMu

Obrazek użytkownika Qeid
Kraj

U Rymanowskiego wczoraj Petelicki i Polko.
Temat główny : Co się dzieje w GROMie ?
Że dzieje się źle to wiadomo. Skarga podwładnego na przełożonego do Prokuratury to coś tak kuriozalnego w wojsku, że w Służbach Specjalnych to już nie wiadomo jak to nazwać. Niszczenie sobie samochodów prywatnych przez żołnierzy, przedziwna polityka kadrowa (wywalanie oficerów po akcjach bojowych a przyjmowanie na ich miejsce swoich świerzynek)to kolejny kamyczek do ogródka płk. Zawadki. No ale służenie przez oficerów GROMU jako piłkarzyków do wynajęcia to już naprawdę niezły numer. Szczególnie że w meczach tych uczestniczyli podobnież nie tylko politycy PO ale i byznesmeni związani z PO...
Oczywiście Pan Petelicki w ramach pomocy (TUSKU MUSISZ)starał się zbytnio nie atakować Donalda T. za to zaatakował gen. Polko żądając nawet aby odebrać mu odznakę GROMu (którą Polko otrzymał za udział w akcjach bojowych ) bo podobnież Polko nie jest jej godzien.
Ciekawe ?
Gen. brygady Petelicki gani Gen. dywizji Polko?
Polko to były dowódca :
6 batalionu desantowo-szturmowego, 18 batalionu desantowo-szturmowego oraz Wojskowej Formacji Specjalnej GROM -
czyli żołnierz pełną gębą, fighter, komandos po szkoleniach wojsk specjalnych USA. A Petelicki ?
"funkcjonariusz wywiadu PRL, pracujący przez 10 lat za granicą, między innymi od 1973 w polskiej placówce dyplomatycznej w Nowym Jorku był odpowiedzialny za kontrwywiad zagraniczny, po powrocie do kraju pracował w wywiadzie ekonomicznym, następnie przebywał w Szwecji. Przed objęciem dowództwa GROM był szefem Wydziału Ochrony Placówek MSZ. Jest specjalistą od dalekiego rozpoznania i dywersji, brał udział w wielu tajnych operacjach zagranicznych, między innymi w 1971 w Wietnamie Północnym, a rok później w Chinach."
Już chyba widać kto tu jest PRAWDZIWYM komandosem a kto politycznym politrukiem w wojsku.
Tak właśnie wygląda Polskie Wojsko.
Oficer niższy szarżą (gen. bryg. stoi niżej niż gen. dyw.) a przy tym żaden komandos a zwykły "spadochroniarz" z klucza politycznego krytykuje prawdziwego żołnierza.
Nie jest znana ŻADNA akcja bojowa (poza wywiadem komunistycznym ) Pana Petelickiego a to on ogłaszany jest jako ten który może odbierać odznaki bojowe GROMu ?
Dokąd zmierza nasze wojsko pod rządami takich ludzi jak Petelicki, Klich czy Tusk ?
A na koniec zaczerpnijmy z Salomona :
"Salomonowy wyrok - to bardzo roztropne rozwiązanie problemu. Salomon - król Izraela - słynął z mądrości, wydał wiele rozumnych wyroków. Między innymi ten w sprawie dziecka i dwóch matek. Obie przyznały się do dziecka, więc król zaproponował przecięcie go na pół. Fałszywa matka chętnie się zgodziła, prawdziwa - pragnęła ocalić dziecko nawet za cenę swojego ustępstwa. Król oddał dziecko prawdziwej matce. "

A oto końcówka wywiadu u Rymanowskiego :
"Na koniec prowadzący program zapytał obu byłych dowódców, czy dla dobra jednostki są w stanie podać sobie ręce. Generał Polko powiedział, że tak. Ale gen. Petelicki odrzucił możliwość porozumienia."

Kto więc w tym przypadku jest prawdziwą "matką" GROMu ?
Z tym prostym pytaniem zostawiam was :)

Brak głosów

Komentarze

widziałam w studio, rąk sobie na pożegnanie nie podali, mnie się wydaje, że ci na górze nie są wychowani, oj Jolka beza zrób im lekce stylu 10

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#51158

Czegoś takiego nie było nigdzie na świecie w Siłach Specjalnych aby komandosi, którzy ryzykują życiem nazywali siebie hubalami, pontonami, skarzyli sie o mobbing, nepotyzm, komedia, i jeszcze raz komedia. Był taki przypadek w UK, że komandosi SAS procesowali się ze swoim dowódcą po tym jak pozostawieni sami sobie, zgubili się podczas wojny w Zatoce Perskiej 1991 i pozabijali około 300 żołnierzy sił nieprzyjaciela biegając po Iraku.
Ale jak widać ta sprawa była bardziej poważna.
Wstyd i żenada

Vote up!
0
Vote down!
0
#51387

Trudno aby żołnierz podał rękę agentowi. Jeden walczy z wrogiem w świetle dnia, drugi to wesz, przydatna ale marna ...:)
Sapere Aude

Vote up!
0
Vote down!
0

Sapere Aude

#51176

HEJ, niepoprawni, przecież to Petelicki stworzył GROM, ukończył szkolenie w jednostce Delta Force (trzyletnie), jest czlonkiem Zielonych Beretów, a takim członkiem nie zostaje każdy obcokrajowiec, przeszedł przez Szkołe Snajperów, jeden z najtrudniejszych kursów, był na HAITI
Za komuny Petelicki był szpiegiem kontrwywiadu, obserwował jak tworzy się jednostkę Delta i podobną jednostkę stworzył w Polsce. A Pan Polko nie ukończył szkolenia w Siłach Specjalnych, a tym bardziej w GROM. Azeby dowodzić taką jednostką w normalnym, nie patologicznym kraju, to należy wpierw ukończyć testy, póżniej selekcję, a następnie szkolenie i odbyć kilkuleni staż w Zespole Bojowym.
Taka patologia to tylko w Polsce może się zdarzyć,
a rozmowa rzeczywiscie była żenadą

Vote up!
0
Vote down!
0
#51386

Roman Polko objął dowodzenie Gromem będą w stopniu majora. Obejmując stanowisko dostał pułkownika. Na do widzenia, specjalnie na tą okazję utworzono na kilka dni specjalny etat aby Polko mógł dostać generała !!! Numer tak gruby, że aż wstyd. Polko chwali się, że skonczył kurs Rangers. Skończył tylko skroconą wersję dla dowódców, co w żaden sposób nie jest tożsame z pełnym kursem, a różnica jest mniej więcej taka jak między trekkingową wyprawą na mt. Everest, a samotnym wejściem bez tlenu. Nie przeszedł selekcji do Gromu, nie brał udziału w akcji bojowej- nie ma więc prawa do brązowego, srebrnego, ani tym bardziej złotego gromika tj. odznaki noszonej przez operatorow tej jednostki. Kapituła odpowiedzialna za nadawanie tej odznaki wnioskowała o jej zwrot, co do tej pory się nie zdarzyło.
Dlaczego dopiero teraz? Bo odkąd odszedł z jednostki był głównie zajęty autopromocją, co samej jednostce nie specjalnie szkodziło. Natomiast sporym obciachem byłoby odebranie, byłemu dowodcy odznaki. A tak się składa że w znakomitej większości żółnierze Gromu dbają o dobre imię swojej firmy.
Teraz jednak naskakując na obecnego dowódcę mocno przesadził. Zwłaszcza, że Zawadka to oficer od początku związany z Gromem, który przeszedł wszystkie stopnie kariery i brał udział w akcjach bojowych.
CDN.

Vote up!
0
Vote down!
0
#51423

Polko chyba jednak mniej się promuje od Petelickiego ale to już kwestia do dyskusji przy piwie.
Co do Zawadki dyskusji nie ma. Poszedł w politykę dając grać swym ludziom z Tuskiem w piłkę. Tego w SłuSpec. się nie robi. Ich gęby znane są teraz połowie wywiadu np. sowieckiego.
Zawadka robi co mu każą i to jego błąd
Sapere Aude

Vote up!
0
Vote down!
0

Sapere Aude

#51572

Jaki pan taki kram. I to powinno wystarczyć za cały komentarz sprawy Gromu.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#51639