Orkiestra skutecznej przemocy socjotechnicznej

Obrazek użytkownika Qeid
Blog

I oto po raz 18 "gra" nam Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bardzo ciekawe ci to zjawisko socjo... właśnie wielbiciele twierdzą że socjologiczne a przeciwnicy że socjotechniczne.
Główny protagonista tego przedsięwzięcia Jerzy Owsiak od zawsze nienawidzący kościoła katolickiego dziś wysyła swe "dzieci" pod te kościoły by zbierały od ludzi których religii nie poważa a nawet zwalcza (vide Przystanek Owsiak)pieniądze na cel. Czy cel jest szczytny? Zawsze ! Ostatnimi czasy to z reguły dzieci. Wszak dzieci są naszą przyszłością . Czy wszystkie pieniądze idą na ten cel ? Wszystkie które pozostaną. A pozostaje sporo z tak duże ilości jakie koszty by nie były. Wystarcza nawet na przystanek oraz ośrodek szkoleniowy Jurka Owsiaka. Ale pieniądze i ich liczenie to najniższe z czego można rozliczać Jerzego O. . Mnie osobiście denerwuje atmosfera wytwarzana przez "sztab" owsiakowców a za pośrednictwem sztabu ich młodocianych "zbieraczy". Jest to widoczna na każdym kroku "przemoc pomocy" . Socjotechnika kapie z każdego słowa tej grupy. Nawet atak medialny z przed kilku dni na jeden ze szpitali warszawskich wpisuje się w tą atmosferę. Bo z każdego medium biło po oczach że szpital nie przyjął od Jurka sprzętu który ten z dobroci serca im dał. A nikt już chyba nie zauważył tłumaczeń szpitala że Pan Jerzy chyba nie wie co mówi bo szpital chce i wysłał w tej sprawie list do WOSP a na list nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Staram się nie oglądać migawek ze "sztabów" bo tam socjotechnika wylewa się już jak z wanny. Sztaby kipią udawaną radością. "Wielcy" prezent -erzy i -erki wyglądają tak mocno "piesiewiczowo" że aż dziwne że potrafią normalnie mówić. I do tego skierowane do nas przesłanie: nie dasz na chore dzieci? Kim jesteś jak nie dajesz kasy na chore dzieci?

Brak głosów

Komentarze

na to pytanie winien odpowiedziec cudok zwący sie premierem III RP

pozdro

#42715

mądrym Polakiem,PO szkodzie........

gość z drogi

#42717

Nie wiem czy jeszcze ktoś pamięta jak powstała Wielka Orkiestra Świątecznego Prania Mózgów. Owsiak po prostu zastąpił podobną akcję rozpoczętą przez śp. Kotańskiego, który nawrócił się na katolicyzm i stał się "fe, be, ochyda" dla mediów i oligarchów. Wtedy to zaczęto szukać czegoś w zamian i znaleziono Owsika.
Ja na tę akcję nie daję z kilku powodów:
1. "Po owocach ich poznacie" - a tutaj owoce to Przystanek Owsik z narkomanią, alkoholizmem itd. - wiem już dlaczego zbiera na chore dzieci - w końcu z patologii rodzą się częściej chore dzieci - czyżby sumienie?
2. Propagowanie na siłę hasła "Róbta co chceta" czyli atak na tradycję, wartości chrześcijańskie.
3. Nienawiść jaka przemawia przez Owsiaka w jego wypowiedziach stanowi o całej jego Fundacji.
I tylko żal że tyle osób z dobrego serca daje na coś co w jakiejś części wpływa na coraz większę degrengoladę naszego społeczeństwa.

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#42724

Wódstock... wiadomo. Powiem więcej, to że tam nie ma narkomanii, to propagandowe bredzenie. Wystarczy popatrzeć na bywalców tego typu imprez: wszyscy palą trawę. Poza tym dochodzą jeszcze publiczne kopulacje.

Była jeszcze akcja, że pocięto antyaborcyjną wystawę, która znajdowała się poza terenem Wódstocku. No i co? Owsiak nie raczył nawet odpisać organizatorowi wystawy, a winnych do tej pory nie ukarano.

Aha, no i jeszcze po publikacji na temat Wałęsy "walenie z baśki". Czy go aż tak bardzo boli, że miał ojca milicjanta?:)

No i jeszcze akcje polityczne, na które poszły pieniądze z WOŚP. "Zmień kraj, idź na wybory" czy "zabierz babci dowód".

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Kirker prawicowy ekstremista

#42728

Określenie "wszyscy palą trawę" jest krzywdzącym uogólnieniem. "Wszyscy", znaczy że ja też, bo byłem na tej imprezie trzy razy (raz w ramach akcji "Przystanek Jezus"), sam nie paliłem i wprawdzie widziałem palących "trawkę", ale byli w zdecydowanej mniejszości. Większość przyjeżdża tam posłuchać muzyki i poznać ciekawych ludzi.

Inna sprawa, że gdy byłem na tej imprezie w 2008 roku przestała mi się ona podobać, ze względu na wciskającą się politykę. W 2008 zaproszony był Balcerowicz, więc gdy dowiedziałem się, że w 2009 zaproszeni zostali Wałęsa i Mazowiecki, to nie pojechałem.

Osobną kwestią są relacje Owsiak - Kościół. Według mnie obydwie strony zawiniły: Owsiak puszczaniem plagiatu pieśni eucharystycznej z tekstem, który jest plamą na honorze Pawła Kukiza, zaś media kościelne paszkwilami, które nie miały nic wspólnego ani z poszukiwaniem Prawdy ani tym bardziej z Miłością Bliźniego. A szkoda, bo kilka lat temu "Przystanek Jezus" był świetną akcją - dziś jest całkowicie zmarginalizowany.

W tym roku Owsiak dodatkowo podpadł mi artykułem: http://www.tvn24.pl/12690,1636859,0,1,ja-ministrem-czemu-nie,wiadomosc.html Ale o tym wkrótce napiszę na swoim właśnie otwieranym blogu, na który serdecznie zapraszam.

#42783

"Nie wiem czy jeszcze ktoś pamięta jak powstała Wielka Orkiestra".

A ja akurat pamiętam. Pomysł wyszedł z rozmowy Jurka ze ś.p. prof. Zbigniewem Religą. Początkowo miała to być zbiórka na przeprowadzenie operacji dla siedmiorga (nie jestem pewny liczby, to było 18 lat temu) dzieci chorych na serce. Dla nas, czyli młodych muzyków - idealistów była to fantastyczna okazja do zrobienia czegoś dobrego przy okazji robienia tego, co lubimy robić - grania, śpiewania, wyrażania młodzieńczego buntu. A było nas tylu, że efekt akcji przerósł najśmielsze oczekiwania.

"owoce to Przystanek Owsik z narkomanią, alkoholizmem itd. - wiem już dlaczego zbiera na chore dzieci - w końcu z patologii rodzą się częściej chore dzieci".

Ja akurat spędziłem miesiąc w inkubatorze czekając na cud, o który modliła się moja Matka. Nie ćpała, nie paliła. Wiec z tego powodu mam inne spojrzenie na cierpienie niż ty.

"Róbta co chceta"

Dla nas to akurat była parodia języka Lecha Wałęsy (który teraz nagle znalazł się w gronie faworyzowanych przez Owsiaka) i satyra na owe czasy - ludzi zdezorientowanych wolnością i pozostawionych samym sobie. "Atak na tradycję, wartości chrześcijańskie" wymyśliły media (celowo napiszę w cudzysłowie) "chrześcijańskie". Tą wojną z Owsiakiem wyrządziły Kościołowi bardzo wiele zła (np. marginalizacja rewelacyjnej akcji ewangelizacyjnej "Przystanek Jezus"). Inna sprawa, że Jurek też nie był święty. Ale to były takie czasy - politycy szpanujący w pierwszych ławkach kościołów wyzwalali bunt wśród młodzieży, który w programach Owsiaka znajdował odbicie. Ale sam bunt istniał i bez niego.

"Nienawiść jaka przemawia przez Owsiaka w jego wypowiedziach".

Tu akurat się z tobą zgodzę. O ile w 2003 słuchając słów Jurka skierowanych do młodzieży na Przystanku Woodstock byłem przekonany, że jest to patriota budzący pozytywne uczucia wśród młodzieży, to ostatnio jestem jego wypowiedziami zniesmaczony. Agresja, pycha, tuskowa propaganda sukcesu, wypieranie się dawnych przyjaciół jak Jan Pospieszalski, czepianie się Prezydenta, i mediów publicznych... słowem PO-lityczna PO-prawność.

"I tylko żal że tyle osób z dobrego serca daje na coś co w jakiejś części wpływa na coraz większą degrengoladę naszego społeczeństwa."

Tym bardziej żal jest człowiekowi, który w tej akcji aktywnie uczestniczył od samego początku i zawsze ją popierał. Choć szczerze mówiąc lepiej, że ludzie wydadzą pieniądze na sprzęt medyczny, niż gdyby mieli je wydać np. na zakup papierosów lub ogłupiającej gazety.

#42784

Ja także pamiętam taką rozmowę gdzie byli: Niedźwiedzki, szef Polsatu, Terentiew. Spotkanie odbyło się na Czerniakowie w Warszawie. To tam padły głosy na temat Kotańskiego że zwariował i stał się "katolem" oraz że trzeba znaleźc kogoś na jego miejsce. To Niedźwiedzki zaproponował aby spróbowac z Owsiakiem.
Jeżeli chodzi o cpanie i alkoholizm to nie chciałem Cię urazic. Chyba po prostu niezbyt precyzyjnie się wypowiedziałem - chodziło mi o to że te używki powodują duże zwiększenie ryzyka powikłań ciąży i choroby umysłowe.
Jeżeli chodzi o "Róbta co chceta" to wyrażenie to ma o wiele głębszy sens niż to jak widzieliście to Wy. Po prostu jest to, z mojego puntku widzenia, namawianie do zniszczenia tradycyjnych wartości i zasad. Co do buntu to fakt że istniał on zawsze i w każdym pokoleniu. Ja jestem z pierwszej w Warszawie grupy "Punków" (ale to dawne czasy).
Jeżeli chodzi o zakupy sprzetu to zawsze można dac na konkretne Fundacje, Ja tak robię i nie czynię tego raz w roku a raz w miesiącu.

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#42798

Mogę potwierdzić, że Kotański dostał "czerwoną kartkę" od warszawki za "konszachty z czarnymi". Kotański żalił się, że w warszawce panowała nagonka na kościół, zainicjonowana przez GW-czą i Michnika.
Pozdrawiam.

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#42812

Ja wcale nie twierdzę, że całkowicie nie masz racji. Jak widzisz w kilku sprawach się z Tobą zgadzam. Najzwyczajniej napisałem jak to wyglądało na początku widziane oczami kogoś, kto był entuzjastą tej akcji.

Myślę, że każda przesada prowadzi do strat. Taką przesadą jest zarówno nadmierne krytykowanie Owsiaka i jego inicjatyw (zwłaszcza sloganami typu: propagowanie narkomanii) jak i ich zachwalanie z jednoczesnym atakiem na tych, co nie są entuzjastami. Jak wspomniałem, wojna z Owsiakiem prowadzona przez niektóre przykościelne media najbardziej zaszkodziła Kościołowi. A z kolei to, co obecnie dzieje się w mediach na dłuższą metę zaszkodzi Owsiakowi - w moich oczach staje się własną karykaturą.

Ja też w tym roku nie poszedłem na finał Orkiestry. Wolę przeznaczyć tę sumę na fundację pomagającą dzieciom chorym na mukowiscydozę. Ale skoro WOŚP zbiera pieniądze - niech zbiera. Parafrazując słowa ze "Skrzypka na dachu": niech Bóg im błogosławi i trzyma ich daleko od nas :)

#42878

wyciągająca pieniądze z kieszeni rodziców przez nastolatków...

ale jak ten/ta nastolatek/tka wyląduje w szpitalu to o AZ wg J.Owsiaka jak makiem zasiał :-((

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#42727

pzdr

antysalon

#42734

słuszna uwaga, bo uszedł mojej uwadze aspekt muzyczny...

i Bogu dzięki, że jeno raz do roku fałszuje i to zimą, gdy okna zamknięte a radio z lufcikiem ( wg Wiecha ) zamknięte na ten jeden dzień w roku...

pozdrufco ...

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#42743

Nawiązując do tegorocznego celu zbiórki datków na dzieci z chorobami onkologicznymi, pomijając fakty negatywnych skutków "Owsiakizacji", należy zwrócić uwagę iż gdyby czas antenowy wejść przeznaczyć na wskazanie przyczyn powstawania tych chorób tj. zatruwania środowiska przez zanieczyszczenie falami elektromagnetycznymi, ale przede wszystkim na zatrucie żywności którą spożywamy, szkodliwość działalność globalnych koncernów rolno-spożywczych oraz farmaceutycznych a także zwrócili uwagą na zdrowe odżywianie, chorób które tu chcemy leczyć wcale by nie było

http://www.anneliese-michel.yoyo.pl/viewtopic.php?f=33&t=52&sid=16feaffcf42cab09ff04c06e41526577#p96

#42759

pamietam jak Orkiestra zaczynala...na przystanek Woodstok tez jezdzilam...nie zauwazylam tam niczego strasznego-oficjalnie bylo tepione rozpowszechnianie narkotykow i alkoholu-ale kto chcial to i tak zapalil skreta, kto chcial to sie upil...ale nie bylo chamstwa...nie obawialam sie pozostawic w namiocie rzeczy...nie obawialam sie ze cos mi sie stanie w nocy nawet jak sama gdzies szlam...mieszkancy okolicy przychodzili na koncerty z malymi dziecmi-nikt ich nie zaczepial, nie zauwazalam burd wywolanych przez osoby ktore przyjechaly na koncetry -co innego celowe naloty dresiarzy albo skinow-ktorzy prowokowali albo spuszczali lomot jakims "bogu ducha winnym" osobom ktore akurat maja dluzsze wlosy niz oni...uwazam ze pod wzgledem organizacji -biorac pod uwage ilosc osob na tak malej przestrzeni-bylo to super zorganizowane-jak jest teraz nie wiem...

 osoby ktore nie uczestniczyly w takim "zlocie"powinny powstrzymac sie od krytyki w tej kwestii skoro nie byly tam

co do "Przystanku Jezus" to wydaje mi sie ze nigdy nie zglaszal checi wspolistnienia na Woodstoku legalnie...a raczej robil to z szyldem partyzantki...osoby przybyle tam by eangelizowac(?) odgradzaly sie od pozostalych uczestnikow tasma bojac sie (?) i w zasadzie zastanawialam sie po co one przyjechaly-bez urazy- po prostu osoby ktore wystawiaja swoja wiare przed publike wlasnie w formie ewangelizacji chyba w ten sposob chca same siebie przekonac do slusznosci podjetych wyborow /wierzen...

co innego jesli chodzi  o wypowiedzi pana Owsiaka tracajace polityka oraz tak jak powyzej zostalo napisane-te zaproszenia personow "poprawnej opcji"-pod tym wzgledem jestem rozczarowana Owsiakiem ...a juz szkoda nawet strzepic klawiatury na temat wspolfinansowania szemranego tego i owego...moze to spozniony kryzys wieku sredniego???? moga byc pewni juz ani zlotowka nie pojdzie na ich konto z mojej kieszeni!

 

 

 

gaja

#67346

Czy była pani na koncercie w Żarnowcu organizowanym przez Owsiaka? Czy wie pani na czym polegała praca brygad pokoju? jakoś to tak się chyba nazywało, patroli pokoju?, mieli pacyfki na koszulkach...
Czy wie pani kto dawał i nadal obstawia te koncerty, które agencje ochrony? I czy rzeczywiście na tych spędach i tytłaniu się w bajorach błota jest rzeczywiście taki spokój i nie ma kradzieży ani rozbojów, przypadków zapicia się na śmierć, przedawkowania narkotyków i agresywnych zachowań wśród gości tych imprez?

#67347

tak sie nazywali, od jakis 6 lat nie jezdze...ale prosze odpowiedziec na te postawiaone pytania to wtedy bede mogla sie ustosunkowac

pozdrawiam

gaja

#67349