Kim Pan jesteś Panie Hypki?

Obrazek użytkownika Qeid
Kraj

Zawsze mnie Pani S. moja nauczycielka od j. polskiego uczyła by nie zaczynać od końca. I co ? I nauka poszła w las.
Tuż po ogłoszeniu rewelacji przez Panów ekspertów sowieckich w temacie „to Polaczki są winne” wypadkowi TU-154 znów wypłynął z zaprzyjaźnionej telewizji Donalda Tuska ekspert Hypki Tomasz dzieląc się z nami swą wiedzą lotniczą i nie tylko. Wot jak zawsze usłużny „ekspert” na skinienie walterowców pojawił się i powiedział swoją kwestię. Acz w tym momencie osłabiony czymś ekspert popełnił małe harakiri informując nas że o wspomnianej konferencji to on już wiedział od 3 tygodni. Tak zwany dziennikarz TVN24 lekko się skonfundował. Wszak o konferencji dowiedzieliśmy się dopiero dzień wcześniej a tu Pan ekspert wiedział o niej od 3 tygodni i miał na niej podobno wystąpić???

Kim więc jest Pan Hypki ?
W necie informacji jak na lekarstwo.
Wikipedia sztampowo : „Tomasz Hypki (ur. 1959) - polski inżynier lotnictwa[1], wydawca, działacz opozycyjny w okresie PRL, prezes Agencji Lotniczej Altair, sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa”
Wiemy więc już jedno Pan Tomasz zna się na budowaniu samolotów ale to chyba koniec jego wiedzy „eksperckiej”.
OK. Działacz opozycyjny. Ciekawe.
Mamy więc ENCYKLOPEDIĘ SOLIDARNOŚCI a tam kwiaty polskie.
Pan Tomasz to były działacz NZSu a między 1979 r a 1989 :
„1979–1980 kolporter niezależnych pism, uczestnik spotkań z opozycjonistami w Domu Studenckim Mikrus. Od IX 1980 w NZS; IX–X 1980 szef Biura Informacyjnego NZS PW w DS Mikrus, XI 1980 – XII 1981 szef NZS na MEL PW, w V 1981 współorganizator I Ogólnopolskiego Kiermaszu i Wystawy Wydawnictw Niezależnych; 1980–1981 członek Rady Koordynacyjnej NZS PW, szef sekcji wydawniczej; założyciel i redaktor pism „Idzie nowe”, „Prawo i MEL”; wydawca pism uczelnianych NZS PW (m.in. „Informator NZS PW”), organizator druku książek NZS PW; XI–XII 1981 uczestnik strajku radomskiego na PW, członek KS. 13 XII 1981 współorganizator wyniesienia urządzeń drukarskich z Gmachu Głównego PW. XII 1981–1984/1985 współorganizator podziemnej drukarni, konstruktor urządzeń do druku; 1981–1982 założyciel, redaktor, drukarz Służby Informacyjnej Studentów, drukarz ulotek NZS, dodruku „Tygodnika Mazowsze”; 1984–1989 kolporter wydawnictw niezależnych (m.in. książek NOWej) w Poznaniu. I tak bez żadnej wpadki ? Lepszy od Hansa Klosa i Pułkownika Isajewa razem wziętych.
Wot bohater , co tam Bohatyrowicz.
Ale i później Pan Tomasz okazał się niezwykłym człowiekiem : „1987–1988 prezes spółki Profer, 1988–1989 wiceprezes Przedsiębiorstwa Projektowo-Wdrożeniowego ULA. 1989–1991 prezes Doświadczalnych Warsztatów Lotniczych Konstrukcji Kompozytowych, od 1990 współwłaściciel i prezes Agencji Lotniczej Altair. W 1990 członek założyciel, od 1998 w Zarządzie Krajowej Rady Lotnictwa. W 1989 założyciel i przewodniczący Stowarzyszenia Lotniczego Bractwo Podwójnej Mewy, w 1992 założyciel Stowarzyszenia Polskiego Przemysłu Lotniczego. Od 1993 ekspert Polskiego Lobby Przemysłowego im. E. Kwiatkowskiego”
Zwróćmy uwagę jak to bojownik o wolność i prawdziwą demokrację przedzierzgnął się w Szefa i Biznesmena i to jeszcze za komuny !
A teraz troszkę wypowiedzi.
Tuż po „katastrofie smoleńskiej” Pan Tomasz broni pilotów na falach RMFki. Uczestniczy nawet w brefingach organizowanych przez Ludwika Dorna (http://www.e-dp.pl/pl/aktualnosci/kraj/1014387-minister-musi-odpowiedziec.html,,0:pag:2) i nagle wolta w drugą stronę.
Winni są piloci (http://www.fakt.pl/Ekspert-Zawinil-dowodca,artykuly,73584,1.html) w szczególności dowódca.
Zwracam uwagę że mówi to człowiek który NIE JEST LOTNIKIEM tylko INŻYNIEREM a „sekretarzowanie Krajowej Radzie Lotnictwa” to zwykły pic na wodę fotomontaż. KRL ma z lotnictwem jako takim tyle wspólnego co ja z tańcem na rurze. Po prostu jest to grupa biznesmenów skupionych wokół firmy Pana Hypkiego którym na sercu leży własny portfel. Bardziej nazwałbym to grupą lobingową a nie jakąś RADĄ. (http://www.altair.com.pl/start-201; http://www.altair.com.pl/start-3889 )
Pan Tomasz Marian zaś :
Mówi dokładnie to co MAK i to co chcą całemu światu „sprzedać” Rosjanie. Obwinia pilotów sam nim nie będąc. W co więc gra Pan Tomasz ?

(podbiłem tekst z 21.02.2011. Hun)

Brak głosów

Komentarze

 Szmaci się gość okrutnie i na pewno nie bez powodu.Kto nie oglądał programu "Jest jak jest" Morozowskiego  na temat ruskiej telekonferencji ten nie może nawet sobie tego wyobrazić.Suchej nitki nie zostawił na pilotach a we wszystkim zgadzał się z ruskimi "ekspertami".Musi być do tak hańbiącego zachowania  bardzo mocno motywowany.

Niewykluczone,że nie chodzi tu tylko o kasę.

#136999

Ja teraz nie wiem, jest to ten sam pan Hypki. który pluje na polskich pilotów, na polskie lotnictwo, na Polską armię??? To on jeszcze ma się dobrze??? Pzdr,

#137002

Czy Tomasz Hypki nie był agentem WSI??Warto też byłoby prześwietlić takich ludzi jak Wojciech Łuczak,Remigiusz Wilk oraz Grzegorz Hołdanowicz.

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#137018

Proponuję w ramach zrozumienia Kim Jest Pan Hypki przeczytać książkę MONTAŻ Wołkowa. (Volkoff)

http://www.eioba.pl/a85255/dezinformacja_czyli_manipulowanie_wiadomo_ci

I jeszcze TU :
http://wierni-ojczyznie.pl/index.php?topic=1177.0

Sapere Aude

Sapere Aude

#137029

13 złotych zasad Sunzi:
1. Poddawaj w wątpliwość dobro
2. Kompromituj przywódców
3. Wstrząśnij ich wiarą, niech rządzą
4. Posługuj się ludźmi złymi
5. Dezorganizuj działalność władz
6. Siej niezgodę między obywatelami
7. Podżegaj młodych przeciwko starym
8. Drwij z tradycji
9. Zakłócaj aprowizację
10. Rozpowszechniaj zmysłową muzykę
11. Sprzyjaj rozwiązłości
12. Nie żałuj pieniędzy
13. Zbieraj informacje
Sapere Aude

Sapere Aude

#137030

ja rolę eksperta hypkiegq widzę pozytywnie.Jest on tak przerysowany,niewiarygodnie nieprawdziwy aż iskrzy.Lepszy taki niż jakiś podstępny chytrus robiący nam wodę z mózgu.A tak wszystko jest jasne on kłamie my się śmiejemy.Jest bardzo dobrze a będzie jeszcze lepiej

#137060

zawsze lepiej jest znać przeciwnika i wiedzieć czego sie można po nim spodziewać.

#137085

i bardzo ciekawy zestaw informacji.
Pozdrawiam

#137076

 w "Ruską Ruletkę" -jak wiemy z  przekazów historii skutki tej gry są zwykle żałosne...

--------- ! -------------

 

hejabar

#137080

Hypciutka kwerenda dokumentacji IPN na temat tego "specjalisty". Tym bardziej, że rozpoczynał swoje geszefty w czasach, gdy przeciętny Polak tylko mógł o tym pomarzyć, a to z powodu braku pozwoleństwa od władzuchny, a to z braku pieniądza na rozruch firmy, Mogło by się okazać, że ten Tomaszek ma jakoweś wpisy w wiadomych dokumentach, a jego błyskawiczna wolta od "anty" do "zdecydowanie za" nastąpiła w momencie, gdy ktoś "dobrze poinformowany" o tych wpisach mu przypomniał.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

#137088

Pan H. stara się nie pełnić funkcji publicznych. Zresztą niedługo nie będzie już problemu jak "Partia Opozycjonistów" zniszczy IPN i zabetonuje archiwa.
Przyznam się wam że Pan H. był tylko punktem odniesienia takim benchamarkiem do sytuacji jak Rosjanie rozgrywają to ewidentne : morderstwo smoleńskie.
Sapere Aude

Sapere Aude

#137315

Tyle, że ostatni słuch po niej zaginął jak się gajowy wziął i nią zaopiekował.
Tu pewnie Macierewicz miałby co nieco do powiedzenia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#153968

Pamiętam takich bohaterów z czasów Solidarności i początków stanu wojennego. Wszędzie chcieli być pierwsi i najodważniejsi ale po pierwszych wpadkach gdy wystawili kilku moich kolegów nagle odechciało im się działalności i poszli robić karierę otwarcie przechodząc na drugą stronę barykady. Słyszałem od kolegów że hypki od bardzo dawna był mocno umoczony we współpracę ze służbami specjalnymi. Najgorsze że dla niektórych młodych lemingów on nadal jest mega-ekspertem choć nigdy w życiu nie był pilotem.

#137092

Nawet do Radia Maryja się wcisnął, żeby opowiadać te swoje banialuki. Zaprosili go jako pierwsi, zaraz po 10 kwietnia, bo przedstawiał się jako ekspert lotnictwa... Co z tego wyszło, wiedzą ci którzy słuchali tej audycji. Rzadko zdarza mi się wyłączać RM w trakcie programu, ale to był ten przypadek.

444Polska.bloog.pl

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#137094

[quote=Polska444]Nawet do Radia Maryja się wcisnął, żeby opowiadać te swoje banialuki. Zaprosili go jako pierwsi, zaraz po 10 kwietnia, bo przedstawiał się jako ekspert lotnictwa... Co z tego wyszło, wiedzą ci którzy słuchali tej audycji. Rzadko zdarza mi się wyłączać RM w trakcie programu, ale to był ten przypadek.

444Polska.bloog.pl[/quote]

do końca, bo pamiętam, że Ojciec Dyrektor zatelefonował w końcu zdenerwowany i obrugał "specjalistę" tak, że zaczął się plątać i powtarzać (niewinny baranek): ależ ojcze dyrektorze, ojcze dyrektorze.. Już go więcej nie zaprosili, bo się na nim poznali (no, chociaż trzeba było interwencji o.Tadeusza).
Jak widać cierpliwość popłaca...czego Ci serdecznie życzę, choć i tak WSZYSCY ćwiczymy się w tej cierpliwości. Nawet się dziwię, że jeszcze jej tyle mamy! Serdeczności!

#137556

Ja też się dziwię własnej cierpliwości,ale coraz częściej się śmieję.A to są objawy desperacji polskiej.Poczekamy do jesieni.

Anda

#154969

- To nie może. Ruskie kserówki zamiast dowodów to nie dowody. Takie wypowiedzi Hypkiego, to tylko polityka.

ixi band

#137306

Jak to kim? Dupkiem i pożytecznym idiotą, eksploatowanym przez mainstream...

Qeid - Wesołych Swiąt !

contessa

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#154183

uważam że to płatny przydupas WSI/GRU bodźcowany kwitami jakby mu przyszła myśl zrobić voltę - wogóle to polecam na YT "Układ Wrocławski" Brauna - o tym jak specsłużby korumpowały młodych działaczy studenckich - koronkowa robota, oni teraz rządzą a pojęcie sumienia jest im nieznane. Marzył Schetyna o klubie sportowym to mu dali Śląsk Wrocław (klub wojskowy więc dawcy z WSW/WSI)

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#154384

w kilku przypadkach słowa "pan" (na dodatek wielką literą) w odniesieniu do osób i zjawisk, które na to miano, nawet w znaczeniu pejoratywnym nie zasługują.

#137309