Stanowisko środowiska Propolonia.pl wobec projektu politycznego Declana Ganleya

Obrazek użytkownika circ
Blog

O politykę polską. Stanowisko środowiska Propolonia.pl wobec projektu politycznego Declana Ganleya

Po 1989 roku kilkakrotnie pojawiały się w naszym kraju próby konsolidacji wszystkich tych sił politycznych, które – choćby umownie – sytuowały się po prawej stronie sceny politycznej.
Szczególne zintensyfikowanie tych procesów następowało w okresach poprzedzających kolejne kampanie wyborcze.
Na fali nastrojów scaleniowych wyrosła m.in. Akcja Wyborcza Solidarność oraz Prawo i Sprawiedliwość. Obu tym formułom organizacyjnym – ku satysfakcji patriotycznie zorientowanej części elektoratu – udało się nie tylko zjednoczyć pod wspólnym politycznym szyldem szeroką reprezentację środowisk centro-prawicowych, ale przede wszystkim odnieść sukces wyborczy i przejąć władzę w państwie.
Niestety, rychło okazywało się, że cele i sposób uprawiania polityki przez ich rządy były prostą kontynuacją „dokonań” poprzednich liberalno-kosmopolitycznych ekip, a posługiwanie się przez polityków prawicy patriotyczną i katolicko-narodową frazeologią,
odgrywało dla wielu z nich wyłącznie rolę przepustki do państwowych synekur.

Historia lubi się powtarzać jako farsa. Dziś z zażenowaniem obserwujemy narodziny kolejnego projektu politycznego, którego zewnętrznie formułowanym celem jest zjednoczenie polskich sił eurosceptycznych, a rzeczywistym – pęd ku apanażom w Parlamencie Europejskim realizowany pod mecenatem silnego zagranicznego ośrodka politycznego. To zjawisko nie mające precedensu w naszej najnowszej historii. Niestety, liderzy szerokiego spectrum ideowo-politycznego, od ludowców, poprzez chadeków i narodowców aż do konserwatystów i monarchistów, skłonni są przyjąć zwierzchnictwo bliżej nieznanego podmiotu mającego swoją centralę poza granicami Polski. Jeżeli irlandzkie miliony są wystarczającym argumentem dla wyrzeknięcia się idei w pełni niepodległej Polski na rzecz rojeń o reformowaniu Unii Europejskiej, to my nazywamy tę postawę polityczną korupcją!
Każdy bowiem, kto uważnie przysłuchuje się wypowiedziom Declana Ganleya, musi zauważyć, że jego misją nie jest budowa Europy Ojczyzn, ale naprawa Unii Europejskiej, która – jego zdaniem – jest zbyt dobra, zbyt wartościowa i cenna, jest co najmniej - najbardziej udanym procesem pokojowym w historii świata, ale i czymś o wiele więcej. Ten irlandzki polityk zdecydowanie opowiada się przeciwko suwerenności narodów i państw: ponad 80% nowych praw w każdym kraju członkowskim pochodzi z Brukseli i to mi nie przeszkadza. Czy zatem nie przeszkadza to również tym polskim prawicowym politykom, którzy garną się pod skrzydła Ganleya? I jak do tego mają się wcześniej przez nich głoszone poglądy? Kłamią dziś czy kłamali wczoraj? I w czym jeszcze mijają się z prawdą?
Mieliśmy już w Polsce przedstawicieli narodu, którzy uprawiali partykularną politykę korzystając z obcych pieniędzy i wsparcia. Ich małostkowość, prywata i zakłamanie kończyły się potopem szwedzkim, rozbiorami państwa, sowiecką dyktaturą. Dziś kolejni chcą podążać drogą zaprzaństwa. Tych z nich, którzy z podłego wyrachowania chcą zgodzić się na obcy bat dla siebie i dla nas wszystkich, ostrzegamy przed surowym osądzeniem! Tych zaś, którzy dają się zwodzić zaklęciom politycznych prestidigitatorów, prosimy: odstąpcie od nich, nie pozwólcie skalać swojego honoru, zachowajcie siły dla rzeczywistego aktu inicjującego odbudowę w pełni niepodległej ojczyzny. Wierzymy, że taki akt niebawem stanie się faktem.

Warszawa, 20 stycznia 2008 r.
Marian Brudzyński Zygmunt Wrzodak Krzysztof Zagozda

I ja też się pod tym podpisuję.

http://www.propolonia.pl/

Brak głosów

Komentarze

Ale dokładnie to o co chodzi? Bo szczerze mówiąc nie mam konkretnych wniosków z przeczytanego tekstu. Albo nie znam jakichś faktów. To Ganley w końcu zły jest czy dobry?

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#11297

Niestety, tradycyjnie zaczyna się piekełko polskiej prawicy; rozliczanie, kto jest bardziej na lewo od "naszej kanapy". :|

#11308

a Ty wiesz?
Nie znam go.
A ty znasz?
Będziemy w ciemno głosować?
Jak zwykle?

Nigdy nie wygraliśmy na owczych pędach.
On jest zwolennikiem UE.
Taka UDecja.

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#11693