Zbrodnia wojenna bez... Wojny

Obrazek użytkownika Przemysław Mandela
Kraj

Polska jest niezwykłym krajem. To kraj blisko 40 mln specjalistów od polityki, piłki nożnej i historii, a mimo w żadnej z tych dziedzin nie może poszczycić się zadowalającymi wynikami… Ba! Są to dziedziny najbardziej dzielące ten wielki europejski naród…

O tym, że o historii może wypowiadać się każdy, lecz nie każdy powinien, pan wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski udowadniał już wielokrotnie. Zarzucał Bogu ducha winnym historykom, wskazującym na oczywiste fakty (jak nacjonalizm von Stauffenberga chociażby) upolitycznienie i działanie na szkodę stosunków Polski z sąsiadami; powątpiewał w sens umieszczenia na wystawie upamiętniającej wrzesień 1939 roku zdjęć bratających się żołnierzy radzieckich i niemieckich…

Ostatnio jednak ten historyk-amator zdecydował się raz na zawsze wyjaśnić kwestię kategoryzacji zbrodni katyńskiej:

To była zbrodnia wojenna. Ludobójstwo to jest zagłada narodu. W historii do tej pory były dwa ludobójstwa: Holokaust i wielki głód na Ukrainie. Katyń to było coś innego. Polscy oficerowie odmówili współpracy z komunistami i zostali zamordowani. Ci, którzy na nią poszli, przeżyli, jak Berling. Poza tym przyjęcie takiego stanowiska miałoby bardzo poważne konsekwencje polityczne. - mówił Stefan Niesiołowski w wywiadzie dla Dziennika.

Panie wicemarszałku. Jak to możliwe, że Katyń był zbrodnią wojenną skoro Polska nie ma pewności co do stanu wojny ze Związkiem Radzieckim? Tym samym polscy oficerowie wzięci do niewoli we wrześniu i październiku 1939 roku nie byli w świetle obowiązujących konwencji jeńcami wojennymi.

A może Pan wicemarszałek sugeruje coś zupełnie innego? Może Polska (Jego zdaniem) znajdowała się w stanie wojny ze Związkiem Radzieckim? Tak wszak wynika z wypowiedzi jakiej udzielił dziennikarzowi Dziennika.

Takie stanowisko to dopiero będzie miało bardzo poważne konsekwencje polityczne...

UWAGA!

 

Każdą osobę, która po przeczytaniu tego wpisu wyciągnie wnioski, w których uzna, że Autor w imię interesów politycznych konkretnej partii w Polsce, posługuje się i akceptuje sowiecką retorykę i propagandę, Autor bardzo prosi, aby zaznajomiła się z treścią dyskusji jakie miała miejsce pod tym wpisem na Salonie24. Jest tam dokładnie wyłożony faktyczny sens wpisu i zamysł Autora. Po raz wtóry odpowiadać na te same zarzuty (o promowanie sowieckiej propagandy chociażby) Autor nie ma już siły odpowiadać.

PS. W notce zmieniono kształt zdania z pierwotnego Polska nie znajdowała się w stanie wojny ze Związkiem Radzieckim na Polska nie ma pewności co do stanu wojny ze Związkiem Radzieckim.

Przemysław Mandela.

Brak głosów

Komentarze

Ja też jak coś piszę, to jest to odbierane inaczej, niż zamierzałem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30683

Proszę nie próbować udowadniać, że nie jest Pan wielbłądem, tylko pisać i pisać. Prostuje Pan ścieżki. A każdy, komu będzie zależało na rzetelnej wiedzy, sprawdzi czym jest ludobójstwo, a czym zbrodnia wojenna.

Proszę tylko nie sądzić, że zrobi to Niesiołowski. To on powinien się tłumaczyć i mieć honor. A gdyby naród ten honor miał, to już by z Sejmu pryskał po schodach ewakuacyjnych jak niegdyś Kwaśniewski.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#30698

Niestety, pozotaje nam tylko pisać, pisać i jeszcze raz pisać.
I jeśli Niesiołowski okazał się szują, to znaczy, że jest "szują".
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#30701

Gdyby nasze pisanie nie docierało, to nie byłoby takiej furii w reakcjach. Leski w salonie po prostu wyładował frustrację. Jest ignorantem i nawet nie wie o tym.

Nazywanie rzeczy po imieniu robi swoje, choć wydaje się nam, że nie ma żadnego odzewu.

A zresztą, czy my mamy wybór?;)

Również pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#30714

tego nie douczonego historyka nie powinna nikogo dziwić.Bo co może mówićszpicel sbecki? To co mu każe wierchuszka.A nawiasem mówiąc taką gnidę należałoby tylko rozdeptać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30717

To,że ten nadworny błazen rządowy donosił, jest tajemnicą poliszynela, więc co jeszcze razwietka ma na niego, że tak skomli jak mu zagrają?

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#30725

rozpoczniemy pertraktacje pokojowe z sowietami, bo dla mnie od 17.09.1939 r. jesteśmy w stanie wojny z ruskimi. I nazwanie w końcu rzeczy po imieniu pozwala prawidłowo określić inne, np: współpraca z SB, jeśli SB nie są siłami kolaborującymi z okupantem, to mamy dylemat, bo współpraca z organami państwa jest jak najbardziej wskazana. Nazwijmy w końcu rzeczy po imieniu, i nie ma co chować głowy w piasek, jak Sikorski (ten co na Gibartarze zginął) i tylko w celach politycznych trzymać śmieci pod dywanem. Dlaczego ginęłi AKowcy, żołnieże w Katyniu, i wszyscy walczący po 1945?
Tak na marginesie, ruscy, w stanie wojny, oprócz zbrodni wojennych dopuszczali się także ludobójstwa. Zbrodnią wojenną jest zamordowanie Nila, ludobójstwem Katyń i pozostałe miejsca straceń.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30727

Ludobójstwo - celowe wyniszczanie całych lub części narodów, grup etnicznych, religijnych lub rasowych, zarówno poprzez fizyczne zabójstwa członków grupy, jak i kontrolę urodzin, przymusowe odbieranie dzieci czy stworzenie warunków życia obliczonych na fizyczne wyniszczenie.

Genocide - a legal definition is found in the 1948 United Nations Convention on the Prevention and Punishment of the Crime of Genocide (CPPCG). Article 2 of this convention defines genocide as "any of the following acts committed with intent to destroy, in whole or in part, a national, ethnical, racial or religious group, as such: killing members of the group; causing serious bodily or mental harm to members of the group; deliberately inflicting on the group conditions of life, calculated to bring about its physical destruction in whole or in part; imposing measures intended to prevent births within the group; [and] forcibly transferring children of the group to another group."[1]

Rosjanie nie zabijali Polakow tylko w Katyniu - byly tez wywozki na Sybir (ktore jak najbardziej pod ludobojstwo podchodza) i dzialania NKWD wobec ludnosci cywilnej (glownie inteligencji) na calym terytorium Polski, tak samo jak mordy Polaków w ZSRR przed wybuchem II WS.

Ten kto neguje fakt ludobojstwa na Polakach podczas II WS ze strony i Niemcow i Rosjan jest albo glupi albo podly.

Naprawde nie potrzeba bawic sie w szczególy.

Dzialania Rosjan i Niemcow wobec Polakow byly zaplanowane i nastawione na wyeliminowanie elity narodu. Jesli nie rozumie tego Polski Profesor to tylko jest chodzacym dowodem tego ze ten plan sie naszym oprawcom udal...

Vote up!
0
Vote down!
0
#30744

 nie tylko w sprawie ludobojstwa Polakow sie myli.

Mowiac:

"W historii do tej pory były dwa ludobójstwa: Holokaust i wielki głód na Ukrainie.",

zapomnial zauwazyc ludobojstwa Ormian dokonanego przez muzulmanow tureckich.

Vote up!
0
Vote down!
0

arka

#30754

A także rzezie plemienne w Rwandzie i ostatnie wydarzenia w Darfurze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#30833