Państwo o znamionach polskości

Obrazek użytkownika Przemysław Mandela
Kraj

Tym, którzy mieli jeszcze jakieś wątpliwości autor niniejszego bloga poleca relację z posiedzenia Sejmu dotyczącego m.in. kwestii upamiętnienia zbrodni wołyńskiej oraz definicji ludobójstwa w jej kontekście. Jest to dosyć przygnębiający, ale i dobitny dowód potwierdzający tezę, iż nadwiślański kraj noszący dumną nazwę Rzeczpospolitej nie jest państwem suwerennym. Jest państwem zniewolonym i pozbawionym umiejętności dbania zarówno o interesy własne jak i swoich obywateli.

Nie jest to jednak, Szanowny Czytelniku, niewola typowa, którą znamy chociażby ze 123 lat nieobecności na politycznych mapach świata. To niewola dużo bardziej destruktywna i szkodliwa. To niewola mentalna, która sprawia, że w imię forsowanej niemal w każdym aspekcie życia politycznej poprawności nasi politycy sami dokonują autocenzury, wydawać by się mogło oczywistych i niezbitych faktów. Zbrodnia na Wołyniu, w której ofiarą nacjonalistycznych band Ukraińskiej Powstańczej Armii padło ponad 100 tys. Polaków według wszelkich definicji prawa międzynarodowego czy nawet polskiego jest zbrodnią ludobójstwa. Spełnia absolutnie wszystkie kryteria, aby za taką ją uznawać i tak ją przedstawiać. Nie przeszkadza to jednak wcale posłom Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej rozmywać jednoznacznie negatywnego wydźwięku tego określenia jakimiś enigmatycznymi znamionami. Wychodzi, więc na to, że sami otwieramy furtkę do negacji jednoznacznych faktów w przyszłości. Skoro dla nas eksterminacja 100 tys. Polaków nosi jedynie znamię ludobójstwa co stoi na przeszkodzie, aby ktoś inny to nasze znamię poddawał w wątpliwość lub wręcz je negował? Absolutnie nic. Posłowie zrobili dzisiaj wszystkim sympatykom UPA na zachodniej Ukrainie wielki prezent. Pozostaje jedynie czekać, aż z niego skorzystają, bo to, że to uczynią jest akurat pewne.

W imię czego to wszystko? Politycznej poprawności? Absurdalnego z samego założenia strachu przed upokorzeniem Ukraińców?

Czym mielibyśmy niby ich upokorzyć? Prawdą? Czy naprawdę doszliśmy już do tego etapu rozkładu wartości, że uznaliśmy zgodnie, iż prawda może upokarzać? Wygląda na to, że tak skoro zdaniem Marszałek Sejmu Ewy Kopacz nie możemy dążyć do pojednania dzieląc prawdą.

To na czym chcemy to pojednanie oprzeć? Na politycznej poprawności czy na wspólnym mentalnym zniewoleniu? I czy będzie to faktyczne pojednanie czy tylko nieokreślony twór o znamionach pojednania?

Brak głosów

Komentarze

to zdjęcie jest koronnym argumentem na "polskie kłamstwa"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#369383

A może zdjęcie w tym artykule, to też jest fotomontaż?

http://www.upadeknarodu.cba.pl/zbrodnie-upa.html

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#369409

To nie jest, ale nie tego faktu dotyczy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Marianna_Doli%C5%84ska

Vote up!
0
Vote down!
0
#369411

To nie jest, ale nie tego faktu dotyczy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Marianna_Doli%C5%84ska

Vote up!
0
Vote down!
0
#369412

http://pl.wikipedia.org/wiki/Marianna_Doli%C5%84ska

Vote up!
0
Vote down!
0
#369413

Dzięki bardzo! Tego nie wiedziałem.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>ro</p>

#369586

To zdjęcie przyznaje szczerze wybrałem nieco niefortunnie korzystając przy tym z bazy danych portalu niepoprawnych. Co do samego zdjęcia masz oczywiście rację, natomiast nie ulega wątpliwości, że taki sposób mordowania na Wołyniu również nie należał do rzadkości o czym świadczą liczne relacje świadków.

Dla spokoju własnego historycznego sumienia zmieniłem je:)

Pozdrawiam i dziękuje za zwrócenie uwagi na ten fakt.

"Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli"
- Józef Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli"
- Józef Piłsudski

#369646

UCHWAŁA
Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
z dnia 15 lipca 2009 r.

W sprawie tragicznego losu Polaków na Kresach Wschodnich

W lipcu 2009 roku mija kolejna - 66. rocznica rozpoczęcia przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińską Powstańczą Armię na Kresach II Rzeczypospolitej tzw. antypolskiej akcji - masowych mordów o charakterze czystki etnicznej i znamionach ludobójczych. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej składa hołd pomordowanym Rodakom i obywatelom polskim innych narodowości oraz członkom Armii Krajowej, Samoobrony Kresowej i Batalionów Chłopskich, którzy podjęli dramatyczną walkę w obronie polskiej ludności cywilnej i przywołuje bolesną pamięć o ukraińskich cywilnych ofiarach.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża szczególne uznanie i wdzięczność tym Ukraińcom, którzy często z narażaniem własnego życia pomagali i ratowali swych polskich sąsiadów.
Tragedia Polaków na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej winna być przywrócona pamięci historycznej współczesnych pokoleń. Jest to zadanie dla wszystkich władz publicznych w imię lepszej przyszłości i porozumienia narodów naszej części Europy, w tym szczególnie Polaków i Ukraińców.

MARSZAŁEK SEJM

/ - / Bronisław Komorowski

Vote up!
0
Vote down!
0
#369397

Teraz czekam na kolejny gest rządu. Żeby dbać o dobre stosunki z Niemcami uchwalą, że działania nazistów w obozach koncentracyjnych na terenach Polski nosiły znamiona holokaustu i z samymi Niemcami nie miały nic wspólnego. A jak jeszcze bardziej zechcą się przypodobać Niemcom to uchwalą, że w "polskich obozach koncentracyjnych". Jest jednak jeszcze jeden problem, którym oddano niedźwiedzią przysługę samym Ukraińcom - odebrano przyzwoitym obywatelom Ukrainy możliwość potępienia działań bandyckiej części tego narodu. To jest taka sama przysługa, jak by w innych krajach podejmowano uchwałę, że organizacja przestępcza utworzona przez Jaruzelskiego (co przyznał sąd), "miała znamiona" nielegalności. Zastanawiam się z kim nasz rząd chce współpracować? Z bandytami, czy z przyzwoitymi mieszkańcami Ukrainy dając im wsparcie w zwalczaniu patologii. Po czystkach dokonywanych w Jugosławii przez Serbów wytoczono procesy na arenie międzynarodowej. Patrząc na Sikorskiego i słuchając go mam poczucie obrzydzenia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#369424

Pomnik ku czci pomordowanych na Kresach Południowo-Wschodnich w latach 1939-1947 (Wrocław).

a dziś sejm mówi nam , że ludobójstwa nie było?

Vote up!
0
Vote down!
0
#369428