Szwedzi w służbie Polski?

Obrazek użytkownika Kerepsak
Kultura

Swego czasu trafiłem na jutubie na szwedzki zespół power metal Sabaton. Na jednej ze swoich płyt, nagrał on utwór "40:1", opowiadający o bohaterskiej postawie Polaków podczas obrony Wizny. Oczywiście, piosenka szybko obrosła legendą i powstało całe mnóstwo nawiązujących do niej filmików. Co ciekawe, jeden z nich zawiera napisy w języku niemieckim, relacjonujące wydarzenie, które zainspirowało autorów.
To smutne, że ktoś "z zewnątrz" potrafi zadbać o nasze dobre imię lepiej niż Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego. Choćby to robił dla pieniędzy, bo mu w Polsce sprzedaż wzrośnie, to i tak coś dobrego dla nas z tego wyniknie; może piosenka zainteresuje jakiegoś młodego obcokrajowca, który, w ten sposób, dowie się czegoś więcej nie tylko o bitwie, ale w ogóle o Polsce.

http://www.youtube.com/watch?v=1QL0bXxjqEQ

PS. Jedyna instytucja naprawdę promująca Polskę - Muzeum Powstania Warszawskiego - przygotowuje animowany film o Powstaniu. Zapowiada się całkiem interesujące dzieło.

http://www.rp.pl/artykul/9146,334062.html

Brak głosów

Komentarze

Smutne to, a zarazem potwornie denerwujące. Ale jest jednak pewien promyk madziei. Czytałem również wpisy tyczące tego filmiku. Napewno pisali to młodzi lub bardzo młodzi ludzie. A więc pierwszy krok i ich świadomości został uczyniony.
________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#25824

stanie przed lustrem, na pindrzenie się; dobór koszul i krawatów.
Posłuchaj tego narcyza!
Jak on "waży słowa" jak tokuje!
Totalny kołtun!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#25891

Ministerstwa za czasu PeO, w takim razie zaczynają być jak te z 1984. I tak ministerstwo gospodarki, zajmuje się jej rujnowaniem, min. infrastruktury - jej wyburzaniem, a min. zdrowia - tym jak pozbawić Polaków dostępu do lekarza...

Vote up!
0
Vote down!
0
#25893

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#25895