Groteska, farsa - rzecz o ukradzionym napisie z Auschwitz

Obrazek użytkownika Milton
Blog

Do jakiego absurdu może prowadzić przeświadczenie, że każda okazja do zaistnienia w mediach jest dobra. I nie wiadomo, czy więcej w tym kabotyństwa, czy podłości.
Otóż niejaki Gondek - szef krakowskiego SLD wydał apel-manifest do "dyrekcji Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz do ministra kultury, by zniszczony po kradzieży napis "Arbeit macht frei" pozostawić w takim stanie, w jakim został on odnaleziony. Muzeum odpowiada: historyczny napis jest już naprawiany."

Motywem była chęć walki z neofaszyzmem - "ponieważ jest to kolejny dowód na to, że ze strony osób, które podnoszą dłoń do góry w charakterystycznym rzymskim geście nadal istnieje zagrożenie dla społeczeństwa, że neofaszyzm dalej jest bardzo groźny"

Nie wie, czy pali głupa, że między nazizmem tj. faszyzmem po niemiecku a komunizmem, ideologią, którą wyznawali i praktykowali starsi towarzysze-założyciele SLD istniała bliźniacza współzależność. W takich Niemczech bojówki komunistycznej KPD szły łeb w łeb w bojówkami z NSDAP. A gdy Hitler był górą, to część bojowników z KPD przeszła do SA. Podobnie było z denazyfikacją w NRD, gdzie wczorajsi naziści stawali się wzorowymi komunistami.

pzdr
Milton

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zostawmy-napis-z-Auschwitz-zniszczony-ku-pamieci,wid,11903584,wiadomosc.html

Brak głosów

Komentarze

Istotnie jest to farsa- ale dla ludzi myślących. Oczywiście, że ludzie  niszczący jakiekolwiek obiekty - pamiątki przeszłości -które urosły do rangi pomników - powinni być ścigani zgodnie z prawem. Dla wszystkich jest oczywiste - że np. hipotetyczna  kradzież tablicy, uszkodzenie pomnika pamięci ofiar komunizmu , setek tysięcy Polaków z Sybiru i czystek bolszewickich - nie spowodowałaby takiego rumoru w tabloidach - jak kradzież napisu z Auschwitz. Który do momentu " zerwania przyjaźni Hitlera ze Stalinem" - był obozem tylko  dla Polaków. Niszczono tam ( do tego momentu) wyłącznie polską inteligencję narodowości przeróżnej - w tym inteligencje polską o narodowości ETNICZNEJ żydowskiej. Po II wojnie prtzedsiębiorstwo Holokaust na potrzeby czysto merkantylne i polityczne "zagarnęło" cały obóz dla siebie. Wiadomo przecież ,że Żydzi unicestwiani byli w Birkenau . A stary obóz to głównie domena ofiar polskich. Oczywiście to są niemalże sematyczne rozważania.Dla przepuszczonych przez komin - nie ma to żadnego znaczenia.  Jaki był cel tej "hucpy" z kradzieżą, można tylko się domyślać i nigdy się tego nie dowiemy. Ktoś przytomnie zauważa - że te rurki i blaszki mogły trafić do jakiegoś kibucu. Nie jest to pozbawione pewnej logiki. Agendy tego państwa łącznie z Mossadem wielokrotnie w historii najnowszej uczestniczyły w operacjach tak zagmatwanych ( dla postronnych widzów) ,że nawet ludzie inteligentni gubią się w tym mętliku. Szwecja wyda  Polsce swojego obywatela. Nie wyda jednak polskiego obywatela - Stefana Michnika. Jak będzie wyglądał proces Szweda - można się domyślać. Kolejna hucpa i zadęcie w "antysemickie" trąby. Dla ludzi pokroju aktualnego premiera - nie będzie to już " śmieszno--ponury teatr z przeszłości". Być może uda się to włączyć w kampanią wyborczą. Wszystko drogi są dobre , które prowadzą do celu. I "cel uświęca środki".

Mozets

#51041

Swojego czasu obserwowałem na łamach "niepoprawnych" zażartą dyskusję niejakiego Colasa Bregnon. Okrzykniętego oszustem internetowym, ciemną stroną mocy elektronicznej i - przede wszystkim antysemitą z koszernym nożem i pękami pejsów przytwierdzonych do pasa myśliwskiego - jako trofea...  I tutaj w związku z tym podzielę się aktualnościami z netu:

 

Donoszę uprzejmie, że na Necie, ten skurczybyk Colas Bregnon otworzył swój własny portal i pisze co chce. I co jest pewne - nikt go już wywalić nie może. Ich adres jest www.voxpopuligazette.org i coś mi się wydaje, że adminowie Niepoprawnych.pl i Prawicy.net zrobili mu niedźwiedzią przysługę. Traktując go jak siłę nieczystą. Co prawda nie używali święconej wody – ale efekt był podobny. Co więcej - on teraz nie uznaje żadnych komentarzy typu płodów intelektu niektórych zawodowych komentatorów Niby-niepoprawnych.pl , czy Niby-prawica.net. Redaktor Colas B. twierdzi, że do komentowania będą dopuszczeni osobnicy płci obojga po przedstawieniu dyplomu zarówno Instytutu Kultury Medialnej ojca Rydzyka , jak i WUML-u. (Kopie dyplomu nie muszą być poświadczone rejentalnie ). I odśpiewania „Międzynarodówki”. (Fałszowanie – dozwolone, zresztą tej melodii nie da się czysto zaśpiewać...) Kraskę z Niepoprządnych i Samograja z Prawicy.net chyba jednak nie wpuści. Podobno kupił do bramy portalu 2 ostre dobermany wyczulone na zapach Akademii Politycznej im. Feliksa Edmundowicza w Warszawie. Pod czym jak słychać ( i widać) podpisuje się obiema rękami zdecydowane gremium Czytelnikow Nuda Veritas Inter-Gazette. Można rzec Prawicy i Nieporządnym obrodziła konkurencja . Zdaniem samego Colasa B. zdrowa konkurencja – to sam miód.

  O czym „uprzejmie donosi” - Mozets.

 

P.S. (Donoszę – aczkolwiek się brzydzę – jak mawiał jeden ORMO-wiec z „zasadami”).

Mozets

#51044

Odgrzewamy stare kluchy?
Jakaś kryptoreklama?

#51047