Do dr Kornela Morawieckiego - modo advocatus diaboli

Obrazek użytkownika Milton
Blog

Korzystam z pańskiej zachęty do zadawania Panu pytań, z których na jedno nie raczył Pan odpowiedzieć:

I. Jaki jest Pana stosunek do pana Grzegorza Schetyny, byłego członka Solidarności Walczącej, który zrobił największą karierę polityczną ?

Pytanie to zadaję w związku z audycjami o wrocławskiej opozycji p. Grzegorza Brauna emitowanymi w maju ub.roku w Niepoprawnym Radiu, w których padły podejrzenia o współpracy w/w z wiadomymi organami, miał być on zarejestrowany w WUSW w Jeleniej Górze.

II. Cytat za kolegą Jacxk

"Jeśli chodzi o świat biznesu to osoby, które mają największy wpływ na Kornela Morawieckiego to Mateusz Morawiecki (syn) obecnie prezes Banku Zachodniego WBK, obecny prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło - poprzednio prezes Pioniera Pekao TFI (SW Wrocław) oraz Wojciech Myślecki -1998-2000 członek Rady Nadzorczej Zarządu Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA. (obecnie szef kancelarii Stowarzyszenia Solidarność Walcząca)."

Moje pytanie brzmi:

Jak dostać się na najwyższe stołki w bankowości w Polsce, mając za sobą epizod bycia członkiem w organizacji antykomunistycznej, antysystemowej za jaka uchodziła SW ? Wszak miejsca te były zarezerwowane dla konformistów z kręgu ROAD-KLD-UD-UW.

pzdr

Milton advocatus diaboli

Brak głosów

Komentarze

Witam
Ja wiem, ale nie odpowiem. Przypomnę , że jeszcze bankowość to domena dawnych Towarzyszy i specsłużb PRL a także uzależniona od międzynarodowych syjonistycznych i największych instytucji finansowych na świcie w stylu J.P. Morgan, Goldman Sachs...
I ciekae wobec tego co K. Morawicki sądzi o K. Marcinkiewiczu czy C. Stypułkowskim?...

A tak poważnie. Daj spokój Morawieckiemu bo facet został po prostu wystawiony przez Chłopców dla zabezpieczenia prawszej od PiS i patriotycznej flanki naszej sceny politycznej. W ten sposób Chłopcy zabezpieczaja całą scenę, co by przed wyborami nie było niespodzianek... Euro-Liberalniejsza od Euro-Liberałów z PO - to Chłopiec Olechowski, flanka liberalno-konserwatywna to jak zwykle Chłopiec JKM... w odwodzie czeka jeszcze Chłopiec Cimoszek...

... Szkoda gadać...

Pozdrawiam
krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#43828  1. Grzegorz Schetyna był w podziemiu zaangażowanym członkiem SW. Nasze drogi rozeszły się podczas montowania i obrad „okrągłego stołu”. Potem źle oceniałem i oceniam działalność polityczną Grzegorza Schetyny. Na temat sugestii Grzegorza Brauna pytałem dobrze zorientowanych i zaufanych ekspertów z IPN. Na szczęście oni nie potwierdzili tych sugestii.

  2. Solidarność Walcząca była kadrową organizacją. Działało w niej wiele wybitnych osób z talentem, samozaparciem i pasją. Wojtek Myślecki, Zbyszek Jagiełło i mój syn Mateusz do takich należeli. Ich kariera zawodowa to jedynie wyjątki potwierdzające sformułowaną przez Pana regułę, z którą się zgadzam. Stopni i powodów ich awansów i spadków (W. Myślecki) nie będę relacjonował - to szczegóły. Muszę jednak wyjaśnić, że choć oczywiście bardzo cenię całą tę trójkę to akurat oni byli (i może są) gorliwymi przeciwnikami mojego kandydowania. Co świadczy o tym, że największego wpływu na mnie nie mają.

Vote up!
0
Vote down!
0
#44238

Dziękuję za odpowiedź, jestem nią usatysfakcjonowany.

pzdr
Milton

Vote up!
0
Vote down!
0
#44433