Kastracja

Obrazek użytkownika Dixi
Kraj

Sprawa kastracji wraca „i to k.rwa wraca w wielkim stylu”.

Wyszło na jaw, że w Szamotułach dokonano, jak to się ładnie mówi, sterylizacji Violetty Wożniak, tej samej, której sąd odebrał córkę. Zarówno sąd, a jak się okazało także lekarz uznali, że szczerbaci i ledwie wiążący koniec z końcem nie mogą mieć więcej dzieci.

Kobieta jest podobno lekko osłabiona umysłowo, więc co się będziemy patyczkować?! Najwyraźniej stosowanie eugeniki na siłę nie jest sprzeczne z przysięgą Hipokratesa (czy także z prawem?!). Nie przywołuje też niemiłych wspomnień.

Niemal równocześnie złaknione newsów media obiegła informacja, że straż miejska zatrzymała, a policja skuła i zawiozła na posterunek weterynarza, który dokonywał na polu podobnego zabiegu na koniu… Nic dziwnego. Przecież robił zwierzątku krzywdę, a wiadomo – obrońcy praw zwierząt nie odpuszczają.

Jako komentarz chciałbym przypomnieć jeszcze dwa fakty.

Pamiętacie jak to premier proponował chemiczną kastrację pedofilów? Pewnie tak, bo wywołało to szeroka dyskusję, choć… jak zawsze u Tuska, skończyło się na gadaniu. A pamiętacie, jak wiceminister zdrowia (!!!) z trybuny sejmowej (!!!) rzucił, że być może na PO głosowali pensjonariusze więzień i aresztów, ale za to na kaczystów – pacjenci szpitali psychiatrycznych?

O pedofilach można gadać, bo to żadne ryzyko, a duża reklama. Co zaś się tyczy wariatów i innych, „nieprzystosowanych”, to ich populację trzeba ograniczać, oczywiście po cichu.

Może to właśnie ta recepta nadobrobyt, której nie możemy się doczekać?

Brak głosów

Komentarze

Porski płemieł powinien zwrócić się z prośbą do rządu szwedzkiego z prośbą o pomoc w sprawie przymusowej sterylizacji i kastracji. Przed II WŚ Szwecja w dziedzinie
polityki eugenicznej było o krok do przodu przed III Rzeszą.
Te barbarzyńskie praktyki opisywano m.in. w "Rzeczpospolitej -dodatek Plus Minus" i w "Arcanach".
Podobne szaleństwo pokazane jest w głośnym filmie Formana "Lot nad kukułczym gniazdem" w stosunku do osób ze schorzeniami mózgu.

pzdr
Milton

#29620

... sowieckiej mentalności (bo takie są źródła moim zdaniem). Ale cóż, jak się złapie lekarza za łapówki, molestowanie seksualne i narażanie życia pacjentów, to zaraz jest krzyk, że upada jakaś gałąź medycyny, na przykład transplantologia.
Swoją drogą rodzina Woźniaków "prezentów" raczej nie dawała, tylko jeszcze wymagała opieki, więc była obciążeniem i dla budżetu i dla "służby zdrowia".

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#29622

pomysł kastracji przestępców seksualnych uważam za dobry. Pozwoliłoby to ograniczyć przestępczość w tym zakresie.

A sterylizacja tej kobiety... przypominają się najczarniejsze czasy eugeniki w nazistowskich Niemczech czy socjaldemokratycznej Szwecji.

Jeżeli chodzi o samą eugenikę, polecam swój tekst Oczy Heisenberga:

http://www.niepoprawni.pl/blog/13/oczy-heisenberga

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Kirker prawicowy ekstremista

#29625

...jestem wcale pewien, że byłaby skuteczna. No dodatek nie ma środków chemicznych likwidujących skłonności mordercze (przyczyny są zbyt różnorodne) czy złodziejskie. Oczywiście można wybrane osoby otumanić prawie zupełnie, ale wtedy będziemy potrzebowali masy sanatoriów, nie więzień.
Przypomniałem Tuska, bo on jak zwyczaj gadał i tylko gadał. Teraz gada pani minister zdrowia i nie po raz pierwszy odcina się od kolegów-lekarzy (tylko, jak coś się stanie). Po cholerę nam taki Premier i takie ministerstwo (inne też)????
Chciałem też zwrócić, po raz kolejny na stan świadomości środowiska medycznego.
Jestem pewien, że nie jest to pierwszy przypadek kastracji "podczłowieka" już w czasach postkomuny, a jeszcze bardziej pewien, z za komuny taki sposób "oszczędzania publicznych pieniędzy" był normą. Nie tylko zresztą to. Pewien profesor, który publicznie popierał aborcję (za co Kościół nie chciał go uczcić na pogrzebie mszą, a Salon i "GW" wręcz zmuszały go do tego)wyznał publicznie, ze jak dziecko po porodzie marnie wygląda, to "się" go zostawia na kroplówce z soli fizjologicznej, żeby sobie umarło. I po kłopocie.

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#29627

jeżeli chodzi o aborcję, to zachodzi tutaj mechanizm opisany w Przed-Ludziach Ph. K. Dicka. Skoro dopuszczalna jest aborcja do pewnego etapu rozwoju, to ponieważ nie można jej jednoznacznie określić, podnosi się pułap. Najpierw zygoty i wczesne zarodki, potem 9 miesięcy trwania ciąży, potem zabijanie noworodków. I nic dziwnego, że ten profesorek takie rzeczy gadał. To wprost wynikało z jego światopoglądu.

A czy ja mówię o kastracji chemicznej. Najtańsza jest mechaniczna - i po krzyku. A surowe kary powodują z reguły to, że prawo jest bardziej respektowane. To wypróbowany mechanizm.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Kirker prawicowy ekstremista

#29635

nie tylko zresztą wiekowej( eutanazja chorych i starych),poza którą wolno zabijać.
Co do kastracji chirurgicznej. Nie sądzisz, ze wielu poddanych takiej operacji ocipiałoby do reszty i chciało się mścić na społeczeństwie? Zboczenia nie wynikają tylko z popędu seksualnego, ale często z różnych socjopatii.

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#29638

eutanazja to logiczna konsekwencja aborcji. Jeżeli są te dwie, to wchodzi eugenika. Żaden projekt eugeniczny nie obędzie się bez aborcji i eutanazji.

Zboczenia związane są akurat z popędem seksualnym, niezależnie od środowiskowego czy genetycznego determinizmu. Eliminując libido, następuje koniec z problemem.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Kirker prawicowy ekstremista

#29640

Odnoszę wrażenie, że ktoś usiłuje wyeliminować biedę, eliminując biednych.

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#29628

Tusk oszczędza też na rehabilitacji niepełnosprawnych, w tym dzieci, a za to ma kasę na przebudowanie sali sejmowej w celach reklamowych. Na własnych stołkach też nie oszczędza, a nawet daje swojemu "aparatowi" podwyżki. "Pero, peroo! Bilans musi wyjść na zero."

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#29630

akurat jestem w ogóle przeciwnikiem czegoś takiego jak państwowa służba zdrowia, czy to szpitale, sanatoria czy jakiś tam NFZ. Ale do tego redukcji fiskalizmu i biurokracji...

A z biedą swojego czasu już walczono poprzez sterylizację. Więcej, naziści dopuszczali dla marginesu społecznego aborcję.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Kirker prawicowy ekstremista

#29633

... komunistów, którzy przeprowadzali jeszcze drastyczniejsze "eksperymenty" społeczne (choć nie powołując się na eugenikę). Działo się to nie tylko w ZSRR. Czerwoni Khmerzy wymordowali własne kaleki wojenne motykami, bo oszczędzali kule.
Zgadzam się, ze państwowa "służba zdrowia" jest droga i nieefektywna. Jak wszystko, co państwowe. Problemem są, jak zawsze, metody transformacji.

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#29639

Czytam i oczom nie wierzę. Myślałam, że jestem na stronie GW. Tam piszą dokładnie to samo. Brawo!!!

Kaśka

#29646

komuniści też przeprowadzali sterylizacje i przymusowe aborcje, na przykład u Kałmuków i Czeczenów. Komunizm to tak naprawdę lustrzane odbicie nazizmu.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Kirker prawicowy ekstremista

#29810

Właśnie leciał na TVN24 wzruszający reportaż o dramacie wykastrowanej Pani Wiolecie W. Zadbany dom, odmalowana szafa, elegancka bohaterka, patrząca melancholijnie w dal i rzewna muzyka w tle. Pan Tata przekonujący, że ciąża była planowana (tym razem nie uważali) i sołtys oburzony, że zrobili z kobiety kalekę. Już ten cyrk zmusza do refleksji, że coś tu śmierdzi. Jakich mamy lekarzy to każdy, kto zetknął się z nimi wie, ale myślę, że nie są jednak takimi kretynami, którzy robiąc coś takiego, z pobudek jakie im się imputuje, dopuścili by do wrzawy medialnej.
Wiem, że są sytuacje, w których trzeba np. usunąć macicę (i nie musi to być ósmy poród) i nie życzę sobie, żeby jakiś dupek nazywał mnie kaleką.
Obserwując na co dzień manipulację mediów, dajcie sobie na wstrzymanie.

Kaśka

#29650

Z całą pewnością działam z innych pobudek i reprezentuję inny światopogląd. Jeśli dwóch mówi to samo, nie zawsze znaczy to to samo.
Na pomysł o medycznym uzasadnieniu zabiegu lekarze, rzeczywiście inteligentniejsi niż pacjentka, wpadli jednak jakoś po czasie. Na początku twierdzili, że kobieta zgodziła się na zabieg. Rzecz w tym, ze sterylizacja "na życzenie", a także bez przyczyn medycznych jest zakazana i ścigana przez polskie prawo, czego nikt przez pierwsze dwa dni nie zauważył, nawet media.

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#29667

Chciałam znać stanowisko przeciwnika w tej sprawie, więc zerknełam na stronę GW (to gwoli usprawiedliwienia).

Co do lekarzy, to prędzej uwierzę, że coś sknocili w trakcie operacji, niż w jakieś ich rozterki moralne. I dlatego wolę poczekać na wyjaśnienie tej sprawy.

A tak na marginesie, używa się w kontekście  tej sprawy wielkich słów i przedstawia się tę rodzinę jako wysoce przyzwoitą itp. Czy można być trochę porządnym? Czy można pominąć w tej sprawie czwórkę porzuconych dzieci?

A jakakolwiek sterylizacja, bez zagrożenia życia jest karalna i nie podlega to dyskusji.

I czy naprawdę nikt z Was nie widzi jak media i prawnicy manipulują tą sprawą?

Pozdrawiam 

 

Kaśka

#29681

Nic nie wiem o porzuconych dzieciach. Niezależnie od wszystkiego sterylizacja bez przyczyn medycznych jest przestępstwem.

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#29685

#29689