Fobiofobia

Obrazek użytkownika Dixi
Blog

W krakowskim Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami był pies, który pomagał leczyć się z kynofobi. Taki spokojny misio! Pewnego razu zaciągnięto do niego dziewczynę, która panicznie bała się psów i… ten wzór spokoju ją ugryzł.
Wiadomo było, jak zostaną przyjęte reakcje PiS i samego Jarosława Kaczyńskiego na oświadczenie CDU-CSU w sprawie „wypędzonych”. Zarówno Napierdniczaki, jak Tuskowcy odmieniają słowo „fobia” przez wszystkie przypadki. Kaczyński otworzył znów puszkę Pandory.
Podobno wyleciały z niej nieuzasadnione lęki i chorobliwe obawy…
Czyżby?
O ile dobrze pamiętam Prusy były naszym rozbiorcą, a Niemcy napadły na Polskę i okupowały ją brutalnie kilka lat.
Istnieje taka teoria psychologiczna, że kiedy straszy się dziecko, buduje się w ich osobowości Rodzica, kiedy zaś dziecko sparzy się, lun skaleczy samo, rozwija się w jego świadomości Dorosły.
No więc, czy lęk przed agresywnym psem, który już nas ugryzł, jest fobia, czy instynktem samozachowawczym, więc reakcją racjonalną? Rozumiem, że wnuki żołnierzy Wermachtu mogą spać spokojnie, nie wiem jednak, czy spokojne mogą (i muszą) być wnukowie „dzieci Zamojszczyzny)
Owszem, Niemcy są teraz inne, więc nie grozi nam wkroczenie Wermachtu (na razie?), ale przed zwycięstwem (w wolnych wyborach) Niemcy też były zwyczajną, europejską demokracją.
Bardzo więc proszę, żeby nie fundować mi prania mózgu w celu wytworzenia we mnie internacjonalistycznego Rodzica! Ja się nie boję, dostrzegam tylko zagrożenie, a mam powody słuchając już prawie nie zawoalowanych gróźb.
Kaczka ma rację, że nie obchodzi go, czy jesteśmy w fazie wyborów europejskich, bo na próby zmieniania mapy Europy (naszym kosztem), trzeba reagować szybko, zdecydowanie i jasno.
Jeśli CDU i CSU kokietują „wypędzonych”, zwanych dawniej „rewanżystami”, to znaczy, że ich wyborcy i politycy będą mieli skłonność do nowego „drang nach osten”
Ma też Kaczka rację, że silni pozwalają sobie na potrząsanie szabelką tylko wobec słabych, niezdecydowanych i lękliwych. Niemcy pozwalają sobie na tak bezczelne występy, bo rząd Polski jest niekompetentny i słaby, a Tusk poświęci wiele, żeby go sąsiedzi kochali. Być może to on ma patriofobię , czyli boi się patriotyzmu, a nawet podejrzenia o niego.
Strach się bać, co?

Brak głosów

Komentarze

Kaczka racje ma a kaczor Donald?cóż facet bez jajec!

pzdr

ps.o czerewonych nie wspominam,bo oni przez 5olat lizali dupę ruskim a teraz liżą jaja tym z Brukseli

Vote up!
0
Vote down!
0
#21171

...nawet moje wyobrażenia, a nie miałem nigdy o Platformie dobrego zdania. Tusk, skoro lubi popularność, powinien się postarać o role w telenoweli.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#21172

Chyba o to chodzi, żebyśmy się bali Wehrmachtu. i z ulgą przyjeli, że eksmituje nas polski komornik, na podstawie wyroku polskiego sądu, choć wydanego niekoniecznie według polskiego prawa.To bardziej zgodne z duchem demokracji niż machanie bagnetem - a skutek ten sam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21176

...załatwią nas bez armii, jeśli zechcą, a nikt im nie przeszkodzi.
Powołałem się na Wermacht i "dzieci Zamojszczyzny", żeby pokazać, ze są tacy, którzy mają racjonalne powody do obaw. Tak się składa, że wnukowie Wermachtu pozwalają się z tych innych wyśmiewać. Próbują też na inne sposoby manipulować ich świadomością i emocjami.
Przypominam, ze najpierw CDU i CSU wydały oświadczenia, dopiero potem były reakcje. Moim zdaniem całkiem uprawnione. Tymczasem "aferałowie" i postkomuniści jednym głosem zwalczają przyczyny, nie skutki.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#21177

Niemcy są wypędzonymi, a Polacy wysiedlonymi.
I to wszystko mówi p.o. premier.

Vote up!
0
Vote down!
0
#21178

To tak, jak w tym dowcipie, że jeden ma migrenę, a innego łeb napierdala.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#21180

Cóż można odpowiedzieć? Gdzie są winni? I kto tym winnym jest?
Napewno nie Parada Oszustów ze swoim hersztem. Calą odpowiedzialność za zło które wyrządził, wyrządza i będzie wyrzadzał Hyży Rój ze swoją watahą spada na głosujących na PO. Wiadomo przecież było od początku co to jest ta PO. Wiadomo było od początku, że jest to niemiecko-rosyjska Targowica, ktoś może powiedzieć, że jak to przecież my som częściom jeuropy. Prawda, tylko którą częścią? Tą na cztery litery? Bo do tego sprowadziła Polskę Parada Oszustów. Tuskobandytom i ich poplecznikom z "krajów ośćiennych" i tym głosującym w kraju, chodzi tylko o jedno, aby  polskość stała sie nienormalnością. I dlatego ci wszyscy, którzy głosują na PO, SLD, PSL, są TARGOWICĄ. I należy z nimi rozmawiać jak z Targowicą. Żadnej litości, żadnego zmiłowania, żadnego popuszczenia. Walczyć wszystkimi możliwymi i niemożliwymi środkami, bowiem jest to walka o przetrwanie NARODU I POLSKI.
Natomiast ci, którzy tak bardzo chcą partii prorynkowej, liberalnej polecam UPR. Jest o wiele bardziej prorynkowa i liberalna niz Parada Oszustów, a Korwin-Mikkie człowiekiem o wiele godniejszym zaufania niż Tusk.

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#21195

Ot, takimi rezerwatami Krakowiaków czy Górali, jak rezerwaty Indian czy Aborygenów, oferującymi pamiątki dla turystów. To samo zresztą chce się zrobić z katolicyzmem - uprawiajcie to sobie po cichu, jak ci śmieszni Amisze.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#21198