Roman Giertych - człowiek honoru. Tego nigdy za wiele.

Obrazek użytkownika PolakoCzerwoni
Kraj

Media obiektywne donoszą o ujawnieniu kolejnego po stalinowskich metodach śledczych, gigantycznego skandalu, mającego miejsce za czasów rządów Jarosława Kaczyńskiego. W ponurej IVRP, kiedy Roman Giertych był ministrem edukacji, PiS miało korumpować ojca Rydzyka, by ten złagodził swoje stanowisko w sprawie ochrony życia poczętego. Roman Giertych, na którego wyborcy Platformy Obywatelskiej powinni od teraz patrzeć łaskawszym okiem, ujawnił tę monstrualną aferę w liście zamieszczonym na portalu Gazety Wyborczej, adresowanym do przełożonego ojca Rydzyka, Ojca Prowincjała Janusza Soka. Są to na tyle poważne zarzuty o charakterze korupcyjnym, że mecenas Giertych musi posiadać dowody uprawiania tego skandalicznego procederu. W przeciwnym razie mógłby się narazić na poważne oskarżenia pod własnym adresem. Tak wytrawny prawnik z pewnością nie posuwa się do taniej konfabulacji.

Przyjmując więc za pewnik, że Roman Giertych ma twarde dowody na korupcję, sądzę, że można już uznać byłego wicepremiera w rządzie Jarosława Kaczyńskiego za człowieka honoru. W gruncie rzeczy przecież Roman Giertych jest nie tylko uczciwym politykiem, ale również porządnym człowiekiem. Jego wielkie nadzieje na lepszą Polskę, zostały swego czasu brutalnie rozwiane przez totalitarny sposób sprawowania władzy przez J. Kaczyńskiego. Korupcja i stalinowskie metody pozbawiły Giertycha złudzeń - przejrzał niecne zamiary Kaczyńskiego w wyniku czego wycofał się z polityki na 5 długich lat. Teraz powraca. Myślę, że większość wyborców Platformy z aprobatą przywitało by Giertycha w PO, choćby przy okazji startu mecenasa w wyborach do europarlamentu. W Brukseli potrzeba wielu fachowców, a były przewodniczący Młodzieży Wszechpolskiej niewątpliwie należy do ich grona - jest przecież świetnym adwokatem. Reprezentuje np. ministra Sikorskiego w sprawie przeciwko znanemu tabloidowi. Partii rządzącej zawsze przyda się dobry adwokat z kontaktami w Europie.

Pisałem już kiedyś o Platformie Obywatelskiej w stadium "od Biedronia do Giertycha" jako o pożądanym przez elektorat kierunku rozwoju tej partii. Myślę, że teraz, kiedy wstąpienie Giertycha i Michała Kamińskiego w poczet członków PO, jest już tylko kwestią formalności, sztabowcy Tuska zdecydować powinni o wzmocnieniu "lewej nogi", celem zachowania równowagi światopoglądowej. Jeśli - jak twierdzi sędzia Tuleya - służby specjalne za czasów rządów PiS stosowały stalinowskie metody, to ktoś mógłby zacząć sobie przypominać gdzie w takim razie było to całe faszystowskie państwo. I mógłby dojść do wniosku, że faszystą był kiedyś właśnie Giertych. Proponuję więc sztabowcom Platformy zawczasu publicznie przyznać Giertychowi tytuł człowieka honoru. Mógłby to symbolicznie zrobić Adam Michnik, który już zdążył powitać mecensa z otwartymi rękoma.

Należy zwrócić uwagę, że zamieszczając list na portalu Wyborczej, Giertych zdążył pokazać, że wciąż jest bardzo sprawny wizerunkowo i skuteczny, oraz, że potrafi czerpać z dobrych wzorców. Dopiero co przecież to opozycjonista Piotr Piętak wznowił piękną tradycję pisania publicznych listów osiągając przy tym ogromny sukces. Giertych też ma już sukces. Gigantyczna afera, skandal, PiS przekupiło Rydzyka... Tego nigdy za wiele, kiedy gospodarka się sypie, a buldogi gryzą pod dywanem.

Brak głosów

Komentarze

Ponieważ nie mam w zwyczaju zamieszczać identycznych komentarzy pod notkami innych Autorów, ale na ten sam temat, dlatego podam tylko link do wpisu "kryski", pod którym zamieściłem swój komentarz: http://niepoprawni.pl/blog/425/polityczni-degenaraci  Zatem jeśli będziesz miał ochotę, zerknij tam.  

Pozdrawiam z 10, Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

#321817

No to teraz tylko patrzyć jak usłyszymy znajome - oooodpieeerdooolcie siee ood Gieeertycha.

#321833

No to teraz tylko patrzyć jak usłyszymy znajome - oooodpieeerdooolcie siee ood Gieeertycha.

#321834

została wszczęta. Znając przyzwoitość, lojalność, skuteczność, mądrość, profesjonalizm, rzetelność, prawość i sprawiedliwość Pana Romana, które to przymioty w jedno zlały się z osiągniętą właśnie "fajnością" chce się zakrzyknąć "Huston! We have no problem!".

HdeS

HdeS

#321862

Jedna banda,Michnikowi przyPOmniało się PO pół roku PO co Rywin do nie go przyszedł

#321886