Polacy przestali wierzyć Tuskowi

Obrazek użytkownika Tadeusz Rozłucki
Kraj

Według sondażu TNS Polska, aż trzy czwarte Polaków uważa, że obecnie sprawy w kraju idą w złym kierunku. Tylko 15 proc. badanych jest przeciwnego zdania, zaś 10 proc. nie ma opinii w tej sprawie. Zdaniem pracowni sondażowej nastroje obniżyły się znacząco w porównaniu z grudniem 2012 r. W tym czasie aż o 6 punktów procentowych zwiększyła się liczba osób źle oceniających kierunek, w jakim zmierzają sprawy w naszym kraju. Jednocześnie także aż o 5 procent spadła ilość optymistów. Według TNS Polska tyle samo badanych (75 proc.) jest zdania, że polska gospodarka znajduje się w kryzysie.

Zaledwie wczoraj ta sama pracownia sondażowa informowała o tym, że jedynie 22 proc. ankietowanych uważa, że Donald Tusk dobrze wypełnia obowiązki premiera. Przypomnijmy więc, że przeciwnego zdania było prawie 70 proc. ankietowanych. Jak pamiętamy, rząd dostał jeszcze gorsze noty. Jego prace pozytywnie oceniło tylko 17 proc. ankietowanych, a aż 75 proc. nie było z niego zadowolonych. Wszystko to zdaje się świadczyć o tym, że Polacy są już najwyraźniej zmęczeni obecnym premierem oraz sposobem w jaki pracuje jego rząd.

Zdecydowana większość Polaków (77 proc.) jest zdania, że w kraju trudno jest znaleźć pracę. Tylko co piąty ankietowany (20 proc.) jest zdania, że nie ma z tym problemu. Większość społeczeństwa (51 proc.) uważa także, że w ciągu nadchodzących trzech lat warunki życia pogorszą się, zaś prawie jedna trzecia sądzi, że będzie podobnie. Tylko 12 proc. jest zdania, że nastąpi materialna poprawa. Zdaje się więc, że możliwości obecnego układu w sposób drastyczny się kończą. Polacy przestali już wierzyć w zapewnienia rządu i po kilku latach pustych obietnic przestali mu po prostu ufać.

Brak głosów

Komentarze

uwierzą w palikota .

Niech Cię głowa nie boli - tak musi być
(wobec 6 lat niemrawej opozycji)

Vote up!
0
Vote down!
0
#327319

A sądzisz, że 'mrawa' opozycja zdobyłaby głosy potencjalnych sympatyków Palikota?
Chyba musiałaby więcej o związkach partnerskich, itd...
No bo jak inaczej osoby z lekka/ciężka lewicujące przekonać?

Vote up!
0
Vote down!
0
#327361

tak sądzę.
"Mrawa" ma aparat(niestety,jak każdy jest w defensywie).
"Mrawa" ma potencjał (sama o tym nie wie - bo apart).

Ty wiesz o czym piszesz w "partnerskich" ?
I jak powinno to wyglądać?
Ino my bezproduktywnie kopulujemy -sztuczne byki ze sztucznymi krowami.

"osoby z lekka ..." - chyba nadajesz morsem :)
terazzzzz - inne przekaźniki.

I co to znaczy "lewicujący"?
czy nie jesteś przypadkiem za "wolnym rynkiem" (dla kolegów ha ha).

Vote up!
0
Vote down!
0
#327457

Czy ja niejasno?
Osoby potencjalnie skłonne oddać głos na Palikota nigdy nie dadzą się uwieść nawet najbardziej czarownej konserwatywnej partii opozycyjnej. Choćby na głowie stawała.
Jakby to ująć - inne pryncypia.

No chyba ze tym wyborcom to w ogóle wszystko jedno.
Lewo, prawo, góra, dół.
Ale jak tak, to skończmy z baśnią o mądrych wyborcach i fatalnej opozycji.
To wtedy trzeba: populizm, populizm i jeszcze raz populizm.
Hm - tylko czy JA na taką populistyczną partię zagłosuję?
Chyba nie.

miłej nocy

Max-off

Vote up!
0
Vote down!
0
#327460

ch.. z pryncypiami - pragmatyzm dla uzyskania 50+1

bo czy chcesz wprowadzić porządek czy tylko pryncypia.

Niestety myślisz jak większość nomenklatury opozycyjnej -

Vote up!
0
Vote down!
0
#327476

ale lepiej późno niż wcale prawda . NP piszą o tym alarmują ale lemingi wg rozkazów ich wodzunia atakowały wszystkich którzy na wodzunia napisali BE , a teraz zobaczcie , oczka im się otwierają , bielma z oczek schodzą i zobaczyli to o czym mogli poczytać od 4 lat , bo to już 5 rok trwa ta degradacja Polski do nie wiem której ligi w rankingu europejskim czy światowym .
Irlandia jest tam gdzie ma być , obietnice są w koszu powyborczej rzeczywistości . Temu Panu zresztą o nic innego nie chodziło , oszukać swój własny elektorat, i spychać Polskę do przepaści ku chwale oligarchii i na pożytek Niemiec oraz Rosji .
Skąd ten gość umie tak kłamać, ma to w genach czy nauczył się ? Jeśli w genach to po kim ? Jeśli się nauczył to gdzie i kto go szkolił ?

Ale idzie ku lepszemu dla nas . Pan Jarosław Kaczyński dał popis na konferencji prasowej , dziennikarzom jakoś głupio , nie spodziewali się widać .
Tusk już liczy dni do pierdla , bo za to co zrobił tylko to go czeka , powinien sobie kupić metr jak w wojsku i odcinać dzień za dniem .
Koledzy po fachu także chyba się już obawiają o swój los .

Pozdrawiam (10)

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#327360

 w rekach wrogow Polski ale widac jaka radosc sprawia jemu niszczenie Polski. Niestety sami Polacy dali jemu na to przyzwolenie, klamal zawsze i chyba od dziecka. Nie wiem czy sie budza ale jezeli tak to dlaczego dopiero po tylu latach? Czesc Polakow od samego poczatku jego kariery politycznej rozpoznala w nim kanalie. Czy zostanie ukarany za szkody wyrzadzone Polakom nie jestem pewien, mam nadzieje.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#327542