Wielki Wyjazd na Węgry - NIE PRZEPŁACAJ!!

Obrazek użytkownika Arpad77
Kraj

Nikt z inicjatorów akcji Wielkiego Wyjazdu na Węgry nie raczył odpowiedzieć na moje uwagi mogące uczynić tę ekspedycję znacznie tańszą. A więc niniejszym poruszam kwestię transportu.

Otóż na stronie http://www.wielkiwyjazdnawegry.pl/ jak byk stoi koszt przejazdu pociągiem (kompletnie chorą, okrężną trasą) równy aż 340 zł (kuszetki- horrendalne 410). Jeśli Państwo nie chcecie dać się po pierwsze wydoić przez PKP, po drugie nie stresować się ewentualnym tłumem to polecam alternatywne rozwiązanie autobusowe. (Te i inne moje uwagi gremia organizatorów zignorowały milczeniem).

Otóż macie Moi Drodzy coś takiego jak firma OrangeWays

http://www.orangeways.com/

która z Krakowa do Budapesztu oferuje bez żadnej łaski przejazd w cenie 4450 Ft (około 67 zł) - wyjazd np. 14 marca o 14:30 z RDA, dojazd do Śródmieścia Budapesztu o 22 (7,5 h a nie ponad 10 pociągiem przez Nowy Sącz) natomiast wrócić można 16 marca startując o 7 rano by niecałe 7h później być w Krakowie (koszt tego przejazdu 5500 Ft czyli ok. 82 zł).

WNIOSEK: Z Krakowa do Budapesztu i z powrotem można dojechać za 10 tys. forintów tj. 150 zł, a nie 340 czy nawet 410 zł, jak to widać na w/w stronie Wielkiego wyjazdu. Co do noclegów W ścisłym centrum Budapesztu są liczne hostele oferujące ceny 80-100 zł za dobę.

Poczyniłem nawet zapytania w samej centrali o możliwość zorganizowania przejazdów "czarterowanych" na tę szczytną okazję (wyjazd byłby przed północą 14 marca, powrót dobę później).

Jeśli ktoś byłby zainteresowany tańszym rozwiązaniem w cenach "niewarszawskich" to proszę wpisywać się poniżej (lub wysyłać tu prywatne wiadomości - swojego maila nie ujawnię w tym reżimowym kraju) i wreszcie zróbmy coś wspólnie bez ciągłego boczenia się, ignorowania i wypinania bo w przeciwnym razie przegramy piękne inicjatywy i wybory jeszcze nie 6 a 26 razy!!

A77

PS. Nikt się też nie zająknął o istniejących alternatywnych połączeniach kolejowych z Katowic krótszą trasą - wyjazd o północy, przyjazd na dworzec Keleti 8:35.

Brak głosów

Komentarze

na razie przynajmniej 2 miejsca; tamta cena dla mnie była nie do przełknięcia (zwłaszcza, że x2)

Vote up!
0
Vote down!
0
#224786

Opcja samochodowa wydaje się być sensowna i ja chyba z niej skorzystam. Z Jeleniej Góry, jadąc w cztery osoby, pokonamy dystans około 1400 kilometrów łącznie w obie strony. Koszt na osobę, przy stosunkowo spokojnej jeździe, wyniesie 150 zł (paliwo + winietki). To jednak połowa oferowanej przez Wielki Wyjazd kwoty. Ponadto można połączyć wsparcie dla Madziarów ze zwiedzaniem okolicy Budapesztu. W sumie przy takiej opcji kwota 340 zł od osoby starczy na wyjazd, nocleg i Tokaj ;)
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#224793

Uwaga taktyczna:
Wystosowałem zapytanie do centrali OrangeWays czy będą mogli wystawić busy czarterowe w nocy z 14/15 i powrót 15/16 startując z Krakowa. Póki co dysponujemy kursami liniowymi ale wiem że to nie dla wszystkich jest wygodne bo trzeba spędzić 2 noclegi w Budapeszcie. Aczkolwiek zapewniam Was że miasto jest pod względem noclegów turyst. bardzo przyjazne (dużo gorzej jest z cenami w restauracjach tudzież komunikacji zbiorowej)

Na razie nikt z centrali nie odpowiada ale to z racji weekendu. Jak by nie liczyć na samym przejeździe jest 200 zł w kieszeni. (świat się nie kręci wokół Warszawy!)

Zainteresowani - proszę pisać prywatne wiadomości żebym miał świadomość jaki jest potencjalny odzew.

A77

Vote up!
0
Vote down!
0
#224871

Panie A77. Mam podobną opinię na temat ceny pociągowej (Wielki Wyjazd na Węgry), którą przedstawiłem na środowym spotkaniu wrocławskich Solidarnych 2010. Dodać należy, że do kwoty przez Pana wspomnianej konieczne jest dodanie kilkudziesięciu złotych na dojechanie do Krakowa, co koszt dodatkowo podnosi.

Reasumując uważam, że (moim zdaniem) należy zorganizować autobus z Wrocławia do Budapesztu i z powrotem. Oczywiście jest to tylko propozycja, a wybrać należy najtańszą. Mam nadzieję, że wyjazd taki zostanie zorganizowany. Ograniczeniem jest wyłącznie ilość potencjalnych chętnych.
pozdrawiam
Robert Pieńkowski
robert.pienkowski@piswroclaw.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#224949

My chcemy wybrać się z Krakowa do Budapesztu samochodem. We dwie, a może i we trzy osoby. Idealną dla nas sprawą byłoby, aby znaleźć połączenie, aby uniknąć nocowania. Jeżeli uda się załatwić z firmą Orangeways, aby wyczarterować autobus (bus) to bylibyśmy tym zainteresowani. bober76@interia.eu

Vote up!
0
Vote down!
0
#230167