Szkodniki

Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Swoją wypowiedzią na temat Baracka Obamy Artur Górski udowodnił, iż Klub Zachowawczo-Monarchistyczny jest siedliskiem prowokatorów. Kolejny raz „monarchista" tworzy wygodny pretekst do frontalnego ataku na polską prawicę.

Nie zamierzam teraz analizować jak bardzo wypowiedź posła (niestety) PiS naruszyła zasady poprawności politycznej. Ile w niej było racji, a ile nie. Chcę za to podkreślić, iż Górski musiałby urodzić się ledwo wczoraj, aby nie domyślić się jaką burzę wywołała.

Zapewne znajdą się ludzie, którzy powiedzą, że słowa posła były słuszną walką z przesadnymi ograniczeniami politycznej poprawności. Jeśli tak, to czemu nie widzę za nim tłumu wspierających go polityków PiS? Partia się odcina - i słusznie.

Artur Górski kompromitował prawicę już wcześniej, postulując koronację Chrystusa na króla Polski. Następnie w szkodzeniu zastąpili go inni członkowie Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego.

Marek Jurek i Artur Zawisza postanowili na początku 2007 roku rozbić PiS, wywołując pamiętną i bezsensowną aferę antyaborcyjną.

Janusz Korwin-Mikke zlikwidował szanse na skuteczne zaprezentowanie w Polsce idei libertariańskich. Cała jego kariera w ostatnich latach to kpina z wartości prawicowych. Jeśli jakiś redaktor chce akurat zniszczyć jakąś ważną dla nas kwestię to zaprasza Korwina.

Adam Wielomski, obecny prezes KZM, wykazuje się wyjątkowym talentem w promowaniu rosyjskich poglądów na politykę międzynarodową. Podobnie jak w przypadku Górskiego, konserwatyzm oznacza dla niego powrót to pierwszej połowy XIX wieku. Nawet, jeśli wtedy nie było Polski. Za to był car i niewolnictwo w USA.

W poglądach polityków wywodzących się z KZM nie ma nic atrakcyjnego dla współczesnego wyborcy. Prześlizgują się czasem do Sejmu korzystając z list innych partii, a potem szkodzą. Pozostaje pytanie, czy robią to z głupoty, czy z wyrachowania?

Brak głosów

Komentarze

Hucpa na prawicy:

http://niepoprawni.pl/search/node/hucpa+na+prawicy

#7320

Robią to z pełną świadomością, stopień zinfiltrowania naszego społeczeństwa przez różnych agentów wpływu jest ogromny, szczególnie partii prawicowych.
PiS powinien lepiej rozpoznawać ludzi których przyjmuje, umieszcza na swoich listach wyborczych.
Sam osobiście takiego znam co w tej chwili zaczyna brylować w PiS, całe szczęście posłem jeszcze nie jest, jak zostanie to w odpowiednim momencie podłoży PiS świnię.

Górski zrobił to specjalnie celem zdyskredytowania PiS, wbicia klina pomiędzy Polskę, a nowym prezydentem USA.

PiS winien go wywalić z wielkim hukiem, to zwykły prowokator.

Pozdrawiam

#7322

W wypowiedzi Górskiego nie było absolutnie nic czego można by się wstydzić.

Fakt że wypisujecie takie bzdury że to "wpadka" PiS albo prowokacja dowodzi tego że przejęliście tę samą mentalność co PiS który dał się zastraszyć do reszty mediom i boi się cokolwiek powiedzieć albo zrobić bo jeszcze kogoś "urazi" i będzie "gafa".

PiS jest żałośny z tym nadskakiwaniem mediom i przepraszaniem za byle co a właściwie przepraszaniem za samego siebie.

To tchórzostwo wobec mediów przyniesie PiS tylko klęskę.

PiS już stracił całą odwagę dzięki której wygrał wybory w 2005 r.

#7325

Panie kolego, w wypowiedzi Górskiego ostatni akapit sugeruje, że niewolnictwo to w sumie było coś mieszczącego się w standardach. Przynajmniej tak to odebrałem.

A tak poza tym, to prosze zobaczyć, co robią trolle i Sadurski na S24. Na pewno kontrą na to nie jest poklepywanie się nawzajem, u udawanie, że fakt sympatii kogokolwiek do ideii niewolnictwa jest OK.

#7326

#7328

Prosze bardzo:

[quote]W gabinecie senatora Obamy wisiały cztery podobizny: Thurgooda Marshalla, pierwszego czarnego sędziego Sądu Najwyższego, Muhammada Ali, czarnoskórego mistrza boksu, Mahatmy Gandhiego, wielkiego orędownika pokoju i prezydenta Abrahama Lincolna, który zgniótł konserwatywne Południe i zniósł w Ameryce niewolnictwo. Teraz, głosami swoich wyborców, Obama, „czarny mesjasz nowej lewicy”, zgniótł kandydata republikanów Johna McCaina. Już niedługo Ameryka zapłaci wysoką cenę za ten grymas demokracji. Jak powiedział mój kolega poseł Stanisław Pięta, Obama „to nadchodząca katastrofa, to koniec cywilizacji białego człowieka”. Oby się mylił.[/quote]

W sumie ten akapit jest nieczytelny - i tyle. Zgniecenie Południa i zniesienie niewolnictwa to fakty historyczne, które w tym akapicie są prztoczone zupełnie neutralnym brzmieniu. Ale następne zdanie wydaje się tworzyć paralele między tamtym wydarzeniem, a porażką McCaina. Szerze mówiąc, wygląda to to troche dziwnie...

#7330

... marzą natomiast o lemingach. Fakt, jest ich więcej.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7340

Jak pan sam widzi w tej wypowiedzi nie ma nic rasistowskiego.
Natomiast jak ktoś bardzo chce to przeinaczy tę wypowiedź na "rasistowską".
Tyle ze przeinaczyć można każdą wypowiedź.
I tak będzie jeśli PiS będzie przepraszał gdy nie ma za co, bo media dostrzegą że w tym jest metoda.
Właściwie już dostrzegły.

Niech pan się zastanowi jakie pan bzdury pisze.

Jeśli z takiego powodu PiS leci czym prędzej pokornie przepraszać za samego siebie i daje się terroryzować ubekom od Waltera to znaczy ze właściwie cokolwiek powie PiS natychmiast może stać sie tematem nagonki.
To właśnie takie tchórzliwe przepraszanie kiedy nie ma za co bo się wstydzi powiedzieć cokolwiek pokazuje słabość partii i jej zastraszenie wobec postsowieckich telewizji.

Jakby tej wypowiedzi nie było to by walterowcy zrobili reportaż że poseł PiS nie ustąpił miejsca staruszce w autobusie i ogłoszono by inną "wpadkę".

Tak jak panu pisałem akceptując pana sposób myślenia PiS skazuje się na klęskę bo zupełnie nie jest istotne co zrobi i tak będą o nich mówić źle.

Dlatego trzeba po prostu mieć gdzieś to co o nich mówią a nie nadskakiwać mediom i przepraszać za samego siebie.

PiS wygrał w 2005 r. nie dlatego że był lepszy medialnie.
Na tym polu nie miał żadnych szans bo media nienawidziły ich tak jak teraz.

Gdyby wygrana zależała wówczas od wizerunku to PiS byłby martwy a nie zwycięski.

PiS wygrał bo mówił do ludzi jasną prawdę o III RP obok ubeckich mediów olewając je i to co one myślą.

Mówił prawdę a ludzie dostrzegli że PiS ma receptę na prawdziwe zmiany.

PiS wygrał bo był merytorycznie lepszy a nie miał lepszy "wizerunek".

Wizerunek strasznego PiS to tworzyły tak jak i teraz media ale PiS na to nie zwracał uwagi co o nim wygadują tylko robił swoje, więc wygrał.

A dziś się dał zastraszyć tym samym ubeckim mediom i dlatego jest żałosny i słaby bo gra tak jak inni mu każą a nie tak jak on chce.

#7331

A co Pan proponuje?

Proszę bardzo, można być politycznie niepoprawnym, sam za takiego się uwarzam, ale to nie może być pretekst, aby robić coś głupiego.

To właśnie lewica uczyniła kolor skóry Obamy jego pozytywnym atrybutem. Zwykła przyzwoitość nakazuje, aby przybrać w ramach kontry postawe ślepoty na kolor skóry - jest to zdecydowanie trudniejsze, niż zwykłe kontrowanie, ale z pewnością zdecydowanie uczciwsze.

To tak samo z ekologią: głupota ekologistów sięga stratosfery, ale czy to jest pretekst do tego, aby w ramach robienia im na złość kontestować ochrone przyrody i oszczędzanie zasobów naturalnych w ogóle...?

#7333

... skóry"? Alem się uśmiał.

Jak lubię Murzynów, co mi zostało z czasów, gdy podpalałem się jazzem, bluesem i boksem zawodowym. Nie mam zresztą - oświeceniowych przecież ze swej istoty - rasistowskich skłonności. Ale "ślepota na kolor skóry"...?

Na cóż to jeszcze mamy pozostać ślepi, że spytam? Co jeszcze z rzeczy realnie istniejących i realnie na nasze życie wpływających powinno być dla nas tabu? Wszystko, czego nie zatwierdzi Gazeta Wyborcza, tak?

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7346

Po pierwsze "ślepota" oznacza nie branie tej cechy przy ocenianiu osoby czy grupy oraz na jej relacjach z państwem. W takim podejściu odrzuca się zarówno segregacje rasową, jak "akcje afirmatywne", gdyż oba bazują na kryteriach etnicznych i rasowych.

Jeżeli mam kogokolwiek oceniać, to ze względu na jego poglądy i czyny - jasne?

Oczywiście, rasa, wyznanie, itp. mogą byc składnikami budującymi tożsamość, i nikomu tego nie odmawiam.

#7347

No to właśnie!

No dobra, a co powiedział ojciec konserwatyzmu Edmund Burke o uprzedzeniach? Wiesz może? ;-)

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7348

Cytat obadam, a jeśli chodzi o uprzedzenia, to powiem tyle, że to słowo jest nadużywane. Lewizna na Zachodzie uprzedzeniami nazywa wszystkie próby jakiegokolwiek wartościowania, stąd ten kult różnorodności za wszelką cenę i inne wynalazki.

#7350

Pan chyba kompletnie nie rozumie.

Przecież pan sam wie że wypowiedź Górskiego nie była rasistowska.
Media które robia nagonkę też wiedza.
One po prostu chcą dorobić rasistowską wersję.
Tyle że wypaczyć można każdą wypowiedź.

PiS tak naprawdę przeprasza za nic.

On się po prsotu daje tresować we wstydzie za samego siebie.

Bo przepraszaja tylko winni.

Jak telewidz widzi że PiS się kaja i kłania przed mediami to nie wnika ze PiS przeprasza za nic.
Myśli ze PiS jest obciachowy i winny.

PiS sie dał zastraszyć i przeprasza za zmyślone afery.

PiS właśnie dlatego miał szacunek wyborców bo miał odwagę walczyć z mediami i mieć je gdzieś a nie przed nimi klęczeć proszac o lekkie palowanie za bycie "obciachowym".

PiS powinien mieć odwagę.

Być niepoprawnym to oznacza mieć odwagę mówić prawdę a kiedy ktoś manipuluje twoimi wypowiedziami to mieć odwagę mu wprost powiedzieć że jest kłamcą i oszutem a nie traktować go jak "spawiedliwego sędziego".

PiS zachowuje się obecnie w stosunku do walterowców jak kiedyś Buzek wobec Michnika.

Michnik walił każdego dnia kłamstwami w Buzka a ten z nabożną czcią przyjmował krytykę i pędził się poprawić po czym otrzymywał jeszcze większą porcje medialnego pałowania na co reagował jeszcze większą pokorą aż stał sie załosny.

Tak zachowuje się dziś PiS pędząc za każdym razem z przeprosinami za zmyślone afery.

PRZEPRASZAJĄ TYLKO WINNI

#7334

Powiem wprost: nie sztuką jest tupać i pokrzykiwać o tym, jak to się zostało skrzywdzonym przez media. Sztuką jest umiejętnie prowadzić gre, i nie wystawiać, za przeproszeniem, kupra do bicia.

Świetnie rozumiał to Ronald Raegan.

#7343

a to dobrze, że zlikwidował taką szansę. sam neoliberalizm wystarczył, żeby większość społeczeństwa znienawidziła kapitalizm. Górski jest posłem i powinien mówić co myśli. przecież nie chce przywracać niewolnictwa lub itp.

#7335

"Górski jest posłem i powinien mówić co myśli."

Nie, powinien wiedzieć co mówi.

Pozdrawiam

#7337

wie, co powiedział. jeśli skłamał (tu dowód), to należy go ukarać.  mocno krytykowane opinie nt. prezydenta Obamy, przytoczone w przemówieniu, nie są Górskiego. są prawdziwe, czy fałszywe?

#7338

[quote=wiki3] Nie, powinien wiedzieć co mówi.[/quote]
Pełna zgoda...

Jeśli facet robi takie rzeczy to nieważne - głupota czy prowokacja - reakcja może być tylko jedna: na drzewo!

A w ogóle zaczyna tu zanikać różnica między skutkiem a przyczyną. To nie "grzech" PiSu, że przeprasza za "dyskusyjną" wypowiedź - to tylko, skutek, uzasadniona obrona. "Grzechem", przyczyną, była wypowiedź człowieczka, który dał nią powód do kolejnych ataków na macierzystą formację.

Polityka ma być "realna" i człowiek, który chce brać kiedyś udział w rządzeniu lub już w nim bierze, musi między innymi wiedzieć kiedy trzymać mordę na kłódkę aby ten jego (i nasz) zasadniczy cel nie oddalał się. Ja (my) mam prawo tego oczekiwać, a on ma obowiązek zachowywać się właśnie w taki sposób.

Nie chodzi mi o kłamstwa i wypieranie się własnych poglądów, ale o spokojne zachowywanie ich dla siebie. Tylko i aż tyle.

#7339

... kręgu dotychczasowych szemranych elit - kapitału, mediów, służb specjalnych i (na końcu) polityków (jako chłopców na posyłki) - to i PiS'em nie ma się całkiem co przejmować. Zaprowadzą nas do rzeźni i zrobią co zechcą. Po prostu.

Górski popełnił zbrodnię, bo ozwał się zrozumiałym dla normalnych ludzi - spoza układu, mówię teraz o tym międzynarodowym - O RZECZACH ISTOTNYCH. To jest największa zbrodnia z pkt. widzenia układu jaką można pomyśleć.

Ale sorry - jeśli PiS ma zamiar grać w te klocki i być całkiem taką samą partią jak cała ta reszta, to ja właśnie PiS'owi skłonny jestem powiedzieć NA DRZEWO!

Jak zawsze twierdziłem: "Bezsilność korumpuje, a absolutna bezsilność korumpuje absolutnie". Niech się PiS łaskawie zdecyduje - dyplomacja, głaski ze strony prasy i sympatia lemingów (b. w to ostatnie zresztą wątpię), albo ja.

Kneblują nas na każdym kroku, nie widzicie tego? Już nawet z sejmowej trybuny nie można powiedzieć prawdy, czy choćby czegoś co się za prawdę uważa, a jest z pewnością istotne.

Na drzewo z dyplomacją jeśli się nie ma siły i nawet się nie śmie jej pragnąć!

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7344

Też chciałbym, żeby było po Twojemu, z tym wydostaniem się z kręgu...
Z tym, że ja teraz piszę o tym co jest, a Ty, co chciałbyś, żeby było... (chcielibyśmy).

Czy znasz jakiś kraj, w którym polityka "wydostała się z kręgu", mniej czy bardziej szemranego? Jeśli taki jest, to jak sprawić, żeby u nas było podobnie...

A co do tego, czy "przepraszać" czy nie... Imho "wojnę" prowadzi się nie tylko tak, jak się chce, ale (również) tak, jak przeciwnik pozwala, PiS będący w opozycji może niezbyt wiele. Jeśli mógłbym coś twierdzić - bo nie słyszałem tej drażliwej wypowiedzi w oryginale - jeśli to Pięta a nie Górski jest autorem tekstu o końcu cywilizacji białego człowieka, to Górski powinien to wyjaśnić, że on nic takiego NIE powiedział. Inna sprawa, czy Pięta byłby szczęśliwy.

W tym kontekście przepraszanie przez PiS za to, że "się żyje" rzeczywiście jest błędem. Co nie zmienia faktu, że Górski i jego niewyparzony jęzor to błąd jeszcze większy - powtarzam - w tej wojnie dostarczył przeciwnikowi amunicji i fakt, że cos tam powiedział zgodnie z "prawdą" ma ŻADNE znaczenie.

Pozdrawiam

#7367

... kontrewolucja nasila się w miarę postępów rewolucji. No i teraz lewacka utopia coraz bardziej zaczyna gwałcić już nie czyjeś mniej lub bardziej konserwatywne przekonania, ale samą NATURĘ ludzką i po prostu realną rzeczywistość.

Jeśli im się uda, człowiek przestanie być tym, czym był zawsze i dla takich jak my życie nie będzie już miało sensu. Ale z drugiej strony jest nadzieja, że RZECZYWISTOŚĆ i LUDZKA NATURA nie dadzą się jednak tym zerom zgwałcić i wypaczyć. A to oznacza ostry kryzys tej władzy, całego tego układu. Być może armageddon, ale nie ich lewacką globalną utopię.

I TO jest jedyna realna nadzieja dla takich jak my. Tak to widzę. I jeśli PiS ma się zamiar zachowywać tak samo jak KK, który poprzez V2 i dalej skastrował się i uczynił integralną częścią tego lewackiego burdla (sorry wszyscy wierzący, ale sam nad tym najbardziej boleję i to jest niestety prawdą!), to sorry, ale PiS to jednak nie jest nawet KK.

Niech sobie idą mizdrzyć się do lemngów. Czyli - na drzewo! Gdzie jest miejsce wszystkich praktycznie obecnych "elit".

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7393

jest najważniejsza. pomijając kolor skóry prezydenta Obamy odczytujemy z wypowiedzi Górskiego ważne informacje (stenogram). media skupiły się na rzekomo rasistowskich (nawiązujących do kolorów: czarnego i białego) dwóch fragmentach. reszta przeszła bez echa, czyli za pomocą pałki antyrasistowskiej dokonano cenzury tekstu. załóżmy, że BO jest biały i zmieńmy jedno słowo: "czarny" na "biały". co wtedy jest najważniejsze w tekście?

#7415

jest najważniejsza? Bo przecież "jednej" prawdy nie ma...

Przeczytałem cały stenogram, do ostatniego akapitu jest (prawie) wszystko w porządku, ale ten kawałek nie powinien się pojawić:
"Teraz, głosami swoich wyborców, Obama, czarny mesjasz nowej lewicy, zgniótł kandydata republikanów Johna McCaina. Już niedługo Ameryka zapłaci wysoką cenę za ten grymas demokracji. Jak powiedział mój klubowy kolega poseł Stanisław Pięta, Obama to nadchodząca katastrofa, to koniec cywilizacji białego człowieka. Oby się mylił. Dziękuję."

"czarny mesjasz nowej lewicy" to szczegół, ale "wysoką cenę za ten grymas demokracji" to już przegięcie...

Jaki, cholera, "grymas"? Grymas - to anomalia - to niby jak, wszyscy wyborcy Obamy są "nie teges"? Przecież to zasadniczo to samo, co robienie z nas oszołomów, moherów i "watahy". Nie można rozpowszechniać takich opinii. Tu też jest zawarta prawda? A już oczekiwanie, że nikt tego nie wykorzysta do celów doraźnej napierdzielanki - czysta dziecinada.

No i sam cymesik: "koniec cywilizacji białego człowieka". Że niby co, Obama (z kolegami) wylazł z buszu i urządzi czarno-lewacką "rzeź"?
Ze stenogramu nie wynika, żeby Górski nie podzielał cytowanej opinii, a raczej przeciwnie. Za takie gadanie o końcu cywilizacji białego człowieka można przeczołgać każdego, nie trzeba być przeciwnikiem PiSu czy lewakiem etc etc...

I jeszcze z początku tekstu: Gdy biedne, czarne przedmieścia wielkich amerykańskich miast zawyły z radości" - imho wyją zwierzęta (albo tłuszcza)... Można spokojnie potraktować to jako zwrot obraźliwy...

Zapytam jeszcze: a czy my nie byliśmy urażeni, jak jacyś zachodni debile wypisywali o nacjonalistycznych itp rządach Kaczyńskich. + całe wiadra uszczypliwości i epitetów? Że niby wpieprzają nam się z butami w demokratyczny wybór (tu możesz wstawić tan "grymas demokracji"). A podobało nam się "dorzynanie watah"? (watahy też wyją...). Takie prawdy są najważniejsze?

Reasumując - imho 95% tego wystąpienia jest ok i jest to prawda (mająca pokrycie w faktach) i rzeczy istotne (jak chce Tygrys). I co, pytam, z tego, kiedy kilka sformułować kładzie całe wystąpienie i obraca je przeciwko Górskiemu (i PiSowi). Co się ostatecznie stało z ważnością prawdy?

Faktycznie - PiS nie powinien przepraszać bo nie ma za co (jako PiS), tylko odciąć się od wypowiedzi Górskiego. Górski powinien przeprosić za niefortunne sformułowania i zamknąć mordę na kłódkę. Postąpił głupio, narobił idiotycznych szkód, "kury mu szczać..."

Pozdrawiam

#7420

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7424

miałbym nie darować? ;) A które wg Ciebie największe? Z ciekawości spytam?

Pozdrawiam

#7425

... Kobylińskiego w "Polityce" gierkowskiej epoki)

No bo niby co tam było mądre, że spytam? Że wyją to zwierzęta? Czy to ich wina? Jak facet miał powiedzieć? "Melodyjnymi głosy zakrzyknęli w podniosłej radości"?

I cała reszta. Masz już widać polityczną poprawność wszczepioną jak jakiś Antabus.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7428

skoro taka dziś łaska pańska...

Tam nie musiało być nic specjalnie mądrego, grunt, żeby bzdur nie było w nadmiarze, że odpowiem :)

Co ma do tego wszystkiego polityczna poprawność, powiedz, proszę? Czy nie wystarczy, że nie zamierzam zgadzać się z takim sposobem wyrażania opinii, z jakim nie chciałbym spotkać się w odniesieniu do swojej osoby? To tylko ten jedyny powód, uwierz mi. Co w tym politpoprawnego?

Jest wiele innych możliwości opisania np. entuzjazmu mieszkańców ubogich przedmieść, i nie musi być w tym ani wycia ani melodyjnych głosów, gdyż jedno i drugie to przegięcie...
Nie sądzę abym miał wszczepionego tego .... politpoprawności, dbam o profilaktykę. ;)

Pozdrawiam

#7434

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7437

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081111/MAGAZYN/534535437

Jak osobiście wciąż jeszcze lubię Murzynów, to jeśli się nie mylę, biali i ich cywilizacja zaczynają być czymś w rodzaju zwierzyny łownej. Chrześcijanie, a szczególnie katolicy, toże.

I kto w tej sytuacji lekarstwo dostrzega w politycznej poprawności, pray? Prawica? Ludzie rozsądni i znający życie? Czy też może lewactwo wierzące w swoje rojenia, dla którego to normalne i ludzkie co było, to co jeszcze gdzieniegdzie jest, to gorsze od najkoszmarniejszego łagru czy państwa mrówek?

I "zrozumienie" dla tych ludzi to Twoim zdaniem pogląd sensowny i prawicowy? To mówienie o cywilizacji białego człowieka i wyjącym z zachwytu lewactwie jest zbrodnią?

Że spytam.

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7438

Ja się zgadzam z wypowiedzią posła

"To mówienie o cywilizacji białego człowieka i wyjącym z zachwytu lewactwie jest zbrodnią?"

Zbrodnią nie jest, jeśli to mówią zwykli ludzie i oby powtarzali jak najczęściej.

Inaczej sprawa wygląda, gdy mówi to poseł z mównicy sejmowej, mówi o kraju zaprzyjaźnionym o jego nowym prezydencie.

Nie są nam obojętne stosunki z USA.

Polityk musi wiedzieć co gdzie może powiedzieć i kiedy, żeby nie zaszkodzić swojemu krajowi, partii, sobie.

Pozdrawiam

#7464

... mainstreamu. Czyli układu. Do dupy z taką partią! Po co ona w ogóle?

Ja się ma sytuacja widać z tego linku com go wkleił nieco wyżej. Naprawdę "ślepota na kolor skóry" to jest dobre rozwiązanie? Przyznam że wątpię.

Obama to tragedia i każdy sensowny człowiek, nie leming od Tuska, musi to widzieć. I albo PiS zacznie mówić do takich ludzi, albo na drzewo!

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7477

lecz co w zamian?

Pozdrawiam

#7482

W pełni podzielam to, co piszesz Tygrysie w dwóch pierwszych akapitach. Zgadzam się też z tym, co powyżej napisałeś o "kontrrewolucji" i naszych nadziejach.
Trudno jednak kolejny raz udowadniać (Tobie i Kukiemu), że nie jest się koniem, cholera.

Gdzie ja napisałem, że sensowne jest "zrozumienie" dla tych ludzi? Albo, że zbrodnią jest mówić o wyjącym lewactwie (w oryginale było o przedmieściach) - kurczę, nigdy bym nie bronił wyjących lewaków, chłopaki, nie wkręcajcie mnie w takie g...o ;P

Napisałem przecież, że 95% wypowiedzi Górskiego jest ok, ale cały czas chodzi mi o to samo, co napisał Wiki:
"Inaczej sprawa wygląda, gdy mówi to poseł z mównicy sejmowej, mówi o kraju zaprzyjaźnionym o jego nowym prezydencie...
...Polityk musi wiedzieć co gdzie może powiedzieć i kiedy, żeby nie zaszkodzić swojemu krajowi, partii, sobie".

TYLKO o to mi chodzi. Wybory były demokratyczne, nikt ich nie oprotestowywał, wynik jednoznaczny i takie oficjalne komentarze są niedopuszczalne!
I to wszystko, proszę, nie dorabiajcie mi więc politpoprawnej czy lewackofilnej metki. To co wolno i czego nie wolno powiedzieć nie zawsze ma związekz poprawnością polit. I tu też nie ma.

Przeczytałem też cały artykuł, który zalinkowałeś. Przyznam, że osobiście żałuję, że ta zbrodnia nie przedarła się do mediów. Co do tego, że czarny rasizm jest większy i gorszy, niż biały rasizm jestem przekonany nie od dziś, ale wciąż - tak jak z tymi ubogimi przedmieściami - nie potrafię zaliczyć absolutnie wszystkich do jednej grupy. Może ta kobieta też była z takiego przedmieścia? I może, razem z mężem głosowałaby na republikanina? A Murzynów lubię średnio - tak jakoś fifty-fifty mi się to rozkłada, biorąc pod uwagę tych nielicznych kilkunastu, których poznałem do tej pory.

Pozdrawiam

#7531

Co do zbrodni co się nie przedarła, to naprawdę fascynującą sprawą jest to DLACZEGO do dnia wyborów się nie przedarła. W samej Ameryce znaczy, chuj z całą resztą!

Więc i tam w naprawdę istotnych przypadkach działa totalny monopol na informację.

W tej wolnej leberalnej Ameryce. Jak jest gdzie indziej?

Co do Murzynów, to faktem jest, że nie należało ich tam wieść, u siebie w Afryce mogliby sobie być leniwi i byłaby to ich sprawa. Albo nie należało robić leberalnego raju i wszystkiego próbować odkręcać, zgodnie z leberalną ideologią - co do której z każdym dniem okazuje się, co to za stek kłamstw i chciejstw. Akcja afirmacyjna była moim zdaniem koniecznością, choć co do jej skutku - jako stary cynik i spenglerysta - oczywiście zawsze byłbym pesymistyczny.

Z tym jednak murzyńskim rasizmem to nie są żarty, skoro 4 ludzi potrafi się dogadać co do takiej zbrodni, i każdy z nich jest czarny, i ryzykują przy tym życie... No ale nie ma odpowiedzialności zbiorowej, więc nadal powiedzenie o Obamie "opalony" będzie zbrodnią, a takie sprawy będzie się zamiatać pod dywan.

Kiedy czyjś czas minął, sam sobie widać nałoży pętlę na szyję. Jak cywilizacja białego człowieka. Albo już nawet nie cywilizacja, tylko po prostu biały człowiek.

Naprawdę nic do Ciebie nie mam, ale "ślepota na kolor skóry" jest w realnym świecie po prostu samobójczym idiotyzmem. (Jak wciąż lubię w sumie Murzynów.)

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7532

ja Ci coś dorabiam? ejże... ;)

może i nie powinien w Sejmie tak gadać, ale to tylko poseł ;)
reakcja mediów (oburzenie totalne) jest niewspółmierna do znaczenia tej wypowiedzi.

#7550

mesjasz nowej lewicy - (bo, że czarny to wiadomo) wydaje się, że słowo "mesjasz" "przylgnęło" do BO w Ameryce. wznoszono modły o wybór "mesjasza" kościołach.
grymas - demokracja ma anomalie (np. udział nieobiektywnych mediów w walce wyborczej). czy nie jest anomalią głosowanie tylko wtedy, gdy kandydat jest innego koloru skóry niż dotychczas, albo oddawanie na niego głosu tylko na tej podstawie (świadczą o tym statystyki wyborów).
zawyły - człowiek też wyje np. z bólu, nudów, radości (doszukujesz się drugiego dna)
cywilizacja białego człowieka - czy nie ma/nie było europejskiej cywilizacji? czy jest ona aż tak znienawidzona, że nawet nie chce się jej dostrzegać? kto tu kogo nienawidzi? kolega Górskiego uważa, że nadchodzi koniec tej cywilizacji. nie może?
co do prawdy.
dotychczas nie wiadomo czy pogłoski dot. BO są prawdziwe. temu by trzeba się przyjrzeć, a nie niepoprawności Górskiego.
[quote]Na kilka dni przed dniem wyborów, w przełomowym momencie kampanii, sztab Obamy po prostu usunął z kampanijnego samolotu korespondentów trzech ostatnich amerykańskich gazet, które nie tylko, że jeszcze "mesjasza" nie poparły - jak to już wówczas uczyniła większość ważnych amerykańskich tytułów - ale prowadziły ostrą kampanię negatywną, z motywami islamskich i terrorystycznych powiązań, czy właśnie "miażdżenia główek dzieci metalowymi szczypcami". Korespondentów "Washington Timesa", "New York Post" i gazety z Dallas zastąpiło trzech kolejnych dziennikarzy z zakochanych w Obamie chicagowskich gazet. Podczas gdy sam Obama promiennie się uśmiechał, przedpole kampanii czyścił, tak jak wcześniej oczyścił dla niego Chicago, Rahm Emanuel. Świeżo nominowany szef gabinetu Obamy, o którym jeden z bliskich doradców Ronalda Reagana powiedział teraz szczerze na FOX News: "za posiadanie u siebie takiego skór...syna każdy republikański prezydent oddałby królestwo".[/quote]
http://www.dziennik.pl/swiat/article262374/Droga_Obamy_przez_pol_swiata_do_wladzy.html

;)
Porównują prezydenta-elekta do Hitlera

#7465

Jak was czytam to utwierdzam się w przekonaniu ze jesteście odporni na wszelką logikę.

Powtarzacie to samo co Doktor No.

Moze ktoś raczyłby przeczytać co mu odpisałem a nie powtarzał te same błędne argumenty.

#7341

Skoro się już utwierdziliście co do mojej odporności, to już chyba żadne próby dyskusji nie mają sensu, nie?
I nie powtarzam po Doktorze.
Pozdrawiam.

#7364

   Jest jednak w całej sprawie z rasizmem jeden problem, na który nikt nie waży się zwrócić uwagi. Otóż festiwal rasizmu serwowany jest już od dłuższego czasu na cały świecie. Na stronie TVN24 można było przeczytać wielki artykuł o "radości czarnej Afryki". Wojciech Sadurski, starając się udowodnić swoje tezy przytacza "ciepłe" słowa o czarnym prezydencie-elekcie, wypowiedziane przez republikańskich dygnitarzy. W CNN na okrągło leciały komentarze, w których czarni nie wahali sie wyrażać swojej dumy z wyboru Obamy.

I tutaj pojawia się zasadniczy problem - czy poseł Górski, albo ktokowiek inny może - na zasadzie przeciwieństwa - uznać kolor skóry za powód do reakcji odwrotnej? Jeśli pan Kenobo z Illinois jest niezwykle dumny z czarnego prezydenta USA, to czy pan Górski "z Polska" mógłby marzyć o byciu dumnym z prezydenta białego?

Swoją drogą trzeba przyznać, że poseł Górski od owej "dumy" odleciał dość daleko, bo słowa o kresie cywilizacji białego człowieka brzmią jednak idiotycznie. Podobnie zresztą, jak np brednie Magdaleny Środy, które cyklicznie wygłasza na portalu wp.pl. No, ale bałwanienie z podtekstem rasowym z trybuny sejmowej a zwykle bałwanienie w mediach, to jednak całkiem różne sprawy.

Wracając jednak do meritum. Problemem rasizmu nie jest dyskryminacja czarnych, problemem rasizmu jest każdy przypadek patrzenia na ludzi przez pryzmat koloru skóry. I ten rasizm nie pojawił się wraz z wypowiedzią posła Górskiego, ale obecny był w mediach od dłuższego czasu. Zresztą nie tylko obecny, ale wręcz błogosławiony przez najświatlejsze elity - i samego Obamę, podkreślającego w "płomiennych mowach" swoje pochodzenie.

http://europa21.salon24.pl/101519,index.html

Teraz chciałbym prosić o rzeczową dyskusje.

#7342

Jeśli ktoś jeszcze nie umie zrozumieć skutków tchórzostwa PiS i przepraszania za wszystko to niech sobie popatrzy na onet albo jakąś telewizję.

Od 2 dni wałkują tylko Górskiego i "gafę prezydenta" z Obamą i tarczą.

Mogą wałkować bo politycy PiS i prezydenta w kółko sie tłumacza, wkołko się kajają za "winy".

Ubeckie media szybko wyczuwają ten tchórzliwy lękliwy ton i tym bardziej pędza po dalsze tłumaczenia, domagają się "kary" na zbrodniarzach.

Albo PiS się obudzi z tego tchórzostwa albo zginie.

Cieszę sie że choć triarus rozumie bezsensowność tej tchórzliwej postawy PiS.

#7353

To, jaką taktyke obecnie ma PiS wobec mediów, to pozostawim bez komentarza, bo jest ona po prostu nieudolna. Ale osobną kwestią jest to, co POWINNO się się zrobić w sprawie Górskiego.

Ja już mówiłem: z mediami trzeba prowadzić gre, i to umiejętnie.

#7356

Pytanie, czy PiS "prowadzi tę grę umiejętnie"? Myślę, że PiS po raz kolejny daje się wpędzić w pułapkę.
Pzdr.

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#7360

Problem polega na tym, że cokolwiek nie zrobią, to źle.

Prędzej powinni powiedzieć wprost, że abstrachując od wypowiedzi Górskiego, to Senyszyn też wypowiadała się w kryteriach rasowych o Obamie.

I prosze, to już jest coś konstruktywnego.

#7362

Co powinien zrobić PiS.

Wrócić do bycia sąbą, mówienia odważnie prawdy i niezwracania uwagi co na to powiedzą w TVN.

PiS powinien po prostu zbywać media, olewać je ignorować ich pytania a potem mówić swoje pomijając tematy ktore one chciałyby wałkować, traktować dziennikarzy gdy zadają pytania jak powietrze i mówić swoje do ludzi obok mediów nie bacząc na nie.
Pisał o tym Jacek Kwieciński w "GP".

PiS przede wszystkim powinien całkowicie zejść z pola konfrontacji na gruncie PR i "wizerunku".

To jest wybieranie pola bitwy na gruncie, który w 95 % kontroluje przeciwnik i nic tego nie zmieni bo nawet TVP pod kierunkiem Pontona niczym nie różni się od walterowców..

Przy takiej dysproporcji żaden PR nikomu nie pomoże, bo twój przeciwnik jest jednocześnie sędziom twojej sprawy.

Walka wizerunkowa to samobójstwo.

PiS powinien przenieść debatę i walke na całkowicie inny grunt.

A tymczasem PiS uwziął się że kluczem do zwycięstwa jest poprawa wizerunku i lepszy PR niż PO.
A to jest droga do klęski.

#7374

... skuteczna droga!

;-)

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#7394

..walka o władzę na swoich warunkach, na swoim boisku. Na gruncie wroga czyha wiele pułapek - to grząski grunt.. Abstrahując od wypowiedzi posła, PiS jakby mięknie i faktycznie jak to pisze Tygrys zaczyna dryfować - brak tego zdecydowania i wyrazistości.

Jeśli natomiast chodzi o Górskiego:

Faktycznie jego poprzednia akcja z koronacją trąciła troszkę nieprzemyślanym dążeniem do realizacji jakichś ideologicznych, osobistych, bo wynikających z uczuć wiary spraw, nie bacząc na ówczesne priorytety w polityce. Nie oceniając czy pomysł był dobry, czy zły można powiedzieć, że było to jak to pisze Dr wystawianie kuperka do bicia i niepotrzebne psucie wizerunku całej partii. Skłaniam się do negatywnej oceny tamtej akcji.

Niedawne przemówienie Górskiego stało się także głośne, lecz z troszkę innego powodu. Moim zdaniem ciężko jednoznacznie ocenić je na ogólnej płaszczyźnie - może być z tym problem. Z pewnych względów można je ganić (sprawy sojuszu z USA) a z innych chwalić (odwaga wypowiadania tego co się myśli, niezależnie kogo dotyczy ocena). Podstawowe pytania, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi brzmią - czy bliski sojusznik, państwo zasługuje na szacunek i względy (w postaci porzucania krytyki przywódcy tego państwa) nawet wtedy gdy rządzi nim osoba, która nam się bardzo nie podoba i zasługuje na krytykę? Na ile takie traktowanie jest skuteczne i przynosi korzyści? Kto był zamierzonym/rzeczywistym adresatem tej wypowiedzi - sojusznik czy prezydent elekt? Czy warto szanować sojusz dlatego, że pod przywództwem nowego prezydenta USA będzie w stanie bezinteresownie pomóc Polsce w razie problemów? A może nie pomoże (bezinteresownie)? Czy trzystumilionowy sojusznik Polski powinien uzależniać wagę sojuszy od wypowiedzi pojedynczego posła opozycyjnej partii swojego (często traktowanego instrumentalnie) małego sojusznika? Czy otwarta, niepoprawna krytyka Rosji oraz Niemiec przez partię PiS jest właściwa (uwzględniając uwarunkowania geopolityczne)? Czy Polska ma jakichś ważnych, wartościowych sojuszników-przyjaciół? Czy takim sojusznikiem jest USA? Mogę pytania jeszcze mnożyć.. W tematyce każdego z nich możemy się sprzeczać i spierać, polemizować.. To tak jak z wypowiedzią Górskiego.

Pomijam zupełnie aspekt rasizmu. Nie przesadzałbym tutaj z wrażliwością na niepoprawność polityczną.. Takim zachowaniem można doprowadzić do sytuacji, że będziemy udawać, że nie widzimy, że ktoś jest czarny, żółty, czerwony czy biały..

Także dopóki nie mamy jednoznacznej odpowiedzi na te pytania (może po części zadane przeze mnie tendencyjnie) nie spierajmy się bo staniemy się takimi Górskimi. Bez wyraźnej przyczyny się jeszcze pokłócimy zapominając, że są ważniejsze rzeczy do zrobienia, w których możemy się wspierać i na siebie liczyć ;) (półżartem)

Pozdrawiam wszystkich dotychczasowych i przyszłych uczestników tej dyskusji

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#7485