Oni się boją

Obrazek użytkownika Rybitzky
Blog

W skierowanych przeciw IPN histerycznych wypowiedziach Bronisława Komorowskiego charakterystyczny jest jeden powtarzający się motyw. Otóż marszałek Sejmu apeluje do obywateli, by to oni złożyli projekt ustawy likwidującej tę siedzibę wszelkiego zła.

Tu oczywiście pojawia się pytanie: dlaczego? Dlaczego parlamentarzyści PO sami nie mogą szybko przygotować odpowiedniego projektu?

Kwestię tę wyjaśnił pośrednio prezes IPN Janusz Kurtyka. Potwierdził on dziś, iż Aleksander Kwaśniewski był agentem bezpieki. Rzecz jasna, to żaden szok, że komunista pomagał swoim towarzyszom z MSW. Jednakże szokiem mogłyby się okazać wieści o innych postaciach polskiej sceny politycznej.

Mogłoby być na przykład tak, że parlamentarzyści ochoczo podpisaliby się pod ustawą likwidującą IPN, a historycy szybko ujawniliby, ilu spośród posłów ma w archiwach grube teczki.

Owszem, bardzo prawdopodobne, iż w szale nagonki na zbrodniczy Instytut opinia publiczna nie zwróciłaby na to uwagi. Niewykluczone, że doniesienie IPN przedstawiono by jako kolejną fazę „szkalowania autorytetów”. Ale tu nie chodziłoby nawet o dotarcie do wszystkich Polaków.

Każdy z ewentualnych TW działał przecież w określonym środowisku. A otaczający takiego delikwenta ludzie nie zawsze musieliby być przepełnieni miłosierdziem. I cóż, z tego, że IPN zostałby zlikwidowany, a teczki zamknięte, skoro już nie byłoby czego ukrywać?

Dlatego politycy Platformy zapluwają się teraz w nienawiści, ale w rzeczywistości przepełnia ich strach, który nie pozwala im nawet na podjęcie zdecydowanych działań. Tacy żałośni ludzie rządzą naszym krajem.

Brak głosów

Komentarze

Ale co nam z takiej konstatacji? Dodam mozna, ze przynajmniej niektorzy sie wstydza. No i? To bardzo silne emocje, szalenie dopingujace do dzialania.

Co z tym zrobic? Jak postepowac, aby osiagnac swoje? Oni sie boja, my sie wsciekamy. Oto dwa bieguny Rzeczpospolitej, a posrod nimi tlum obojetnosci i - jak mi sie wydaje - jakiegos tam przyzwolenia na ciemnawa przeszlosc, bo kazdy widzi w niej i swoje wlasne male grzeszki. Kazdy jakies ma, a terazniejszosc upomina sie o swoje prawo do istnienia, zycie nie zatrzymalo sie na trwodze konstestowania PRL. Co zrobic, jesli praca, byt zalezy do dawnego TW? Niszczyc go, oznacza zagrozenie dla wlasnej pensji. Czy wolno od ludzi wymagac takiego bohaterstwa? Ryzykowac podstawy bytu swojej rodziny dla jakiejs kolejnej "swietlanej przyszlosci" bez ubekow i ich gorliwych pomocnikow?
Staram sie rozumiec, aby znalezc formule, ktora ten strach obezwladni. Szukac, badac, uderzac w najbardziej winnych, najbardziej aktywnych - co robi Scios- na tym sie koncentrowac opanowujac jazgot na sprawy mniejsze.
Jak to r o z e g r a c?
Ot, chciec - wyraznie nie wystarcza.

Kaska

Vote up!
0
Vote down!
0
#17033

Jedyna skuteczna strategia to wojna na obalenie przeciwnika.

Należy robić to co właśnie robi Kurtyka, publikować, publikować i jeszcze raz publikować. Nie należy się łudzić, że gdyby przyjąć bardziej koncyliacyjną postawę to komuna przestanie dybać na IPN. Co to to nie. Komendanci ŻOB w GW nie odpuszczą nigdy.

Vote up!
0
Vote down!
0

hak

#17055

"Jak to r o z e g r a c?"
madroscia, cierpliwoscia, konsekwencja i odwaga !

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#17056

Trzeba ze wszystkich sił i wszelkimi sposobami wspierać Kurtykę w jego konsekwentnej i fenomenalnej działalności. Mam nadzieję, że jednak PO nie odważy się podnieść rękę na IPN. Świadczą o tym liczne głosy z wnętrza tej partii. Wydaje mi się więc, że prezes Kurtyka ma jeszcze czas na dokonanie wielu pożytecznych dla społeczeństwa i państwa odkryć. I bardzo dobrze.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#17065

to jedyna metoda i to stara się czynić IPN.
Czuma i Mężydło nie pasują do PO! ale tam trafili.
Prawda wywołuje nie tylko w TW paroksyzmy nienawiści! ale i w ich sojusznikach!
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#17066

Co robić? M.in.:

Czytać i upowszechniać Biuletyny IPN. Są świetne. Zachęcać do czytania młodzież i dorosłych.

Systematycznie odwiedzać stronę IPN. Ma mnóstwo unikatowych informacji.

Korzystać z ofert IPN.

Itd.

Vote up!
0
Vote down!
0
#17068

tez by sie przydal
przeciez IPN jest naszym najwiekszym SKARBEM !

Vote up!
0
Vote down!
0

dobra kobieta

#17069

Rebeliantko
Czytać i upowszechniać Biuletyny IPN.

Jeśli nagra Pani fragment z biuletynu, my nadamy go w radiu.

Zapraszam

Vote up!
0
Vote down!
0
#17070

Ach, wlasnie ok, tydzien temu rozmawialam z tesciowa ( komunistka!), ktora okropnie najezdzala na IPN powtarzajac to co usyszala w telewizji. Spokojnie ( bo klocic sie z 80letnim dinozaurem nie ma sensu) odsylalam ja do wydawnictw IPN, aby s a m a zapoznala sie z tym, czym sie w IPN zajmuja. Oczywiscie, jest to gadanie do obrazu, ale w przypadkach, ze sie wyraze mniej, z powodow "ideologiczno-demencyjnych", skrajnych jest to znakomity sposob na unikniecie jazgotu oraz ocieranie piany u "polemisty". Polecam.
Kaska

Vote up!
0
Vote down!
0
#17092

Wku.... mnie ta nagonka na IPN ale i się jej nie dziwię bo taka jest kolej rzeczy jak się psu odbiera kość to warczy a ujawnianie większych lub mniejszych świństewek jakie robili tw itp swoim kolegom i znajomym może odebrać z takim trudem zdobywaną pozycję społeczną.
Co do zaznaczonego w temacie pytania to moim zdaniem IPN zamiast wdawać się w mniej lub bardziej sensowne potyczki polityczne powinien działać dokładnie odwrotnie czyli:
1. W miarę możliwości jak najszybciej doprowadzić do cyfryzacji zasobów
2. Dane w postaci cyfrowej udostępnić do badań maksymalnej grupie historyków dziennikarzy i innych zainteresowanych.
3. Nakłaniać poszkodowanych do publikacji otrzymanych dokumentów w internecie.
4. Nakłaniać ludzi do szukania info o swoich znajomych

Po upublicznieniu wszelkich archiwów tą prostą metodą materiały przekazać do archiwum akt nowych.
Po takiej operacji IPN stanie się średnio potrzebny bo każdy człowiek dysponując komputerem będzie mógł zapoznać się z kartoteką na temat danej osoby.

PS:
Pamiętajcie że w losowo dzisiaj wybranych 1000 osobach w wieku 50-90 lat będzie od 50 do 150 tw lub ko oraz statystycznie 10 etatowych ubeków co daje dość jasne powody wielkiego krzyku jaki się podnosi.
---------------------------------------
-Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista-
=____W wszystkich trzech radykał____=
==============================

Vote up!
0
Vote down!
0

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

#17100

Vox populi Jasne ,ze jest potrzebny.Nie tylko do informowania społeczeństwa o agenturze,ale przede wszystkim do odkłamywania naszej najnowszej historii.Mało kto interesuje się opracowaniami jakie tam powstają.A kto by to robił.Naukowcy,którzy nauczali historii i pisali ją tak,aby pomagało im to w karierze naukowej.Co o nich mówił prof.Wieczorkiewicz? Miał rację .

Vote up!
0
Vote down!
0

Vox populi

#17103