Chichot Wrońskiego

Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Paweł Wroński postanowił zaprezentować nam pełnię swych możliwości intelektualnych. Dodałbym, iż zarazem stał się modelowym michnikoidem, ale w ten sposób chyba bym jednak mocno obraził Adama Michnika.

Michnik, gdy prezentuje różne swoje zakręcone teorie, robi to przynajmniej skutecznie udając intelektualistę. Tymczasem dziennikarza „Gazety Wyborczej" stać było tylko na głupkowaty chichot. I Wroński pewnie nawet nie rozumie, że śmieje się sam z siebie.

Wroński, jak mu się wydaje, kpi z (jego zdaniem) „teorii spiskowych" zwianych ze śmiercią generała Władysława Sikorskiego. Tak naprawdę daje wyraz brakowi wiedzy podstawowych faktach. Wynika to zapewne z fobii - klinicznej niechęci do poznawania prawdy.

Wroński wymyślił żartobliwa teorię - otóż jego zdaniem równie dobrze jak Sowieci lub Brytyjczycy Sikorskiego mogliby zabić Czesi:

Dlaczego więc nie Czesi? To hipoteza równie dobra jak wniosek o śledztwo w sprawie śmierci Sikorskiego autorstwa Instytutu Pamięci Narodowej, który jako winnych wskazuje Sowietów, a nawet personalnie agenta Kima Philby'ego (choć nie wiadomo, czy rzeczywiście w chwili śmierci generała był w Gibraltarze).

Dziennikarz „Wyborczej" domagałby się chyba, żeby Philby osobiście pojechał mordować Sikorskiego. A przecież Philby był szefem wywiadu brytyjskiego na basen Morza Śródziemnego. Niczego nie musiał załatwiać osobiście.

Zwłoki przeniesiono do samolotu, by upozorować śmierć w katastrofie (swoją drogą pilot, który podjąłby się zadania sfingowania katastrofy musiałby być kamikadze; Prchal miał połamane nogi, a drugi pilot zginął).

A kto mówi, że Prchal zgłosił się na ochotnika? Poza tym ciała drugiego pilota nie odnaleziono. Williama Herlinga widziano za to żywego po „katastrofie".

Sowieci porwali ją i wywieźli przez Kair, by odczytywała NKWD tajne depesze rządu londyńskiego. Dowodem jest ponoć jej bransoletka, którą znaleziono w Kairze, i relacja jakiegoś polskiego zesłańca, który ponoć widział ją na Syberii.

Odnalezienie bransoletki Zofii Leśniewskiej w Kairze jest udokumentowanym faktem. Ciekawe, jak pan redaktor by to wyjaśnił?

Oczywiście, Wroński nie zamierza odpowiadać na to pytanie. Podobnie jak na żadne inne. On woli się śmiać. To przecież takie łatwe i przyjemne.

Prawda? Po co nam prawda? Mamy przecież „Wyborczą".

Brak głosów

Komentarze

... na odmianę boksować z takim smętnym zerem jak Wroński.

Wypośrodkuj bracie! ;-)

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

It's not about who's right, but who's left. ("Ojciec amerykańskiego karate" Ed Parker)

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#8193

Nic nowego. Zaskoczą czymś nas? Gazobeton jak zwykle niezawodny...

A tak serio, to dzięki za ten wpis. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#8194

W rozmowie z Janeckim.
pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#8212

dzięki za przypominanie sprawy gen. Sikorskiego - miałem zamiar już to zrobić przy poprzednim artykule.
Ale wymienianie nazwiska Wrońskiego w tym kontekście, to obraza dla generała. Może wystarczyło posłużyć się tylko skrótami - GW czy też gadzinówka i dziennikarzyna W. z "GW".

pozdrawiam - janekk

Vote up!
0
Vote down!
0
#8217

Najpierw mówił że nie słyszał nigdy by Tusk powiedział "że te słuzby są bardziej nasze a tamte bardziej ich" i watpi by takie słowa padły. A potem jak red. prowadzący mu prezytoczył je dokładnie i w rozmowie podskoczył: Aaa przypomniałem sobie! - poczym wyjasnił (WYJAŚNIŁ) że premikerowi chodzi o to (teoretycznie) że jakby jakieś słuzby były zdominowane przez wrogów zewnetrznych to inne słuzby moga to wykryć.

Olaboga, Takie to proste!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#8241

Na S24 dziwił się, że ktoś może mieć inne zdanie niż on...

Vote up!
0
Vote down!
0
#8251