Prezydencie ratuj nas przed miłością przyjaznego państwa !

Obrazek użytkownika meh
Kraj

Dowiedziałem się dziś przez przypadek, podczas rozmowy z jednym budowlańcem że PO znowu chce nas kochać w odbyt. Sejm 23 kwietnia przyjął poprawkę jaką wprowadził zdominowany przez POpulistów Senat do ustawy o prawie budowlanym. Poprawiona wersja Palikotowej ustawy wprowadza karę 50 tys zł za „samowolę budowlaną” bez względu na jej zakres.

Oznacza to że dokonując drobnych zmian w swoim budynku, stawiając w ogrodzie altankę czy garaż, nadal musisz informować o tym łaskawie urzędnika, albo zapłacisz 50 tys zł kary czyli dokładnie tyle ile zapłaci duży inwestor za postawienie wieżowca bez urzędniczej łaski.

Tak wysoka kara i konieczność zgłaszania to standardowy przykład opresyjności państwa wobec jednostki. Przepisy przeczące zdrowemu rozsądkowi to zwykły bandytyzm wymierzony w ludzi, którym nawet nie przyjdzie do głowy że budowę szopy, altany czy ocieplenie ganku trzeba zgłaszać okupantom. Państwo które wymusza na ludziach ciągły strach przed przepisami nie jest już państwem przeciętnego człowieka, jest bandycką machiną pozwalającą na zastraszanie i niszczenie przez swoich funkcjonariuszy ludzi, których podobno ma chronić. Ile będą wynosiły teraz łapówki dla kolaborantów Polskiej Rzeszypospolitej Ludowej, jeśli kara wynosi 50 tys. zł ?

Do tej pory zwolennicy państwowego przymusu konieczność uzyskiwania różnych pzowoleń motywowali ochroną jaką państwo zapewnia nieporadnemu obywatelowi. „Co jeśli sąsiad zbuduje Ci pod nosem chlewnię, spalarnię śmieci czy lakiernię”. Znowelizowana ustawa powoduje że sąsiad za zalegalizowanie wybudowanej za miedzą kotłowni poniesie taką samą karę jak ty za zbudowanie zadaszenia nad grillem i dwóch ławeczek. Dlatego już nikt nie może wmawiać że ustawa pełni funkcję „ochroną” ( żadna zresztą takiej nie pełni) bo jest to „prawo” mające na celu jedynie wprowadzenie kontroli państwa nad człowiekiem i napełnienie kieszeni pasożytujących na nas urzędników.

W sposób typowy dla siebie sposób, POpuliści jedną ręką dają nam cukierek, by odwrócić uwagę od drugiej ręki sięgającej do naszej kieszeni. Mam nadzieję że Prezydent zawetuje tą ustawę, oczywiście wtedy Populiści wyciągną błyszczącą stronę ustawy i zarzucą Prezydentowi że jest za utrzymaniem pozwoleń na budowę. Tak konstruowane są wszystkie ustawy PO. Błyszczący papierek na zewnątrz do mamienia oczu idiotów a w środku ukryta śmierdząca zawartość.

Środki masowej propagandy oczywiście milczą.

Brak głosów

Komentarze

Prawdziwe Oblicze platformy. Mamy was gdzies, a obietnice to dal ciemnego ludu, licza sie nasze interesy. W koncu musza KOLEDZY z czegos zyc.

Vote up!
0
Vote down!
0
#19538

o tym głośno się nie mówi. Słyszałem, że ponoć jeżeli kupi się samochód jakiejś marki, to będzie on mógł być naprawiany tylko i wyłącznie przez serwis danej firmy. Dodam, że słyszałem to od rozwścieczonego mechanika samochodowego, który przez to może pójść z torbami.

A prawo budowlane? Czegoś takiego w ogóle nie powinno być, jak na przykład dajmy na to... kodeksu praw ucznia.

Dla mnie sprawa jest prosta. Jeżeli ktoś się na tarasie zalewowym - jak podmyje chałupę na wiosnę albo przy wyższym stanie, to jego sprawa. Jeżeli użyjesz nieodpowiednich materiałów i dom zawali się - trzeba było z lepszych robić. Et cetera.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#19541

Słyszałem o tym. Sprawa rozgrywa się na poziomie KE i PE, oczywiście u nas na ten temat cisza.
Całkiem cicho przeszła też sprawa dodatkowych obowiązkowych badań technicznych w przypadku samochodów z indywidualnego importu, coś kilka tysięcy to kosztuje. To było typowo pod krajowych dealerów.

Co do prawa budowlanego powinno się ograniczać jedynie do opisania sposobu załatwiania spraw spornych w przypadku inwestycji uciążliwych dla sąsiadów, bo to właściciele sąsiednich działek, ewentualnie mieszkańcy okolicy powinni mieć coś do powiedzenia. Oczywiście nie w przypadku domu czy budynku gospodarczego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#19547

Ręce opadają, bo już nie wiadomo jak nazywać poszczególne trendy polityczne. Jeśli liberałowie przykręcają w tak dotkliwy sposób śrubę, to może liberałami nie są. Pewnie jestem nieco tępy, gdyż jeszcze poważnie traktuję etykiety polityczne. No, ale jakoś nie chce mi się odzwyczajać od rzetelności.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#19548

przestańcie wkółko wklejać to zdjęcie, bo się to robi ponad ludzkie siły; kazdy wie, jak wygląda Palikot.

Vote up!
0
Vote down!
0
#19552

Zmienione, na bardziej adekwatne. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#19625

Jestes madry?

Vote up!
0
Vote down!
0

pat

#19554

W zamyśle,urzędnicy mają zrealizować obiecane cuda.

W obawie przed horrendalną karą inwestorzy architektury ogrodowej, drobnych przeróbek budowlanych będą zgłaszali swoje zamierzenia urzędom co zwielokrotni statystyki rozpoczynanych inwestycji, można szacować, że podwoi.

Umknęła inna informacja, mianowicie, że za zasiedlenie budynku nie oddanego do użytkowania grozi również kara pięćdziesięciu tysięcy złotych. Szacuje się, że ok połowy zasiedlanych nowych budynków jednorodzinnych jest nie zgłoszonych władzom budowlanym. Przeważnie z powodu uciążliwości procedur, które są kłopotliwsze od uzyskania od zezwolenia budowlanego i bardzo kosztowne. Dotąd można było zapłacić dziesięć tysięcy, ale nie słyszałem by ktoś to egzekwował. Administracja państwowa liczy na to, że właściciele masowo będą zgłaszać zakończenie budowy, a Platforma pochwali się ilością oddanych domów.

Dowiemy się z bilbordów, przed wyborami prezydenckimi, jak skokowo za rządów Tuska wzrosło budownictwo i będą na to twarde dane statystyczne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#19578

zasili budżet. Bo nie znam nikogo kto zgłosił zakończenie budowy budowanego ostatnio domu .... łącznie ze mną a mieszkam już w nim 3 lata.

Vote up!
0
Vote down!
0
#19580

Plotka głosi, iż dwóch senatorów/posłów PO, z okolic Poznania, właścicieli hoteli, pobudowali te hotele całkowicie nielegalnie. Dalej plotka głosi, iż wytyczne do ustawy były takie, by dopuścić możliwość legalizacji samowoli tak gdzieć 3 miesiące po tym, aż się owe hotele zalegalizuje. Później ma być przykręcona śruba. Tyle plotka
Co do faktów, to przeciw zmianom w prawie budowlanym protestują wszystkie samorządy zawodowe, a Rzecznik Praw Obywatelskich zapowiedział skierowanie ustawy do TK (choć nie przepisy dot. legalizacji samowolek). W każdym bądź razie, pod przykrywką paru hasełek wprowadza się jakiegoś bubla (to fakty) wg plotki zaś - to tylko załatwienie paru interesów kilku z gostków z PO

Vote up!
0
Vote down!
0
#19622