WALKA O ŻYCIE DLA DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA

Obrazek użytkownika BR
Kraj

Podczas światowego Dnia Osób z Zespołem Downa Fundacja Pro – Prawo do Życia pikietowała pod Sejmem RP przeciwko zabijaniu dzieci poczętych, u których wykryto chorobę, a następnie złożyła na ręce Marszałek Sejmu, Ewy Kopacz wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ‘Stop Aborcji’.

W czwartek, 21 marca obchodzony był Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji Fundacja Pro – Prawo do Życia zorganizowała pikietę pod Sejmem RP, aby zwrócić uwagę na fakt, iż wiele dzieci z tą chorobą nie ma szans się urodzić.. Prawie 90% tzw. aborcji w Polsce jest dokonywanych na dzieciach co do których jest podejrzenie o Zespół Downa lub inne choroby.

Fundacja Pro-Prawo do Życia już od kilku lat walczy o zakaz zabijania dzieci poczętych w Polsce. Dwa lata temu przygotowany został projekt ustawy, który całkowicie zakazywałby aborcję, pod którym podpisało się blisko 600 tysięcy Polaków. “To pokazuje, że ludzie bardzo chcą tego, aby w Polsce nie zabijano dzieci”- mówi Aleksandra Michalczyk z Fundacji. Sejm jednak nie przyjął ustawy.

Fundacja Pro walczy o każde życie poczęte dlatego sprzeciwia się również in-vitro choć na chwilę obecną koncentruje się intensywnie na nowym projekcie ustawy, który będzie zakazywał zabijania dzieci poczętych, u których wykryto Zespół Downa czy inne choroby. Każda osoba, która chce pomóc i oddać swój czas w walce o życie jest mile widziana w Fundacji. Dzięki większej liczbie osób organizacja będzie miała szansę na jeszcze aktywniejsze podejmowanie różnych działań do czego zachęcała Ola Michalczyk.

Celem edukowania społeczeństwa w temacie ochrony życia Fundacja systematycznie jeździ z wystawą zdjęć, które pokazują jak wygląda aborcja.“To jest najważniejszy i najbardziej docierający przekaz, ponieważ człowiek wówczas widzi z czym ma tak naprawdę do czynienia. W dzisiejszych czasach wiele osób,, szczegółnie feministki i organizacje z nimi powiązane, próbują to zakrzyczeć (…) tak żeby człowiek sobie nie uświadamiał czym jest tak naprawdę aborcja, że jest zabiciem dziecka.” – mówi Michalczyk.

Inną inicjatywą edukacyjną jaką powzięła Fundacja są spotkania z młodzieżą w szkołach ponadpodstawowych, do których jeżdżą współpracujący z nią ludzie, pokazują zdjęcia, filmy i rozmawiają z nastolatkami.

Podczas pikiety pod Sejmem uczestnicy trzymali baner: “Aborterzy zabijają dzieci z Zespołem Downa! Ratuj nas!” na którym zamieszczone jest zdjęcie dziecka zabitego w 24 tygodniu ciąży oraz dziewczynki z tą chorobą.” Aktywiści obrony życia mieli ze sobą również znak: “stop aborcji”. Zdjęcia pokazujące prawdę o aborcji wzbudzały zainteresowanie przechodniów.

Kaja Godek, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej ‘Stop Aborcji’ tak mówi o tym czym jest aborcja dzieci z Zespołem Downa: “Jeżeli my się nie upomnimy o dzieci z Zespołem Downa przed narodzeniem to żaden z polityków tego nie powie. Dlatego my to robimy. Ja mam syna z Zespołem Downa, ma 4.5 roku w tej chwili. To jest dziecko, o którym było wiadomo już na etapie ciąży, że urodzi się chore. Sugerowano mi usunięcie tej ciąży czyli tak naprawdę sugerowano mi zabicie mojego syna. Ja tak naprawdę teraz widząc go na co dzień widzę co oni chcieli zrobić. Oni chcieli mnie pozbawić rodzicielstwa. Mogłam stracić bardzo wiele. Mogłam stracić to wszystko co dzisiaj widzę w moim synu.”

W południe uczestnicy udali się do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz celem złożenia wniosku o rejestrację komitetu inicjatywy ustawodawczej ‘Stop Aborcji’, który ma na celu wykluczyć z ustawy aborcyjnej możliwość zabicia dziecka z Zespołem Downa. Wraz z wnioskiem obrońcy życia złożyli też listę ponad tysiąca podpisów osób popierających inicjatywę, które to podpisy są wymagane do rejestracji takiego komitetu.

Kaja Godek po spotkaniu z Marszałek Sejmu potwierdziła złożenie wniosku oraz powiedziała, iż występuje pewna różnica zdań pomiędzy pomysładowcami inicjatywy, a panią Marszałek,Kopacz. “My opowiadamy się za prawem do życia dla każdego dziecka, Pani Marszałek Kopacz uważa, że prawo do życia jest podrzędne wobec nadrzędnego prawa decydowania o sobie dla kobiety będącej w ciąży.”- komentuje wizytę Kaja Godek.

Fundacja Pro-Prawo do Życia ma nadzieję na zebranie miliona podpisów obywateli pod projektem ustawy ochrony życia dzieci z Zespołem Downa. W całym kraju odbyło się wiele manifestacji w tej sprawie w różnych miastach. Każdy Polak, katolik, który wie, że życie jest najważniejsze i najcenniejsze powinien zaangażować się w tę walkę. Każdy może pomóc tam gdzie jest. Kontakt z fundacją: http://stopaborcji.pl/

BARBARA RODE

Brak głosów

Komentarze

  Fundacja Pro-Prawo do Życia ma jednoczesnie przygotowany szeroko zakrojony program w zakresie pomocy finansowej, emocjonalnej, specjalnej edukacji, leczenia i ewentualnej dozywotniej  opieki (w razie smierci rodzicow)  dla dzieci z zespolem Downa, a takze ich rodzicow i rodzenstwa, ktory to program ma byc  wdrazany jeszcze podczas ciazy, natychmiast po dokonaniu diagnozy? 

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
1
Vote down!
-2

Lotna

 

#345571

domów starców. Jest to modelowy kraj do którego zmierza reszta Europy.

 

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
-2

Kazek

#345754

Vote up!
1
Vote down!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#345763