Perfidne kłamstwo TVP INFO, czy fatalna wpadka?

Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

Jak zapewne wiecie, wczoraj miał miejsce pół milionowy marsz w Paryżu przeciwko homomałżeństwom. Żeby było ciekawiej, wzięły w nich udział także stowarzyszenia gejowskie. Co zaś czytamy w TVP INFO?

TVP INFO: http://tvp.info/informacje/swiat/w-watykanie-i-w-paryzu-w-obronie-gejow/9736990

'W Watykanie i w Paryżu w obronie gejów

[...] Także w Paryżu odbyła się – w formie marszu – manifestacja w obronie homoseksualistów. Wg różnych źródeł wzięło w niej udział od 340 tys. do 800 tys. osób. ' (stan na godzinę 20:10, dnia 13.01.2013 roku)

Dopiero w tekście (co w połączeniu z treścią leadu jest absolutnie bezsensowne, zapewne niejeden czytający stronę TVP INFO może mieć w tym momencie sieczkę w głowie) wspomniane jest, że była to jednak manifestacja nie w obronie gejów, a przeciwko (sic!) homomałżeństwom.

Gdybyśmy żyli w normalnym kraju, to kilka głów, łącznie z tymi na górze powinno spaść i dostać wilczy bilet. Chyba, że jest to celowa dezinformacja..?

Załóżmy, że w momencie gdy to piszę, TVP INFO poprawi tekst. Ile osób przeczyta sam tytuł i nagłówek? Ile osób, przeczytawszy cały tekst, nie zrozumie, że w nagłówku był błąd? Wiele osób przyjmie przekaz 'pół miliona ludzi broni homo małżeństw'. Gdzie tutaj rzetelność? Gdzie ta 'misja', za którą tak ciąglę gadają o 'powinności płacenia abonamentu'?

Żeby naświetlić sytuację prawdziwie: Wczoraj (tj. w niedzielę) popołudniem w Paryżu przeszła półmilionowa manifestacja przeciwko wprowadzeniu do Francji homomałżeństw. Żeby było ciekawiej, w manifestacji brali udział także aktywiści gejowscy, którzy rozumieją, że małżeństwo zarezerwowane jest dla par heteroseksualnych (sic!).

Wg policji maszerujących było 340 tys. ludzi, zaś wg organizatorów ok 800 tys. Manifestacja zrzeszała ponad 30 różnych stowarzyszeń i związków, m. in. Plus Gay Sans Marriage (bodajże 'Więcej Gejów Bez Małżeństwa, choć francuskiego się nie uczyłem i zdaje się na tłumaczenie kogoś innego ;) )

Niezależnie od tej manifestacji, ruszyła także grupa tradycjonalistów katolickich z Civitas.

No, ale czytający stronę TVP INFO mają zapewne już zupełnie inny scenariusz i wytłumaczenie dla sytuacji..

Brak głosów

Komentarze

"Gdzie tutaj rzetelność? Gdzie ta 'misja', za którą tak ciąglę gadają o 'powinności płacenia abonamentu'?"

Pytania retoryczne, niestety.

Ten artykuł to typowa pasza rzucona lemingom czytającym jedynie tytuły - z wytłuszczonych liter dowiadują się, że ogólnie jest dobrze i nadal można się skrobac po zadkach z rozmarzeniem w oczach.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#322353

Obstawiam pierwszą wersję. Ten kanał - nomen omen - to typowe radio Erewań.

Vote up!
0
Vote down!
0
#322355

TVP INFO poprawiło już leadu i tytuł

Dominik C

Vote up!
0
Vote down!
0

Dominik Cwikła

#322362

A mówią, że refleks jest wskazany tylko w dwóch przypadkach, tzn. przy łapaniu pcheł i gdy się ma... rozstrój żołądka. :-)

A tu proszę,... okazuje się, że jest on także potrzebny przy wyłapywaniu elementów manipulacji w mediach. Dobrze, że to zauważyłeś. Nagłośnienie tego faktu być może spowodowało korektę leadu na stronie TVP Info.
Myślę, że "błąd" ten był zamierzonym przez lewaków, którzy w większości zawiadują tą stacją i jego portalem.  

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#322413