Premierze Tusku i spółko, czy byliście dziś w Kościele?

Obrazek użytkownika Enik Nochal
Kraj

Już nawet niebiosa starają się przemówić do sumień i rozumu twórcom światopoglądu opartego na tezie, że pępkiem wszechświata jest Platforma Obywatelska i jej guru – Nieomylny Donald Tusk.  Wyznawcy tej teorii nie przyjmują do wiadomości faktów świadczących o czymś zupełnie przeciwnym. Dziwne, bo ludziska te z wyglądu, w zasadzie niczym nie różnią się od tych niepoprawnych, do których mam przyjemność zaliczyć i swoją osobę. Ale do rzeczy...

 

W dniu dzisiejszym w kościołach odczytano fragment Ewangelii wg św. Marka (Mk 10,46-52). Rzecz dotyczy niewidomego Bartymeusza, który odzyskuje wzrok dzięki swojej wierze, i oczywiście dzięki Jezusowi.
I niech ktoś powie, że święta księga nie jest aktualna, że nie zawiera „żywego słowa”. Wspomniany fragment Biblii jak ulał pasuje do naszej rzeczywistości. Ilu jest w Polsce politycznych ślepców, głuchoniemych celebrytów? Ile milionów potulnych baranów uwiedli owi mężowie swoją retoryką? Tu rzeczywiście nasuwa się porównanie z lemingami lub ze ślepym przewodnikiem. A trzeba tak niewiele, aby zrozumieć co naprawdę dzieje się w naszym kraju. Wystarczy otworzyć szerzej oczy i... włączyć myślenie. I najważniejsze – trzeba tego chcieć. I to jest najtrudniejszy warunek do spełnienia dla kogoś, kto żyje mirażami. Uchylenie milionów powiek o milimetr może spowodować wymianę status quo na status quo ante. Dlatego też, politycy od zamykania powiek, będą robić wszystko, aby do mózgów swoich poparciuchów szedł moderowany sygnał. To taki GPS, prowadzący całe rzesze ludzi po odPOwiednich dla rządzących elyt ścieżkach.
A jak kończy się dzisiejsze czytanie? Tak oto:
A Jezus przemówił do niego: Co chcesz, abym ci uczynił?  
Powiedział Mu niewidomy: Rabbuni, żebym przejrzał.
Jezus mu rzekł: Idź, twoja wiara cię uzdrowiła. Natychmiast przejrzał i szedł za Nim drogą.
Premierze Tusku i spółko, czy byliście dziś w Kościele? Naprawdę warto zastanowić się nad sobą, bo droga, którą obraliście wiedzie na manowce wszystkich. Tych, co przejrzeli już lata temu również.

 

 

  

 

 

Brak głosów

Komentarze

Zdaje się, że premier Tusk odkłada zastanawianie się nad sobą na okres późniejszy - w celi będzie miał na to więcej czasu.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#301800

a stamtąd się już nie wraca

za tydzień czy miesiąc PAP poda news o, na odmianę, "znalezieniu w garażu, piwnicy czy wysypisku zwłok Donalda T. z powodu rytualnego nie zbierania dowodów tzw prokuratura uznała brak udziału osób 3-ich" - i po Donaldzie będzie...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#301816

Platforma w minionym tygodniu nie dopuściła w Sejmie do uchwalenia przyszłego roku Rokiem Powstania Styczniowego, mimo przypadającej w 2013 r. 150. rocznicy wybuchu tego powstania. Społeczeństwo musi więc samo organizować obchody takich rocznic. A biorąc pod uwagę, że jutro, 29 października, przypada dokładnie 400 rocznica Hołdu Ruskiego, proponuję wywieszenie na wszystkich domach biało-czerwonych flag. Sami będziemy obchodzić nasze polskie rocznice!
Adam Zyzman

Vote up!
0
Vote down!
0

Adam

#301841