Oj, ktoś będzie się za to smażył w piekle

Obrazek użytkownika Enik Nochal
Kraj

 

W zalewie złych wiadomości dotyczących skutków działania rządu – tak zwanego  POkłosia  - dwie szczególnie ostatnio mnie zbulwersowały. Po pierwsze media donoszą, że około miliona (jedynka z sześcioma zerami) dzieci cierpi w Polsce głód.  Po drugie, dowiedzieliśmy się z tych samych mediów o zmianie logo policji. Tu też padła liczba określająca, ile złotówek trzeba na to wyłożyć z kieszeni podatnika, a mianowicie ni mniej, ni więcej tylko 1 miliard. Przypominam, że to jedynka z dziewięcioma zerami. Jeśli te dwie wartości zderzyć ze sobą, można stracić wiarę w gatunek ludzki, a zwłaszcza w przynależność do niego przedstawicieli władz wybranych w demokratycznych wyborach. Na szczęście prócz sprawiedliwości urny istnieje jeszcze sprawiedliwość wieczna. A na sądzie ostatecznym rządowi kretyni (ten termin jest i tak dla nich pięciokroć za słaby) smażyć się będą w smole do końca świata i jeden dzień dłużej.

Proponuję pobawić się w mądrego urzędnika państwowego, który zamieni  pieniądze z logo na posiłki dla dzieciaków.
Policzmy ile obiadów można kupić za 1 mld złotych. Przyjmijmy, że wspomniany posiłek składający się z dwóch dań kosztuje 4,50 PLN. Daje nam to 222 222 222 obiadów (piękna liczba, prawda?). Jednym słowem, dla miliona głodnych dzieci starczy na 222 dni; na cały rok szkolny.
Jedno przeksięgowanie, a ile korzyści. W wiadomościach wieczornych nie usłyszymy przez rok, że są w Polsce głodne dzieci. Nikt nie będzie testował naszej wytrzymałości na głupoty o zmianie logo policji za niewyobrażalne pieniądze. I wreszcie, nie usłyszymy cienkich kawałków posła Niesiołowskiago o szczawiu i mirabelkach. Same korzyści.
Ciekaw jestem ile takich przeksięgowań załatwiłoby najważniejsze sprawy w Polsce? Ile utopionych w błocie pieniędzy udałoby się uratować i przeznaczyć na naprawdę godziwe cele lub choćby oddać je obywatelom tego kraju. Nie mam na myśli rozdawnictwa, ale choćby mniejsze obciążenie podatkowe. A tak, jeśli każdy obywatel RP ma składać się po 30 złotych, żeby uzyskać ten miliard na głupotę to ja składam protest. Na dzieci TAK, na głuPOty NIE.

 

 
  
 
Brak głosów

Komentarze

To się jednak tak prosto nie przekłada. 1 mld przeznaczony jest na cały Program Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. I chociaż nowe logo i identyfikacja w budynkach Policji ujęte jest w programie standaryzacji to większość funduszy przeznaczona jest na inwestycje i remonty obiektów policyjnych, projekty będą realizowane poprzez budowę nowych, modernizację lub rozbudowę obiektów aktualnie użytkowanych bądź adaptację budynków pozyskanych na potrzeby jednostek Policji, zakłada się również przeprowadzenie w niezbędnym zakresie remontów oraz wymiany mebli i wyposażenia użytkowanego przez funkcjonariuszy.

20 000 zł, przeznaczone na konkurs jednolitego znaku graficznego Policji, nie wyczerpie oczywiście wydatków na logo bo budynki i pomieszczenia trzeba będzie oznakować ale nie będzie to z całą pewnością cała kwota przewidziana w tym programie.

 

#361227

Wymyślą nową nazwę dla policji.

ixi band

#361268

Milicja :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#361278