Mówiąc "Wprost" - Premier Tadeusz Rydzyk

Obrazek użytkownika Enik Nochal
Kraj

Kto według „Wprost” rządzi w Polsce? Dowiedziałem się tego właśnie i jestem odrobinkę zaskoczony. Tygodnik przedstawił 50 najbardziej wpływowych ludzi w RP. W pierwszej dziesiątce jest parę niespodzianek. To, że od 7 lat rządzi w Polsce Jarosław Kaczyński (piąte miejsce) jest dla czytelników „Wprost” „oczywistą oczywistością”. Dziwi ich też zapewne wysoka pozycja Donalda Tuska (numer dwa), który przecież nic nie może (wiadomo – rządzi Kaczyński). A premierem jest… Tadeusz Rydzyk (numero uno). Tego chyba nikt się nie spodziewał.

 

Marny to premier nie potrafiący własnej telewizji „Trwam” umieścić na multipleksie. Nie to, co wspomniany Tusk Donald, który dopieszcza swoich dziennikarzy (Monika Olejnik - miejsce 7, Tomasz Lis - 10). A i o własne dzienniki trzeba dbać. Do tego celu oddelegowano najlepszych. Może nie dotkniętych geniuszem, ale… najlepszych. Rzecznik prasowy jest na ten przykład dyspozycyjny o każdej porze dnia i nocy. Bardzo chętnie redaguje tekst na czołówkę, nawet podczas grabienia liści. Jego klatka schodowa jest otwarta dla właścicieli koncernów medialnych. Kiedyś elyta spotykała się na cmentarzach i stacjach benzynowych. Teraz po reformach mamy „jedno okienko”. Podjeżdżając pod wiatrołap domu rzecznika, można załatwić służbowe sprawy. Bez delegacji, wypisywania kart drogowych. A i widok urzędnika w kapciach prokuruje familijną atmosferę. Aż chce się pogadać o treści następnych artykułów, ilości wolnych etatów w redakcji. Takie tam… Ta reforma to duży sukces.

A teraz trochę powagi, chociaż trudno o nią czytając brednie z głównonurtowych tygodników. Po co tworzone są takie „wydarzenia”? Tytuł „Oni rządzą Polską” i mamy paradę wspomnianych już nazwisk. A nie wspomniałem, że na miejscu trzecim figuruje Jerzy Owsiak, na ósmym - Magdalena Środa. Oni rządzą Polską. Dobrze wiedzieć.

Redaktorzy „Wprost” mają chyba jakiś problem. A na bolączki wszelakie najlepsze są uniwersalne porady Władysława Bartoszewskiego. Jeśli więc macie Państwo jakiś problem – zwróćcie się do europosła Klicha.


  
 

 

 

Brak głosów

Komentarze

Seiko.;Kiedyś elyta spotykała się na cmentarzach...;prawdziwe i...chyba trochę zapomniane.Pozdrówka.

Seiko

#305876

Po Zaduszkach na cmentarzach jest zbyt wielu świadków :-) Pzdr

#305890

... byłby premierem, to portal Niepoprawni.pl byłby zbyteczny. Ale wówczas moglibyśmy się spodziewać, że na jego miejsce powstałby nowy... Tuskolandia.pl :-)

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

#305882

co powiesz na komo.ru, albo scerydobulu.pl? Pzdr

#305898

Hahaha, a to dobre.
Albo... bultojezdnaszostatni.pl hehehe

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

#305916

 nie wiem, co te ciule robią na Niepoprawnych, spadajcie do swoich kolegów w kominiarkach. Pamiętajcie, gdyby nie Ojciec Tadeusz, całością zawładnęła by Tuskolandia. Tak więc chłopaki, spadajcie do wp.pl, nic tu po was.

#305936

Wyrażając się per "ciule", kogo miałeś na myśli i do kogo adresowałeś swoje przesłanie?

Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

#305938

mi się wśiekły dziadek maturzysta.Niemcy wypuścili go z obozu koncentracyjnego.Co im obiecał to już spełnił.Oczernił naród polski.Dziadku mów różaniec i zajmij się wnukami.

#305942

Bardzo mi się podobało. Ja tam jestem za tym żeby nawet tę propozycję WPROST wdrożyć no może z drobnymi przetasowaniami zwłaszcza jeśli chodzi o Tuska. Jego to poza listę nawet bym wykopał.

#305950