Kod D.Tuska, czyli wszystkie ordery premiera

Obrazek użytkownika Enik Nochal
Kraj

 

 

Nasz premier, jako osoba niezwykle pracowita, zdolna i ambitna, powinien zostać odpowiednio uhonorowany. W obecnych czasach pojęcia: „pracowitość”, „zdolność” i „ambicja” w ujęciu politycznym oznaczają zupełnie inne wartości, niemające nic wspólnego ze swoją pierwotną nazwą. Ba, stanowią często ich zaprzeczenie. Dlatego też dwoją się i troją instytucje światowe, aby ordery nadawane naszemu przywódcy przekonały nas, jakie to szczęście ma naród polski, że na jego czele Donald Tusk stoi. Leń to leń, powie zwolennik PO, ale ma... Pokojowego Nobla.

Przypomnienie innych nagród europejskich
Podczas uroczystości wręczenia naszemu premierowi nagrody imienia Walthera Rathenaua – Angela Merkel powiedziała: "Chyba nie jest przesadą, jeśli stwierdzę, że masz istotny udział w tym, że Polska zajęła miejsce w środku Europy".
Donaldowi Tuskowi została wręczona też nagroda im. Karola Wielkiego. To prestiżowe wyróżnienie, zwane jest politycznym Noblem, dla  "polskiego patrioty i wielkiego Europejczyka, który przed trzema dekadami wraz z wieloma działaczami ruchu "Solidarność" położył kamień węgielny pod ponowne zjednoczenie Europy, a dziś w szczególny sposób angażuje się dla demokratycznej i otwartej na świat Polski, zakotwiczonej w kręgu europejskiej rodziny narodów".
Nasz premier jest też posiadaczem niemieckiej nagrody Złotej Wiktorii dla Europejczyka Roku 2011, przyznawanej przez Związek Niemieckich Wydawców Czasopism (VDZ). Podczas przemówienia na cześć laureata, które wygłosił przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso, mogliśmy się dowiedzieć, że Donald Tusk „jest kimś więcej, niż Europejczykiem Roku 2011”.
Nagrody w Polsce? Nagroda Złotego krzesła za „danie Polakom poczucia spokoju i bezpieczeństwa”. Nagroda od serca - Grudka asfaltu z autostrady A2 od urzędującego ministra Sławomira Nowaka.
Teoria spiskowa
Ale to wszystko mało. Obserwując poczynania naszego premiera niejaki Dan Brown, twórca idiotycznej powieści Kod da Vinci, zapewne napisałby równie mądry Kod D. Tuska. Fabuła opierałaby się na założeniu, że tytułowy bohater musi zebrać trzy ordery, które symbolizować będą niebo, wodę i ziemię.
Order Słońce Peru odznaczenie cywilne i wojskowe przyznawane za zasługi na rzecz Peru (symbolizujący niebo) pan premier posiadł w 2008 r.
10.04.2010r. do kolekcji może być dołączony „Order Nigru”, na awersie, którego widnieje mapa Nigerii z oznaczonymi  na niej rzekami: Niger i Benue; symbol wody. A-ha odznaczenie przyznaje się za „wybitne zasługi dla narodu nigeryjskiego”.
Z trzecim medalem miałem problem, ale od są Google.. I proszę: Jemen Południowy i „Order Ziemi”. Wiemy więc już gdzie uda się Donald Tusk w kolejną „smoleńską” rocznicę.
A teraz poważnie. Zastanawia mnie jak to możliwe, że tak wielu Polaków daje się nabrać na taką "orderową ściemę". Przecież wystarczy przeczytać uzasadnienie nadania nagrody i skojarzyć je z jej adresatem. Inteligencja w tym wypadku powinna poczuć się urażona.
Rację ma pani Teresa Bochwic, że dajemy się wciągać w gierki z „ch…mi”, „szczawiem”, „Nigerią”. Jednak, jak te fakty pomijać, skoro tylko na nich opiera się strategia rozwoju Polski pisana od kilku już lat przez koalicję PO-PSL?
PS
„Orderu Ziemi” nasz premier nie dostanie. Od 1990 roku nie ma już takiego państwa jak Jemen Południowy. I gdzie bidula pojedzie 10.04.2014r.? Może Stefan wymyśli jakiś "iwent"?

 

I jeszcze gratis. Premierowa sielanka. Inne grafiki na mojej stroniefacebookowej
 
  
 

 

Brak głosów

Komentarze

Ciekawe, czy Donald Tusk - wzorem radzieckich bohaterów - będzie musiał zlecać krawcom wszywanie płytek usztywniających po prawej stronie garniturów od Mira?

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#349269

Donald Tusk wciąż nagradzany ale... sam jakoś nie pali się do udekorowania Makreli, Barroso, Putina...
Ni jeden z mądrych ministrów Donalda Tuska nie wpadł na pomysł wręczenia np. Putinowi orderu Wolskiego ? Ileż to roboty ze stworzeniem takiego przy takim bezmiarze posiadanej władzy?
Barroso pasowałby order Kiszczaka, no przecież to taki zasłużony dla dziedziczki tradycji i zdobyczy PRL - III RP i jeszcze nie ma orderu jego imienia ?

Makrela mogłaby zostać kawalerem orderu Anny Grodzkiej - bojowniczki o wolność i demokrację, która złożyła na ich ołtarzu taaaakie klejnoty...

Niewdzięczny ten Donek, wiecie ?? Narcyz i egoista ! Jestem wstrząśnięta i rozczarowana.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#349321

Te wszystkie ordery będą się pięknie złocić na aksamitnych poduszkach przy trumnie.
W końcu każdy kiedyś umrze.

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#349291

Tusk myśli że jak Lenin,będzie ciągle żywy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#349303

Patrząc na to co i jak się w III RP dzieje nasuwa się pytanie:
To Lenin nie żyje?

Vote up!
0
Vote down!
0
#349311

 ... Jaruzelski za wprowadzenie w Polsce stanu wojennego i szerzenie bolszewizmu w Polsce od bolszewików otrzymał najwyzsze odznaczenie b.ZSRR czyli order Lenina, otrzymywał tez wcześniej "słodkie" pocałunki od chwiejącego się na nogach tow. Brezniewa. Tusk za realizowanie interesów niemieckich w Polsce otrzymywał liczne nagrody i odznaczenia od P. A.Merkel i róznych niemieckich organizacji, a do tego zyskał mozliwość poklepania po plecach i "słodki" pocałunek od Angeli. Oto jak zdrajcy interesów Polski byli i są nagradzani. Podobne odznaczenia dawać będzie UE za uległość, poddaństwo, dobrowolne ograniczanie suwerenności i realizację interesów mocodawców (m.in. Niemiec i Francji).

Vote up!
0
Vote down!
0
#349314