Hodowla przygłupów

Obrazek użytkownika Enik Nochal
Blog

Latoś bardzo obrodziły nam przygłupy. Dawniej - przy ekstensywnej hodowli - z hektara zbierało się jednego. Teraz ich intensywną produkcją zajęły się studia radiowe i telewizyjne. Z jednego studia można wyciągnąć nawet dwóch rosłych przygłupów. I to nie jest ostatnie słowo producentów audio-wideo, którzy planują jeszcze bardziej zintensyfikować proces rozwoju rodzimego idiotyzmu oraz burzenia tradycyjnych wartości.
Jak można wyrazić swój protest wobec cymbałów, którzy nieskrępowani żadnymi ograniczeniami szargają narodowe świętości i uniwersalne wartości, na których oparte było wychowywanie całych pokoleń Polaków?
Tu właśnie leży problem. Człowiek „starej daty” nie będzie się trudził, żeby przygłupowi udowodnić, że ten nie ma racji. W końcu przygłup z podbitym okiem też człowiek. Jednak takie podejście skazuje nas na przegraną. Istnieją też inne niesprzyjające okoliczności.Po pierwsze, siła rażenia mediów "drugiego obiegu" jest znacznie mniejsza niż armat mainstremu. Po drugie, za pleckami moralnych wichrzycieli stoją najwięksi prominenci III RP, więc sądy i restrykcje nie stanowią dla nich żadnego straszaka. Mało tego - za swoje swawole mogą spodziewać się bardziej nagrody i pochwał niż połajanek. Po trzecie – najgorsze – istnieje już olbrzymia liczba wyhodowanych przez przygłupów słuchaczy i widzów, dla których wykreowano prostacki świat, a w zasadzie alternatywne postrzeganie rzeczywistości. Ich reakcja na bodźce zewnętrzne jest pochodną odruchów warunkowych. Powiesz – „Kaczyński” – wzdrygają się z niesmakiem. Powiesz - „Platforma Obywatelska” – widzą najwyższy słupek sondażowy i... ciepłą wodę sączącą się z kranów w swoich domostwach.
Poziom zidiocenia zaszedł już tak daleko, że nawet ludzie – wydawałoby się inteligentni – reagują w ten sam sposób. Nie skutkują żadne argumenty, dowody, autorytety etc.
Wystarczy poczytać prasę, komercyjny portal internetowy, włączyć radio czy telewizję. Wszędzie, na każdym kroku hodują przygłupów. Medialna papka sącząca się z głośników, ekranów telewizyjnych, monitorów komputerowych, sms-ów. Koszmar...
Przykłady? Pewien znany portal internetowy - strona główna z 22 czerwca br. Brrr...

Pewien młody palikotowy uważa, że jazda "po pijaku" na rowerze nie powinna być karana. Rzeczony polityk odgraża się, że Ruch Palikota złożył w Sejmie projekt, który znosi karanie za jazdę pod wpływem alkoholu na rowerze. Co to się będzie działo w Polsce, gdy zrealizowane zostaną wszystkie pomysły lateksowego Janusza? Strach będzie wyjść na ulicę, bo albo przejedzie cię pijany rowerzysta, albo po masce twojego samochodu skakać będzie naćpany strażnik miejski, bo źle zaparkowałeś samochód.

Dawny kolega Dody (bardzo znanej piosenkarki - przyp. autora) uważa, że to co dobre jest od Boga. I tu się z nim zgadzam, ale DKD (dawny kolega Dody) dodaje swój filozoficzny wywód:
- Pan Bóg stworzył zioło, więc skoro to stworzył, to widocznie zioło jak inne kwiatki i roślinki musi być dobre.
Pan Bóg stworzył też Dodę, ale czy ona jest dobra jak inne kwiatki i roślinki - nie mnie to osądzać. A kto stworzył Palikota, chciałoby się zapytać? Być może to samorodek?

Ostatni „ukraiński” wybryk Wojewódzkiego i Figurskiego jest tak żenujący, że naprawdę szkoda słów. Jednak próba wybrnięcia DueTu-ska z tej sytuacji, tłumaczenia oraz te a la przeprosiny powodują, że tak po chrześcijańsku jest mi ich żal. "Faceci" mają już tak szczyszczone mózgi, że kompletnie odkleili się od rzeczywistości pełniąc od kilku lat rolę rządowych przydupasów. Słowo "facet" ubrałem w cudzysłów celowo, aby nie urazić facetów bez cudzysłowu.
Za to co powiedzieli o ukraińskich kobietach, powinni dostać karę umycia podłóg dworca kolejowego w Kijowie swoimi jęzorami. Mogliby też, jako bracia w niedoli, powtórzyć swój tekst braciom Kliczko. W tym przypadku, bez bólu serca, kibicowałbym Ukraińcom. A propos, czy słyszał ktoś o reakcji na słowa duetu Fi-Wo profesor Środy i pani Szczuki?

No cóż, wspomniany typ informacji i kretynizmów zalewa nas codziennie. Dlatego też, proponuję założyć embargo na hodowców przygłupów. Trzeba ich zwalczać jako nieuczciwą konkurencję. Piętnować każdy idiotyzm, strzelać śmiechem, pokazywać fałsz i obłudę. A może któregoś dnia otworzą się oczy tych, co "spijają słowa" z celebryckich ust i olśnieni powiedzą o nich:
- O, k...a, ale przygłup!

Brak głosów

Komentarze

 

 

 

veri

#268893

"Za to co powiedzieli o ukraińskich kobietach"

... czy to co powiedzieli mialo w zamysle dotyczyc Ukrainek ?  Watpie  ... nie, jestem pewien, ze to ich nie dotyczylo.

veri

#268895

o nich myślę,"-O, k...a ale przygłup!". Czasami też tak myślę o ich gościach o których myślałem, że inteligentniejsi i mądrzejsi. Nie znaczy ,że oglądam ale czasem przelatując programy niechcący zobaczysz i jesteś zaskoczony.

lupo

#268902

Faceci nie są rządowymi przydupasami (powtarzam - to moje zdanie). Są raczej funkcjonariuszami frontu medialnego, który to front współtworzy rzeczywistość, tresując Polaków w duchu jewropejskim, a do tego "ducha" dopasowuje się rząd, którego władza jest raczej pozorna, formalna w dużym stopniu. Innymi słowy: Wojew., a na pewno jego szef,  jest ważniejszy niż DT, to DT ma się do nich dopasować, a nie oni do DT.

2. Nie mają sczyszczonych mózgów. Oni są w pracy, oni tresują (to raczej ich odbiorcy mają sczyszczone mózgi lub bardzo młode mózgi, które mają być sczyszczone), a pełniąc obowiązki Polaków (bo mocno mi się wydaje po ich zachowaniu i pozycji w mediach, że są "ukorzenieni"), starają się kompromitować Polaków -  wypowiadają się wszak jako Polacy.

3. Palikotowcy to palikotowcy, co nie zmienia faktu, że jazda na rowerze na gazie, powinna być wykroczeniem, nie przestępstwem. Zwracał się chyba o to kiedyś jakiś sąd z Lublina, ale Trybunał Konstytucyjny odrzucił. Wysoką grzywną lub pracami społecznymi - bo to groźniejsze i bardziej pożądane społecznie, chyba niż wyrok wiezienia w zawiasach, można ukarać i przy wykroczeniu, a nie psuć ludziom życie "karalnością". Ale jeśli spowodujesz wypadek rowerem po alkoholu - to powinno to być przestępstwo z winy umyślnej, surowo karane.

Dodam, że chyba za komuny, jazda na jakimś gazie  i to za kółkiem była chyba wykroczeniem. Wiem, że to nie przekonuje. No to dodam, ze w Stanach, dość restrykcyjnie traktujących przestępców i nie wahających się skazywać na śmierć przestępców-morderców, naprawdę działa to co się widzi w programach czy filmach: chodzenie kierowcy po linii prostej i dotykanie nosa, w celu sprawdzenia mozliwości prowadzenia. Nie jest niczym niezwykłym wypicie trzech piw i sadowienie się za kółko. I przypomnę- nie piszę tu o "łagodnej" Holandii np., lecz o "surowych" Stanach.

Jak widać z tego, że podobno "łapie" się pono dużo rowerzystów na gazie u nas, coś źle funkcjonuje. Może policja miast pilnować spokoju obywateli i łapać bandziorów, czai się na rowerzystów, prokurator ma łatwą do udowodnienia sprawę, sędzia nie ma trudności w rozstrzyganiu - wykrywalność "przestępstw" rośnie, wszyscy z nich dostają premie. A my nie czujemy się wcale od tego bezpieczniej, lecz na odwrót.

#268944

Janek Kowalkowski
Ktoś mnie przekonywał, iż ci dwaj pseudo-dziennikarze i pseudo-satyrycy mają przyzwolenie polskiego społeczeństwa na prezentowanie paskudnych w formie i treści dowcipów.
Nie jest prawdą, jakoby tacy pseudo-dziennikarze jak Wojewódzki i Figurski mieli przyzwolenie polskiego społeczeństwa na publiczne uprawianie chamstwa, na poniżanie i deprecjonowanie każdego, kto według nich na to zasługuje. Widz, czy słuchacz audycji, w których „produkują się” owi dwaj przestępcy (naruszają także art. 212 K.k.) nie ma najmniejszego wpływu na treści i formy tego, co prezentują na antenie. Za to odpowiada właściciel stacji!!! O tym, że nie mamy wpływu, społeczeństwo przekonało się po incydencie K. Wojewódzkiego w audycji TVN z polską flagą i kupą. I co??? Dziesiątki tysięcy pisemnych protestów, które napłynęły do Rady Etyki Mediów z kopią do stacji TVN zdaje się poszło na makulaturę, a Wojewódzki nadal działa w tej stacji. Jeśli decydenci stacji walczą o widza (słuchacza) – a usiłują to robić metodami urągającymi wszelkim normom etycznym i moralnym, idąc na „łatwiznę” – potrafią bardzo zaniżyć poziom audycji do tego stopnia, że odnosi się wrażenie, jak by nadawali tylko dla ludzi, których intelekt dorównuje… instynktowi zwierzęcia, mającego mózg zbudowany bardziej prosto niż… cep.
Są stacje radiowe i telewizyjne w Polsce, które tylko z nazwy są polskie, a w rzeczywistości są tylko… polskojęzycznymi, których właścicielom zależy na degradacji polskiego społeczeństwa – szczególnie ludzi młodych. I to trzeba widzieć??? Przecież proces ogłupiania polskiego społeczeństwa trwa od ponad 20 lat. A ludzie pokroju Wojewódzkiego i Figurskiego pełnią w tych mediach role… „użytecznych durniów”, którzy (jeśli ktoś im tylko więcej zapłaci) są zdolni opluć obecnych swoich pracodawców.
P. S.
Dlaczego KRRiT z polecenia władz (platformerskich) z prezydentem Komorowskim na czele nie przyznała miejsca TV Trwam na 1 multipleksie cyfrowym? Dlatego, że w programach tej stacji nie było, nie ma i nigdy nie będzie miejsca dla takich jak: Wojewódzki i Figurski. A dlaczego? Bo właściciele tej stacji dbają o czystość języka, wysoką kulturę, nie walczą wszelkimi sposobami o widza (słuchacza), gwałcąc normy etyczne i moralne, a przede wszystkim głosząc prawdę – nie robią tzw. wody z mózgu swoim telewidzom.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce z chamstwem w mediach.

#268957