Antysemityzm - nie dajmy się zwariować!

Obrazek użytkownika danielik
Kraj

Burza wokół wypowiedzianego przez Bożenę Dykiel słowa „pożydził”, która może nawet spowodować, że aktorka ta straci pracę w serialu naprawdę daje do myślenia, czy kraj w którym żyjemy to na pewno Polska. Dowiedziałem się ostatnio, że należy używać do określenia, że ktoś nie chciał dać na pieniędzy słowa: poskąpił. Chyba ktoś testuje czy już całkowicie medialna propaganda zrobiła Polakom wodę z mózgów. Zastanawiam się, gdzie nas doprowadzi ta chora polityczna poprawność.

Niestety tak się składa, że słowo „żydzić” i jego pochodne są od wielu lat używane w potocznej mowie polskiej. Oczywiście jego pochodzenie związane jest z tym, iż przez wieki Żydzi trudnili się lichwą. Tego, że ta nacja pożyczała pieniądze na procent chyba nikt jeszcze nie kwestionuje? Jednak o Zydach nie można powiedzieć nic złego, bo jest to wyrazem antysemityzmu. Idąc tym tropem należałoby żądać od władz USA surowego karania, tych którzy opowiadają „Polish jokes”. Przecież to nic innego, niż antypolonizm.

Polaków można jednak bez kary obrażać, przedstawiać nas jako naród pijaków i złodziei, zarzucać nam współudział w holocauście? Czy Polacy nie ginęli w niemieckich obozach koncentracyjnych? Dlaczego nie przypomina się o rodzinie Ulmów (małżeństwo i sześcioro dzieci), którzy zostali zamordowani za ukrywanie dwójki Żydów. Nie wspomina się o setkach innych osób, który ginęli, tylko dlatego , że ukrywali Żydów. Dlaczego, tak mało mówi się o działalności „Żegoty”, o setkach kilogramów żywności dostarczanej każdego dnia do gett, przez narażających życie Polaków? To dzięki bohaterstwu naszych przodków uratowano kilkaset tysięcy osób wyznania mojżeszowego. Jeśli Polacy od zawsze są rzeczywiście tak wielkimi antysemitami to jakim cudem w przedwojennej Polsce mieszkało około 3,5 miliona Żydów? Dlaczego zapomina się, że przez wieki ludność żydowska znajdowała w Rzeczpospolitej schronienie? Jak trzeba być niewdzięcznym, żeby zarzucać nam, iż ramię w ramię z Niemcami mordowaliśmy Żydów, czerpiąc przy tym korzyści! Gross pluje nam w twarz, Kwaśniewski w naszym imieniu przeprasza za Jedwabne, a podobno nasze media promują film „Pokłosie”, a my udajemy, że wszystko jest w porządku.

Jeśli Żydzi są jedynie ofiarami holocaustu i nie mają w swojej historii ciemnych plam to niech rzucają w nas kamieniami. Jednak wydaję mi się, że żydowska policja, kolaborowanie z Sowietami, zwalczanie polskiego podziemia po wojnie, uczestnictwo w stalinowskich procesach w charakterze sędziów i oskarżycieli to nie są chyba powody do dumy? Dlaczego tak rzadko wspomina się, że wielu Żydów było przeciwnych istnieniu tworu o nazwie II RP, a Armię Czerwoną wielu witało, jak wybawicieli?

Jeśli Żydzi rzeczywiście wymagają od innych tolerancji, to czemu kontrolowano liczbę urodzeń w etiopskiej społeczności imigrantów. Podawano im środki antykoncepcyjne, wielu oszukując, że są to szczepionki. Czy nie jest to aby wyraz rasizmu? Parafrazując słowa płynące z massmediów na temat wypowiedzi posła Godsona o homoseksualistach można by powiedzieć, że Żydzi którzy przez tyle wieków byli prześladowani z powodu swojej religii i pochodzenia powinni być szczególnie tolerancyjni dla wszelkiej odmienności.

W tej trwającej od dłuższego czasu zawierusze, próbującej nasz Naród obarczyć winą za wszelkie zło, które działo się w XX wieku, należy pamiętać, że Ojczyzna jest naszą matką, a my jej dziećmi, a zły to syn, czy córka, co dobrego imienia matki nie broni!

Brak głosów

Komentarze

“Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.” Antoni Słonimski, poeta żydowski

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.polskawalczaca.com/index.php

http://forum.wolna-polska.pl/

#331739

"Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.” Antoni Słonimski, poeta żydowski"

Zasadniczy błąd, poeta polski pochodzenia żydowskiego!

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#332088

Jeśli Michnik stanął by nawet na jarmułce, to i tak nie jest w stanie zmienić opinii o swoich braciach w wierze. Dla mnie - ale czy tylko dla mnie - Żyd na zawsze pozostanie Żydem, czyli kombinatorem i cwaniaczkiem. Gdy do tego dodamy ich - dziwnym trafem zawsze probolszewickie - poglądy, to mamy obraz Żyda taki, jaki sami na swój temat stworzyli. Żaden tam naród wybrany. Taki sam jak i wszystkie inne, z wadami, ale i zaletami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#331745

Z tym generycznym bolszewizmem to niekoniecznie prawda. Amerykańscy "neocons" wśród których było/jest wielu polityków żydowskeigo pochodzenia to raczej nie byli bolszewicy. 

Żyd jako kombinator i cwaniaczek ? To ciekawe po podobny stereotyp isnieje jeżeli chodzi o Polaków. 

Absolutnie zgadzam się z ostatnim zdaniem (w zasadzie dwoma) - to żaden naród wybrany. Podobnie jak my.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#331757

Żyd jako kombinator i cwaniaczek ? To ciekawe po podobny stereotyp isnieje jeżeli chodzi o Polaków.
----------------------------------------------------
Tak? A gdzie taka opinię słyszałeś o Polakach? A po za tym - skąd ci nagle przyszli do głowy Polacy, skoro temat nie jest o nich?

Vote up!
0
Vote down!
0
#331769

I właśnie się zaczyna :)

Jako pierwszy wyskoczył "polaku mału"

Lobby zaczyna działać :)

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#331771

Nie masz racji Tyberiuszu. Gdybyś bywał częściej na "tym portalu" zauważyłbyś, że "polaku mału" wyraża zazwyczaj votum separatum.

Vote up!
0
Vote down!
0
#331780

Motto :

RAPTUSIEWICZ :
- Co to jest ?!!
DYNDALSKI :
- Żyd, jaśnie panie,
lecz w literę go przerobię..

------------------------------------------------------------

Powiedzmy sobie otwarcie, że indywiduum które byłoby zdolne (bo jest władne) podjąć tak umotywowaną decyzję, jest - niezależnie od płci, rasy i ew. wyznania - kretynem lub skurwysynem, a w obu przypadkach szkodnikiem, którego imię, nazwisko i rangę słuzbową należy podawać do wiadomości publicznej.

------------------------------------------------------------

Vote up!
0
Vote down!
0

Andrzej Tatkowski

#331746

domagam sie szacunku dla mojego antysemityzmu. i homofobii.

takie mam preferencje kulturowo seksualne, i kto sie z nimi niezgadza to antyhomofob i antyantysemita.

a to przeciez be.

Vote up!
0
Vote down!
0
#331751

Bardzo zwięźle ująłeś to, na co niektórzy potrzebują całych stronic. Ja tam lubię zwięźle. ;-)

Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#331785

 bez cudzysłowu to wyrazy wpisane od wieków w mowę potoczną i piętnowanie ludzi ich używających przypomina dosłownie polowanie na czarownice. Jedna z nich zmaterializowała się w postaci Bożeny Dykiel i to dobrze dla nas, bo tzw "środowisko" artystów powinno poczuć wreszcie, w jakim kraju żyje. Może dzięki takim sytuacjom zastanowi się jeden Pasikowski z drugim Stuhrem, że śpiewanie peanów na cześć morderców Polaków jest jednak w tym kraju nie na miejscu. A słowo tolerancja powinno mieć zastosowanie dla obu stron. A szczególnie dla rasistów jak właśnie izraelscy żydzi, którzy swoim współmieszkańcom Palestyńczykom zafundowali największe getto nowoczesnego świata. I tyle w temacie.

Vote up!
1
Vote down!
0
#331761

Tym tekstem pewnie wielu bywalcom tego portalu  mocno się Pan narazi :)

Troszkę to już przerabiałem .

Daję mocne 10 :)

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#331767

Tekst @Danielika wisi od ponad 7 godzin, zebrawszy jak dotąd 12 ocen 10. Wobec tego Twój komentarz można uznać albo insynuację, albo za autoreklamą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#331768

przypomina wypowiedzi mieszkańców "tego kraju" o Polakach mieszkających w Polsce.
Kreowanie się na prześladowaną mniejszość poprzez prowokacje to stary obrzydliwy numer. Cel? Dyskredytowanie "tego portalu/kraju" lub swoista autoreklama, czyli właśnie biznes. Ewentualnie głupota czy inne 'cuś'.
Przyznam, że dotąd sądziłam, że to tylko zwykła namolna namolność...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331770

Przyznam , że nie wiem o co Ci chodzi , ale pewnie jak zwykle masz rację .

Bez odbioru .

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#331773

Doskonale wiesz. A z 12 dziesiątek dla tekstu Danielika zrobiło się już 15 :-)))!

Vote up!
0
Vote down!
0
#331774

A tak między nami , czego  to dowodzi , bo jakoś nie widzę związku z moim wpisem ?

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#331775

Jest to przesłanką do wykazania bezpodstawności twojej insynuacji.

Vote up!
0
Vote down!
0
#331777

To nie insynuacja , a moje zdanie w tym temacie .

Skończyłem .

 

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#331783

No, to jak na swoje możliwości skończyłeś szybko ;-).

Vote up!
0
Vote down!
0
#331809

Bo skończył tylko "w tym temacie" ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#331812

Co przywodzi mi na pamięć pewien wielce wyrafinowany bon-mot niejakiego Millera Leszka ;-).

Vote up!
0
Vote down!
0
#331816

:))))

oraz innego wielkiego mędrca, co to sam "tymi rencami",
a którego polszczyzna jest tyleż barwna i "finezyjna", co mocno nowatorska :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#331822

Seiko.Pod wpisem
PiS nie zaprasza?Zaprośmy PiS.-Contessa
11,01.2013.g.10.46.
Tyberiusz pisze;
:Może się mylę,ale nieudolność PiS w roli partii
opozycyjnej poraża i każe myśleć że jest to
celowe:.

:Poproszę Jarosława Kaczyńskiego o potwierdzenie
lub zaprzeczenie jego żydowskiego pochodzenia
(zaznaczam że samo pochodzenie go nie dyskwalifikuje):.

15.01.2013r.-ten sam temat.
Tyberiusz do Lilit.
:Mówisz PiS...Wyobrażasz sobie inny kraj,z taką
ilością posłów opozycyjnej partii,a jednocześnie
tak szokującą indolencją tej partii.Czy wyłącznie
na takiej można polegać?Po za PiS jest wielu
godnyvh i mądrych ludzi:.

Tyberiuszowi najwyrażniej PiS nie odpowiada.
Cóż jego wybór.

...i kwiatek do kożucha.....

:Homoseksualiści to Żydzi:
Jan Bogatko 3 luty 2013 g.15.07.
Tyberiusz do proxeni-04.02.2013 g.16.40.

Tyberiusz.
:Jestem członkiem PiSu.Czy uważasz że to nieodpowiedni portal dla mnie?

Ocenę zostawiam NP,Tyberiusz na pewno nie jest tym,
za kogo się podaje.
Pozdrawiam NP.

Vote up!
0
Vote down!
0

Seiko

#331787

Temat żydów , atak pewny .

Zadaję sobie pytanie , kim jest Seiko ?

Ps. Gratuluję benedyktyńskiej pracy , tylko zastanawiam się czego ona dowodzi ?

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#331801

Seiko.Zwykłym zjadaczem chleba,któremu obrzydło całe kurestwo 3 Rp.Który przychodzi na Np..by poczuć powiew
wolności....Zacytowałem tylko twoje wypowiedzi,prawie bez
komentarza.I złość.Będziesz mi udowadniał uporczywie że
się mylę,jak zawzięcie dyskutowałeś z wieloma tutaj.
To bezcelowe.Swoje lata i swoje zdanie też mam.
:Mądrej głowie dość dwie słowie;Żegnam-bez odbioru.

Vote up!
0
Vote down!
0

Seiko

#331802

Wyciągasz zdania z kontekstu i na tej podstawie próbujesz mnie zdyskredytować , niczym zasłużony propagandysta rodem z dziennika telewizyjnego .

Masz swoje lata i rozumiem , że posługujesz się metodami wypracowanymi w młodości .

Ps. Nie odpowiem na następne twoje prowokacje , więc daruj sobie , zwykły zjadaczu chleba .

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#331811

Seiko.Cytaty:Masz swoje lata i rozumiem,że posługujesz się metodami wypracowanymi w młodości:
:Ps.Nie odpowiem na następne twoje prowokacje,więc daruj
sobie,zwykły zjadaczu chleba:.

Dobry jesteś w te klocki.Ja zacytowałem,zestawiłem twoje
wypowiedzi.....ocenę zostawiam innym.Jątrzycielu.

Przepraszam Autora za wtręty.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Seiko

#331819

Nie mam twojego charakteru , więc gdzie mi tam do jątrzenia ...

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#331904

co gorsza tuskomatoł OBIECAŁ że MY im to spłacimy!

Takoż upokarzają nas na każdym kroku co jest "subtelnym" przypomnieniem że jakoby im to wisimy

Stawiam tezę że te gigantyczne straty ponoszone przez ostatnie 5 lat w każdej dziedzinie (np oddanie za darmo kilku mld EU firmie słupowi żydowskiej prowiniencji Eureko) to jest spłacanie tego "długu" kuchennymi drzwiami. Tragizm jest podwójny, bo jak nas zdrenują w w.w. sposób na te 60mld to zażądają następnych 60-ciu.

Przyklad tego mechanizmu mamy od lat ze zwrotem lub spłacaniem kamienic "prawowitym" właścicielom w jarmułkach

Tu w Krk niektóre były juz tak 3-krotnie "restytuowane" - jakos "zapominano" robić wpisy w księgach wieczystych

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#331776

Tu chodzi o 64 miliardy , a i to  nie jest kwota ostateczna .

To jakoś z roku na rok dziwnie rośnie .

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#331786

Od zawsze mówiło sie żydzić cyganic czy zakręcony jak radziecki słoik dzemu.Nikt nigdy nie wypowiadał sie publicznie że jest to niedopuszczalne jak i to że pederasta jest pedałem a co za tym idzie zboczencem.Taka swoboda wypowiedzi działała całe lata.Obecna wadza i jakieś tam szmatławe gazety polskojęzyczne próbują zastępować takie powiedzenia innymi typu gey,kochający inaczej czy inne takie dyrdymały że ślimak to ryba innego rodzaju.A ja chciałbym zapytać tych wrażliwców czy okeślenie KUTAS jest obrażliwe czy też nie.Zamykając wypowiedz zaznaczam ze mieszkam w Polsce i dla mnie pedał to pedał a żyd to żyd i nic ponadto.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#331800

Żydów z dużej litery i żydów z małej. Czy to dziwne, że wolę tych z małej litery?
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331803

Jan Bogatko

...dokładnie,ja też!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#331804

"czy okeślenie KUTAS jest obrażliwe czy też nie.Zamykając wypowiedz zaznaczam ze mieszkam w Polsce i dla mnie pedał to pedał a żyd to żyd i nic ponadto."

To zależy, czy mówisz o swoim, czy o kimś...

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#332096

O ile Polaków mozna lzyć, opluwać,wyszydzać o tyle o Zydach mozna nie mówić, albo mozna mówić tylko dobrze. Oczywiście taka sytuacja rodzi i pogłębia niechęć Wiadomo przeciez (chociaz nie dla wszystkich) , ze wśród Polaków, Czechów, Francuzów, Niemców... ale i u Zydów nie brakuje kanalii, złodziei itp. Taka była i jest rzeczywistość.  Szczególnym szerzeniem antysemityzmu obecnie w POlsce zajmuje się środowisko Gazety Wyborczej z jej redaktorem naczelnym, w którym wyśmiewanie polaków jest na porządku dziennym, a co więcej b.zalecane szczególnie wyszydzanie tradycji, patriotyzmu , katolicyzmu itp. Równolegle nawet najmniejszy przejaw krytyki zydów ich zachowań i praktyk powoduje larum i "święte " oburzenie, juz nie mówiąc o jakimś pojedyńczym incydencie.  

Vote up!
0
Vote down!
0
#331805

"żyd
1. «wyznawca judaizmu»
2. pot. «człowiek skąpy i chciwy»"

No to co jest? Dykiel mówiła po polsku, czy nie?
Niech najpierw pozmieniają słowniki, a później lamentują.
Albo lepiej niech nie zmieniają. ;)

Aha, słownik był internetowy, a nie np. z 1959 roku...

Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#331806

 

jezuita

1. «członek zakonu katolickiego założonego w 1534 r. w celu walki z reformacją i obrony papiestwa»
2. «człowiek przebiegły lub obłudny»
 
cygan
1. pot. «o kimś, kto prowadzi nieustabilizowany lub wędrowny tryb życia»
2. pot. «o człowieku mającym śniadą cerę i ciemne włosy»
3. pot. «o kimś, kto kłamie i oszukuje»
 
murzyn
1. Murzyn «człowiek należący do rasy czarnej»
2. pot. «człowiek opalony na ciemnobrązowy kolor»
3. pot. «ktoś, kto wykonuje pracę za kogoś bez ujawniania swego nazwiska»
4. pot. «ktoś, kto ciężko pracuje i jest wyzyskiwany»
 

słoń
1. «największy roślinożerny ssak lądowy o ciele pokrytym bezwłosą skórą, głowie z długą, chwytną trąbą i dużych uszach, żyjący w Afryce i w Indiach»
2. 
«o człowieku otyłym i niezgrabnie się poruszającym»
 

beton
1. «mieszanina piasku, żwiru lub innego kruszywa z roztworem materiałów wiążących»
2. pot. «o grupie ludzi przeciwstawiających się wprowadzaniu jakichkolwiek zmian; też: o kimś należącym do takiej grupy»
 
kołek
1. «podłużny kawałek ociosanego drewna, często zaostrzony z jednego końca»
2. «gładki sworzeń stanowiący element konstrukcyjny jakiegoś mechanizmu»
3. «kawałek drewna lub plastiku w kształcie walca, wciskany w ścianę, w który wkręca się śrubę»
4. pot. «o człowieku tępym, ograniczonym»
5. «w instrumentach strunowych: drewniana lub metalowa wtyczka do naciągania strun»
6. «drewniany gwóźdź szewski do przybijania podeszew i obcasów»
7. żegl. «drewniany lub metalowy pręt służący do okręcania wokół niego lin»
 
______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331813

Zmiany już są - nie ma 'cygan' od wielkiej litery...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331815

Bo teraz politycznie poprawnie jest mówić: Rom :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#331818

ale nie wiedziałam, że w słownikach 'Cygana' już nie ma i z rozpędu podałam i ów przykład. A tu tzw. kicha... :)

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331821

Obawiam się jednak, że jeśli chodzi o "Żyda", to raczej ze słowników zostanie usunięte słowo "żydzić" :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#331823

nie ma go w tym słowniku (internetowy PWN).

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331830

Znaczy się, idziemy z postępem i jesteśmy już bardzo europejscy.

Coraz częściej zaczynam mieć odczucie, że z głupotą walczyć się nie da, bo jest niezniszczalna. Możemy jedynie sami jej nie ulegać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#331850

Ciekawe, czy kiedykolwiek tam było. ;)

Tak czy owak, "żydzenie" to tylko pochodna od żyda («człowieka skąpego i chciwego»), więc obronić "skąpienia i chciwości" przed określeniem "żydzenie" na zdrowy rozum się nie da. Oczywiście na niezdrowy się da - jak widać. Tzn. czytać. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#331838

- nie ma...

Gwoli sprawiedliwości muszę przyznać, PP, że ja tego słowa nie znałam, acz 'cyganić' znałam. Ale nie wiedziałam i tego, że wg słowników 'jezuita' znaczy też: oszust.
Także i dziś tworzy się nową rzeczywistość poprzez nadawanie słowom nowych znaczeń czy tworzenie nowych zbitek słownych przy odpowiedniej kampanii. Takie określenia, jak: Polak patriota, Polak katolik, matka Polka (toż to z Mickiewicza!), prawdziwy Polak, prawdziwy patriota, Bogoojczyźniany itp. kojarzą się negatywnie. Że o dewaluowaniu słów kojarzonych dotąd pozytywnie, np. miłość, liberalizm, cnota itd., nie wspomnę.
Słowo naprawdę ma moc, kształtuje nasze pojęcia, umysły, nasz światopogląd - i oni o tym wiedzą...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331845

Myślę, że o zmianę słownikowego znaczenia słowa "jezuita" nie musimy się martwić. W końcu polityczna poprawność nie obejmuje Kościoła katolickiego. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#331847

tak interpretowane. No ale to właśnie jezuici dali się heretykom (także w szerokim rozumieniu tego słowa) we znaki, więc zemsta musiała nastąpić. Niemniej teraz, w czasach pp (czyli poprawności politycznej - żeby nie było :)), ten termin może im tam nie pasować. No bo jak poprawiać niepoprawne słówka, to wszystkie...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331853

Oj, nie wiem...
"ten termin może im tam nie pasować"
Najpierw musiałby się ktoś u "tych tam" o to upomnieć.

PC (wybieram opcję angielską - political correctness ;))
to całkiem niezłe narzędzie dla tych, którzy umieją się nim posługiwać. Np. dla tych, którym zależy na nagłaśnianiu "antysemityzmu" i "nietolerancji" Polaków. Nagłaśnianie "antykatolicyzmu" nie służyłoby niektórym celom - ba! Stawałoby im w poprzek.

Vote up!
0
Vote down!
0
#331857

to narzędzie terroru - Orwellowska nowomowa. Ministerstwa Prawdy już działają, odpowiednie akta prawne już powstają, a nawet obowiązują. Na myślozbrodnie też przyjdzie czas...

Nie, nie chcę się rozkręcać, PP - dość się-dołowania :)

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331859

lepiej zająć się czymś ciekawszym.
Polecam wpis Kokosa. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#331863

ale nic dodać nie potrafię - majstersztyk! :)

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331867

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#331874

 A Forum Rom-Anum?

Vote up!
0
Vote down!
0
#332000

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#332186

Jan Bogatko

...natomiast można jeszcze używać słowa "oszwabić" (oszukać, zrobić w konia).

Też rasizm? A "biała kawa" to co? A czarna niełaska?

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#331807

Nawiązując do żyda z małej litery przytoczę ten fragment tekstu:
"Bernard Nathanson, urodzony w 1926 r. profesor z Cornell University, był ateistą i jednym z największych na świecie zwolenników aborcji. Dążył uparcie do tego, by w USA uczynić aborcję legalną, tanią i dostępną. W 1968 r. był jednym z założycieli National Abortion Rights Action League (Narodowej Ligi Walki o Prawo do Aborcji). Prowadził największą klinikę aborcyjną w Stanach Zjednoczonych. Przyznaje się do dokonania 75 000 aborcji. Mówi teraz z wielkim bólem: "w tej liczbie jest także zabicie mojego nie narodzonego dziecka, które uśmierciłem własnymi rękami". W życiu Nathansona dokonał się jednak cud przemiany umysłu i serca. Z czołowego światowego aborcjonisty stał się przodującym obrońcą życia dzieci nie narodzonych. Po wielu latach przygotowań, w 1996 r. przyjął chrzest w Kościele Katolickim." [ więcej o nim http://adonai.pl/life/?id=29 ]
To profesor Nathanson powiedział, że najgorsi to są Żydzi ateiści.
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331817

lub kazdego z Bochni dwa razy i jeszcze 15 tys - i ten Natanson jest teraz katolikiem?
Jak ksiadz daje rozgrzeszenie za takie czyny?
Bardzo to wszystko "ciekawe" a zarazem smutne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#331979

Boże miłosierdzie nie zna granic. Oby tylko każdy zechciał się nawrócić...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331984

 Co innego odpuszczenie grzechów przez księdza tu, na ziemi, a co innego Sąd Ostateczny przed wejściem do Królestwa Bożego. To pierwsze służy uspokojeniu sumienia grzesznika, by mógł wstąpić na nową drogę i PRÓBOWAĆ zmazać swe winy, Czy to się uda za życia tu, na ziemi? Tego nie wiemy, bo dopiero Sąd Ostateczny da na to odpowiedź. Tam rozsądzą, na jednej szali kładąc uczynki złe, na drugiej dobre, mówiąc nieco kolokwialnie. "Rozgrzeszenie" tutaj nie jest absolutnie tozsame z dostąpieniem łaski zbawienia. Tak to zostało mi kiedyś wyjaśnione i tak to rozumiem. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#332002

W sakramencie pokuty grzesznik, poddając się miłosiernemu sądowi Boga, uprzedza w pewien sposób sąd, któremu zostanie poddany na końcu życia ziemskiego. Już teraz bowiem, w tym życiu, jest nam dana możliwość wyboru między życiem a śmiercią, i tylko idąc drogą nawrócenia, możemy wejść do Królestwa, z którego wyklucza grzech ciężki. Nawracając się do Chrystusa przez pokutę i wiarę, grzesznik przechodzi ze śmierci do życia i "nie idzie na sąd" (J 5, 24) (KKK 1470).

Pozdrawiam

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#332006

 Dzięki za posiłki. To własnie miałem na myśli, tylko nie umiałem ubrać w słowa - droga nawrócenia dla zmazania grzechu ciężkiego. Inne wersety Biblii, m.in. Objawienie św. Jana mówią wyraźnie o Sądzie dla wskrzeszonych ze zmarłych. I wierzę, że tak będzie, ale dla wybranych. No, cóż, zobaczymy...

Vote up!
0
Vote down!
0
#332014

i każdy stanie przed Sędzią. Ale wyrok nie będzie z sufitu. To my decydujemy - tu i teraz - czy przyjmiemy 'załatwione nam' przez Jezusa zbawienie (odkupił nas), czy zechcemy niejako wrócić do raju, a dokładniej przejść wraz z Nim do domu Ojca - i żyć...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#332018

Najpierw do Autora
Sam widzisz Danielik, że mimo Twojego krótkiego stażu na NP, zrobiłeś lekką burzę, a to za przyczyną tematu, na który napisałeś swą notkę. Temat Żydów zawsze wznieca dyskusje, bo tak naprawdę Polacy mają już dość wodzenia za nos przez niektórych "mojżeszowych". Jednak w obawie przed posądzaniem ich o antysemityzm - starają się wyważać słowa, ale między wierszami można wyczytać, że wskazanie na to, iż ktoś jest krwiopijcą, nijak się ma do... antysemityzmu.

       

Mam wśród tej nacji wielu wspaniałych przyjaciół, ale... oni odcinają się od tego, co wyczynia amerykańska diaspora żydowska w kwestii haraczu w wysokości około 64 miliardów dolarów - nałożonego na Polaków oraz od bredni, które od lat wypisuje J.T. Gross w swoich gniotach. Proponuję poczytać publikację prof. J.R. Nowaka, który w swej książce pt. "Sto kłamstw Jana Tomasa Grossa" demaskuje jego paszkwilancką książkę pt. "Sąsiedzi". 

A teraz do Szanownych Komentatorów
Przeczytałem Wasze komentarze i doszedłem do wniosku, że my tu na Niepoprawnych możemy sobie pisać i pisać (zupełnie jak na Berdyczów), a "mojżeszowi" i tak zrobią swoje, bo mają przyzwolenie tych, którzy rządzą Polską, niczym własnym folwarkiem. Więc "bicie piany" z góry skazane jest na niepowodzenie. Jedyny plus tych wpisów - to uświadomienie społeczeństwa, co wyprawiają z nami ci, którzy... niby w trosce o Polaków, "walczą" o pozycję Polski w świecie, a tak naprawdę niszczą Polskę i Polaków.

W minionym roku, a było to 8 lipca napisałem obszerny artykuł w sześciu częściach, a zatutuowałem go: "Co Polska zawdzięcza Żydom" (tutaj: http://niepoprawni.pl/blog/6583/co-polska-zawdziecza-zydom-cz1 ). Oddźwięk komentatorów był mierny, - jak przypuszczam z powodu utarcia opinii, że jeśli mówimy o Żydach, to tylko dobrze. Bo jeśli źle, to pachnie... antysemityzmem. Ja natomiast w swoich artykułach nie deprecjonowałem tej nacji, nie deklasowałem jej, ani też nie pisałem jako "podludziach". Piętnowałem tylko ich haniebne czyny, nic poza tym. I będę to robił dopóki, dopóty zaprzestaną tego procederu na szkodę nas Polaków. Amen.   

Pozdrawiam wszystkich tu piszących, Satyr 

P.S.
 O losy Bożeny Dykiel jestem spokojny, wszak kruk krukowi...
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#331825

Piszesz,Satyr,że une mają przyzwolenie rządzących nami.Poczytaj "Chazarską dzicz panem świata" a przychylisz się do wniosku,płynacego z lektury,że to une rządzą rządzącymi i une ich wyznaczają.

Pozdrawiam.

 

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#331828

... Bo rządzący, to też "une", więc robią to, co robią.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#331834

Nic dodać,nic ująć.A nam,Polakom,biada.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#331836

Mamy też judzić: namawiać kogoś do czegoś złego, prowokować, kusić, podburzać, podbechtywać

Vote up!
0
Vote down!
0
#331820

Jeszcze raz (najpierw u "kryska") zamiast komentarza:

Александр Харчиков - "У меня отбирают мой дом":

http://www.youtube.com/watch?v=5Go0wCSU9XA

Харчиков - "Холокост":

http://www.youtube.com/watch?v=b1txeKL3Ens

Холокост = HOLOKAUST

P.S. - Ja nie boje się posadzeń o "antysemityzm".

- Przecież to ichni - izraelski premier - autorytatywnie orzekł iż "każdy Polak, antysemityzm wypija z mlekiem matki".

- Więc jako Polak, jestem już z samej definicji "antysemitą"..

A jak jestem "antysemitą", to jestem! - "Ot i wsio!"

cornik
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

cornik Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331829

Biedna Dykiel - do końca życie będzie sie wystrzegać słowa "zyd"! A tak przy okazji: nic bardziej antysemickiego niż ukrywanie żydowskiego pochodzenia!

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#331831

Nie martw się Petronelciu. Bożence włos z głowy nie spadnie.

A co do ukrywania żydowskiego pochodzenia, to każdy Żyd, który ma dobre zamiary wobec innej nacji, nigdy nie będzie ukrywał swojego pochodzenia.
Moi znajomi Żydzi zawsze podkreślali swoje korzenie żydowskie, opowiadali o swojej rodzinie, zapoznali z biografią, wskazywali na mapie miejsca urodzenia, zamieszkania, opowiadali wiele faktów. 
Wśród nich była także kobieta, która od czasów zakończenia II wojny światowej osiedliła się wraz ze swoimi rodzicami w Krzeszowicach na południu Polski. Poznałem ją w roku 2004 najpierw jako... słuchaczkę Radia Maryja, którą dość często słyszałem na antenie w ramach "Rozmów Niedokończonych", kiedy to... "waliła jak w bęben" w swoich pobratymców tylko dlatego, że zachowywali się niegodnie wobec Polaków, którym w historii zawdzięczali życie. Przyszedł czas, że wkrótce zadzwoniłem do niej. Od tego czasu nasze rozmowy ciągnęły się godzinami, ponieważ trwała kampania wyborcza w roku 2005. Tuż po zwycięskich wyborach przez PiS, umówiony spotkałem się z ową Żydówką na kolejnej rocznicy powstania Radia Maryja. Zosia Kozdroń - bo o niej tu piszę - była wzorcem cnót, wzorcem kobiety samarytanki, o sobie mówiącej tak: "Jestem Żydówką, ale kocham Polskę, kocham Polaków. To wspaniały Naród. Tylko mi wstyd za moich pobratymców, że tak was Polaków krzywdzą". I to, co mówiła o sobie, przekładało się w jej czyny. Jej choroba (rak kości) ograniczała jej aktywność, a mimo to przedyskutowaliśmy na tematy polityczne w sumie setki godzin, wymienialiśmy sobie drobne upominki o treści patriotycznej. Ale... niestety, Zosia nie pokonała choroby i odeszła do Pana w roku 2008 w wieku 64 lat. Przepraszam, ale troche się roztkliwiłem, bo bardzo mile ją wspominam i szkoda, że dziś nie może zabrać głosu na antenie Radia Maryja, ani tu napisać, co myśli, co czuje.

Inną osobą pochodzenia żydowskiego jest Pani Halina Zamel z Gardei, - dziś wiekowa kobieta, ale pełna werwy i zaangażowana w obronie Polski i Polaków. Także jest słuchaczką Radia Maryja, choć włączając sie do "Rózmów Niedokończonych" deklaruje się jako... ateistka. Ma za sobą, jako mała dziwczynka zsyłkę na Sybir, obozy w czasie II wojny światowej, ale zawsze była za Polską. Stąd też w swoim zdaniu na antenie tej rozgłośni (dysponuję nagraniem audio),... jechała na Tusku, jak na łysej kobyle za to, że uległ tym, którzy pociągają za sznurki przytwierdzone do jego kończyn.

Konkludując: choć podałem tu tylko dwa przykłady (a mam ich więcej), okazuje się, że są Zydzi, którzy zrobią wszystko dla Polski i odetną się od swoich pobratymców, szczególnie tych, którzy chcą z Polski uczynić... Judeopolonię.         

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#331905

Parę razy p. Halinę Zamel słyszałam - jest świetna. Nie wiedziałam, ze jest Żydówką. Ona raczej deklarowała powiązania rodzinne rosyjskie, ale serce polskie.

A tutaj kilka z jej wypowiedzi znalezionych właśnie na YT:

Tutaj mówi o "szlachcie jerozolimskiej":
http://www.youtube.com/watch?v=rnn19mjSwqI

A tu na inne tematy

http://www.youtube.com/watch?v=kpQZDGhLv4k

http://www.youtube.com/watch?v=y1pjCv7LDew

http://www.youtube.com/watch?v=6-6AO5VqqTw

Vote up!
0
Vote down!
0
#331913

Nie mam pojecia skad Satyr wzial takie "fakty" jak zydowskie pochodzenie Pani Haliny Zamel.jest to typowy przyklad braku rzetelnosci.Mam zaszczyt nalezec do grona przyjaciol Haliny Zamel i dlatego prostuje : nie jest Ona pochodzenia zydowskiego, lecz polsko-wlosko-rosyjskiego.kiedys mieszkanka polskiego Grodna (jako male dziecko), a wiec nie jest tak wiekowa jak pisze Satyr tj.w momencie kiedy byl napisany ten komentarz miala 75 lat. Dla mnie to nie jest "wiekowa " kobieta. Teraz juz oczywiscie kiedy minely 4 lata, stan ten troche sie zmienil. A tak pozatym jest szlachetna Polka, o ktorej ja zawsze mowie, ze dobrze byloby, gdyby wszyscy mowiacy o sobie, ze sa katolikami, byli nimi choc w polowie tej wiary jaka ma ona- mowiaca o sobie, ze jest ateistka. jest czlowiekiem wielkiej wiedzy,erudytka,.do dzis pomimo, ze jest na emeryturze poglebia i aktualizuje swa wiedze medyczna.Jest przykladem lekarza jakich nam dzis tak brakuje. Jej wiedza ,Jej serce i zainteresowanie pacjentem jest czyms, czego dzis juz nie spotykamy.

Dlatego wlasnie pomimo, ze  minely juz cztery lata od tego wpisu Satyra" (ale ja dopiero dzis je odkrylam), poczulam potrzebe sprostowania.

Pozdrawiam

hope

Vote up!
0
Vote down!
0
#1531913

i antysemity bo już nie wiem o co chodzi,z góry dzięki

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1
#331880

...to różnica z grubsza taka, jak między przodkiem a tyłkiem. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#331902

A może tak o Polsce i Polakach.

A nie ciągle o Narodzie w "fałszywych wyborach" Wybranym.

Może to co piszesz, by się obroniło.

Tylko zabrakło tego czegoś, co jest niedefiniowalne.

Ale rozpierducha, niegodna tematy, gdyż raczej o intencjach.

A ja uważam, że jak jest za co w mordę dać, a nawet na banicję, czy też na dekapitację skazać, to nie może być skrupułów.

To my musimy wybrać i określić zagrożenie.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#331995


Nie zamierzam reklamować autorki, dodam tylko, że ta bardzo jeszcze młoda dziewczyna, zrobiła kilka innych filmów o podobnej tematyce - ostatnio o pierwszym transporcie do Auschwitz złożonym z samych Polaków, ściśle - patriotycznej młodzieży polskiej, najmłodszej elity. Nie zatytułowała jednak tego filmu "Macie wszy"...
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"
Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#332041

Hitlerem,
Stalinem
Bierutem
Jaruzelskim i Kiszczakiem
wreszcie zobaczymy ich pod sadem?
sprawiedliwym...?
Ale za ile miliardow lat?
Pewnie nie pozniej niz za 20mld - wtedy slonce spali cale zycie na Ziemi, prawdopodobnie spali sie nawet proch w ktory sie obrocimy do tego czasu

Vote up!
0
Vote down!
0
#332045

... uważałem za stosowne przypomnieć dość znamienny fakt. Otóż jakże trafnie ujął działania i zamiary nacji żydowskiej w Polsce Jakub Berman (na zdjęciu) – powojenny v-ce Prezes Rady Ministrów i szef Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego (wujek b. marszałka Sejmu RP – Marka Borowskiego) w swym przemówieniu, opatrzonym klauzulą „Tajne”, jakie wygłosił do Żydów w Polsce na posiedzeniu egzekutywy Komitetu żydowskiego w kwietniu 1945 roku.
Oto fragment tego stenogramu: „Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie. Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli (...). Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami – prasą, filmem, radiem. W wojsku obsadzać stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzać się w gospodarce narodowej. W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu Żydami wysuwać należy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemysłu, Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwości. Z instytucji centralnych – centrale handlowe, spółdzielczość (...). W ramach inicjatywy prywatnej, utrzymać w okresie przejściowym silną pozycję w dziedzinie handlu. W partii zastosować podobną metodę – siedzieć za plecami Polaków, lecz wszystkim kierować”. Tyle cytat. I co? Ja po tych słowach nie mam już najmniejszych wątpliwości, kto nami do dziś rządzi!!!

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#332059

Dopiero po tych słowach ? ?

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#332063

rzucił kolejnego gluta do rozciągania.

Może Satyr się załapie na międlenie, skoro Stop Toto jakoś nie chciał?

Vote up!
0
Vote down!
0
#332076

Zwyczajnie mi ciebie żal , internetowy głupku :)

 

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#332084

http://niepoprawni.pl/blog/3635/cala-prawda-o-tyberiuszu-gaweda-historyczna
A gdzieżby tam! Niewygodna prawde omijasz szerokim łukiem... Poza tym alegoria to trudna w odbiorze forma.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#332089

Trzeba być skrajnie nieuczciwym by zwyczajny paszkwil przedstawić jako alegorię .

Skoro to jednak Pana rozbawiło , i spowodowało , że choć przez chwilę był Pan szczęśliwy , to gratuluję :)

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#332135

prawdziwego blogera? Nieee.. Ale com się uśmiał to moje :)))
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#332141

Może smok nie zauważył , ale ja nie piszę tu bloga , więc nie mógłbym udawać blogera . 

Tak właśnie wygląda manipulacja , o czym niezwykle "inteligentne " , wszelkiej maści smoki wiedzieć powinny .

Nie mogę się odnieść do śmiechu smoka bom go nie widział i nie słyszał , ale smok powinien z tą radością uważać , bo jak mówią " poznać głupiego , po śmiechu jego ".

Łatwo się smok może zdekonspirować .

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#332147

Żeby pisać bloga, trzeba mieć coś do powiedzenia. No i odrobinę szacunku dla interlokutorów, do których zdecydowanie dobrze wychowany bloger nie zwraca się per "internetowy głupku". Jeszcze raz przepraszam: eto bolszaja oszybka.
A śmiech to zdrowie, pamiętaj i czasem skorzystaj. Najzdrowszy zaś jest śmiech z samego siebie. Pozwala zachować proporcje.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#332156

"eta prosta aszybka" ;-)))))
Żeby nie było, nic nie sugeruję, tak mi się tylko skojarzyło, teraz już "aszybka" zawsze będzie mi się z cieciem kojarzyć ;-)

Pozdrawiam

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#332166

Facet który pisze do mnie o " rozciąganiu glutów " , jest i będzie dla mnie tylko internetowym głupkiem i nie może oczekiwać szacunku z mojej strony .

Jeśli Tobie jego język dyskusji odpowiada , to mogę wyrazić tylko moje zdziwienie . Upominasz się o szacunek dla faceta , który znany jest tu z języka , którego nie powstydziłby się najgorszy menel .

Twój obiektywizm działa na dziwnych zasadach , mój " internetowy głupek" bardzo  ciebie bulwersuje , ale jego " gluty " to  twoim zdaniem język poetów zasługujący na szacunek ? .

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#332731

Jaką prawdę?

Zaznaczam, że to pytanie retoryczne: nie mam zamiaru brać udziału w tej awanturze, pragnę jedynie wyrazić votum separatum w sprawie kolejnej akcji tropienia agentów na NP.

Pozdrawiam wszystkich Dyskutantów z prośbą o powściągnięcie języka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332145

zaś od prób - zaznaczam prób - docierania do prawdy. ta zaś z natury rzeczy i ułomności ludzkiej jest subiektywna. W mojej ocenie prawdą jest to, że interlokutor ukazany alegorycznie przez gospodarza tutejszego bloga, usiłuje siać zamęt i rozbijać dyskuję, udając przy tym niewinną sierotkę Marysię i pokazując w razie przyłapania paluszkiem na krasnoludka Gapcia. Dyskutowaliśmy sobie o Rzymie, historykach, I i II wojnie, dopóki się nie pojawił ON. I zaczął objawiać swe niezadowolenie i co tam jeszcze...To, co napisałem to taka moja, malutka, subiektywna prawda, do której mam prawo.
P.S. Pytanie takie jak TY zadał juz pewien prokurator z Pontu. I nie okazało się to najlepszym sposobem na nieśmiertelność.
Pozdrawiam i równiez udziału w nijakich dyskusjach z udziałem imiennika zboczonego cezara brać nie zamierzam. Howgh, jak mawiają smoki:)
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#332152

Jesteś bezczelnym kłamcą ! .

Pokaż mi manipulancie , gdzie zacząłem siać zamęt ? .

Zwróciłem tylko uwagę,na metodę eliminacji niewygodnych internautów , którą to niektórzy z was , z tobą włącznie , stosują .

Identycznej metody użyliście wobec internauty " stop toto" .

Te same metody jak spod sztancy , więc trudno w to uwierzyć , że nie jest to zaplanowana akcja .

To był mój krótki wpis , na który nie musiałeś tak bezczelnie i po chamsku reagować , rozkręcając całą machinę fałszu na moj temat .

Jesteś małym , nadętym , zadufanym w sobie i złośliwym człowieczkiem . .

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#332160

Żeby ci pokazać musiałbym się zniżyć do twego poziomu. Czego oczywiście z przyczyn zarówno obiektywnych jak i subiektywnych nie zrobię. Ale nie, do sprzątania trzeba się pochylić: to twoje "wypowiedzi" tylko z tego wątku:
1."Zwyczajnie mi ciebie żal , internetowy głupku"
2."niczym zasłużony propagandysta rodem z dziennika telewizyjnego"
3."Jesteś bezczelnym kłamcą ! .Pokaż mi manipulancie" itd. itp
zaskoczyłeś mnie natomiast zdaniem: "więc daruj sobie , zwykły zjadaczu chleba ." Wasza Cesarska Mość, nie rozpoznałem od razu, proszę wybaczyć mnie niegodnemu :)))) Jesteś nie tylko źle wychowany, również ...tu sobie wstaw co chcesz, bo ja w przecieństwie do ciebie, staram się nie używać epitetów w stosunku do ludzi mi nieznanych.
I wiesz, na koniec przyznam ci się: tak, w stosunku do źle wychowanych gostków o niewyparzonym języku jestem złośliwy. Złośliwośc bowiem wymaga opanowania języka, rozumienia sedna wypowiedzi, erudycji, refleksu i subtelności. Nie to, co zwykłe chamstwo, któremu wystarczą epitety. O tych napisałem wyżej.
Żegnam zatem ozięble, bo dość mam już samoumartwiania się na dziś.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#332168

ów prokurator trafił do Credo! :)

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#332159

Mało tego! Zainspirował lady Makbet i stał się prekursorem higieny osobistej :-)))!

Vote up!
0
Vote down!
0
#332161

ta moja subiektywna prawda jest troszkę inna od Twojej. :)
Bo tak patrzę, i nawet widzę ;), że od paru dni Tyberiusz jątrzy samym swoim pojawieniem się na jakimkolwiek blogu - prawie że nie musi nic pisać. Inna sprawa, że Jego już też ponoszą nerwy... no ale rzadko kto wytrzymałby tak długotrwały zmasowany atak nieporuszony.

Gdybym była jak ten prokurator z Pontu, to siedziałabym cicho, a ja tymczasem wkładam rękę całą w smoczą paszczę. Ba! Żeby tylko smoczą! Iluż to sobie można narobić wrogów psując innym zabawę... ;)))

Chociaż Ty akurat potrafisz nad takim zabawy-psuciem przejść do porządku dziennego - i za to masz u mnie plusik.

Howgh, jak mawia PP :)

Ps. Zjadacz chleba - to od Seiko powyżej. Zaryzykował, Tyberiusz podchwycił. Prawo fizyki. Choć to z tą cesarską mością też niezłe. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#332167

bezpieczna. Najwyżej trochę obślinię :)) Ale skoroś z psami obyta to i mnie zrozumiesz. I wybaczysz.
P.S. Tak. Ludzka prawda jest wyłącznie subiektywna. Inna nie jest dla nas poznawalna - możemy w nią tylko wierzyć.
P.P.S. Dobrze wiesz, że "unikam komentarzy, emocje trzymam w karbach" ale czasami i mnie ponosi. Albo udaję, że ponosi jako złośliwe smoczątko :)))
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#332170

I chyba stąd bierze się moja słabość do Złośliwego Smoczątka. :))

Miłego dnia :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#332174

"Zwyczajnie mi ciebie żal , internetowy głupku :)"Moje "uznanie". Z kogo to przykład?

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#332127

Eeee, gdzie mi tam do Ciebie, Tyberiuszu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332717

Kiedy ty mając dziurę w śpiochach i wygrzebując spod pieluchy wołałeś, że to jest papu,... ja już w latach sześćdziesiątych słyszałem (a w zasadzie podsłuchiwałem) z przekazów moich rodziców nie tylko takie "numery", jakie w Polsce "wycinali" mojżeszowi. A gluta - jak nazwałeś, to sam sobie rozciągaj. Cóż to za prostacki język? No cóż, jaka osoba, taki język.  

Bez pozdrowień, Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#332092

"Kiedy ty mając dziurę w śpiochach i wygrzebując spod pieluchy wołałeś, że to jest papu,..."

chyba Kolega nad moim łóżeczkiem nie stał, więc - to per analogiam?  No przepraszam, ale nie każdy ma takie Satyryczne doświadczenia.

Kolega jest pewien, że prawidłowo odczytał moje krótkie przesłanie do Tyberiusza?

Dziękuję za brak pozdrowień; rasowy satyr to dość paskudna paskuda, lepiej  mi się spało nie mając przed oczyma - choćby przez moment - takiej pozdrawiającej mnie fizjonomii.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332713

Czy mógłbym prosić o źródło rzekomego cytatu z Bermana?

Vote up!
0
Vote down!
0
#332080

... Z rozpędu napisałem, iż słowa te wypowiedział Jakub Berman. Oczywiście chodziło o jego brata - Adolfa, choć niektórzy autorzy publikacji przypisują te słowa Jakubowi.

Za wprowadzenie Szanownych Czytelników i Komentatorów szczerze przepraszam.

A źródło, z którego korzystałem, to: Stanisław Żochowski, Henryk Pająk, Rządy zbirów 1940-1990, Wyd. Retro, Lublin, 1997, s. 98. 

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#332114

Dziękuję. Ale muszę zadać kolejne pytanie. A mianowicie: Czy autorzy przywołanej pracy wskazują miejsce archiwizacji tego dokumentu i jego sygnaturę?

Czy może jest to cytat "z pamięci" ;-)?

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#332115

... jest jak najbardziej wskazana i ja to rozumiem.
Wertując całą publikację, nie znalazłem - niestety - sygnatury archiwizacji tego dokumentu. Jedyna uwaga autorów jest taka, że ów tekst jest zgodny ze stenogramem. A szkoda, że nie przywołali tej sygnatury. Byłaby to większa wiarygodność słów Adolfa Bermana.

Ja, mimo tego, iż nie jestem historykiem (moja specjalizacja to nauki ścisłe), mam w swojej domowej bibliotece mnóstwo woluminów o tematyce historycznej. Mój problem polega na tym, któremu z autorów dać wiarę, a którego uznać za... gawędziarza, bądź kłamcę. Może ktoś opracował taką listę kłamców historycznych? Z chęcią z niej skorzystam. A póki jej nie mam, po prostu wierzę tym autorom, za wyjątkiem J.T. Grossa i jeszcze paru innym.  

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#332123

Nie mam pretensji do Ciebie, chciałbym jednak, aby Czytelnicy i Uczestnicy dyskusji mieli świadomość z czym mają do czynienia.

Żydokomuna, która przechwyciła władzę w Polsce po 1944 roku ma na sumieniu tyle grzechów, które można ukazać i udowodnić zgodnie ze standardami naukowymi, że nie widzę żadnej potrzeby powoływania się przy tym na niepewne źródła o charakterze apokryficznym.

Wedle mojej wiedzy tzw. przemówienie Bermana - wszystko jedno, którego, Jakuba czy Adolfa ;-) - to fałszywka.

Ale jeśli ktoś wskaże mi oryginał i przekonywająco udowodni jego autentyczność, to będę się tylko cieszył z odnalezienia nowego źródła do historii najnowszej Polski.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#332128

jest długa i sięga Ochrany i jej "tajnych protokołów" "mędrców". Niestety, ów semicki ludek był (i jest) zbyt sprytne by stenografować swoje tajne rady, zakulisowe rozmowy i tajne ustalenia. A świadkowe tych prawdziwych spotkań? Cóż, od dawna spoczywają na łonie, niekoniecznie z własnej i nieprzmuszonej woli. Historykom pozostaje zgrzytanie zębami. I metoda Sherlocka.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#332143

No właśnie. Któryż to spiskowiec protokółuje spisek ;-)?

Miłośnikom tego typu "dokumentów" warto przypomnieć, że dotąd nie odkryto żadnego dokumentu, który wskazywałby że Holocaustu dokonano na rozkaz Hitlera. Ani też żadnego, wskazującego na polecenia zamordowania Becketa ;-).

Mogę powtórzyć to, co napisałem w ostatniej odpowiedzi Satyrowi. To, co już wiemy i możemy dowodnie wykazać wystarczy na długi akt oskarżenia żydokomuny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332146

"Ale jeśli ktoś wskaże mi oryginał i przekonywająco udowodni jego autentyczność, to będę się tylko cieszył z odnalezienia nowego źródła do historii najnowszej Polski."

Dla historyka pewnie to ważne, dla mnie istotne jest to, na ile poprawnie charakteryzuje tę nację. Choćby tak:  "Mnie osobiście zastanawia oświadczenie ks. dr Stanisława Trzeciaka, byłego profesora Akademii Duchownej w Petersburgu, cenionego przed wojną żydoznawcy, bohaterskiej ofiary Powstania Warszawskiego (skądinąd wiadomo, że podczas okupacji ratował również Żydów – podobnie jak wielu innych “antysemitów”). Duchowny ten uznał autentyczność, czy fałszerstwo “protokołów” za zagadnienie wprawdzie naukowe, ale drugorzędne. Tak naprawdę ważne jest – według niego – to, czy w “dziele” znalazło się odbicie tych samych myśli i dążeń znanych z literatury i pism żydowskich oraz konkretnych wypowiedzi strony “obwinionej”. I uczony duchowny znalazł przykłady żydowskiego zadufania, “gojofobii” i “myślenia globalnego”. (http://palestyna.wordpress.com/2011/03/11/dariusz-ratajczak-protokoly-medrcow-syjonu-falszerstwo-oparte-na-faktach/)

To samo dotyczy też tego "Bermana".

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#332263

Nie mam zamiaru polemizować z przekonaniami śp. Dariusza Ratajczaka.

Rozmawiamy tutaj o tzw. przemówieniu Bermana, którego autentyczności nikt dotąd nie udowodnił. Nikt też nie zaprezentował nawet jego oryginalnego tekstu lub zapisu. Nie pisałem o swoich przekonaniach, tylko o autentyczności dokumentu.

A o "przykładach żydowskiego zadufania, 'gojofobii" i myślenia globalnego" to dość sporo pisałem na NP. Polecam lekturę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332270

Poza tym , to raczej nie są słowa Bermana .

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#332082

Dopiero po tych słowach ? ?

Poza tym , to raczej nie są słowa Bermana .

A poza tym "poza tym" padło dopiero po tym, jak historyk zapytał o źródło "tych słów".

Śmiać się czy płakać? W każdym razie naprawdę można mieć dość tych glutów - i pewnie o to idzie. O zaglutowanie portalu...

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#332091

Kolega @Mix cytował tę fałszywkę parę tygodni temu. Po polemice skasował wpis zawierający rzekome przemówienie i rzekomą listę Żydów zestawioną przez SB, tudzież zdecydował się pożegnać z NP. Niestety, zabrakło mu konsekwencji i żegnał się długo, po czym pozostał... ;-)))

Pozdrawiam

PS. Dodam jeszcze link do pożegnania Mixa. Internet ma bowiem to do siebie, że sprzyja znikaniu ;-).

http://niepoprawni.pl/blog/3988/ostatnie-wydarzenia-na-niepoprawnych-staly-sie-dla-mnie-odpowiedzia-na-wazne-pytania

Vote up!
0
Vote down!
0
#332109

Przepraszam , że byłem troszkę wolniejszy od pana historyka , ale ja nie piszę tu na czas , a błąd był ewidentny od początku .

Poza tym ja pierwszy wykazałem błąd , a pan historyk pytał wyłącznie o źródło .

Jednym słowem ,mówiąc łagodnie ,  przeinacza Pani fakty .

Ps. Może się Pani śmiać lub płakać , a nawet czuć wstręt do " glutów " , ale cóż mnie to obchodzi ?

Vote up!
0
Vote down!
0

TYBERIUSZ

#332140

m.in. na temat Jedwabnego czy Pokłosia (super), ale ten mnie zaskoczył - warto obejrzeć:

Znalazłam go tu: http://wpolityce.pl/artykuly/46700-68-lat-temu-komunisci-zamordowali-mjr-ostwinda-oficera-nsz-polskiego-zyda-wielkiego-polskiego-patriote?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wPolitycepl+%28Najnowsze+informacje+wPolityce.pl%29

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#332211

Rzeczywiście zaskakujące.

Vote up!
0
Vote down!
0
#332241

Jestem niezwykle zaskoczony liczbą wyświetleń mojej notki, ocen i komentarzy. Cieszę się, że wywołałem dyskusję na temat, który jest moim zdaniem bardzo ważny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#333299

Czyli co? Sam widzisz, że Polacy mają już "po kokardy" mojżeszowych. Nie ma to nic wspólnego z... antysemityzmem, ąle z tym, że nawet ministrem finansów - kopiącym polskie finanse - jest właśnie... mojżeszowy. To Polaków boli, stąd tyle komentarzy. Naród się budzi...

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#333314

Mam nadzieję, że jest tak, jak Pan pisze.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#333357

Dowód niezwykłej wrażliwości nacjonalistycznej dali izraelscy widzowie obrażający siostry Radwańskie. Nie do wyobrażenia odwrotna sytuacja. Wrzask byłby do samego nieba..

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#333378

Gdyby w Polsce kibice obrzuciliby podobnymi epitetami izraelskie zawodniczki to ta sprawa nie schodziłaby z pierwszych stron najważniejszych mediów naszego kraju. Czy to nie daje do myślenia w czyich rękach one się znajdują. Dlaczego w tym przypadku, ktoś odwraca kota ogonem?
Dlaczego antysemityzm to wielkie przestępstwo, a antypolonizm to najwyżej wybryk!?

Vote up!
0
Vote down!
0
#333488

 Sprawa jest jasna. To u nas należy odwrócić wszelkie proporcje, bo jedynie w mediach mainstreamowych jesteśmy nazywani antysemitami i ten przekaz idzie w świat. Należy przejąć media i zacząć budować normalny wizerunek Polaka. A winnych szkalowania imienia Polski w świecie zamęczyć procesami i wyrokami z wysokimi grzywnami. Kiedy przyjdzie im zapłacić, wnet docenią wagę słowa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#333490

Powinniśmy przestać używać słowa antysemityzm!

To sformułowanie zniekształca rzeczywistość i prowadzi na manowce.

Ma ono w swej istocie być określeniem osób nie lubiących żydów i Żydów lub nawet zwalczających jednych i drugich. Jednak łatwo je naciągnąć na wszystko, nawet na pierdnięcie w lesie przy schylaniu się po grzybka.

Antysemityzm jest pojęciem niepoprawnym rozumowo. Antypolskość to nie jest antysłowiańskość. Ludy semickie to więcej niż Żydzi jeśli oni w ogóle. Arabowie to też semici ale nigdy nie wojują antysemityzmem, mało tego oni są uznawani za antysemitów(sic!). Paradoks. Więc definicja jest do śmieci.

Wiadomo, że orwelowskie odbieranie znaczeń i ich mieszanie to jest nowomowa. Destrukcyjna w swym ostatecznym rozrachunku.

Redukowanie pojęć to redukowanie myśli!

Dlatego tu mój skromny wkład. Liczę na twórcze rozwinięcia.

Najpierw dwa zastępcza dla antysemityzmu.

Powinniśmy używać antyżydowskość jako określenie na niechęć, wrogość czy wręcz nienawiść wobec wszystkiego co żydowskie nie wyłączając sałatki i powiązań z Bogiem "narodu wybranego".

Drugie zaś to antysyjonizm na określenie krytycznego stosunku do międzynarodowej polityki państwa Izreal i wszelkiego żydowskiego lobby na świecie wobec tego państwa i innych nazwijmy to "rozwiązań systemowych" stworzonych dla wygody (zysku, wpływu, zwycięstwa, podporządkowania) tego państwa oraz społeczności jego obywateli i sympatyków na całym świecie (lub wybranych obywateli, społeczności i sympatyków).

Być może potrzebne są dalsze pojęcia na określenie:
- przypisywania wyłącznej siły sprawczej wszystkich rzeczy i zdarzeń żydom i Żydom, proponuję roboczo żydomegalomania;
- osoby pragnące przypodobać się Izraelitom i wszystkim Żydom mieszkającym na całym świecie proponuję roboczo żydofilia;
- osób uzależnionych bytowo (pracowników, niepełnoletnie adoptowane chrześcijańskie i inne dzieci) od Żydów, proponuję roboczo żydowasal;
- osób o mentalności żydowskiej, przejawiającej się nie tyle w religii, bo nie ona jest dziś wyróżnikiem, co w sposobie myślenia - dla cywilizacji łacińskiej i chrześcijaństwa destrukcyjnej - czyli cywilizowanych na sposób żydowski, proponuję roboczo żydopieski (ew. żydovolskżyd);
- osób, które cały swój czas lub jego niezrównoważoną większość zajmują się efektami działań Żydów i żydów w świecie współczesnym i historycznym, od edenu zaczynając, proponuję roboczo żydomaniak;
- osób, które boją się żydów, ich wpływów, agentów, pieniędzy, gotowe nawet poświęcić trochę swojego propolskiego patriotyzmu byle by nie podpaść tymże, proponuję roboczo żydotchórze;
- osób, które bały by się podejść do Żyda żydofobia;
- oceniając wpływ tychże na dane wydarzenie proponuję żydoskalę 1-10;
- określenie na osoby, które za mało nie lubią żydów, czyli są za mało antyżydowscy żydofrajer.

Dalej nie wymyślam, w sumie ani to śmieszne, ani inspirujące. No ale jak rozmawiać to chociaż nie mieszając znaczeń.

Vote up!
0
Vote down!
0
#344000