A może by pogadać? - oświadczenie KMN

Obrazek użytkownika Kongres Mediów Niezależnych
Kraj
W ciągu ostatnich tygodni w trójkącie medialnym wyznaczonym przez „Tygodnik Lisickiego. Do rzeczy”, „wSieci” i „Gazetę Polską” oraz ich odgałęzienia internetowe jesteśmy świadkami wielu złośliwości, a bywa, że wręcz insynuacji.
Nie jest tak, że wszyscy są po równo winni tej sytuacji. Odbiorcy tych mediów mogą sami wyrobić sobie sąd w tej sprawie sięgając do konkretnych publikacji. Jednak Kongres Mediów Niezależnych uważa, że lepiej o tych sprawach rozmawiać niż zadawać sobie ciosy. Przestańmy, koleżanki i koledzy, siać zgorszenie po prawej stronie, a uciechę po lewej! Pogadajmy ze sobą otwarcie o sytuacji mediów w Polsce, o budowaniu mediów prawdziwie wolnych i niezależnych i o pułapkach, czyhających na nas w tym zbożnym dziele! Taką dyskusję można przeprowadzić na przykład w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przy ulicy Foksal w Warszawie, a swojego patronatu chętnie udzieli Kongres Mediów Niezależnych. Widzę wielu uczestników: „Do rzeczy”, „Gazetę Polską” „wSieci”, radio „Wnet”, telewizję „Republika”, a i innych, których tu nie wymieniłem, ale którzy są aktywni w Internecie, czyli wszystkich tych, którzy budują wolne media.

Konkurujmy ze sobą, to na pewno wyjdzie nam na zdrowie. Ale też pamiętajmy, że mamy wspólne interesy i wspólny cel. Co wy na to, koleżanki i koledzy?

Krzysztof Czabański, przewodniczący Kongresu Mediów Niezależnych
Warszawa, 3 marca 2013r.

Brak głosów

Komentarze

wyleje zimnej wody wiadro.

ale przed 1989 rokiem SB rozpracowala wszystkie stare ruchy opozycyjne, ulokowala swoich agentow we wszystkich strukturach, z nasza Mata Harom Bolkiem na czele.

po 1989 roku ta sama SB pod innymmi nazwami rozpracowala i kontroluje wiekszosc ruchow niezaleznych, partii opozycyjnych i ich mediow.

apele o lagodne traktowanie, zgode i jednosc sa zaprawde naiwne w czasie trwania wojny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#340078

Czy Ty odmawiasz różnym frakcjom SB ( dokładniej rożnym sluzbom, krajowym i zagranicznym) możliwosci porozumienia? To bardzo niedemokratyczne. Ja bym tez wolal wiedziec od kogo są niezależne różne media, ale póki co musimy wspierać własna kasą tą niezależność  en grosse.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#340158

Jan Bogatko

ad rem: zdecydowanie TAK!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#340080

z tą "centrowościa"? Po lekturze 5 nr oswiadczam, że na razie daję pass.

Robicie tygodnik typu Wprost/Newsweek nie lewacki ale na odmianę prawacki ;/

Cały numer składa się z:

- błachostek - ok kultura (mętny tekst o spektaklu "gejowo" czy jakos tak i analiza skandynawskich kryminałów to rzeczywiscie kultura przez duze k?), sport, kulinaria itp ale czy gdzie ten "tygodnik opinii"?

- medialnych ściem typu "walki w łonie PO" - co za różnica czy ministrem skarbu czy finansów zostanie Dziad, Masa czy inny Rympałek ja się pytam?

- ewidentnie szkodliwych wywiadów np. z głównym propagandzistą PO, zawodowym łgarzem Grupińskim - sposób prowadzenia wywiadu defensywny, słuzalczy, pozbawiony ikry - po co wogóle cos takiego robicie, żenada ;/

- j.w. partacwo w formie notki biograficznej o Sienkiewiczu, nowym nadzorcy spec służb. - za koment wystarczy "autor apelu o polsko rosyjske pojednanie w 4 dni po 10.04.10 - apel który u wielu wywołał mieszane uczucia" - oswiadczam, to było mega łajdactwo a nie żadne mix emotions p. Kamilo Baranowska, wstydź się!

- Kwach vs Miller j.w. - uwiarygodnianie odradzających się bandyckich koterii

- wywiad z barwnym i bezkompromisowym posłem PiS K. Szczerskim jak najbardziej na miejscu ale znowu mdła i defensywna "centrowa" narracja dziennikarza ma się nijak do ostrego jak brzytwa wystąpienia p. Posła w Sejmie kilka dni temu

- niestrawne i mętne bredzenie Ziemkiewicza o koterii wokól Giertycha

- historyjka kryminalna "bo zabili jedną taka" bez finału i morału

- triumfalny wywiad z animatorem zadymy medialnej "matka Madzi" z brukowca SE - no comments, ręce opadaja ;/

- autoreklama - Gociek promuje książeczkę Ziemkiewicza i inne z tej działki

I z konkretnie wymienionych wątków last but not least - o "zamachu" smoleńskim:

- o wdowach smoleńskich - napisane nie watpię że z empatia ale tekst szkodliwy - ich dramat przedstawiony jest jako dopust boży, jakby ich mężów trafiły meteoryty, wątek jakie to państwo tuskowe nieczułe na ich prywatne dramaty ale ani zajaknięcia się że wysoce prawdopodobne sprawstwo tychże czynowników!

- wywiad Gmyza z Z. Kurtyką - klimat j.w. nie ma głębszej reflekcji odnosnie przyczyn i sprawców dramatu a p. Zuzanna jest mądrą osobą, trzeba tylko mieć odwagę zadawać pytania!

- i drobny ale wiele mowiacy o postawie grona redakcyjnego DRz - krótki tekst "Pożegnanie z Tu-154" o zaniechaniu jego produkcji jak przepisany z Wikipedii kończący się słowami "zgineli w KATASTROFIE pod Smoleńskiem" - kazali wam wyciszać/zamilczać sprawę mordu smoleńskiego, prac ZP który z tyg. na tydzień odkrywa nowe szokujace watki??

Spodobał mi się artykuł u Julien Bryan - Amerykaninie - wielkim przyjacielu Polski i Polaków tyle że wszelkie ciekawe watki historyczne przewidziane w dodatku płatnym "DRz - Historia" - mozy by zrobić płatny rozrywkowy dodatek z prog. TV a historii nie marginalizować.

Acha, na okładce zabawny tekst Łysiaka w którym ten zachodzi w głowę jak głupi przywódcy Ukraińcy dali sobie pod koniec 2012 mydlić oczy jakimś lipnym "sprzedawcom kolumny Zygmunta" co okrasza kilkoma przykładami zuchwałych oszustw na skalę ogolnokrajowa jak nie europejska - ciekawe że za taki sztandarowy przykład nie dał tzw "inwestora katarskiego"?

Juz na prawdę na koniec żale RAZa (ale to juz po wydaniu nr5 pochodzące ze stronki DRz" jak podli sa ci, którzy śmią nawet pomyśleć że grupa kapitałowa bedąca właścicielem Wprost i DRz moze mieć zakusy wysiudać z muxa TV Trwam, dajacy odpór pomówieniu że wogóle to właścicielem DRz jest Orle Pióro a to że pakiet kontrolny udziałów ma PMPG SA to jest "bez znaczenia" i wogóle jak ktoś śmie sugerować że ktoś z właścicieli może kontrolować treści zawarte w Tygodniu - a fuj, wara siły nieczyste!

Miałem na temat niewiarygodności DRz napisać osobną notke ale juz widzę te "pały" za "brak solidarności na prawicy" wiec pozostawiam moja osobistą opinie w formie jw.

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#340112

 Czytając ten numer miałem te same odczucia, tyle, że nie umiałem ich sprecyzować. Trafiłeś w sedno. Wiadomo, że był zamach, a tu piszą "katastrofa". Wiadomo, że większość tzw "członków PO" to zwykli mafijni bandyci lub kapusie, a co najmniej zaprzańcy, a tu piszą o nich jak o pełnych troski o kraj demokratach. O Kwachu czy Millerze to samo, chociaż wiadomo, że to i zdrajcy i złodzieje i jako tacy zasługują na wieloletnie więzienie lub stryczek, a nie na reklamę w tzw "prawicowych mediach". Czas zacząć nazywać rzeczy i osoby po imieniu i jeżeli ktoś zasłużył wieloletnią przynależnością do PZPR, później zdradą Polski w Magdalence, potem jeszcze kumał się z agentami GRU, rozkradał majątek narodowy, albo przynajmniej wiedział o tym i nie reagował mimo możliwości, to po prostu należy to nazwać ze wszystkimi tego konsekwencjami i napiętnować takie indywiduum na resztę życia. Uzmysłowiłem sobie z całą mocą podczas marszu 02.03. w Gdyni, że ONI po prostu mordowali Polaków, a nie bawili się w dyskusje polityczne, żeby przejąć władzę po 1944 roku. Ich następcy korzystają teraz z tego, licząc na naszą niepamięć. Nie namawiam bynajmniej do zabijania zdrajców teraz, ale są inne sposoby, żeby raz na zawsze odsunąć ich od władzy. To był jak na razie ostatni numer "Do rzeczy", jaki kupiłem, bo nie zgadzam się z taką linią pisma. Czekam na zmianę charakteru pisma, zresztą nie tylko tego. Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#340113

Józef Beck

Chciało by się żebyśmy byli zgodną falangą razem na prawicy ale to jak widać trzeba sobie w bólach jeszcze wypracować.

Dziękuję za Twoja opinię all10101 i proszę uprzejmie innych o własne zdanie w temacie  defensywnej pseudoprawicowej żurnalistyki.

W same "mechanizmy demokratyczne" to ja już nie wierzę - trzeba stosować radykalne środki w celu naprawy Państwa - oczywiscie uczciwie, sprawiedliwie i zgodnie z normami cywilizacyjnymi.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#340132

Mam ten numer, przeczytałam. Bardzo dobrze go podsumowałeś.
Kupować więcej nie będę, najwyżej przejrzę w empiku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#340141

Takie same odczucia miałem czytając.
Ale "prapało" - zaprenumerowałem na rok - w ramach poparcia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#340302

życie dopisało rychły finał:

http://ewastankiewicz.wordpress.com/2013/03/04/nie-odpuszczac-wytrwac/

ale niesmak i dystans pozostaja, prawda?

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#340411

Otworzyłam link, ale tam nic nie ma, wygląda na wyczyszczone. O co chodzi?

Vote up!
0
Vote down!
0
#340534

http://ewastankiewicz.wordpress.com/2013/03/05/nie-odpuszczac-wytrwac/#more-9586

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#340760

Nie wierzę w możliwość rzeczywistego porozumienia się i zgody. Żeby taka zgoda była możliwa, potrzebne są wspólne cele, a do pokonania - tylko jakieś drobne urazy. Tutaj nie chodzi o urazy. Ja nie widzę wspólnoty celów. To jest moje zdanie i wolno mi je mieć.

Obserwuję profile pism, dobór tematyki: eksponowanie jednej przy całkowitym pomijaniu innej, równie ważnej. Zapychanie czasem byle czym, aby było, że prawica, hurra.
Porozumienia nie będzie, najwyżej pozory, które mogą być bardziej szkodliwe niż brak tego.
Na razie pasuje mi "W Sieci", właśnie kupiłam, ale nie zdążyłam przeczytać, jedynie jadąc autobusem przeczytałam początek: korespondencję (Listy) oraz Mazurka z Zalewskim.

Wśród listów skandaliczna sprawa wystawienia "Strasznego Dworu" w Białymstoku. Poczytajcie. Zresztą jak tylko zobaczyłam nazwisko dyrektora (Skolimowski), to domyśliłam się dalszego ciągu relacji widza.

Na razie w dwóch zdaniach: wszyscy piją, podchmieleni, chwieją się, bracia też, zataczają się, "z nudów wymachują szabelkami", zebrani nawet jak przyklękają przy pieśni "Niechaj będzie pochwalony", to też z kuflami w rękach i zataczając się, a wiejskie dziewczęta podkasane i z miotłami w rękach. Polecam całą relacje. Korespondentka, która specjalnie wybrała się z córkami aż spod Warszawy, wyszła w trakcie spektaklu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#340146

Ja lubię braci Karnowskich.
Ostatnio złapałam, że są wielkie ataki na nich. Prowadzona jest tzw. szeptanka. Otóż dowiedziałam się od bardzo wiarygodnej i szanowanej osoby że......... Spytałam o źródło informacji. Podano mi, wiec natychmiast zadzwoniłam i sprawdziłam Okazało się, ze wprost przeciwnie ta osoba, na którą się powoływano tez bardzo szanuje Karnowskich i NIGDY do NIKOGO się źle nie wypowiadała. Więc teraz sprawdzamy źródło szeptanki. Mam nadzieje, że namierzymy i "zatopimy".
Mam prośbę aby takie wszelkie szeptanki sprawdzać!!
Próbowano już mnie np skłócić z Antonim Macierewiczem. Sprawa została publicznie wyjaśniona. Źródło namierzone i upublicznione i dalej hasa po Klubach Gazety Polskiej!
Pamiętajcie, że dezinformacja i dezintegracja to główna broń agentury!
Jeśli usłyszycie, że ktoś się na mnie powołuje w jakichkolwiek ocenach kogokolwiek - to natychmiast dzwońcie i piszcie maile, prywatne wiadomości itp. Dotrzeć łatwo np. przez ZG SDP - telefon jest na stronie sdp.pl

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#340155

"Źródło namierzone i upublicznione i dalej hasa po Klubach Gazety Polskiej!"

Nie spotkałem "upublicznienia" - można powtórzyć? Albo linka?

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#340159

Szefowie Klubów Gazety Polskiej na Śląsku i Ryszard Kapuściński zna. Czekam na załatwienie sprawy po cichu. Jak tego nie zrobią to wtedy pójdzie z informacja, że wiedziano i tolerowano.
Inna sprawa - Wojciecha Poczachowskiego jest upubliczniona w prasie i w internecie i dalej PiS go promuje. A Poczachowski opluwa mnie gdzie sie da.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#340173

Nowego nr nie mam ale nadrabiam zaległosci z lutego - Karnowscy trzymają linie, wypowiedzi są "z nerwem" co w publicystyce kluczowe, dobór tematów nie budzi zastrzeżeń a wstawki błahego kalibru nie rażą - ja np. lubię po lekturze 2-3 politycznych analiz przeczytać kilka nowinek z dziedziny sprzętu audio czy foto czy dowcipne komentarze rzeczywistości nie koniecznie z politycznym kluczem ;)

pozdrawiam serdecznie!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#340230

bo niestety to jest smutna prawda. Prosty przykład dzisiejszy i z ostatnich dni dotyczący domniemanej "zgody" z SP Ziobry.

Ci PiSowscy odszczepieńcy utrzymują swoje 2% poparcia realizujac tylko 1 punkt programu - plucie na PiS = śmiertelny grzech wewnętrznej kanibalizacji na prawicy.

Zupełnie nie wierząc w uzyskanie nowych własnych wyborców wdzięczą się do mendiów głównego ścieku by pluć, pluć, pluć na PiS

Na czele tej wściekłej gasnącej w oczach kanapy Ludwik Dorn (kiedyś go szanowałem ale to już zdecydowanie historia) a na tapecie głupawy autodonos do brukowca SE że jakoby "aniołek" Kaczyńskiego cynicznie uwodził byłego (nomen omen) członka SP by wyłudzać odeń "tajne genialne strategiczne plany" SP

Zwracm uwagę że ostatnio SP oficjalnie poinformowała że nie poprze ponadpartyjnego premiera technicznego Glińskiego = z Donkimem nam jest całkiem ok ;/

Możemy się bratać ale nie z szumowinami - pomijając dumę i honor to co to za rachunek ekonomiczny - pozyskać 2% okadzonego w.w. działaniami elektoratu by stracić 10% uczciwych patriotów obrzydzonych śmierdzącymi kompromisami!

Pozdrawiam serdecznie

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#340224